Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

PostPostao/la anton 1983 » 04 svi 2018, 08:02

Obrana Riberya il ne, treba reči da nije isto kad igraš s dva krila i kad igraš s Riberyem i Mullerom. Tada sve što treba napraviti je ubiti Riberya što je Zidan napravio u drugoj tekmi. E sad da je s druge strane krilo...

Makar iskreno, al fakat, da sam mogu birati između ostanka obojice i prodaje Mullera, odma im dam ugovor na dvije godine...

Trulež Riberya i Robbena, ak je to trulež uopće, najviše dolazi od izražaja zbog prisutnosti Mullera u kadru.

Iskreno, ja taj trojac u Bayernu s jako velikom mukom više gledam. Od njih 3 opet bi najrađe da ostane Ribery, al ostat će svi troje...

Pa dajte sam statistiku, ako niš drugo, svih troje usporedite s Gnarbyevom statistikom ove sezone u BUNDESLIGI.

DosloFce se veselim (zbog jada) dolasku Gnarbya...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 04 svi 2018, 08:15

Jebe mi se sta ce i kako biti, imali smo ove godine jebacku priliku u LP-a jer nas je zdrijeb mazio, cisto sumnjam da ce nam se uskoro ovako stvari poklopiti a za BL nikoga nije briga, smijesno natjecanje koje je u rangu HNL-a.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 04 svi 2018, 08:17

The Scarface napisao:Jebe mi se sta ce i kako biti, imali smo ove godine jebacku priliku u LP-a jer nas je zdrijeb mazio, cisto sumnjam da ce nam se uskoro ovako stvari poklopiti a za BL nikoga nije briga, smijesno natjecanje koje je u rangu HNL-a.

:bravo:

U tom i je taj najodvratniji problem, što se baš ove godine moralo... :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee: :neee:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la vintage » 04 svi 2018, 09:39

Ja sam za odlazak Robberyja, treba okrenut novu stranicu. Kad je bilo najpotrebnije oni su zakazali, sto zbog ozljede sto zbog neefikasnosti. Mullera bi isto prodao, jer to je igrac kojeg ne mozes svrstat nigdje. U uzvratu je samo smetao na terenu.
Trebamo svjez krv!
Nadam se nekom spek igracu i da ce uprava konacno potrosit 100mil na takvog, vremena se mjenjaju....
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 04 svi 2018, 09:51

Svake godine čitam kako je "ovo bila ta (zadnja) godina kad smo mogli osvojit i kad smo to morali napravit" pa eto svake godine iz ovog ili onog razloga mi i dalje dolazimo daleko i da je bilo Boga ove godine bi igrali finale.

S jedne strane stalno govorimo koliko sreća i slučajnost imaju utjecaja na osvajanje lige prvaka, a opet s druge stalno tražimo neke dlake u jajetu i uvijek nam pola stvari nevalja i tražimo "recept" za LP a znamo da ne postoji. Nisu to transferi od 100 milja, iako naravno želim da kupimo što bolje igrače i budemo što bolji

Isto tako želim podsjetit na činjenicu kako smo se mnogi ne tako davno složili da je bitno bit u vrhu, polufinale, finale, a ne stalno osvajat jer je to svejedno uglavnom poklapanje čisto. Pa eto ljudi mi smo opet u polufinalu bili, ispali od vjerojatnog osvajača iako smo bili bolji. Pa to je vrh, tu su pare, to je razina koju smo htjeli zar ne? Drugo je što mi razmaženi navijači bi svake godine potjerali pola ekipe kad ispadnemo. Da klub radi tako ne bi mi bili tu gdje jesmo nego u rangu Dortmunda.

Pogledajte samo rezultate barcelone u LP zadnje 3 godine molim vas. Po čemu su oni to bolji od nas? A pazitr imaju možda najboljeg nogometaša u povijesti nogometa u svojoj ekipi. Pa kako se mi možemo mjerit s tim? Pa ipak oni ispadaju, a mi idemo dalje... Samo što se njima dogodilo kao i Realu da su za razliku od nas osvojili koji puta više LP zadnjih godina, što zbog sreće, što zbog negubljenja finala, što zbog kvalitete Ronalda i Messija...

