NIKO KOVAČ

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Kovač je uzeo Double. Jeste li SADA za ostanak Kovača?

Anketa je završila: 17 lip 2019, 09:11.

Mia san Kovač
3
60%
Želim novog trenera
0
Nema glasova
Stvarno ne znam
2
40%

Ukupno glasova : 5

Re: NIKO KOVAČ

PostPostao/la anton 1983 » 26 svi 2019, 11:50

O Isusa ti Generale smile12
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 26 svi 2019, 11:52

Sve vase kritike su totalno krive! Uopce nije najveci problem to sto nismo milijarde ulozili nego to sto nismo davali sansu klincima i sto smo od mladog pogona i mladih igraca takoreci odustali!

To je najveci problem Bayerna, a ne to sto nismo ulagali miljarde!

No to nije nista cudno sve skupa jer nakon odlicne generacije uvijek dolazi do problema, nije Bayern iznimka...

Pa sjetite se MUTD a i krepavanja Giggs Skolski Keane Bekam generacije...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 26 svi 2019, 11:57

Što se tiče našeg Nike Kovača i ove unaprijed izgubljene i potrošene sezone, čovjek se prije godinu i 2 mjeseca bacio u vatru i ostao je živ u njoj.
Izašao je kao veliki pobjednik i kao takav će ostati upamćen zauvijek, kao i to da je prvi trener u povijesti Njemačke koji je Double osvojio i kao igrač(2002./2003.) i kao trener(2018./2019.) s ISTIM klubom.

Thomas Schaaf je bio jedini koji je i kao igrač i kao trener s Werderom uzeo DFB Pokal i to nekoliko puta, a Kovač je to podignuo na razinu više. K tome Kovač je i u svojoj prvoj sezoni osvojio i njemački Super Cup.

Ja želim da Niko Kovač ostane u Bayernu nakon svega ovog. On je svoju osobnu i životnu misiju odradio i sad može mirno spavati do kraja života jer je ubrao 2 trofeja u jednoj sezoni što ni prošlosezonska ekipa nije uspjela.
Nije me po ničemu uvjerio u svoj rad da je jako dobar trener osim par izvrsnih tekmi na prste jedne ruke da su to bila super izdanja i onda onaj igrački dio: što je Alabu vratio dobrano u život nakon skoro pune 4 i pol godine bezveznih izdanja, Thiago kod njega rastura nogomet u karijeri kao nikad prije i k tome je zdrav, Lewandowski je odigrao najbolju sezonu u Bayernu pod njim i bilo bi bolje da nismo ovoliko igrački loši koliko jesmo. Kimmić je izvrstan i vitalan kao desni bek, Coman i Gnabry isto igraju najbolji nogomet ikad, a ofenzivni prekidi su najjači u posljednjih 10-ak godina upravo kod njega. Müller se počeo popravljati u drugom dijelu sezone nakon 3 nikakve godine za njegove nekadašnje mogućnosti.

Ono što je po meni zakazao je njegova taktika i fokus na defenzivnu igru u kojoj smo jaaaaaako puno primili golova što ne bih uopće nazvao defenzivnim uspjehom, što Bayern jako slabo igra sa slabim klubovima i gotovo redovito puši golove od njih a govori o važnosti defenzivnog pristupa i pada kao kruška na klubovima iz 2., 3. i 4. lige, nema trke i pressinga po terenu, nema nešto kontri, prelagano nam se dolazi do Neuerovog gola.
Ofenzivno ne zna što želi niti kako to treba izgledati. Mladim igračima kao Renatu, Daviesu i Maiju doslovno nikakve minute nije dao ove sezone, a govorio je da će dati šansu mladima. Jednostavno ne vidim kako bi Bayern pod njime trebao igrati ofenzivni nogomet jer on to nije igrao ni u Hrvatskoj, još manje u Eintrachtu, a u Bayernu je u par utakmica bio uragan i to je to, ali to se može i na individualnu klasu u slaboj ligi izvesti.

