NOVI FC BAYERN MÜNCHEN

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: NOVI FC BAYERN MÜNCHEN

PostPostao/la cruz » 19 svi 2018, 11:39

FCB_general napisao:Sanches očajno mora u Benficu. U Münchenu neće nikako dobiti mjesto u prvih 11 tako da mu je i iduća sezona u tom slučaju izgubljena što se tiče Bayerna i s toga je bolje da se vrati tamo gdje je napravio svoje nogometne korake.

Govorim to otkad je se počelo nazirati kako će biti teško u Bayernu. Ismijavala se ideja.
No opet ga se vraća u Bayern - da bude BACKUP. Možda je to pak zato što nemamo zadovoljavajuće ponude. I jedna i druga stvar su za quadruple facepalm
:facepalm:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 19 svi 2018, 12:01

melodyne napisao:Moramo da se otvorimo za Dembelea! :pliz:

Logično je da naši intenzivno prate mlada krila, tako i prate situaciju oko Dembelea. Vjerujem da jesu. Ali sad je kudikamo lakše dovesti Baileya, Martiala nego Dembelea. Barca je investirala hajvanski novac u njega i mislim da ga neće ovog ljeta pustiti. Bayern stoga prati njega za drugi transfer period.

Ousmane je i po meni ekstra igrač koji može igrati u Bayernu. Sada je ipak manja vjerojatnost da se ostvari transfer
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 19 svi 2018, 13:42

Prije bi malog đamajka nego tulipana francuskog iz mnogo razloga...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 19 svi 2018, 21:20

cruz napisao:
FCB_general napisao:Sanches očajno mora u Benficu. U Münchenu neće nikako dobiti mjesto u prvih 11 tako da mu je i iduća sezona u tom slučaju izgubljena što se tiče Bayerna i s toga je bolje da se vrati tamo gdje je napravio svoje nogometne korake.

Govorim to otkad je se počelo nazirati kako će biti teško u Bayernu. Ismijavala se ideja.
No opet ga se vraća u Bayern - da bude BACKUP. Možda je to pak zato što nemamo zadovoljavajuće ponude. I jedna i druga stvar su za quadruple facepalm
:facepalm:

Jasno, a on treba otići ili dobiti jako puno šansi.

No hajde, nakon bit će sve super kad je ovaj izgubljeni Pokal od Eintrachta rekao da trebamo i dalje s Riberyjem i Robbenom loviti trofeje, može onda i takav posrnuli Sanches. :D
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 12 stu 2018, 15:12

Ne znam tacno gde ovo da citiram... :P

Wird Bayern-Legende der Hoeneß-Nachfolger?

Oliver Kahn: „Ich weiß nicht, ob ich die eierlegende Wollmilchsau bin

:haha:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 12 stu 2018, 17:06

melodyne napisao:Ne znam tacno gde ovo da citiram... :P

Wird Bayern-Legende der Hoeneß-Nachfolger?

Oliver Kahn: „Ich weiß nicht, ob ich die eierlegende Wollmilchsau bin

:haha:

Ovo je teško prevest ko nije baš vješt s njemačkim, tako da si mogo objasnit ljudima šta je Kahn htio reći. ;)

Uglavnom, šuška se da je Kahn kandidat da zamjeni Hoenessa.
Uliju ugovor prestaje na lito, a reko je neki dan da će izaći iz kluba čim nađe baš jebenu zamjenu.
Tj. čim nađe Eierlegende Vollmilchsau (Mlijekodavajuća svinja koja liježe jaja :lol: dakle osoba koja je kompletnija od kompletnoga). A pošto je Kahn poznat po izjavi wir brauchen Eier (što je melodyne podvuka), može se eto uzeti to kao uvjet da Kahn ispunjava to s jajima :lol:

Švapsko izražavanje je vrh vrhova :hehe:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 12 stu 2018, 18:32

Jbg svako IMA svoj humor...

Ak bi Kahn Kojim slucajem doso u upravu njemu treba jedna suprotnost za ravnotezu a to je LAHM..
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 20 stu 2018, 13:25

Treba li Bayern pojačati struku?

Pitam to jer će klub sigurno investirati ogroman novac, zato je jako bitno tko bira nove igrače..
Ova granitura je odradila jako dobar posao u zadnja dva desetljeća, ali isto tako vrijeme i njih polako gazi.

Mislim da možemo bolje osoblje dovesti u struci...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 20 stu 2018, 17:10

cruz napisao:Treba li Bayern pojačati struku?

Image

Samo ovu trojicu kad bi se dovelo u klub, mnogo toga bi se riješilo. Naravno, Van Bommel je sada u trenerskim vodama i rezultatski fenomenalno stoji s PSV-om u Eredivise, no da smo ga uzeli ranije u stožer oko mladih ili nešto slično, došao bi on odavno.

