NIKO KOVAČ

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: NIKO KOVAČ

PostPostao/la doro » 08 svi 2019, 10:24

To misli 70-80% ljudi...Ovi ostali su za njega radi nacionalnosti.

Pre krut je,nezna improvizirat,nije moderan te prilagodljiv trener,ziceras,gura na silu autoritet a NEMA ga.

Previse negativnih stvari za jedan novi Bayern.

On u sebi zna zasto I zbog cega je doveden a ovim gore nacinom se bori da dokaze suprotno.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la doro » 09 svi 2019, 10:53

Dal de budu sad pojacale zelje za Pochetinom 8-)
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 13 svi 2019, 11:01

Što se tiče kritike na račun Kovača, vidim da već danima svak u Njemačkoj o tome raspravlja, pusti članci i talk-shows. Jedni napadaju, drugi štite... ali mora se reći da je to sada previše.

Iako sam i ja za novog trenera u budućnosti, mora se jasno i glasno ponoviti jedna stvar: NAMJERNO SE IŠLO U OVU SEZONU NA OVAKAV NAČIN. Razapinjanje Kovača je stoga malo pretjerano. Posebno u ovom finišu sezone.

Neka odradi sezonu do kraja bez dodatnih opterećenja, pa kada završi sve onda može počet javna rasprava. Ovo sada je očito kao neki pritisak da se pokuša stiskati Bayern da napokon ne uzme naslov.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 13 svi 2019, 12:27

cruz napisao:Što se tiče kritike na račun Kovača, vidim da već danima svak u Njemačkoj o tome raspravlja, pusti članci i talk-shows. Jedni napadaju, drugi štite... ali mora se reći da je to sada previše.

Iako sam i ja za novog trenera u budućnosti, mora se jasno i glasno ponoviti jedna stvar: NAMJERNO SE IŠLO U OVU SEZONU NA OVAKAV NAČIN. Razapinjanje Kovača je stoga malo pretjerano. Posebno u ovom finišu sezone.

Neka odradi sezonu do kraja bez dodatnih opterećenja, pa kada završi sve onda može počet javna rasprava. Ovo sada je očito kao neki pritisak da se pokuša stiskati Bayern da napokon ne uzme naslov.

Jbg znal je u kaj ide...ako nije onda gluplji nego mislimo.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 13 svi 2019, 12:39

Samo neka ode jer nije trebao ni dolaziti da je imalo razmišljao u što se upuštao, baš kao i svojevremeno s izborničkom funkcijom u Hrvatskoj, umjesto da je ostao u U-21 momčadi Hrvatske.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 13 svi 2019, 12:46

FCB_general napisao:Samo neka ode jer nije trebao ni dolaziti da je imalo razmišljao u što se upuštao, baš kao i svojevremeno s izborničkom funkcijom u Hrvatskoj, umjesto da je ostao u U-21 momčadi Hrvatske.

a daj Generale :roll:
da se baviš trenerskim poslom i da imaš priliku raditi za reprezentaciju i za Bayern, bi li ti odbio?
dakle, bezveze je pričati "da je imalo razmišljao u što se upuštao". Takvi angažmani su razlog zašto se baviš tim poslom.

----

Glede sadašnje situacije, ajmo sačekat malo. Mislim da njegovo mjesto stoji na raspolaganju bez obzira na ishod sezone. Samo je sada glupo forsirati tu temu kada ima samo dvije tekme još, a obe tekme su finala. A da se u upravi razlikuju želje i mišljenja - to je više nego jasno.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 13 svi 2019, 13:45

Mislio sam kako će čovjek ima izvrsnu perspektivu i karijeru ako krene s lakšim poslovima i bude polako rastao i učio bez pritisaka. Ovako mora ići na stalne uspone i padove, a jako dobro znaš kako hrvatski treneri u europskim klubovima nakon od 90-ih na ovamo nisu praktički nikakva kvalitetna roba. Zajec svojevremeno u Portsmouthu, Bilić u West Hamu i Beşiktaşu imao bljeskove, Ivan Leko u Belgiji je uspješan, Kovač u Eintrachtu transformer kluba... Tko još ostaje na svemu tome?

Znam da to sve vuče svakog trenera, ali Niko je čovjek koji nije ni sekunde kalkulirao nego odmah se bacio u sve to. Izgorio je u Hrvatskoj i ostao bez posla i nastala je tišina do Eintrachta koji je bio pred ispadanjem. Sve je okrenuo i dignuo brod do 2 finala zaredom i jedno uzeo protiv posrnulog Rekordmeistera i moćnog Juppa Heynckesa koji tu isto više nije dovoljan.

Sad je došao u Bayern, trpi šikaniranje i mržnju koja je van svake pameti, ali jadan ne može od ove ekipe u ovakvoj slaboj ligi skužiti kako doći do dobrog nogometa, već svaku 10-tu utakmicu odigra top i onda krenu muke, a ekipa mu jedno vrijeme iz svakog prvog šuta primala golove na utakmici.

Ako su takvi angažmani razlog, što je onda s Hasenhüttlom i Nagelsmannom koji su odbili Bayerna iz ovih razloga?