Bayern jednostavno sad kad bi smijenio Niku otišao bi još jedan korak dalje u svojoj 4-5 godina dugoj perverziji jer bi smijenio osvajača duple krune, a bio je njegov izbor za unaprijed izgubljenu i žrtvovanu sezonu bez ikakvih top transfera i ičega u zadnje 3 godine.

Sad je red na glavnim krivcima za sve ovo u Bayernu zadnje 3-4 godine i da Kovaču naprave top transfere i dovedu top igrače ovo ljeto, barem 5 igrača: 2 krila, 2 stopera(riješeno), jednog zamjenskog beka(desnog) i jednu 6-icu(Rodrija) ili 10-tku(Havertz).

Wagner, Ribery, Robben, Rafinha, Boateng i James su odletjeli. Ostat će samo problematični Hummels. Broj od 7 igrača i Müller bi tu bio onaj osmi što sam spominjao prošlu jesen.

Od ostalih taj neizbježni Müller ostaje, korisni Javi Martinez koji nije mnogima dobar, ali barem ima opciju za defenizivnog veznog mada se i njegova situacija propitkivala, ali on ostaje iduću sezonu.

Novi i jako dobri transferi ovo ljeto(nastavak iduće ljeto), dati novi početak Kovaču i onda vidjeti može li ili ne može popraviti i ofenzivnu i defenzivnu igru u Bayernu te konačno pokazati ima li nešto u sebi za ovaj klub ili ne. ;)
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 26 svi 2019, 16:46

2 krila nebudu sigurno dosla...ako dodje Sane i zamjenski dobar bek ovaj prelazni ROK je perfektan,druge godine Havertz i jos 1 transfer di bude skripilo dal obrana ili vezni red.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 26 svi 2019, 19:26

Nach einer langen, feuchtfröhlichen Partynacht gab es von Uli Hoeneß den Treueschwur für Double-Trainer Niko Kovac. Der Präsident stimmte nach der Rückkehr aus Berlin am Sonntag in das Votum des Fanvolkes („Mia san Kovac“) ein und beantwortete beim Empfang des deutschen Fußball-Meisters und DFB-Pokalsiegers auf dem Münchner Marienplatz die Frage, ob der 47 Jahre alte Kroate auch in der kommenden Saison Trainer bleibe, unmissverständlich: „Hundertprozentig ja!“ Dazu gab es vom Vereinspatron als Saisonnote eine „1 minus“.

Covek osvoji sva tri domaca trofeja i dobije 1-. Uli i ti i Kalle u tri lepe. :hehe:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 26 svi 2019, 20:00

Pa minus zbog načina na koji smo ispali od Liverpoola. Mislim da je opravdano
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 27 svi 2019, 08:02

Kako 1-?
Od kada se u Bayernu trener mjeri po trofejima?

Sve neke kritike cijelo vrijeme i sada su svi pro_kovač? :roll:

Licemjerno.

A ova izjava Rummeniggea? Pa šta on misli da su ljudi stvarno toliko glupi? :lol:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 27 svi 2019, 08:23

cruz napisao:Kako 1-?
Od kada se u Bayernu trener mjeri po trofejima?

Sve neke kritike cijelo vrijeme i sada su svi pro_kovač? :roll:

Licemjerno.

A ova izjava Rummeniggea? Pa šta on misli da su ljudi stvarno toliko glupi? :lol:

Kalle je ispao kao najjeftinij politicar...uglavnom gnoj..jedva cekam da otidje iz kluba....
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 27 svi 2019, 09:14

Na vrhu topica postavio sam anketu.
Možete samo jednom glasati.
Nakon glasanja obrazložite.
Anketa traje 3 tjedna.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 27 svi 2019, 11:31

melodyne napisao:Covek osvoji sva tri domaca trofeja i dobije 1-. Uli i ti i Kalle u tri lepe. :hehe:

Je li to onda dobro ili loše? Ima li ili nema smisla? :)

Bez previše razmišljanja bih Kovaču dao 3 koji je bliže 3- nego + i to samo zato što je osvojio Double i Superkup. Po ničemu nam nije pokazao svoj rukopis u igri Bayerna ove sezone, leadership igrača, taktičnost, stil igre kakav želi gajiti, a ni onaj karakter i ego velikog trenera. Da je samo to pokazao kroz znatnu većinu utakmica ove sezone u svim natjecanjima, već bi skočio na 2+, a te utakmice se kod njega broje na 5-6 prstiju.

