Remont momčadi za sezonu 19/20

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Remont momčadi za sezonu 19/20

PostPostao/la Miki » 13 tra 2019, 11:56

ivan napisao:
Miki napisao:Momci, kakve su šanse za dolazak De Lihta? Pročitao sam u domaćim medijima da se Barselona i Bajern bore za njegov potpis. Šta kaže njemačka štampa?

Ma digla se opet prašina jer je trener Ajaxa izjavio da neće ostat u klubu sigurno, ali da ne zna hoće li u Bayern ili Barcelonu. E sad s obzirom da je, koliko sam ja skužio, davao izjavu za njemačke novine i bivši je trener Bayerna, vjerujem da je to čisto išao malo na neki način "dizat ego" Njemačke i Bayerna (u smislu da je veliki klub pa zašto mali ne bi otišao i tamo) prije nego da tu stvarno ima nečega...

Aha. A bilo bi dobro i da trener Ajaksa dođe kod nas, mada ako Bajern uzme titulu, a povrh svega i kup, od toga neće biti ništa.

S druge strane sam čitao da Real vraća nekog špica iz Valjekana (Raul de Tomas) sa pozajmice, tako da su navodno odustali od Jovića, a glavni cilj je Mbape na ljeto 2020. Nadam se da sada imamo šanse da dovedemo Luku.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la doro » 13 tra 2019, 12:19

Radje bi trenera Ajaxa nego De Ligta mali je odlican al je ipak sve to napuhano oko njega ipak je to klinjo.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 15 tra 2019, 06:43

ivan napisao:Kimmich, Alaba, Pavard, Hernandez, Sule, Hummels (Boateng računamo da odlazi) - znači već po sadašnjem stanju imamo 6 ljudi za 4 pozicije i nijedan od njih nije "zamjena" u pravom smislu riječi. Imaš praktički jednakovrijedne igrače, a netko mora sjedit na klupi. Zbog lošije forme ove sezone Hummels je sjedio malo više na klupi i to je kao nekako funkcioniralo (iako zapravo nije, srao je po medijima), ali zamisli da njega zamjenimo de Ligtom (jer se piše da bi mogao doći). Tko će tu sjedit na klupi i šutit?

Na kraju krajeva nije ni svrsiishodno da netko od tih igrača sjedi. Dobili bismo opet situaciju da utučemo velike pare pa kažemo igraču "izbori se za poziciju". Znači u nekoj ludoj ludoj kombinaciji da dođe de Ligt, ajmo reć umjesto Hummelsa, tko će bit prva postava? Treba nam kao što si rekao neki pravi bek još, ali nešto jeftino, a solidno. A da nije Rafinha :lol: Moramo takve rupe popunjavat dobrim juniorima...

Ili ćemo se vratit na onu rotaciju s početka sezone, a vidjeli smo kako to funkcionira...

To ti je ivane čar 18 + 2 kadra. Mislio sam da sam to dobro razjasnio, ali očito nisam :D U takvom kadru ako igraš s 4 pozadi, moraš imati 7 obrambenih.

U idealnoj situaciji, kao što izgleda da se razvija ova naša moraš imati (ponavljam kad je idealno) dva beka DL i DR, jednog beka DL/R (tog mi još nemamo i tek trebamo nabaviti, a ja ću ga za ovu svrhu zvati Lazaro iako još nisam vidio da igra lijevog beka al nema veze). Dva full blodded DC -a, Hummels i Sule. Može biti i De Ligt i Sule ako tako oćeš gledati, no tu za mene nema neke razlike iz perspektive "ko će igrati ili nezadovoljstvo". Vjerujte mi kako god bilo, ako Hummels ostane u klubu on nije automatska rezerva niti je Sule 110% starter. Još dva mix igrača DLC - Hernandez i DRC - Pavrad.

Poanta je ovdje zaboraviti na situaciju slaganja takve obrane gdje će ispasti da nismo toliko novaca trebali dati za nju već preusmjeriti sredstva na druga mjesta. U ovom slučaju si zamisliš da ju već imaš i ne razmišljaš o odštetama koje si dao nego one koje ćeš dobiti na kraju sezone (do tog ću doči).

Imaš:

Alabu
Hernandeza
Sulea
Hummelsa
Pavrada
Kimmicha
Lazara

Ono što znaš je da postoji 4 startera uvijek + 3 zamjene. od te 3 zamjene, jedna je "razina ispod" zasada Lazaro i on bi trebao najmanje igrati, makar to na kraju neispadne tako.

To znači da imaš 4 igrača koji pretjerano puno igraju, Jednog koji igra malo manje od ostalih, jednog koji bi trebao igrati u prvoj (to je taj koji smeta) i jedan koji je sretan kaj je uopće u Bayernu :D

I što ti se događa? Ono na što se BAyern tek mora naviknuti. Ti ivane također. Navijači BAyerna jednostavno nisu naviknuti na prodaju "dobrih" igrača, ne razumiju to, čudno im je to iako se to događa ispred njihovih očiju.

