Carlo Ancelotti - novi trener Bayerna od ljeta 2016. godine

Arhivirane teme...

Carlo Ancelotti - novi trener Bayerna od ljeta 2016. godine

PostPostao/la effe__sa » 20 pro 2015, 18:43

Evo jedne teme, posvećene našem novom/budućem treneru..... :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Re: Carlo Ancelotti - novi trener Bayerna od ljeta 2016. god

PostPostao/la ivan » 20 pro 2015, 18:45

Evo kopiram onda svoj post iz druge teme...

Jel prerano da krenemo već raspravljat o tome do kakvih bi promijena moglo doć nagodinu kad preuzme Carlo? Koji igrači će dobit dozvolu da odu, koji će dobit još važniju ulogu? Koje bi pozicije mogao htjet pojačat...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 20 pro 2015, 18:46

ivan napisao:
Jel prerano da krenemo već raspravljat o tome do kakvih bi promijena moglo doć nagodinu kad preuzme Carlo? Koji igrači će dobit dozvolu da odu, koji će dobit još važniju ulogu? Koje bi pozicije mogao htjet pojačat...

Ma samo pucaj.....Može se već i o tome raspaliti. :)

A tamo se na drugoj temi može još diskutovati o tom odlasku Pepa, razlozima i slično.... ;)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 21 pro 2015, 09:55

Što se tiče Ancelottija, trebat će prvo naučiti njemački, barem ko Pep. Pošto se radi o talijanu, bit će jako zanimljivo :lol:

Kakav je Herr Karl što se tiče mlađih igrača?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la mirko0410 » 21 pro 2015, 14:28

cruz napisao:Što se tiče Ancelottija, trebat će prvo naučiti njemački, barem ko Pep. Pošto se radi o talijanu, bit će jako zanimljivo :lol:

Kakav je Herr Karl što se tiče mlađih igrača?

Ovo sa jezikom je jako bitno i zato mi se Pep u prvi trenutak jako dopao jer je prvo krenuo sa učenjem jezika ali na kraju je sve ispalo kontra, pokušao je uspostaviti komunikaciju ne da se on prilagodi Bayernu i njemačkoj kulturi nego da sve lakše okrene na svoju tika-taku. Tek je u trećoj godini shvatio da ne može baš sve biti kako si je zamislio po njegovome. Mislim da jezične barijere ne bi trebalo biti jer ima u svlačionici igrača iz cijelog svijeta, svatko od njih kuži barem dva jezika a Carlo se vajda služi sa barem tri-četiri pa neka još pohvata njemački, pa malo prevoditelj i to je to.
Neka se on pokaže na terenu a lako smo mi sa presicama, uostalom bilo je zanimljivo i sa Trapatonijem. Mislim da je MIA SAN MIA upravo potekla od njega.
mirko0410
Forumaš
Forumaš

PostPostao/la cruz » 21 pro 2015, 14:31

ciljao sam na komunikaciju s igračima i na terenu. ne možeš prevoditelja uvijek imati uza se :)

naučiti će on valjda bar osnovne stvari, zajebano je u 6. desetljeću života učiti novi jezik, koji je težak za južnjaka

Znam da nije vrijeme za pitanje "koga će Herr Karl dovesti", ali nitko nam ne brani da razmišljamo o tome.

Nemam vele cajta da se raspišem, možda i bolje, ali sad je nekako idealno vrijeme da se ono krme od ANTONA malo oglasi na forum i da se prestane sakrivati
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 21 pro 2015, 15:47

Za Gazzetu je rekao da je već počeo učiti njemački, ali da je vrlo, vrlo težak. BIt će zanimljivo.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la melodyne » 21 pro 2015, 16:31

Za 15 miliona godisnje je sasvim dovoljna motivacija.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Miki » 21 pro 2015, 16:44

Neko je napisao kako ja slavim zbog odlaska Gvardiole i dolaska Anćelotija, ali to nije tačno. Baš mi je žao što je došlo do ovakvog raspleta... Gvardiola je veliki fudbalski inovator, doduše znao je i prilično da pretjera u namjeri da sprovede neke nove ideje u djelo. No, to ne osporava činjenicu da je veliko trenersko ime. Pretpostavljam da mu treba novi izazov i da mu jednoličnost BL prosto ne odgovara. Šteta što je tako, jer bismo sa njim bili na vrhu dok god bi bio tu. Karlo je veliko trenersko ime i vidjećemo kako će se uklopiti u Bajernovu filozofiju. To je trener koji nikada nije izgubio protiv Bajerna, što dovoljno govori o tome kakva je ličnost u pitanju. Stvarno šteta za Pepa, ali to je život... Neka nam makar za rastanak donese trofej LŠ! Potpisao bih gubitak i BL i Kupa, samo da nam donese ušati pehar. :bravo:
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la effe__sa » 21 pro 2015, 20:10

Carlo je sjajan izbor za Bayern. Ima sjajan rejting, sjajnu biografiju, osvajao LP 3 X i to sa dva različita kluba. Uspjehe imao u Italiji, Španiji, Engleskoj, Francuskoj. Najviše uspjeha je naravno imao s Milanom, posebno se te dvije Lige prvaka ističu, ali onda i ta osvojena Liga prvaka sa Realom te onda se na to sve dodaju ti nacionalni trofeji sa Chelsea-em i PSG-om.
On je sjajan taktičar, strateg i vrlo varijabilan. To je nama bitno. Bitno je da on zna odigrati na kontre, radit će na kompaktnosti, igrači će imati i slobodu. A sa igračima gradi taj prijateljski odnos a u isto vrijeme je autoritet.
Carlo je realan, na momente djeluje povučen, ali sve kod njega ima glavu i rep.