Niko o njima nije ni razmišljao već se totalno uhvatio u zamku Ulija i Karla i snosi najveće posljedice za sve iako su ga obranili prošlu jesen jer su i sami došli na totalno streljanje. To je samo moje mišljenje, a što će nakon Bayerna ukoliko ode s takvom reputacijom, ne znam... :idk:

Žao mi ga je jer nije loš čovjek i pokazao je da ima nešto u njemu zadnje 2 godine, ali imam osjećaj da je se vodio isključivo srcem.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 13 svi 2019, 13:51

FCB_general napisao:Niko o njima nije ni razmišljao već se totalno uhvatio u zamku Ulija i Karla i snosi najveće posljedice za sve iako su ga obranili prošlu jesen jer su i sami došli na totalno streljanje. To je samo moje mišljenje, a što će nakon Bayerna ukoliko ode s takvom reputacijom, ne znam... :idk:

Žao mi ga je jer nije loš čovjek i pokazao je da ima nešto u njemu zadnje 2 godine, ali imam osjećaj da je se vodio isključivo srcem.

Može se dogodit da ode s reputacijom osvajača njemačkog prvenstva i kupa u istoj sezoni. Sumnjam da je to loše za daljnje poslove.

Neki dan sam čitao da je opet pričao o zalaganju i da ga je često falilo u momčadi. Ono što svi dobro znamo je da je uprava sve sjebala jer je morala momčad pojačat već prošle godine, kako god zna i umije. I dat treneru momčad kakvu želi, pa makar on bio i Kovač (ako smo već njega odabrali). A ne treneru koji brije na disciplinu i zalaganje dat prezasićenu staru momčad... Dobro je i izvukao sezonu. Velim, veliki je problem. Sada ako želimo vidjet koliko može moramo mu dat još jednu sezonu. Doduše postoje i otkazi u listopadu...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 13 svi 2019, 14:23

ivan napisao:Dobro je i izvukao sezonu. Velim, veliki je problem. Sada ako želimo vidjet koliko može moramo mu dat još jednu sezonu. Doduše postoje i otkazi u listopadu...

Da je moglo i moralo bolje u Njemačkoj i s ovakvom smiješnom ekipom, svakako. Svi mu spočitavaju za ispadanje od Loserfulla u Europi, a ja ga tu baš branim i ništa ne zamjeram jer s nikakvim transferima, očajnom širinom, problematičnom momčadi već 2. sezonu zaredom i ekipom koja je 3. sezonu zaredom u padu nije fer i korektno ga kritizirati, osuđivati i sl.

Ovo je dobro što si rekao za otkaz u listopadu, ali nije dobro za remont. Remont je glavni problem br. 1 već 3 godine, a s Kovačevim angažmanom je izostanak remonta bio očekivan i svoju svrhu prošlo ljeto je ispunio.
Mogao bi sada biti puno slabiji i loš ovo i iduće ljeto dok god ne dovedeš čovjeka od trenera koji traži puno više od Rebića, Vogta, Goretzke i sličnih bundesligaških imena.
Niko nema velike apetite oko transfera, a Bayern je klub gdje to može i mora tražiti, a ne zvučiti kao crkveni miš.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 14 svi 2019, 05:40

Najveći problem kod Kovača je to što cijelo vrijeme živi na rubu. Njemu i dve titule neće donjeti mir jer su i mediji to već unaprijed tako postavili. NK je nažalost bio doveden kao trenera kojem je unaprijed spakiran otkaz i zato mu ga mi za svaki slučaj moramo dati jer taj veo otkaza će uvijek biti nad njim.

NK jedini što je mogao napraviti da to spriječi je rezultat u LP, koji nažalost nije došao...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 14 svi 2019, 08:47

Kad skontaš malo njegovu situaciju sa onom od Pepa, shvatiš da su i mediji i dosta nas navijača ustvari kurvetine kojima je nemoguće udovoljiti.

Recimo da Niko uzme prvenstvo i kup, što je ipak realno iz ove perspektive.

- Pep uzimao double-ove, Niko uzeo double - obojica ne valjaju.
- Niko nije pokazao igru, Pep je bio impresivan - obojica ne valjaju.
- Pep je dolazio redovno u polufinale LP, Niko završio u 1/8 - opet obojica ne valjaju.
- Pepova prvenstva su odlučivana u 3./4. mjesecu - ne valja, liga dosadna.
- Niko "omogući" zanimljiviju borbu za prvaka - liga opet dosadna
- Bayern predominantan - ne valja ... Bayern nije dominantan - ne valja.

Jebote nama ništa ne valja osim osvajanja lige prvaka.

Mi bismo tili da je prvenstvo zanimljivo al da ga Bayern uzme, da je kup uzbudljiv a da ga Bayern uzme i da Bayern uzme LP. (Tada bi seronje vjerojatno govorili "imali su sreću u ždrijebu")

Jedan je krivac za sve i nemoguće je opet doći do toga!

