Novi sportski direktor

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Novi sportski direktor

PostPostao/la cruz » 28 stu 2016, 14:31

ovo je tema za 6./7. mjesec, možda i prije, ali se sada već ozbiljno priča.

idemo kronološki, Rummenigge je nedavno načeo temu kako Bayern neće žuriti s izborom sportskog direktora. Želja mu je (a i Hoenessova) da tu poziciju zauzme netko iz kluba, da se ta tradicija rada nastavi.

zatim je isplivala izjava Lahma da će možda i 2017. završiti karijeru i da si može zamisliti ostanak u klubu.

neki dan je Kalle izjavio:
cruz napisao:Phillipp Lahm će postati novi sportski manager Bayerna kada prestane s igranjem profi nogometa

+++ Jetzt ein interessantes Thema: Die Besetzung des Sportdirektor-Postens. Rummenigge sagt dazu: "Ein Sportdirektor ist bei uns vonnöten. Wir werden in nicht allzu ferner Zukunft wieder einen Sportdirektor haben. Wir haben einen im Hinterkopf und werden den dann auch holen - den Namen haben Sie vielleicht auch schon gelesen. Nur er muss aktuell noch Fußball spielen, weil wir ihn auf dem Platz brauchen." Um wen es sich dabei handelt, dürfte klar sein: Philipp Lahm

danas je Uli Hoeness - na pitanje o novom poslu Lahma izjavio:
Ulli Hoeness napisao: Angesprochen auf einen Kandidaten Philipp Lahm wollte der 64-Jährige nicht ins Detail gehen, betonte aber: „Ich habe gesagt: Zur neuen Saison ist einer neuer Sportdirektor da. Und basta! Bis wir ihn haben, sage ich dazu nichts, okay?“

"U novoj ćemo sezoni imati novog sportskog direktora, gotova priča. Do tada neću ništa nadodati."

šta vi mislite o lahmu kao manager Bayerna?

Koga biste vi željeli na tom mjestu?

Je li rizično dati Lahmu takvu poziciju a on je ipak neiskusan?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Re: Novi sportski diektor

PostPostao/la melodyne » 28 stu 2016, 15:29

Samo da ne prodje kao Nerlinger... Da smo pametni da dovedemo Ramón Rodríguez Verdejo-a iz Seville. On i Resche u tandemu i za nas nema zime.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 28 stu 2016, 15:33

melodyne napisao:Samo da ne prodje kao Nerlinger...

Dobra paralela. Ali ne mora to opet ništa ni značiti. Mislim da Lahm puno više zna o momčadi i glavama igrača Bayerna, a i o potencijalnim pojačanjima iz Bundeslige itd. nego Lehrlinger kad je došao
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 28 stu 2016, 15:56

Nema tog karaktera koji bi sad bio sportski direktor nakon Sammera. Stvari treba riješiti tako da se Reschkea promovira u sportskog direktora i kraj priče. Christian Heidel ima daleko veći izazov u Schalkeu, dok čisto sumnjam da bi išli po Klausa Allofsa koji je prije 9-10 godina slovio kao jedno od imena za Ulijevog nasljednika.

Ovo s Lahmom nema smisla. Zašto ne Oliver Kahn koji već dugi niz godina izbjegava funkcije u nogometu?
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Gerd Muller » 28 stu 2016, 16:45

Lahm :bravo:
"Primili smo nekoliko zahtjeva od određenih ljudi iz cijeloga svijeta:Amerika,Arapske zemlje ... koji zele da ulazu novac u nas Bayern.Odbio sam sve.Zasto? Jer nasi navijaci to ne vole."
- Karl-Heinz Rummenigge
Gerd Muller
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la The Scarface » 28 stu 2016, 17:45

Lahm je sposoban i inteligentan tako da pozdravljam njegovo imenovanje kao novog sportskog direktora.

Kahn i ostala bagra što su se dali u TV vode ne dolaze u obzir.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 29 stu 2016, 09:28

FCB_general napisao:Ovo s Lahmom nema smisla. Zašto ne Oliver Kahn koji već dugi niz godina izbjegava funkcije u nogometu?

Po meni ovo ima smisla jer Uli i Kalle su počeli (kako su rekli) misliti o budućnosti vodstva Bayerna. Ne žele osobu iz vana ako baš ne moraju. Cilj im je integrirati legende kluba.

Legende poput Scholla, Kahna, Helmera, Matthäusa itd. postali su 'dobri' komentatori, ali nitko dovoljno jak u struci.