Vrlo bitno, a u isto vrijeme i jako interesantno, doveli smo trenera protiv kojeg nikad nismo pobijedili. :D Sjetit ćemo se naših ranijih poteza, kada bi redovno kupovali igrače koji su nam uvalili gol ili golove (jedan od primjera Makaay), a sada smo počeli uzimati trenere koji su nas znali zaviti u crno... :D

Iako za Ligu prvaka nema garancije, prilično sam siguran da ćemo s Carlom u periodu od 2-3 godine osvojiti LP. Dosta zavisi i od toga kako će ova sezona završiti. Ako u ovoj ne uzmemo taj najvrijedniji trofej u evropskom klubskom fudbalu, onda mislim da su velike šanse da to ostvarimo naredne sezone. U suprotnom bi ekipa bila zasičenija, pa bi ipak puno teže bilo da naredne sezone Carlo ponovo uzme klempu. Ali bi i tada postojala dobra mogučnost da taj veliki trofej u kratkom roku ponovo dođe u naše vitrine.

Carlo je kao lik zanimljiv, veliki je gurman, voli jelo, voli dobro vino, a onako ga posmatrati na klupi kao ličnost koja je na prvu neka kombinacija nekog talijanskog mafioze i s druge strane velikog gentlemana, bit će vrlo zanimljivo :D :D . Svim je bojama namazan, sve je prošao, mudar je i oštroman i spreman protivnik uvijek podmetnuti minu. Interesantno će to biti.... :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 22 pro 2015, 08:33

real madrid ima tako bijesnu momčad ali ju je jedino Ancelotti znao posložiti kako triba.

onakvoj napadačkoj ekipi ne pristaju bunkeraši i ziheraši poput onoga konja (mourinha) i ovog krmka (beniteza).

on je osvojio ligu prvaka (uz dozu sreće naravno) igrajući kontrolirani ali ipak tempo nogomet, većinom bez zadnjeg veznog - razbijača.

uzeći u obzi Bayernovu dominaciju i fond igrača, mislim da će Bayernu dobro doći malo odstupanja od ultimativne pass-igre..

a možda nas iznenadi nekakav sex transfer tipa Pogba ili Reus ili Coutinho :O:

Svaki trener je imao svog igrača kojeg pothitno želi dovesti, Pep je rekao "Thiago oder niemand", Nadam se da će u 7.-8. mjesecu biti "Pogba oder niemand" :D
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 22 pro 2015, 13:38

Pogba je precenjen... Nece Bayern dati 100 miliona za takvog igraca. Da je igrac tipa Messi u pitanju onda bi se i isplatilo.

Carlo je objektivno dobar izbor. Zanimljivo je sto je Alonso produzio do 2017. Sto moze da znaci da cemo igrati sa njim na poziciji holdera.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 22 pro 2015, 14:44

melodyne napisao:Pogba je precenjen... Nece Bayern dati 100 miliona za takvog igraca. Da je igrac tipa Messi u pitanju onda bi se i isplatilo.

Slažem se.

melodyne napisao:Carlo je objektivno dobar izbor. Zanimljivo je sto je Alonso produzio do 2017. Sto moze da znaci da cemo igrati sa njim na poziciji holdera.

Da, jako je zanimljivo. Pogotovo jer je Rummenige očito u vrijeme produženja ugovora ove četvorice već znao da Pep odlazi i pregovarao sa Carlom. Znači li to da se i Carla pitalo računa li na Alonsa? Sumnjam da bi Carlo imao nešto protiv njega, ipak ga je i u Realu treniro. Zanimljivo je kako će se Carlo snać. Činjenica je da mu Pep ostavlja jako dobro posloženu momčad kojoj zapravo jedino ozljede predstavljaju problem za osvajanje svih mogućih naslova.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 22 pro 2015, 15:54

Pogba nije precjenjen jer se radi o sjajnom mladom igraču, trenutno je odšteta prenapuhana, tu se slažem.

Vidi, ja sam se zajebavao oko izbora igrača, već sam napisao
cruz napisao:Znam da nije vrijeme za pitanje "koga će Herr Karl dovesti"

Ali obično to biva tako kada novi trener zasigurno dolazi, pa su transferi druga stvar o čemu se krene razmišljati, nakon stila kojeg gaji i kompatibilnosti s klubom/igračima. Bez obzira što je preuranjeno
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 22 pro 2015, 17:56

ivan napisao: Znači li to da se i Carla pitalo računa li na Alonsa? Sumnjam da bi Carlo imao nešto protiv njega, ipak ga je i u Realu treniro.

Danas je objavljeno kako je Carlo dao zeleno svjetlo za Alonsa. Uprava ga je konsultovala po tom pitanju.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Sljedeće

Vrati se na: Arhiva