Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

PostPostao/la doro » 01 ruj 2018, 18:30

Ja bi dodao Jos I Martineza za odlazak,Renato nebu proc dok veterani su ziher za odlazak(Rib,Rob,Rafihna I Boateng).
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 02 ruj 2018, 08:14

ivan napisao:Pa po tebi cruz iduće godine pola ekipe odlazi :lol: Zašto sad Thiago i Tolisso? Zašto misliš da ćemo se riješit Sanchesa? Ja baš imam dojam da će proigrat odnosno da će moć bit barem rezerva, a to mu je put prema prvoj postavi

Pitaj se Ivane di, kad i kako će Renato explodirati?

Opet smo ušli u žrvanj "krivo posloženog kadra". Tak smo i prošle godine ušli u sezonu s 18 igrača s krivo posloženim kadrom...

Ajmo po redu.

Prošle godine sam čini mi se dori objašnjavao nakon transfera Suleta da 4.štopera te klase nemreju funkcionirati i da jedan će na kraju sezone proč jer "ne bu igro dovoljno". Naravno sezona je nanovo izmješala karte, promijenila nam trenera gdje su se dogodile dvije stvari - jedan štoper je promoviran u veznog igrača, tako da su ova trojica imala više vremena za igru s tim da se otvorilo mjesto u veznom redu jer smo bez Thiaga odigrali maltene cijelu sezonu te se tako poklopilo da su svi dobili "zadovoljavajuću minutažu". Na kraju ispada da to sve nije dovoljno i opet se prodavalo Boatenga, ali mislim da je to zbog drugih stvari, makar neku uber minutažu nije imao (bilo je tu ozlijeda..).

Znači planski krivo, ali poklapanje - dolazak novog trenera, dugoročna ozlijeda veznog igrača, prebacivanje štopera u vezu napravila je to da nije bilo "nezadovoljnih štopera".

Mi ove godine imamo isti broj veznih igrača kao i prošle:

Prošla:

Rudy, Vidal, Martinez, James, Thiago, Tolisso, Muller

Ova:

Leon, Renato, Martinez, James, Thiago, Tolisso, Muller

Iz toga je proizašlo da je Rudy nezadovoljan kaj nije igro dovoljno - ove godine mi niti nemamo nekog trulog igrača poput Rudya, što znači da ziher jedan ne bu igro dovoljno i htio bu proč :D U ovom trenutku iako se to ne vidi Renato je višak igrač u ovoj sezoni - nepotreban. Jedino kad ne bi bio, je da je Martinez zagarantirani član prvih 11 na zadnjem veznom, a Renato mu direktna zamjena, znači uvijek se igra s pravom šesticom, ali tada je višak Tolisso.

Još "gora" okolnost za vezne igrače s obzirom na prošlu je ta da smo tada stratali s Jamesom kao nekim ko će igrati lijevo krilo i imalo smo samo 3 prava krila, a ove godine maknuli smo obrambenog igrača, a doveli špicu (nismo ju imali na početku prošle sezone) i krilo koje "nedopuštaju" Mulleru da ide na krilo ili u napad. Znači prošle godine na stratu si imo 5 igrača za krila i napadače + James, a ove godine imaš 6 bez Mullera i Jamesa koji su u kadru :D

Tako da ako se "pravi" igrači ne ozlijede neko se mora prodati. Ali ljudi moji samo je nama to čudno, ali evo prodajemo Costu, Vidala, skoro Boatenga i živimo dalje... Real prodaje Moratu, Jamesa, Kovačića i opet kupuje nove...

Nas muči a što ako tamo bude ŠPEK? Ali kod nas neće biti jer mi već sad imamo ŠPEK, a na drugim mjestima škripi...

Ajmo reči da su Leroy Sane (iako je sad malo propo) i Bailey mass aller dinge, pa ko od nas za njih dvojicu ne bi dao Tolissa i Renata plus miljone, miljarde s obzirom na naš kadar i kvalitetu koju posjedujemo u sredini, a koja nam fali na krilima?

Kruna svih naših transfera je Wagner - debilizam epskih proporcija - igrač koji samo igra špicu i mjenja igrača koji non stop igra, ne može ga se staviti na niti jednu drugu poziciju pa ga je zato i teško držati na klupi, ako u kadru na raspolaganju imaš Mullera koji može igrati špicu i Gnarbya koji može igrati polušpicu i špicu. Također problem je što su Wagner i Lewa totalno nekompatibilni da ponekad startaju skupa, kao što recimo strataju Aguero i Jesus. Totalno krivi profil igrača za Bayern i kadar...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 02 ruj 2018, 10:40

Juan Bernat – wechselt für 7 Mio. Euro vom FC Bayern zu Paris St-Germain

Sportbild pise da smo ga prodali za samo 7 miliona. Ako je ovo istina mogli smo da ga ladno ostavimo pa nek ide ablosefrei na kraju sezone.