Treba pokušati s novom generacijom legendi, a njihov predvoditelj je Lahm. Po meni jako dobar potencijal i iznimno inteligentan (Pep: "najinteligentiniji igrač s kojim sam radio"). U nogometnom svijetu je world class legenda, u poslovnom svijetu je također aktivan već neko vrijeme (ima svoje poduzeće), on je ikona i odlični poznavatelj Bayerna, lice Bavarske, kapetan osvajača svjetskog prvenstva, lige prvaka i pozitivna medijska ličnost koja će Bayernu nadam se i dalje pomoći.

ostale Bayernove legende iz ove spomenute propale generacije također imaju trofeja, ali imaju veći jezik nego stručnost.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 29 stu 2016, 11:00

Nisam protiv toga, ali preeebrzo mi je odmah u 2018. Lahma staviti iz kopački u ured na funkciju.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 29 stu 2016, 15:46

FCB_general napisao:Nisam protiv toga, ali preeebrzo mi je odmah u 2018. Lahma staviti iz kopački u ured na funkciju.

*2017. ;)
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 30 stu 2016, 10:02

Uz Lahma se već neko vrijeme spominje Max Eberl kao kandidat.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 30 stu 2016, 11:02

Treba prvo odlučit što hoćemo da sportski direktor radi pa onda razmišljat tko će to biti. Eberla ili ovog iz Seville nema smisla dovodit ako će Rummenigge i dalje donositi glavne odluke u klubu. Svaka čast Sammeru, ali posao koji je on radio je drukčiji od onog koji rade drugi sportski direktori, pogotovo otkad je došao Reschke. Mislim na to da je Sammer bio karakter pored trenera, a nije bio glavni u transferima.

Bit dovođenja Eberla je da mu daš nekakvu odgovornost u transferima igrača jer je tu najbolji. Šta će nam on ako će KHR i dalje dogovarati sve transfere? Ne kažem da sportski direktor mora smjeti sve sam, ali u Dortmundu se zna da je Zorc glavni za nogometne odluke, a Watzke može staviti veto. Kod nas stvari nisu baš tako posložene.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la doro » 30 stu 2016, 13:15

Lahm bi radi svih svojih vrlina bio odličan potencijal za tako nešto u svakom slučaju ja sam za :D
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 01 pro 2016, 10:38

cruz napisao:
FCB_general napisao:Nisam protiv toga, ali preeebrzo mi je odmah u 2018. Lahma staviti iz kopački u ured na funkciju.

*2017. ;)

Mislim da je ipak riječ o 2018., barem ako se Ulija pita kad bi trebao završiti karijeru. :) Meni je to sve prerano, a ovo je najbolje objašnjenje:

Murta napisao:Treba prvo odlučit što hoćemo da sportski direktor radi pa onda razmišljat tko će to biti. Eberla ili ovog iz Seville nema smisla dovodit ako će Rummenigge i dalje donositi glavne odluke u klubu. Svaka čast Sammeru, ali posao koji je on radio je drukčiji od onog koji rade drugi sportski direktori, pogotovo otkad je došao Reschke. Mislim na to da je Sammer bio karakter pored trenera, a nije bio glavni u transferima.

Bit dovođenja Eberla je da mu daš nekakvu odgovornost u transferima igrača jer je tu najbolji. Šta će nam on ako će KHR i dalje dogovarati sve transfere? Ne kažem da sportski direktor mora smjeti sve sam, ali u Dortmundu se zna da je Zorc glavni za nogometne odluke, a Watzke može staviti veto. Kod nas stvari nisu baš tako posložene.

:bravo:
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 01 pro 2016, 13:55

Ponavljam, Uli i Kalle su najavili da će raditi na tome da klub ostave u rukama naših legendi koji žive za/uz Bayern.

Zar mislite da će se Lahm odmah JEDINI baviti transferima i kadrom? On će surađivati s njima i učiti uz njih.

Uzevši u obzir to i njegov potencijal, te kako on poznaje trenutnu momčad, mislim da je on super kandidat
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Re: Novi sportski direktor

PostPostao/la melodyne » 11 vel 2017, 12:58

Francuzi misle da ce Kahn postati novi sportski direktor.

https://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-ba ... 86029.html

L‘Équipe je takodje pogodio sa dolasko Pepa u Bayern.

Oli je dobar kandidat. Mada bih ja doveo doktora Ramón Rodríguez Verdejo A.K.A. Monchi iz Seville.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

Sljedeće

Vrati se na: Općenito o Bayernu