Ali slazem se da se igramo sa srećom i mislim da ovakve rezultate više ne možemo izvuć s Robbenom i Riberijem. E sad drugi je problem što bi mi klempu ispred svega, ali klub ne razmišlja tako
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 04 svi 2018, 10:34

Radi se o tome da smo u zadnjih 5 godina 4 puta ispali u polufinalu a jednom u 1/4 finalu.

Da smo najnesretniji klub valjda bi nam se jednom poklopilo da udemo u to finale, a eto na kraju ispalo da nitijedno finale nismo vidjeli. U kombinaciji sa nikakvim domacim prvenstvom samo ulazak u to finale LP-a cini sezonu uzbudljivom.

Ove godine nam se poklopio zdrijeb i imali smo Real u knock downu, ali smo opet propustili uci u finale. Isto kao sto sko Atletico imali u knock downu na AA pa smo opet ispali. Frustrirajuce je ispadati na taj nacin, kad si puno bolji, ali promasujes penale ili poklanjas protivniku golove u utakmicama gdje je svaki gol vazan.

Barca je osvojila 2015. pa imaju kakvo takvo opravdanje, ali i oni znaju da su strasno podbacili u LP-a i kopka ih ovo Realovo osvajanje po kojem ispada da su bijeli smradovi dominantan klub zadnjih godina a redovito ne mogu osvojiti prvenstvo.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la effe__sa » 04 svi 2018, 11:00

ivan napisao:Svake godine čitam kako je "ovo bila ta (zadnja) godina kad smo mogli osvojit i kad smo to morali napravit" pa eto svake godine iz ovog ili onog razloga mi i dalje dolazimo daleko i da je bilo Boga ove godine bi igrali finale.

S jedne strane stalno govorimo koliko sreća i slučajnost imaju utjecaja na osvajanje lige prvaka, a opet s druge stalno tražimo neke dlake u jajetu i uvijek nam pola stvari nevalja i tražimo "recept" za LP a znamo da ne postoji. Nisu to transferi od 100 milja, iako naravno želim da kupimo što bolje igrače i budemo što bolji

Isto tako želim podsjetit na činjenicu kako smo se mnogi ne tako davno složili da je bitno bit u vrhu, polufinale, finale, a ne stalno osvajat jer je to svejedno uglavnom poklapanje čisto. Pa eto ljudi mi smo opet u polufinalu bili, ispali od vjerojatnog osvajača iako smo bili bolji. Pa to je vrh, tu su pare, to je razina koju smo htjeli zar ne? Drugo je što mi razmaženi navijači bi svake godine potjerali pola ekipe kad ispadnemo. Da klub radi tako ne bi mi bili tu gdje jesmo nego u rangu Dortmunda.

Pogledajte samo rezultate barcelone u LP zadnje 3 godine molim vas. Po čemu su oni to bolji od nas? A pazitr imaju možda najboljeg nogometaša u povijesti nogometa u svojoj ekipi. Pa kako se mi možemo mjerit s tim? Pa ipak oni ispadaju, a mi idemo dalje... Samo što se njima dogodilo kao i Realu da su za razliku od nas osvojili koji puta više LP zadnjih godina, što zbog sreće, što zbog negubljenja finala, što zbog kvalitete Ronalda i Messija...

Ali slazem se da se igramo sa srećom i mislim da ovakve rezultate više ne možemo izvuć s Robbenom i Riberijem. E sad drugi je problem što bi mi klempu ispred svega, ali klub ne razmišlja tako

100 % se slažem s ovim postom. Naravno i Atletico je onda morao Reala pobijediti u onom drugom finalu, eto ko trebalo im se vratiti, pa nisu pobijedili i možda nikad ili za 50 narednih godina neće uzeti LP. Šta bi tek govorili o Arsenalu ili nekim drugim klubovima? A mislim da bi se Barca mogla više gristi od nas, jer je ona u četvrtfinalu faktički imala slabijeg protivnika od nas. U suštini je Sevilla zajebanija, kompaktnija ekipa od Rome. Roma je izrasla protiv Barce iznad sebe i svaka im čast i postigli su historijski uspjeh. Ali kod njih je mnogo više propuha u odbrani. Samo eto mi i na Sevillu gledamo kao na neku totalno slabu ekipu i stavljamo faktički Sevillu i Besiktas u isti koš. To je taj problem malo u zadnje vrijeme kod navijača Bayerna.