Slika :smajl006:

Bilo bi bolje spustit kriterije i bili bismo zadovoljniji s Bayernom i sretniji kada se ostvari bilo kakav uspjeh.
Ovako smo razmažene pičke koje samo kritiziraju i žive u konstantnom nezadovoljstvu.
Kada te sitne stvari ne raduju onda te ništa neće radovat.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 14 svi 2019, 13:31

Glavna razlika koja se ignorira oko Guardiole i Kovača je momčad ili ti generacija. Prvi je imao najjaču momčad na svijetu kad je preuzeo klub, a Kovač je imao hodajući cirkus u svlačionici nakon Ancelottija.
Kovač je morao dobiti ono što je Heynckes imao 2012. i 2013. te morao zbog uprave ostaviti Guardioli. To Kovač jednostavno nema i to je po meni glavni problem cijelo vrijeme.

A negativa oko kluba je postala standard jer je Bayern sebe i svoju bit izgubio kroz zadnjih 5-6 godina. Zato se oko svega cijepidlači, kritizira, od momčadske igre do individualnih igrača, neki čak i 3 godine od odlaska svako malo zakmeče za Guardiolom iako je on postao daleka prošlost kao i Heynckes i Van Gaal, a Bayern kao klub se i dalje nije pronašao već tu se tu nešto kao riješava s dovođenjem svakakvih njemačkih igrača i trenera koji će pričati njemački, a neće se istovremeno dovesti 8-9 novih igrača unutar 3-4 prijelazna roka u nizu.

Kovač je održao status quo koji uprava drži 3 godine, a cijela saga oko Bayerna će završiti onog dana kada na ovosezonskih 5 igrača koji napuštaju klub napuste još 3-4 igrača i dovede se tih 8-9 novih + trener koji odgovara Bayernu i koji može vratiti Bayern na onaj izgled koji nije smio napustiti - ofenzivan, brz, fizički i trkački jak, prgav, izrazito ubojit u kontrama, jako moćan i čvrst u obrani, jako dobar u prekidima - klub koji je u potpunosti ofenzivno i defenzivno izbalansiran u svakom smislu.

Na ove dvije preostale utakmice će se vidjeti taj vrijednosti sustav i trenutni mentalitet Bayerna. Stari Bayern uzima u zadnjem kolu naslov prvaka i osvaja Pokal. Izgubljeni Bayern osvaja samo jedan ili ništa ne osvaja.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 17 svi 2019, 11:27

Spox.com i goal.com tvrde da Kovač sigurno odlazi, bez obzira na ishod preostalih utakmica.

Što je najgore, tvrde da znaju da će van Bommel bit nasljednik.

----

Ako već mijenjaš trenera jer nisi zadovoljan s njegovom filozofijom, onda daj barem iskusnog trenera, koji kao igrač nije bio krkan teže kategorije (kao njih dvojica).

Iako mi je Niko kao ličnost drag, nije mi krivo što Bayern traži novog trenera, ali krivo bi mi bilo da idemo u novi enigmatični pokus zvani van Bommel.

Kovač je prije Bayerna barem trenirao ekipu iz lige petice, osvojio jedan profi naslov i imao ulogu u ozbiljnoj reprezentaciji, a kao co-trainer je također bio uspješan.

Usporedimo to s van Bommelom:

2014-2015 Nizozemska U17 Co-Trainer
2015-2017 Saudi-Arabien Co-Trainer
2017-2018 PSV Eindhoven U19 Cheftrainer
2018 Australien Co-Trainer
2018- PSV Eindhoven Cheftrainer

Uspjesi?

jedini torfej kao trener je nizozemski prvak juniora
Ako je uspjeh biti drugi u nizozemskoj onda je Bayern u kurcu.
Mnogo je boljih trenera (nezaposleni i zaposleni) od van Bommela, ako već tražimo nizozemski mentalitet onda bi prije ten Haga angažirao koji je s Ajaxom odradio fenomenalnu sezonu. Iako ni on nije baš Bayern nivo kako ja zamišljam.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 17 svi 2019, 11:46

Ja mislim da se ovdje ne radi toliko o karakteru koliko o (ne)iskustvu, a Van Bommel jednostavno nema trenersko iskustvo na seniorskoj razini s iznimkom ove sezone koja mu je prva.

Nema ga previše ni Erik ten Hag, ali ga u svakom slučaju ima znatno više nego naš bivši igrač i kapetan. Ne bih volio gledati neku novu verziju Klinsmanna i opet imati novog poslušnika uprave u Bayernu nakon Kovača jer to automatski sabotira remont, promiče Ulijev i Karlov populizam s transferom Lucasa i plaćenom odštetom za njega, opravdava transfere poput Wernera, Vogta i sl.

Oba Nizozemca su "k'o Nijemci", tj. pričaju njemački. Treneri su koji vole napadački nogomet i pressing, Van Bommel i veliku agresivnost i borbenost, ali ne znam koliko su hrabri ući u sukob s upravom oko novog Bayerna jer trener nakon Kovača bi trebao biti trener s vizijom, visokim gardom, jasnim ciljevima i vizijama oko igre, izgleda kadra i posebice transfera.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 17 svi 2019, 12:31

Il daj pravog trenera ala Pochetino il ostavi NK...kakav crni Van Bommel.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Općenito o Bayernu