Kahna i Lahma za nove šefove, pa onda dodati još jednu figuru koja će s njima raditi. Ako treba i još 2-3 dovesti i pozicionirati ih u drugim sektorima, posebice taj Bayernu od pamtivijeka truli skauting koji za ništa ne služi.
Kad se pogleda u Ajaxu zadnjih nekoliko godina tko je sve dolazio i odlazio u upravu i kako su se skockali u klubu s bivšim igračima i nogometnim legendama... E mogli bi i mi tako da se nešto i počne konačno raditi s rezultatima, a da to nije samo sakupljanje novaca u banku.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 20 stu 2018, 17:25

I ja sam apsolutno za Lahma i Kahna. I još Schweini za koju godinu cool0044
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 20 stu 2018, 17:47

FCB_general napisao:Image

Momenat pre udarca.

:hehe:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 20 stu 2018, 22:09

FCB_general napisao:posebice taj Bayernu od pamtivijeka truli skauting koji za ništa ne služi.
Kad se pogleda u Ajaxu zadnjih nekoliko godina tko je sve dolazio i odlazio u upravu i kako su se skockali u klubu s bivšim igračima i nogometnim legendama... E mogli bi i mi tako da se nešto i počne konačno raditi s rezultatima, a da to nije samo sakupljanje novaca u banku.

Pa ni ja ne bi u Bayern da sam talentirani mladić
Bayern uništava mladiće i rijetko koji uspije probiti se, tako da se moramo odlučiti: ili odustati od vlastitog jugenda ili potpuno mu se posvetiti i davati šansu tim momcima.
Problem je što Bayern dugo nije nudio perspektivu za razvoj.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 20 stu 2018, 23:36

Samo se rijetki, ajmo reć svjetska klasa može probiti u Bayernu. Jako to teško ide. Eventualno uz neke posudbe ali zadnjih godina te naše posudbe izgledaju kao da ti klubovi uzmu naše dečke samo da ih unište da se slučajno ne bi probili kod nas
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 21 stu 2018, 09:17

ivan napisao:Samo se rijetki, ajmo reć svjetska klasa može probiti u Bayernu. Jako to teško ide. Eventualno uz neke posudbe ali zadnjih godina te naše posudbe izgledaju kao da ti klubovi uzmu naše dečke samo da ih unište da se slučajno ne bi probili kod nas

Pa tako ti je. Mi dovodimo mlade igrače i to koji su taman završili U-21 staž, ali su to s vana (Kimmich, Boateng, Thiago, Süle, Goretzka, Coman, Ganabry itd.) Želim reć da iz vlastite škole nitko još od Alabe, Müllera, Badstubera nije uspio zadržati se u profi kadru od 18-19 igrača.

Klub je uložio 70ak milijuna u taj kampus od kojeg se očekuje da proizvodi domaće igrače, što je pametno naravno.

Dvije su stvari bitne i ne idu jedna bez druge:

1. Ako želiš imat weltklasse domaće igrače onda daj sredi skauting i trenere koji ih odgajaju. Kampus nije tvornica iz koje izvlačiš zrelog igrača tek tako svake godine. Te igrače treba pozorno pronalaziti, izboriti se protiv konkurenata i odgajati ih.
2. Moraš postaviti politiku kluba da im stvarno MORAŠ dat priliku, znači MORA biti domaćih mladića i amen. Zna se šta to znači.

Bayern je griješio na tim područjima...
nije se izborio za te momke na vrijeme, nije prepoznao talente na vrijeme, a sve ukazuje da nije ni imao dovoljno dobar skauting da ih prepozna uopće, logično onda da nije davao ni šansu mladim domaćim momcima. Zbog toga smo dobili i jako lošu amatersku momčad. Prije su Bayernovi amateri uživali respekt u državi, profesionalci su igrali utakmice kod njih kada su gonjali formu i mogao si redovito povući igrača iz amatera da popuni rupu u profi momčadi. Nisi morao slati Schweinsteigere i Hummelse na posudbu.. Ok, danas to nije na takav način moguće izvesti jer su profi igrači postigli abnormalni svjetski nivo, ali i Pep je upozoravao da Bayern nema dovoljno dobre amatere ni mladiće za dati priliku.. s razlogom.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 21 stu 2018, 14:08

cruz napisao:Pa ni ja ne bi u Bayern da sam talentirani mladić
Bayern uništava mladiće i rijetko koji uspije probiti se, tako da se moramo odlučiti: ili odustati od vlastitog jugenda ili potpuno mu se posvetiti i davati šansu tim momcima.
Problem je što Bayern dugo nije nudio perspektivu za razvoj.

Recimo najsvježiji primjer očitog nedostatka davanja prilike su najmlađi iz obitelji Götze(stoper Felix). On sad igra redovito u Augsburgu ili je barem igrao donedavno kad sam čitao njegov intervju o njemu, Bayernu, bratu Mariju, usw.