Sad će svi srati, ali će valjda skužiti o ćem pričam. Kada je ovakva situacija i nema neke ozlijede koja je ozbiljna tipa Tolissova onda ima nezadovoljnih koji će napustiti klub. Hek, unatoč Tolissovoj ozlijedi, Kovač je uspio i Renata sterat iz kluba :D No vratimo se bitnome. Na kraju sezone otići će Boateng što je normalno. Nakon 2013 otišao je Luis Gustavo jer je to bilo normalno i zamijenio ga je neko drugi. Tako će slijedeće sezone otići što ja znam Hummels i zamijeniti će ga neko drugi i tako u krug.

Moraju jednostavno postojati ti koji dođu doslofce da bi neko ili oni otišli. No najbitnije u svemu tome je da se pazi na isplativost! Tu je real jako pametno dosad odigro i znao je svoje "nezadovoljne" igrače plasirati za jako dobru odštetu.

Primjerice, ako se ispostavi slijedeće ljeto da je Pavrad taj koji treba ići onda je bitno da ode za 35, a ne za 20. To je ono što naši scouti moraju predict, a ne da radimo dilove poput Wagnera. Recimo s Renatom smo mogli jebeno ispraviti stvar nakon prve sezone, ali se napravila glupost. Sad imamo kurac od oFce!

Zaključak:

NEZADOVOLJNI IGRAČI SU NORMALNA STVAR; SAMO SE MORAMO NAVIKNUTI DA ONI POSTOJE I DA IH MORAMO PUSTITI!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 15 tra 2019, 09:37

Ima logike antone :bravo:

Ja zagovaram prodaju nezadovoljnih top igrača već neko vrijeme, nemam ja problem s tim ;)

To je očito princip kojim se treba voditi. Svatko će izdržati godinu dana pa makar i ne igrao. A onda treba raditi prave poteze, bilo prodat nekog startera za još veće novce ili tog koji ne igra. Najgore je ne raditi ništa, a to je politika Bayerna neko vrijeme već. Općenito me živcira taj naš stav da je ultimativni znak snage kad zadržiš nekog igrača koji želi ići i za kojeg možeš dobit brutalne novce. Pa jebote prošla su ta vremena...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 15 tra 2019, 09:42

ivan napisao:Općenito me živcira taj naš stav da je ultimativni znak snage kad zadržiš nekog igrača koji želi ići i za kojeg možeš dobit brutalne novce. Pa jebote prošla su ta vremena...

:bravo:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 15 tra 2019, 10:41

Prema onome kak se stvar razvija, bitan dio kadra kad smo u full spremi bi trebao izgledati ovako:

-----------Lewa

Coman---Muller----Pepe

------Thiago----Martinez

Alaba--Lucas----Sule---Kimmich

Zamjene:

Hummels, Pavrad, Tolisso, Leon, Gnabry, Werner.

+ ostali "nebitni".

ovdje je najveći problem neigranje Thiaga zbog same kreativnosti.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 15 tra 2019, 11:39

Dogodine onda Havertz & Kante i eto nam klempave kante :lol:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 15 tra 2019, 12:04

Bez thiaga smo kita u toj formaciji. A možda se i da nekako prekombinirati. To će Niko ;)
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 15 tra 2019, 12:10

ivan napisao:Općenito me živcira taj naš stav da je ultimativni znak snage kad zadržiš nekog igrača koji želi ići i za kojeg možeš dobit brutalne novce. Pa jebote prošla su ta vremena...

Je li to znači da bi bio sad spreman prodati Lewandowskog u Madrid za 100 milijuna eura i zamijeniti ga s mlađim Jovićem?
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 15 tra 2019, 12:18

FCB_general napisao:

Je li to znači da bi bio sad spreman prodati Lewandowskog u Madrid za 100 milijuna eura i zamijeniti ga s mlađim Jovićem?

Mislim da ne, mislim da se ovdje radi o nećem sasvim drugom...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 15 tra 2019, 12:34

anton 1983 napisao:
FCB_general napisao:

Mislim da ne, mislim da se ovdje radi o nećem sasvim drugom...

Znam, samo sad opet zamišljam nezadovoljnog Lewandowskog iz 2017. i 2018. koji hoće nositi dres Madrida i pokušava na sve načine isforsirati transfer. Kad bi to opet napravio ovo proljeće i ljeto, bi li ga ovaj puta mogli pustiti za takve novce od 100-120 milijuna eura za jednog 30-godišnjaka?