Ako bih sve gledao dosta površno, totalno laički i neopterećeno, onda mu tih 1- ima smisla jer je uzeo sve s Bayernom u Njemačkoj odmah pri dolasku, a u Europi je ispao prije četvrtfinala i to mu je taj minus i sad naravno da ostaje u klubu jer je uspio u svemu osim u LP. Igra nije bitna, izvedbe na terenu nisu bitne, broj primljenih golova nije bitan itd.
Kovač je prilično dobar trener, Kovač je postigao veliku većinu ciljeva, ostaje u Bayernu jer bi nečuveno i realovski otpustiti trenera koji je osvojio trofeje u tekućoj sezoni(del Bosque 2003., Capello 2007.).

A ako ćemo gledati puno dublje i mjeriti stilom igre, izvedbama na terenu, odnosom s igračima, kako određeni igrači (ne)igraju pod njegovim vodstvom, napad, obrana, dominacija nad protivnikom i to posebice nad onima iz druge, treće i četvrte lige, rad s mladim igračima, itd... Onda to nije dobro, a još daleko manje uvjerljivo, dapače...
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 27 svi 2019, 12:24

Zbog stanja u ekipi, kako samog kadra, tako i forme nekih igrača itd itd praktički je nemoguće dat ocjenu Kovaču. Može se dat samo ocjena sezone, a s obzirom na dva njemačka trofeja i činjenice da smo ipak stigli -9 u prvenstvu ocjena mora biti vrlo dobar.

Više je puta kritizirao zalaganje i ja mu vjerujem. Netko je zamjerio prije dan-dva forsiranje obrambene igre a činjenicu da nam svatko može dat gol i da nema presinga. Pa jel ns terenu trener ili igrači? :?

Ne znam, meni je teško odrediti. Treba mu nova i gladnija momčad i nemam problem što će mu se dat druga godina. Ne vidim nekog zicera dostupnog koji mi se baš sviđa. Uvijek može Jupp uskočiti :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 27 svi 2019, 13:38

Neka odradi drugu godinu to bude pravi test...ako radi nicega treba se priznat se lik hebeno nosi sa pritiskom i vredjanjem a dobio kao nitko dosad od trenera.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 27 svi 2019, 14:42

ivan napisao:Netko je zamjerio prije dan-dva forsiranje obrambene igre a činjenicu da nam svatko može dat gol i da nema presinga. Pa jel na terenu trener ili igrači? :?

Taj netko sam bio ja.

Pazi, isti ti igrači su se trznuli i bili na nivou. Trener je odgovoran za psihu momčad, za samouvjerenost i za motivaciju.
Očito nešto nije štimalo jer su isti ti igrači kasnije odradili dobar posao u Rückrunde. Isti ti prezasićeni i stari igrači...

Dobro se sjećam da je bilo prilično burno od strane igrača koji nisu mogli prihvatiti da trener forsira nešto njima neprirodno, umjesto da potiče ono u čemu je momčad jaka. Niko je to ja mislim shvatio u sri sezone i išlo je onda nabolje.

Dalje, sjetim se uoči gostovanja protiv Ajaxa, dan prije Kovač radi trening dug jebena 2 sata. I kad su igrači mislili da je napokon gotov trening, Niko kaže ajmo još jednu stvar, da bi Robben preko terena pred svima viknuo "treneru, sutra imamo utakmicu". Tada se Niko konzultira s asistentima i ipak prekida trening.
Mislim, to su stvari koje se ne smiju dešavati u top klubu s takvim igračima. Kakvo će igrači imati mišljenje o tebi kada radiš takve stvari? Takvi igrači imaju jedino respekt prema trenerima koji ih mogu naučiti nešto novo, naučiti taktičke finese. Koga će Kovač nešto naučiti?