Ali ovo opet ne mijenja moje kritičke poglede na duel s Realom. Ključna stvar i najviše zabrinjavajuća je ta što Real nas pobijedi na način kako smo mi njih ranije pobjeđivali. Prije nam za pobjedu nad ekipama protiv Reala ili Barce nije trebala jedanaka individualna kvaliteta, pobjeđivali smo ih i s manje (pa čak i dosta manje) individualne kvalitete. A sada kada je individualna kvaliteta tu negdje, zapravo ista i gdje još budemo dominantnija ekipa mi ispadnemo levati jer nam fali tih par posto duha i kiler instinkta. I tu odmah dolazimo do igrača kao što su Lewa, možda i Thiago.

Problem je u tome što smo mi prije svega napravili te neke karakterne promjene nakon 2012. godine u vidu Sammera i Martineza, pa smo osvojili 2013. godine sve....Kakve sada impulse unijeti?? :roll: Sada je ovdje problem delikatniji....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la The Scarface » 04 svi 2018, 11:18

Ne bi da smo Sevillu rastavili na faktore pa da se prica kako su oni jaka ekipa, prosli ih na guz i bez ikakve igre.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Murta » 04 svi 2018, 11:20

effe__sa napisao:Problem je u tome što smo mi prije svega napravili te neke karakterne promjene nakon 2012. godine u vidu Sammera i Martineza, pa smo osvojili 2013. godine sve....Kakve sada impulse unijeti?? :roll: Sada je ovdje problem delikatniji....

Nije, onda je bio problem delikatniji jer je ekipa bila vrhunska, a nije uspjela. Danas je problem jednostavno riješiti - kupovinom dva vrhunska ofenzivca.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la effe__sa » 04 svi 2018, 11:47

The Scarface napisao:Ne bi da smo Sevillu rastavili na faktore pa da se prica kako su oni jaka ekipa, prosli ih na guz i bez ikakve igre.

Ma da smo bar i Real na guzove prošli....Jbg, na guzove se često i velike utakmice uzimaju i mi smo Real na guzove znali ranije uzeti kao npr 2001. god. u polufinalu. Problem je što više rijetko znamo na guzove, čim je utakmica egal protiv ovih velikana, mi izvlačimo deblji kraj, to nam se ponavlja sada 4-5 godina u polufinalima.

Murta napisao:
effe__sa napisao:Problem je u tome što smo mi prije svega napravili te neke karakterne promjene nakon 2012. godine u vidu Sammera i Martineza, pa smo osvojili 2013. godine sve....Kakve sada impulse unijeti?? :roll: Sada je ovdje problem delikatniji....

Nije, onda je bio problem delikatniji jer je ekipa bila vrhunska, a nije uspjela. Danas je problem jednostavno riješiti - kupovinom dva vrhunska ofenzivca.

Pa gledaj to ti je relativno. Određena pojačanja trebaju, otprilike 2-3 bi bila idealna. Ali evo npr. da smo mi imali spremnog Comana i plus da je eto tu bio Gnabry protiv Reala, to bi već igrački bilo dovoljno. Ovako nismo imali širine da osvježimo, pogotov na krilima, ali u suštini problem nije bio u samoj igri, nego u završnici (pogotovo), a i u tim individualnim greškama. Tu je već problem taj o kojem sam gore govorio. To je i do psihe, ubojitosti, apsolutnog uvjerenja u pobjedu u ključnim trenucima. Real je samo više toga imao i napravio je manje bitnih grešaka. Veća ubojitost naprijed i malo još popravljanje kompaktnosti ekipe su po meni ključ za uspjeh u narednim sezonama LP.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 04 svi 2018, 12:06

effe__sa napisao:Pa gledaj to ti je relativno. Određena pojačanja trebaju, otprilike 2-3 bi bila idealna. Ali evo npr. da smo mi imali spremnog Comana i plus da je eto tu bio Gnabry protiv Reala, to bi već igrački bilo dovoljno. Ovako nismo imali širine da osvježimo, pogotov na krilima, ali u suštini problem nije bio u samoj igri, nego u završnici (pogotovo), a i u tim individualnim greškama. Tu je već problem taj o kojem sam gore govorio. To je i do psihe, ubojitosti, apsolutnog uvjerenja u pobjedu u ključnim trenucima. Real je samo više toga imao i napravio je manje bitnih grešaka. Veća ubojitost naprijed i malo još popravljanje kompaktnosti ekipe su po meni ključ za uspjeh u narednim sezonama LP.

