Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

PostPostao/la doro » 09 lip 2018, 07:00

Kaj nisu rekli da ga bude Kovač probal trznut iz sna?!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 09 lip 2018, 07:05

doro napisao:Kaj nisu rekli da ga bude Kovač probal trznut iz sna?!

Mah sve je to rekla kazala. Ja velim kaj bi ja. Kak bus ti mjega trzal kad je deveti izbor....

S obzirom na BL i kudnovo sve ide nama cak i nije problem da se na Renata računa pa da ga se bas isforsira.

Koda bi se nesto bitno promijenilo da su nak centralni igraci Martinez, Muller, James, Goretzka, Tollisso, Renato...

Pa taman koga Bk da odu Thiago i Vidal i Rudy... Nas problem u sredini je odabir i put kojim zelimo ici. Taj dio ekipe nije pravi problem, sve ostalo jest...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 09 lip 2018, 09:39

Ma postupanje s Renatom je greška naše uprave. To nitko neće da rekne ali to je jedina činjenica.
Uvijek velim i uvijek ću reći:
Kad dovodiš skupog mladog igrača - onda mora imati mjesto u prvih 11.

Ne možeš dovoditi najbolje talente poput Götzea i Renata i Kimmicha i reći im ‘hajde izbori si mjesto’. Moraš imati jasnu viziju za njih!

Kod Thiaga smo odradili kako treba - a njegovo nenapredovanje je druga priča. Kimmicha smo isto predugo vozali, sreća za njega pa Lahm ode puno ranije u penziju, inače bi zapinjao ko ovi gore.

Kad uvrštavaš mladog momka u kadar onda mu stvori mjesto ili ga nemoj nikako uzimati, il bar ga odmah posudi.

100 puta sam reko i opet ću, kada smo uzeli Renata trebali smo ga ostaviti još sezonu doma, da se pripremi sa stručnjacima za iskorak. Mislim da još nije kasno za njega, ali mora nazad u Benfiku i krenuti ispočetka. Njemu su ova negativna iskustva sigurno dala neke smjernice za budućnost. Sada je do njega hoće li se hardcore truditi ili ostat seljačina iz geta.

Ja ne bi odusta od Renata ali ga MORAMO VRATITI odakle je došao da se averti
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 09 lip 2018, 10:12

Pa mali ima neosporan talent, samo je nažalost izgubio dvije godine. Pitanje je može li se to nadoknadit - vjerojatno može. Rješenje je definitivno sredina gdje će se on osjećat ugodno i gdje će mu psihički bit lakše. Već više puta smo mogli čitat izjave trenera i osoblja da je mali pod totalnim pritiskom te da na treningu rastura, ali čim dođe u tekmu kao da nosi teret cijelog svijeta na leđima.

Zato je vjerojatno najbolje poslat ga doma da se sredi u glavi. Osim ako Kovač smatra da je dovoljno dobar pedagog i da ga može izvuć i naravno ako će mali dobit prilike. Apsolutno se slažem cruz da nema smisla dovodit takvog talenta pa ga ostavit da dobiva minute na kapaljku iduće 2-3 godine. Ne razumijem tu logiku.

Eto pogledajte samo situaciju s Kimmichom. Nemojte zaboravit da Kimmich nije zapravo bek nego VEZNI. Kad se sjetim prošle sezone i kako ga je onaj debil CA prestao stavljat u igru iako je dečko rasturao, pa popizdim još i sad. Eto vrlo jednostavno je mogao i on "propast" uz takvog debila. Sreća pa je mali jebeno čudio i vanserijski igrač koji je uspio iskoristit to otvoreno mjesto na beku kad je Lahm otišao. A šta da je Lahm ostao još i ovu sezonu jer po ugovoru je i trebao? Svi znamo da je mogao i nitko ne bi rekao vadi Lahma i stavi Kimmicha jer ako je netko prerano otišao u mirovinu to je Lahm.

Dakle uprava tu radi čudne stvari, iako je opet pitanje koliko oni utječu na odluke trenera. Ako trener odluči više povjerenja dat nekom mladom igraču sumnjam da će uprava reć da ne smije.

Samo da napomenem jer mislim da se nije pisalo ovdje po forumu: iz mlađe ekipe su nam otišli već ovo ljeto Dorsch i Goetze mlađi. Toliko o juniorskoj školi i promorivanju naših talenata...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 09 lip 2018, 12:56

ivan napisao:Dakle uprava tu radi čudne stvari, iako je opet pitanje koliko oni utječu na odluke trenera. Ako trener odluči više povjerenja dat nekom mladom igraču sumnjam da će uprava reć da ne smije

Kako god okreneš uprava ispadne debilna po pitanju mladih igrača.
Kad dovodiš trenera daješ mu upute o politici kluba. Ako klub odluči forsirat mladiće trener će nastojat provesti.
Ali ako nemaš ni viziju za trenera, ni viziju za mladiće, ni viziju za transfere onda se mora dovesti kompetentnost u pitanje.