Dalje, pred ove dvije tekme - igrači sazivaju sastanak - bez trenera - da se motiviraju za ta dva finala. Ej! Pa takvo nešto ja nikad ne bi dozvolio kao trener da prođe bez mene. Kakav bi bio lider? Šta to znači u mom odnosu s njima? Šta će mladi igrači o meni mislit kada se stariji tako ponašaju? Ekipa mu je ovim dala do znanja: "možemo bez tebe, bolje ćemo bez tebe jer znamo šta nam treba."
Drago mi je što su stariji igrači uzeli pripremu i motivaciju u svoje ruke, kao što smo vidjeli u zadnje dvije tekme po nastupanju.

___

Da ne bi zvučio previše kritično:
- kovač je sezonu (koju je uprava bila spremna žrtvovat) pretvorio u double. :bravo:
- dobro se nosio s pritiskom i kritikama, uspio okrenuti list i isplivat. :bravo:
- uspio nadoknadit 9 bodova iza dortmundom i prilagodio se okolnostima. :bravo:

Imao je sreće naravno što je dortmund drastično pao, tako da je lakše bilo prestići ih nego što je inače normalno (hvala bvb) i što je liga brate loša.

Ali evo, gledao sam sve te videe slavlja, Kovač je doslovno sekundarna ličnost. Ekipa ga maltene ne doživljava, nemaju neki vanredni respekt. Većina dosadašnjih trenera ove generacije su uživali veći respekt i prihvaćanje (osim talijanskog buce).

Kada ti jedan James, koji je svašta osvajao i prošao top razinu nogometa, pred momčadi kaže "nije ti ovo frankfurt", meni je to dokaz da nešto tu nije uredu. Kada se ni sekundarni ni mladi igrači uopće ne boje javno kritizirat tvoj rad i kada se pobiju na treningu a ti to sve puštaš kraju, pa gdje ti je autoritet?

Niko je neki dan rekao "tekma protiv dortmunda je bila vrhunac, tako želim igrati". Dobro, ali imao si 50 utakmica u sezoni a ti si samo desetinu odigro na toj razini. Šta ćemo sad? Što nisi Liverpoola bar pokušao svim snagama napasti kada si imao otvoren rezultat pred drugu tekmu, ful rizik pa šta bude? Svi igrači su nakon tekme žugali kako nismo bili dovoljno napadački postavljeni od strane trenera. Ok, igrači su pravili individualne greške, ali više boli manjak pokušaja nego greške.

Ok, razbio si Mainza, Wolfsburga, Dortmunda, Gladbacha u drugoj polusezoni (dok si u prvoj 3:0 popušio u AA)
a šta je s utakmicama protiv Düsseldorfa, Heidenheima, Rödinghausena, Augsburga, Freiburga, Nürnberga itd.?

Meni osobno se čini da se Niko u javnosti predstavlja boljim nego što je unutar momčadi. A to je bitnije od press konferencija i od toga što si kulturan i uljudan bla bla bla. Bolje da si đubre i gad poput van Gaala i Pepa - a da imaš impresioniranu momčad - nego da budeš lieb und nett pred novinarima.

Sada Kovač ima trofeje, neka logika nalaže da je glupo dati mu otkaz, posebno kada nema previše dobrih kandidata da ga zamijene. Ali NE SMIJE SE ZABORAVITI šta se dešavalo tijekom sezone i šta se dešavalo unutar momčadi. Zato sam glasao na pollu da "stvarno ne znam" šta s njim. Imam svakako respekt prema trofejima i svaka čast. Ali kopka me u podsvijesti odnos s momčadi i ne baš natprosječna stručnost.