Puno krupnija riba po meni je donedavni član U-19 i FCB II, napadač Manuel Wintzheimer - čovjek je znao zabiti i preko 30 golova u sezoni u mlađim kategorijama, čak ga je jedan od naših omladinskih trenera hvalio, ali jednostavno ga nitko u prvoj ekipi ni pogledao nije.
Igrali smo pune 3 godine bez napadača, a on nije mogao vidjeti ni klupe ni debija u profi Fußballu ni na jednoj jedinoj utakmici Bayerna u KVDM ligi.

Sjećaš se samo kolovoza 2016. kada je Robben svojeg sina Luku upisao u 1860 kamp in der Grünwalder Straße? Bilo je totalno ruganje tada kako ni igračina i legenda Bayerna ne želi vlastitog sina dati u omladinske kategrije Bayerna. :lol:

Emre Can je uspio napraviti zavidnu karijeru bez Bayerna - završio u Leverkusenu gdje se isprofilirao, nakon toga u Liverpoolu, a od ovog ljeta je u Juventusu.
Dakle, ipak nešto vrijedi kao igrač iako nije weltklasse materijal, ali barem igra ozbiljnu ili zapaženu ulogu u Top-Vereine kao što su Juventus i Liverpool.
No on je samo jedan, a gdje je ostalih 60 u zadnjih 6 godina koji su prošli kroz FCB II i U-19?

cruz napisao:Klub je uložio 70ak milijuna u taj kampus od kojeg se očekuje da proizvodi domaće igrače, što je pametno naravno.

Dvije su stvari bitne i ne idu jedna bez druge:

1. Ako želiš imat weltklasse domaće igrače onda daj sredi skauting i trenere koji ih odgajaju. Kampus nije tvornica iz koje izvlačiš zrelog igrača tek tako svake godine. Te igrače treba pozorno pronalaziti, izboriti se protiv konkurenata i odgajati ih.
2. Moraš postaviti politiku kluba da im stvarno MORAŠ dat priliku, znači MORA biti domaćih mladića i amen. Zna se šta to znači.

Mi smo to kao: "imamo lovu, izgradit ćemo mi to, odvojiti klince od profesionalaca sa Säbner Straße i to je to - sve ostalo će se samo od sebe dogoditi, doći će novi Franz, Gerd, Sepp, Auge, braća Hoeneß itd.".

Izrazito glupo izgleda, a naši omladinski treneri zadnje 2-3 godine kritizirali su klub zbog potpunog nedostatka vizije uvođenja mladih igrača u prvu ekipu. Mislim, ni ta djeca i mladići između 15-19 godina nisu oduševljeni kad se pogleda zadnjih godina tko je sve i koliko ih je prije njih upalo u prvu ekipu pa napravilo karijere i ostvarilo svoj san, imam osjećaj da i oni se malo opuste kad razmisle o šansama.
Čak su nas zbog toga i neki omladinski treneri u zadnje 2-3 godine napustili.

O skautingu neću ni govoriti - on je totalan očaj. Nama je kao bivši igrač, Šveđanin Björn Andersson skaut, a svi igrači iz Skandinavije doslovno završe u nizozemskoj ligi u klubovima poput Ajaxa, PSV-a, Feyenoorda pa čak i Robbenovog Groningena.
Zadnja 2 koja pamtim u zadnjih 8 godina da su bila iz Švedske, Danske i Norveške su branič Oscar Lewicki i veznjak Pierre-Emile Hojbjerg.

Latinska Amerika nam je životna tragedija kad pogledamo zadnjih 20 godina što smo dovodili direktno iz tih krajeva i kako je sve završilo. U Aziji će bilo tko teško nešto naći, dok isto tako Afrika je za nas nepoznanica pa to sve u konačnici završi u Francuskoj, Belgiji i Nizozemskoj i ponekad u Švicarskoj i Austriji.

Mnoge stvari u potpunosti su krivo postavljene i zanemarene kako je Bayern zadnjih 9 godina narastao u ovo što je danas. Ovo Cruz što si rekao za Bayern Amateure... dok je Regionalliga bila 3. razred njemačkog nogometa, sve je bilo prilično dobro i izbacili smo 5-6 igrača između 2009. i 2013., a nakon toga ništa.
Otkako su Nijemci formirali 3. ligu prije 7 godina, s našom drugom ekipom je sve otišlo totalno kvragu i nije bilo tog trenera koji bi to mogao srediti, selektirati i dovesti na ono što se htjelo prije 8 godina.

Ispada kako naš gradski rival koji je očaj u svakom smislu, igra 3-4. rang nogometa opet više profesionalaca u 1. i 2. ligi formira nego mi koji apsolutno sve sada imamo za to.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Općenito o Bayernu