Napravili su kamp vrijedan 70 mil. a odlučili su upravo rastjerat pola U-19. Momci znaju da je obična floskula da će Bayern dopuštati domaćim igračima važne tekme. Iprava će zamazat oči javnosti, u 32. kolu kada je prvenstvo riješeno, pa nagovore Juppa da postavi nekoliko dečeca i da mogu reć kako imamo super jugend. I naposljetku ih sve rastjeraju.

Neka se odluče:
Praviti kampuse i davati priliku momcima ili
Kupovati gotove igrače i gonjat treble svake godine.

Kad kupuješ “posebne” igrače: davati im 30 utakmica od početka ili ne?

Kada dovodiš Tolissoa i Sanchesa i ostale skupe mlađe strance, forsirat ih ili uštedit taj novac.

Neka se odluče napokon.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 09 lip 2018, 13:18

Mislim da je ovdje više stvar u tome što uprava radi, a što govori, pa neke stvari ispadaju turbo loše. Mi i proizvodimo mlade igrači ali na način da ih dovodiomo - Coman, Kimmich, Gnarby. Makar nije ovdje stvar u toj proizvodnji nego u tome da su baš taj jedan transfer turbo sjebali. Zbog Renata toliko se sere i preispituje da je to za nepovjerovati (s PRAVOM)!!!!

Niko od nas nije očekivao taj transfer. Mislim da niko nije bio uvjeren da će uspjeti. Taj transfer baš nije imao veze s vezom i nismo ga pametno isplanirali. Renato je nekako doveden kao da se veli, HEJ MI SMO TU! Bez mozga. I sad zbog tog transfera sve živo se preispituje.

Gledajte kao što sam reko, prodaj i Kat yor loses i ODI DALJE!!!! Ovako se samo agonija produbljuje. Imamo Tollisa, Jamesa, Leona, pa i Kimmicha kao budučnost u vezi - to su sve igrači za budučnost po pitanju naše veze - ok Kimmich to ne mora biti. Al oču reči da smo mi nakon Renata doveli još 3 vezna igrača koji njemu na neki način smanjuju potencijalnu minutažu - pa zašto se pobogu onda ne pokriš po ušima, uzmeš kaj možeš i odeš dalje kad se niti ne trudiš da mu daš šansu?

Pa otkud bu Renato pomogo Bayernu; s klupe?
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 09 lip 2018, 13:35

cruz napisao:
ivan napisao:Dakle uprava tu radi čudne stvari, iako je opet pitanje koliko oni utječu na odluke trenera. Ako trener odluči više povjerenja dat nekom mladom igraču sumnjam da će uprava reć da ne smije

Kako god okreneš uprava ispadne debilna po pitanju mladih igrača.
Kad dovodiš trenera daješ mu upute o politici kluba. Ako klub odluči forsirat mladiće trener će nastojat provesti.
Ali ako nemaš ni viziju za trenera, ni viziju za mladiće, ni viziju za transfere onda se mora dovesti kompetentnost u pitanje.

Napravili su kamp vrijedan 70 mil. a odlučili su upravo rastjerat pola U-19. Momci znaju da je obična floskula da će Bayern dopuštati domaćim igračima važne tekme. Iprava će zamazat oči javnosti, u 32. kolu kada je prvenstvo riješeno, pa nagovore Juppa da postavi nekoliko dečeca i da mogu reć kako imamo super jugend. I naposljetku ih sve rastjeraju.

Neka se odluče:
Praviti kampuse i davati priliku momcima ili
Kupovati gotove igrače i gonjat treble svake godine.

Kad kupuješ “posebne” igrače: davati im 30 utakmica od početka ili ne?

Kada dovodiš Tolissoa i Sanchesa i ostale skupe mlađe strance, forsirat ih ili uštedit taj novac.

Neka se odluče napokon.

Nasmiješnije u cijeloj priči je što naši omladinski treneri dižu ruke i isto napuštaju selekcije jer vide kako tu njihov rad ničemu ne služi i ne vodi. U zadnjih godinu i pol napustila su nas 2-3 trenera, a Tim Walter je posljednji od njih ujedno po onome što sam vidio i miljenik navijača.

Felix Götze je došao odmah nakon brata Marija, ništa odigrao nije u prvoj ekipi. Odlazi u Augsburg.