Dolaze novi igrači, odlaze stari. A šta će naši mladi igrači reći novim momcima o treneru? Kako će ga oni respektirati?

Da zaključim:

Niko je trofejama dao nekoliko uskličnika, ali ostaje po meni još uvijek previše upitnika.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 28 svi 2019, 00:19

Ich rede nicht lange drum herum. Ich mag Kovac nicht. Es gibt Menschen, die sind einem sofort sympathisch. Lizarazu war so einer. Makaay. Robben. Elber. Martinez. Ribery. Laudrup. Neuer. Die haben mein Fanherz in der ersten Sekunde gewonnen. Und dann gibt es Menschen, die mag man von der ersten Sekunde an nicht. Kovac ist so einer. Ich mochte ihn als Spieler nicht, und hoffte so sehr, dass er nicht zu uns kommt. Als seine Verpflichtung perfekt war, wollte ich ihm eine zweite Chance geben. Und am Anfang ging es noch. Da sagte ich mir, dass er gar nicht so übel ist. Nicht meine Wellenlänge, aber ganz okay. Die Wochen vergingen und ich tat mir immer schwerer mit ihm, bis ich wieder an den Punkt ankam, an dem mir klar war: Ich mag ihn nicht. Seine Art wie er sich gibt, wie er über meinen Verein spricht und ihn repräsentiert, ich mag nicht wie er über den Gegner spricht. Ich will ihm einfach gar nicht zuhören.

ABER: Damit könnte ich leben, wenn er mich fachlich überzeugt. Wenn er ein Konzept hätte. Wenn er die Spieler besser machen würde. Wenn er eine Philosophie hätte. Wenn er eine Vision mit uns hätte. Wenn er die Jungen fördert. Wenn die Mannschaft in Summe stärker wäre als die individuelle Klasse der Einzelnen. Wenn ich ihm zutrauen würde, eine schlagfertige Mannschaft zu formen, die ein würdiger Nachfolger der Robbery-Elf ist. Die im wahrsten Sinne des Wortes angreifen kann. Dem ist aber nicht so.

Dass Kovac sich Double-Sieger nennen kann, liegt aus meiner Sicht daran, dass die Mannschaft Charakter bewiesen hat und vieles selbst regelte - wie das Treffen vor eineinhalb Wochen aufzeigt. Ich glaube, die Spieler haben sich so manches Mal eingeschworen und gesagt, dass sie ausblenden müssen, was Kovac sagt, dass sie ausblenden müssen, dass sie mit ihm nicht können, dass es um den Verein geht, um den Erfolg der Mannschaft und jedes Einzelnen - und vielleicht sogar, dass sich alles andere schon regeln lasse nach der Saison.

Ich verstehe schon die Fans anderer Vereine, die fassungslos darüber sind, wenn Bayern-Fans nach der Saison unzufrieden sind. Aber es geht mir nicht ums Double. Es geht mir um die Freude, die mir Bayern macht. Mit herzerfrischendem Fußball. Mit Spielern und Verantwortlichen, mit denen ich mich identifizieren kann, die mich immer wieder aufs Neue voller Stolz und Fanliebe sagen lassen: Das ist mein Verein. Das ist mein Bayern. Ich erinnere mich an die Saison 92/93, als uns Bremen zwei Spieltage vor Schluss noch abfing. Ich war enttäuscht, aber das waren meine Bayern. Oder als wir 1994/95 nur Seschter wurden. Was waren wir auswärtsschwach. Wir verloren in Freiburg 1:5. Aber das waren meine Bayern. Ich erinnere mich, wie wir 2009 in Barcelona 0:4 verloren, völlig chancenlos waren. Aber das waren meine Bayern. Und heute schlagen wir Frankfurt mit 5:1 und sind Meister, aber so wirklich aus tiefsten Herzen freue ich mich nicht. Heute schlagen wir Leipzig im Pokalfinale und holen das Double, aber es packt mich nicht.