Pa zato sam i ja effe piso post iz druge perspektive.

"Procjena što će se dogoditi."

Forsaš napadački nogomet s krilima ali u sezonu uđeš s Robberyem i Comanom, a sva 3 igrača su podložna ozlijedama i 80% je za očekivati da ti jedan neće biti na raspolaganju ili 50% da ti dva neće biti na raspolaganju.

Sad kak stvari stoje radiš maltene istu ako ne i težu grešku - dokazano je da je Coman podložan ozlijedama, za očekivati je da će Ribery i Robben zbog fizičke spremnosti manje igrati slijedeće sezone, vidio si što je Muller na krilu i tvoj odgovor je Gnarby.

I sad opet se nađemo slijedeće sezone u istoj situaciji recimo protiv Barce, nadjebemo ih, a fali ti Bailey... I što sad, opet prokleta sreća i sudac? Da sudac i prokleta sreća, ali dio otpada i na struku.

Recimo skužilo se da ti fali zamjenski napadač, iako po meni neko tipa Wagner nije falio i smatram da je Muller to mogao odraditi, ali krilo, ili ti DRIBLER e to ti je falilo, to ti fali i to će ti faliti!

Prije starta počelo se špekulirati o Draxleru (ja ga baš i nisam htio) - odgovor ULIJA je bio, kad su svi fit bit će ga strah od nezadovoljstva kolko ŠPKEA imamo i di s DRAXLEROM. Problem je što su RIBERY i ROBBEN po njima još uvijek zvijezde i to što si brojčano pozicijski i opcijski dobro ušao u sezonu, ali s krivim igračima...

Pa ja bi rađe dao Mullera, ROBBERYA za Draxlera, Baileya i Gnarbya jer smatram da je to puno bolje za filozofiju i kadar ako igraš S KRILIMA i 3 vezna igrača...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 04 svi 2018, 12:39

Problem je, effe, što u tvojem i upravinom razmišljanju stoji da smo mi nezasluženo ispali u polufinalu, a zapravo smo do njega nezasluženo došli jer smo kao drugi u grupi dobili najlakšeg protivnika od 16 koji se još sam sjebao crvenim kartonom u 10. minuti, onda smo opet dobili laganog protivnika koji nas je nadigrao, ali smo ga prošli i onda smo mi u polufinalu nadigrali jakog protivnika i nezasluženo ispali.

Jednako tako je par osmine mogao biti Bayern - Barca i završiti s 3 gola razlike.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 04 svi 2018, 12:51

Murta napisao:Jednako tako je par osmine mogao biti Bayern - Barca i završiti s 3 gola razlike.

To kad je ivan pričao o razini, a povezo ju je s smrdljivim rezultatom...I sad taj rezultat i način kako se ispalo od Reala, daje upravi za pravo, a i još nekima da smo jači nego kaj jesmo...

No kad pokušam razmišljati ponovo, jasno mi je dovođenje Kovača. Kovačeva filozofija danas u nogometu osvaja LP, a isto tako za rezultat u BUNDESLIGI je tak nebitan trener i način igre...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 04 svi 2018, 13:05

Sevilla nas nadigrala? smile12
Dajte ljudi...
Počelo se previše filozofirat za moj ukus. Sad rezultat nije razina, a opet svi hoće rezultat. Ali hoćemo i razinu. Ali onda je ona opet nebitna ako ne osvojiš LP. Budali dosta...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 04 svi 2018, 13:24

vintage napisao:Ja sam za odlazak Robberyja, treba okrenut novu stranicu. Kad je bilo najpotrebnije oni su zakazali, sto zbog ozljede sto zbog neefikasnosti. Mullera bi isto prodao, jer to je igrac kojeg ne mozes svrstat nigdje. U uzvratu je samo smetao na terenu.
Trebamo svjez krv!
Nadam se nekom spek igracu i da ce uprava konacno potrosit 100mil na takvog, vremena se mjenjaju....