Manuel Wintzheimer je od strane svojih trenera u U-19 i U-18 kategorijama hvaljen s odličnim gol instinktom i vještinama, on je 1.5.2018. potpisao s HSV-om.

Niklas Dorsch je rekao kako ništa od Bayerna nema, vizija nikakva za ulaz u seniorsku ekipu i dobivanje prilike - napušta klub ovo ljeto definitivno i birat će između Nürnberga, Gladbacha, Frankfurta, Hoffenheima i još nekih klubova koji su pokazali interes.

Schöpf isto nije dobio nikakvu priliku svojevremeno, u Schalkeu je prvotimac i reprezentativac Austrije.

Fabian Benko je od nekakvog jako obećavajućeg igrača završio prije nekoliko dana u austrijskom Linzu.

Ni ne sjećam se prije 8-9 godina da smo imali u svojim kategorijama Philippa Maxa, lijevog beka Augsburga i ujedno najboljeg asistenta lige sezone 17/18.

Mi smo tu stavili Bracu Salihamidžića kao pozera s Larsom Maiom, Evinom i Shabanijem koji su prije mjesec dana potpisali profesionalne ugovore s Bayernom, a od njih trojice "najviše šansi" ima stoper Lars Mai. Druga dvojica teško će doći do veznog reda i pozicije krila u Bayernu.

Taj naš kampus je više ispao kao pokazivanje mišića pred svijetom i potpuno emancipiranje prve ekipe od klinaca na Säbner Straße prilikom treninga.

Svi želimo novog Lizerazua, Lahma, Schweinija i Kroosa, Kaisera, Augenthalera, Gerda i Seppa Maiera da ne spominjem, a na kraju više nećemo ni tipove poput Feulnera i Ottla dobiti. :lol:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la UltrasMostar » 09 lip 2018, 23:08

Taj kamp se pravio samo da se opere love od kriminalaca iz uprave .....a sto se tice mladih igraca pa jeli vi stvarno nislite da se samo tako ulazi u prvu momcad ???Da bi usao u bilo koji klub i dobio priliku trebas imati nekoga iza sebe da te pogura nekoga moćnog i utjecajnog ili platit da doboješ priliku ....
UltrasMostar
Član
Član

PostPostao/la melodyne » 11 lip 2018, 13:55

"Das 200-Millionen-Preisschild ist Quatsch. Robert wird nicht verkauft und spielt nächste Saison bei uns. Dazu ist alles gesagt worden"

Uli: Lewandowski sledece sezone igra za nas. Pametan potez jer nemamo bolje opcije na trzistu.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 11 lip 2018, 17:27

melodyne napisao:
"Das 200-Millionen-Preisschild ist Quatsch. Robert wird nicht verkauft und spielt nächste Saison bei uns. Dazu ist alles gesagt worden"

Uli: Lewandowski sledece sezone igra za nas. Pametan potez jer nemamo bolje opcije na trzistu.

E sad ćemo vidjet je li klub stvarno još uvijek jači od igrača
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 11 lip 2018, 18:59

Kad smo izdrazali pre deset godina da ne prodamo Riberya Realu sada ne treba brinuti za Lewandowskog.

Ne smemo zaboraviti da je van Gaal nudio 100 miliona za Mullera i to smo odbili. Bayern je vece od svih igrac. Nismo mi ni Barcelona ni Real da nas nasi igraci vozaju kako hoce. Nema transfera cuti i igraj fudbal decko, dzaba ti mafijas Zahavi. :nono:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 11 lip 2018, 21:09

Možda onda da parafraziram - sad ćemo vidjet je li klub pametniji od igrača :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 12 lip 2018, 08:22

Površinski izgleda da je klub jak i pametan.
(Ne dozvoljavamo samovolju igrača i agenata, zadržavamo stare legende u prvoj momčadi, ne pristajemo na ogromne iznose transfera itd)
Jer iza toga stoji dominacija koju smo postigli zadnjih 4-5 godina.

Ali nisu ostali veliki klubovi (s kojima se uspoređujemo) toliko glupi. Ja osobno mrzim real ali oni su toliko jaki da znaju skupo prodati rezervne igrače, puštaju legende da idu čim ne doprinose kao do tada, ne libe se Splash the Cash ako procijene da im neki igrač treba za postizanje najvećih uspjeha.

Razlika tih najvećih klubova je ta što u kraćim periodima dosegnu maksimalni uspjeh nego Bayern. Naravno da ima tu i faktora sreće, ali sreću treba izazvati..

Ja nemam ništa protiv da i Bayern povuče “rizičniji” potez, da nekad i skuplje investira, da češće da priliku mlađim momcima, da skupi muda i rekne legendi “znam da si nam puno dao i da još možeš, ali treba nam svježa krv”, da proda konkurentima svoje igrače koji su izrazili da su spremni za promjenu sredine.