Also nein, es geht mir nicht um Erfolg. Und ein Trainer muss mir auch nicht sofort oder überhaupt sympathisch sein. Ich mochte Hitzfeld nicht, als er zu uns kam. Aber ich liebte den Fußball, den er spielen ließ und schloss ihn sehr bald ins Herz. Plötzlich liebte ich ihn genau dafür, für das ich ihn als Dortmund-Trainer ablehnte. Ich mag einfach nicht, was Kovac aus uns als Verein macht. Wie er sich verhält, wenn es nicht läuft, der Eindruck, dass er nur bei uns Trainer ist, weil er mal kurz bei uns war - und schon damals war seine Verpflichtung völlig sinnentleert. Der Eindruck, dass wir einen Trainer haben, der nicht das Beste aus sich rausholt, den es gar nicht um Bayern München sondern um sich geht.

Wisst ihr noch, Louis van Gaal? Vor dem Spiel bei Juventus? Hätten wir da nicht gewonnen, wäre er rausgeflogen. Er blieb seiner Linie treu, weil er wusste, dass es die richtige für die Mannschaft und den Verein war, weil er wusste, dass die Mannschaft für ihn durchs Feuer gehen würde. Er blieb dabei, dass Schweinsteiger als Sechser spielt. Er blieb dabei, dass Lahm Rechtsverteidiger spielt. Er blieb bei seinem Müller spielt immer. Er blieb dabei, dass Klose nicht in sein System passte. Wir gewannen in Turin. Am Ende hätten wir fast das Triple geholt; und es war der Grundstein für das Triple drei Jahre später.

Und wie reagierte Niko Kovac, als es um seinen Job ging? Er verkaufte die Mannschaft. Er beendete sein "Projekt" mit Sanches, stellte die Rotation ein, ging den Weg des geringsten Widerstands. Lisa Müller beschwert sich über mich? Na dann lass ich den Thomas mal lieber spielen. Genau darum hat Kovac hier nichts entwickelt. Weil er immer die Sicherheitsvariante vorzog. Weil es ihm immer nur um ihn ging. Den kurzfristigen Erfolg. Darum, weitermachen zu dürfen. Was auch heißt, dass er hinter dem, was er uns bei den Vertragsgesprächen erzählt hat, nicht gestanden ist. Es ging ihn nur darum, den Job zu kriegen, wie es ihm seither nur darum geht, den Job zu behalten. Wir gewinnen nur 5:4 gegen Heidenheim? Na da hätten die Jungs doch lieber mal Beton angerührt. Wir spielen nur 1:1 in Nürnberg? Die Spieler sind eben wie kleine Kinder, man muss es ihnen immer wieder sagen, was sie zu tun haben. Wir bringen gegen Liverpool in 180 Minuten nur zwei Torschüsse zustande? Die sind ja auch verdammt gut. Bei jedem Rückschlag war immer die Mannschaft Schuld, die nur 08/15 gab, zu wenig Herz zeigte. Und da wundert er sich, dass die Mannschaft nicht mit ihm feiern mag?

Hätte Kovac in dieser Saison die Jungen forciert, was entwickelt, gezeigt, dass eine langfristige Idee hat - mir wäre es wurscht gewesen, wenn Dortmund Meister geworden wäre. Ja mei, irgendwann geht die Serie halt zu Ende; dann halt jetzt. Es hätte mir gefallen, wenn er mal einem Jeong eine Chance gegeben hätte, oder taktisch was probiert hätte. Aber er wählte immer die Sicherheitsvariante. Der Mann hat keine Eier, der Mann hat zu viel Angst davor, einen Fehler zu machen als die Chance zu sehen, was richtig zu machen. Darum hat er Goretzka gepusht, weil der mit seinen Schuss für ein paar Tore gut ist - aber dass ein James uns so viel mehr geben kann, das hat er ignoriert, weil er unser Spiel nur indirekt beeinflusste.