I dalje je ultimativni znak snage zadržati nekog igrača koji želi ići i za kojeg možeš dobiti brutalne novce pod uvjetom da i dalje razara na nogometnim terenima i vitalan je igrač, ali kod nas se najviše pričalo o propasti Boatenga i Müllera za koje smo mogli u zadnjih 4-5 godina dobiti 70 mil.(2016.) tj. 100 mil. eura(kad je Van Gaal bio trener Uniteda).
Mi nismo samo računali da će oni nestati sa top scene i totalno se srozati u formi, kvaliteti, igrama, učinku i sl. kao što to recimo nije slučaj s poljskim napadačem koji i dalje jako dobro igra, mada mu se i dan danas naveliko spočitava sa svih strana da u bitnim europskim utakmicama ne riješava utakmice, donosi prolaz u finale LP i sl.

Tanka je linija danas između igrača koji želi ostati i koji želi otići, doslovno nevidljiva jer se skoro na mjesečnoj bazi raspoloženje i razmišljanja igrača može mijenjati.

Ja i dalje vjerujem da Lewandowski bi išao u Madrid i htio igrati u bijelom dresu, samo nema više toliko buke i ponuda koje bi možda malo i Bayern potaknule na razmišljanje jer se Real okreće mladim Brazilcima, Mbappéu i Joviću.
On od početka ove sezone je okrenuo ploču i to instant, ali to ne znači da je doživio amneziju pa sad sve ovo vrijeme izgleda kao potpuno nova i nikad viđena osoba. :D
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 16 tra 2019, 10:23

@Generale

Ja bi ti ovako zakomplicirano prokomentirao.

Dođe ponuda u ovom slučaju za Lewandovskog 100-120 miljona eura.

Klub ima dva tjedan da razmotri opcije u slučaju prodaje.

Prvi i glavni cilj kojim se vodi je, kako složiti najjaču moguću momčad za slijedeće 3 godine da se jednom u te slijedeće 3 godine uzme LP - to je postavljeni cilj u glavi za klub.

Onda uzmem nekako formulu NBA Salary Cupa i razmortim situaciju, koliko ću novaca imati, što mi sve može proči i kako formirati budučnost kluba.

Ako se dođe do zaključka da je najbolja opcija Lewa, onda prodaje nema!

No ako postoji opcija u kojoj recimo kaže klub, prodamo Lewu i uzimamo ili Jovića ili Wernera. Ostat će novaca od transfera s tim da će njegova zamjena imati manju plaču, što znači da ima prostora za plaču. Da li se za neku drugu poziciju koja je nama škakljiva može za tu razliku novaca + ono što je ostalo u transfer budgetu + zbog ove razlike u plači, može dovesti neki igrač koji će nas pojačati.

Drugim rječima da budem onako banalan, zamislimo da mi nemamo novaca za Pepea već samo za recimo Brandta ili pak T. Hazarda (obratite pozornost na slovo T.).

Da li je bolje igrati s Lewandovskim i T. Hazardom ili Brandtom

Da li je bolje igrati s Jovićem ili Wernerom i Pepeom.

Po meni se uvijek i striktno mora raditi o tome i razmišljati na taj način!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 16 tra 2019, 11:28

Sad su I mutavog Contea iskopali za naseg trenera moguceg!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 16 tra 2019, 13:02

doro napisao:Sad su I mutavog Contea iskopali za naseg trenera moguceg!

Iskopat će se još svašta
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 16 tra 2019, 13:21

@Anton, to je u redu kad se takav cilj stavi od strane kluba. Onda Lewy ostaje i nema dalje. S time se ja slažem, ali meni ja sam više naglašavao želje i (ne)zadovoljstvo igrača nego sam klub i njegove ideje i cljeve te kako bi onda na to ti osobno gledao da on opet forsira odlazak.
Mi smo u konačnici njega potpuno ohladili, blokirali i njega i Zahavija kojeg je angažirao da ga odvede u Madrid. Zato se nadam da neće opet neka iskra ili munja proraditi od tko zna gdje pa doći na ideju ići. Glavno da ostane u top formi naredne 2-3 godine.

Mi smo već 2 i pol godine u fazi da nemamo alternative nego dovoditi klasne igrače ili one igrače koji imaju najveće šanse i potencijale kroz 2-3 godine postati svjetske klase i da prije tog stupnja razvoja već budu kvalitetni i sposobni nositi se s određenim teretom top nivoa u Bayernu.

doro napisao:Sad su I mutavog Contea iskopali za naseg trenera moguceg!

ivan napisao:Iskopat će se još svašta

A dobro... Peter Neururer je zauzet odnedavno tako da njega nećemo vidjeti uskoro na klupi Bayerna. ;) Nikad ne znaš kad će Porsche opet biti viđen na Säbner Straße.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Transferi