Iako sam taj koji preferira planski rad umjesto stihijski, nekad moraš djelovat i vam planiranih okvira. Nekad moraš napraviti nepopularan potez.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 12 lip 2018, 22:39

Vidjet ćemo odgovor Lewe na terenu to nam bude dalo odgovor tko je tu pametan...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la effe__sa » 13 lip 2018, 18:33

cruz napisao:Površinski izgleda da je klub jak i pametan.
(Ne dozvoljavamo samovolju igrača i agenata, zadržavamo stare legende u prvoj momčadi, ne pristajemo na ogromne iznose transfera itd)
Jer iza toga stoji dominacija koju smo postigli zadnjih 4-5 godina.

Do sad nije bilo površinski, bili smo dosljedni i zaista jaki i nikada niko od nas nije mogao kupiti naše glavne igrače...S tim što je sada pitanje u ovoj situaciji da li smo jaki ili smo previše tvrdoglavi... :?
cruz napisao:Ali nisu ostali veliki klubovi (s kojima se uspoređujemo) toliko glupi. Ja osobno mrzim real ali oni su toliko jaki da znaju skupo prodati rezervne igrače, puštaju legende da idu čim ne doprinose kao do tada, ne libe se Splash the Cash ako procijene da im neki igrač treba za postizanje najvećih uspjeha.

Razlika tih najvećih klubova je ta što u kraćim periodima dosegnu maksimalni uspjeh nego Bayern. Naravno da ima tu i faktora sreće, ali sreću treba izazvati..

Ovdje se isto dosta slažem, samo taj maksimalni uspjeh u odnosu na nas je jedino faktički Real ostvario. Nakon svega postignutog, oni su nam nekako odmakli. Iako je kod njih to toliko specifično, oni su tako rijedak klub, da mogu batalit prvenstvo i samo igrati na LP.
cruz napisao:Ja nemam ništa protiv da i Bayern povuče “rizičniji” potez, da nekad i skuplje investira, da češće da priliku mlađim momcima, da skupi muda i rekne legendi “znam da si nam puno dao i da još možeš, ali treba nam svježa krv”, da proda konkurentima svoje igrače koji su izrazili da su spremni za promjenu sredine.

Iako sam taj koji preferira planski rad umjesto stihijski, nekad moraš djelovat i vam planiranih okvira. Nekad moraš napraviti nepopularan potez.

U većini slučajeva smatram da je uprava dobro radila, kada nije pravila gluposti, bacanjem jednostavno novca. A ubola je par transfera. Eto James će na kraju ispasti i jeftin s obzirom na učinak koji pruža.

E sada ovo kada govoriš o svježoj krvi. Evo konkretno ja bi sada vjerovatno prodao Lewu i Thiaga, jer nekako smatram da s njima nismo dostigli vrh. Nije problem zapravo u tome, preciznije da se izrazim oni po meni su imali dovoljan period da naprave velike stvari, a nisu ih napravili u velikim utakmicama. Pogotovo se to odnosi na Poljaka. Imali smo mi napadače i s manjim očekivanjima, pa su oni znali drastično nadmašiti očekivanja. E sada ako vidiš da neko nije stalno top i da ne može uvijek zadržati koncentraciju, onda ga je bolje prodati. Naravno pitanje je koliko bi se para moglo izvući za Poljaka. S obzirom na godine o svakom iznosu iznad 100 miliona bi se moralo razmišljati. Bayern bi tu mogao probati dizati cijenu više i više i izvući maksimum. Onda bi se nakon toga mogla osvježiti ekipa. Nekada su neke promjene dobre.

A eto mi trenutno jedino razmišljamo o prodaji Thiaga.

Usput danas je Kalle rekao da pod određenim uslovima, pogotovo kod visoke ponude te ponude koja dolazi od kluba u koji bi i igrač želio preći, da su spremni prodati Boatenga. Dobro može se o tome razmišljati, s obzirom na neki njegov određeni pad kod prave ponude se može razmisliti. Iako po meni nije isključeno da Boateng opet dostigne svoj vrh, on je već dokazao da je jedan od najboljih svjetskih stopera. Samo kada se sjetim sezone 2012/13 i Lige prvaka i onda sjajno SP 2014. i pogotovo finala i jedne scene kako je presreo Messija. Onda....Al eto kažem može se o prodaji razmisliti, samo jel on naš problem i mjesto gdje bi se najviše trebalo o prodaji razmišljati? :? I da li Lewandowski treba biti nedodirljivi samo zbog našeg pokazivanja mišića....??
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Transferi