Edit: Na Transfermartku je 14 miliona.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 02 ruj 2018, 12:18

Antone generalno se slažem s tobom da je kadar krivo posložen. Ali ajde ti složi kadar kad imaš hrpu igrača za koje računaš da će odigrat pola utakmica u sezoni, pa imaš dva starca itd.

Ali evo jedne statistike brze (na kraju je nisam baš tako brzo izračunao :D) za prošlu sezonu:

-----------------------MINUTE--------------------------U KADRU/IGRAO
Rudy --------- 2103/4590 (45,8%) -------------------- 35/51 (68,6%)
Vidal --------- 2279/3150 (72,3%) -------------------- 35/35 (100%)
Martinez ----- 2738/4050 (67,6%) -------------------- 37/45 (82,22%)
James ------- 2643/3960 (66,7%) --------------------- 39/44 (88,6%)
Thiago ------ 2099/2970 (70,6%) --------------------- 32/33 (96,9%)
Tolisso ------ 2382/4320 (55,1%) --------------------- 40/48 (83,33%)
Muller ------- 3125/4140 (75,4%) --------------------- 45/46 (97,8%)

Možemo li išta iščitat iz ove statistike? Nisam sad ni sam više siguran :lol:

Ako pogledamo apsolutnu minutažu, Rudy čak ima 4 minute više od Thiaga. Vidal je također blizu. Tolisso malo odskače, Martinez i James još malo više a Muller uvjerljivo najviše minuta ima. Ali ako pogledamo u postotku koliko je minuta igrao, a koliko je mogao (ne računam izmjene zbog ozljede), vidimo da je to samo 45% i tu leži problem. Ugrubo gledajući to znači i da je igrao manje od pola utakmica svih 90 minuta. Lik također uopće nije bio ozljeđen nikad, bio je dostupan 51 utakmicu, a 16 puta nije uopće ušao (68% igrao) - opet uvjerljivo najmanje od svih.

Međutim Tolisso je igrao isto relativno malo minuta (samo 55% mogućih), ali je zato igrao u 83% mogućih tekmi - to mi govori da je najčešće ulazio kao zamjena na manje minuta i da je često sam mijenjan kad je bio u prvoj postavi. U principu svi osim Rudija imaju dosta dobar postotak igranih utakmica s obzirom da dostpunost.

Što se tiče odigranih/dostupnih minuta, vidimo da tu osim Tolissa i Rudija ova petorica imaju između 65 i 75%. Ne znam je li to puno. Ajmo reć da bi ja bio zadovoljan da Sanchez uzme Rudijevu mintažu, a Leon Vidalovu (ili da ostali naprave neke rošade tu). Opet tu je i podatak da su Vidal i Thiago samo 35, odnosno 33 tekme bili dostupni pa se otvorilo minuta. ZAKLJUČAK - ajmo Sanchesu dat 2000 minuta i 68% utakmica pa da vidimo jel trul ili šta.

Ajde nek si još netko isčita nešto iz ove statistike da nisam bezveze radio :lol:

PS: mi smo utrpali pod vezne i Jamesa i Muller recimo dok su njihovu minutažu uvjetovale dosta i ozljede krila/napadača.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 10 lis 2018, 11:20

Navodno smo za Bernata dobili jako malo novaca = 5 milja...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 10 lis 2018, 12:34

Trebali smo onda da ga ostavimo... Kako glup potez. :neee:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 10 lis 2018, 13:23

Pa dobro, je to niska cijena, ali trebamo biti realni - koliko je on uistinu vrijedio nama i koliko je napredovao sve ove godine

:idk:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 10 lis 2018, 13:50

cruz napisao:Pa dobro, je to niska cijena, ali trebamo biti realni - koliko je on uistinu vrijedio nama i koliko je napredovao sve ove godine

:idk:

Pa dobro od tebe tak bedast odgovor nisam očekivo :lol: Aj da smo ga za 5 milja dali 1.8, ali zadnji dan - znači prema tome najgora stvar je što smi mi HTJELI ići s takvim kadrom u sezonu!!!!!!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 10 lis 2018, 14:48

Naravno da je glupo i neodgovorno prema treneru pustiti ga zadnji dan da ide, a nemaš zamjenu, nitko ne brani odluku.

Ja sam napisao ono čisto zbog Bernata, iz razloga što ne držim nimalo do Bernata i osjetio sam zadovoljstvo što je otišo.

Ne smatraj moj komentar ozbiljnim dakle :D
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Prethodni

Vrati se na: Transferi