Još kad je Guardiola odlazio, mislili smo kako i s njime odlaze i Ribery i Robben jer su pred svojim krajem, ali nisu. Ostali su naši igrači i u 2016/2017. sezoni, a onda kad je Lahm otišao rekli smo kako i oni s njime jednako tako mogu jer tu više nema ništa.
Sad i ova sezona koja je po treći put "zadnja" se pokazala kako ona to nije već je uprava opet odlučila forsirati njih dvojicu koji pričaju o svojim velebnim kvalitetama(čitaj: staroj slavi i velikom egu a ne stvarnoj formi, učinku koji postižu i razlici koju stvaraju).

Nije jednostavno dobro što njih dvojica ostaju jer se ne pokazuje dovoljno ambicija i želja za osvježenjem. Sam si istaknuo važnost novih snaga, a one su bile nužne i u ljeto 2007. i u ljeto 2011. Otkako se 2012. zaokružila ta priča koja je kratko trajala, nakon toga se mirovalo na tržištu.
S jedne strane tada je još moglo tako ići, s druge strane ozljede su pokazale da na raspolaganju nema kvalitete u pričuvama ili doslovno nemaš pune 3 godine nijednu jedinu pričuvu za napadača.
Sad je situacija takva gdje Borussia Dortmund je obična truba i ne postoji nikakav pokretač ili 2 godine bez jednog trofeja u Njemačkoj da prisili upravu na rad i tu se krije problem.

Müllera bi obavezno prodao jer prošlu i ovu sezonu on više nije ni blizu nivoa na kakvom je bio zadnju sezonu pod vodstvom Guardiole i sve godine ranije. Postao je smetnja u ekipi i nema njegovih toliko potrebnih golova zbog čega je uvijek bio važan. U rujnu će napuniti 29 godina, idealno za prodati i zaraditi pristojnu lovu dok se još može. Ako ne, onda obavezno treba u drugi plan otići i na klupu za pričuve, uloga ala A. Zickler.

Bayern mora prodavati i mora dovoditi nove, mlađe snage i ideje te time promijeniti strukturu ekipe.

J. Boateng je isto počeo davati signale prije 4-5 dana oko svoje budućnosti i mogućeg odlaska. Samim time kakva je njegova forma zadnje 2 godine jednako tako treba biti stavljen na prodaju i tražiti novo rješenje kao što se sa Sülom napravilo. Hummels neće još jako dugo, tako da novi igrač je iznimno bitan.

Bernata na kraju sezone obavezno prodati za bilo koju cijenu i tražiti novog zamjenskog lijevog beka.

Rafinha bi isto mogao napustiti klub i tu se isto potražiti novo rješenje za desnog beka koliko god Kimmich bio neupitan, ali njegove defenzivne kvalitete su upitne i u budućnosti i mogli bi tražiti novu opciju za desnog beka. U siromašnoj Bundesligi takav bek može igrati izvrsno, ali u jakim europskim utakmicama još ostaje vidjeti kako će to sve izgledati.

Rudyja isto pod obavezno treba prodati. Doslovno je neupotrebljiv jer ne dobiva priliku kao što ni njegov imenjak Rode prije njega nije dobivao ni u jednom natjecanju, a od njega nećemo dobiti nikakvog Martineza, Gustava, Casemira, Vidala, nadogradnju za sve navedene, usw...

Renato Sanches... Njegov status se mora riješiti ovog ljeta; dobiva li Portugalac novu priliku u Bayernu pod Kovačem ili ide ovo ljeto na prodaju.

Lewandowski plaćenik treba napustiti klub i biti odlično unovčen jer nam stvarno više ne nudi ništa na ovom velikim i važnim utakmicama poput Reala, Barcelone, Atletica... On s Fenomenom nikad u rečenicu nije mogao stati kao napadač, a kamoli bilo kakvu usporedbu s Brazilcem raditi. Lakrdijaš kad ga se ide stavljati u povijest s takvim napadačem, kao i Van Nistelrooyjem i dr.

Vidal... Njegov status isto riješiti ovo ljeto, ostaje li ili će ga se prodati. Ja bih ga prodao dok se još može na njemu zaraditi.

Thiago... S njime isto tako vidjeti što i kako jer nije nikako zdrav i nije uopće postao nositelj Bayerna nakon punih 5 sezona.

Bayern tu itekako treba prodati dosta toga, najmanje 6 igrača se treba zahvaliti ovo ljeto, ako ne i 7-8.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Transferi