Es graust mir davor, den Umbruch mit Kovac anzugehen, ich wäre nicht überrascht, wenn er bei der Verpflichtung von Spielern eher auf die Bremse tritt - nach dem Motto: Wo sollen die alle spielen? Wie soll ich das handhaben? Da haben wir ja permanent sieben unzufriedene Spieler! Wir brauchen aber ebenen einen Trainer, der Chancen erkennt, der die Spieler erreicht, der den Spieler sagt, warum sie nicht spielen - weil sie beim nächsten, viiiel wichtigeren Spiel unverzichtbar sind. Wir brauchen einen Trainer, der uns und unseren Anspruch als Verein versteht. Pep hat immer gesagt: Ich weiß, alles außer dem Triple ist nicht genug. Er hat es nie erreicht mit uns, aber er hat es immer gewollt und er wusste, dass wir nach unseren Erfolgen in diesem Jahrzehnt mit dem Halbfinale nicht mehr zufrieden sind, selbst trotz Double nicht. Kovac dagegen spielt das Achtelfinalaus runter, badet in Stolz und Zufriedenheit über Meisterschaft und Pokalsieg und erkennt nicht, dass dies ob der mangelnden Stabilität und/oder Klasse der Konkurrenz nichts sonderlich Großes war. Er blendet aus, dass wir nicht aus der eigenen Stärke heraus Meister wurden, sondern weil Dortmund gegen Hoffenheim ein 3:0 und gegen Bremen ein 2:0 aus der Hand gab.

Wir waren in diesem Jahrzehnt auf Augenhöhe mit Real und Barca, teils sogar vor ihnen, teils knapp hinter ihnen. Wir haben das Potenzial, dass es ähnlich weitergeht. Aber dann muss man auch danach streben, das als Ziel formulieren - im Wissen, dass einem das angreifbar macht, dass bei einem Verpassen der internationalen Ziele der Job weg ist. Aber nur wenn man diese Ziele annimmt und formuliert und sie es sind, die einem antreiben, hat man es verdient, Trainer vom FC Bayern München zu sein. Dem Klub von Franz Beckenbauer, Werner Olk, Sepp Maier, Gerd Müller, Bulle Roth, Paul Breitner, Karl-Heinz-Rummenigge, Lothar Matthäus, Oliver Kahn, Bixente Lizarazu, Mehmet Scholl, Stefan Effenberg, Giovane Elber, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Roy Makaay, Franck Ribery, Arjen Robben, Manuel Neuer, Thiago, David Alaba, Mats Hummels. Nur wenn man begreift, welches Erbe man hier als Trainer annimmt - das von Udo Tschik Cajkovski, Udo Lattek, Pal Csernai, Jupp Heynckes, Giovani Trapattoni, Ottmar Hitzfeld, Louis van Gaal und Pep Guardiola - nur dann begreift man, was hier seine Aufgabe ist: Eine Ära zu prägen. Zugegeben, das können nicht viele, aber nur diejenigen, die es versuchen, können dabei auch erfolgreich sein. Wir brauchen keine Trainer, die verwalten, die unsere Gegner großreden, die unsere Möglichkeiten kleinreden, die Ausflüchte suchen, deren Anspruch weniger als das Beste, das Größte, das fast Unerreichbare ist. Denn das ist die Mission dieses Klubs seit nunmehr über einem halben Jahrhundert.

Wäre Cajkovski so gewesen, wir wären in den 60ern vielleicht nie aufgestiegen und Spieler wie Maier, Müller und Beckenbauer hätten den Verein verlassen. Wäre Cajkovski zufrieden mit dem Aufstieg gewesen und hätte die Gegner überhöht und uns kleingeredet, wir hätten 1966 niemals den Pokal und schon gar nicht 1967 den Europapokal der Pokalsieger gewonnen. Wäre Cajkovski so gewesen, hätte er nicht auf die Jungen gesetzt, genauso wenig wie Udo Lattek, der 1970 einen gewissen Ulrich Hoeneß, damals 18 Jahre alt, nach München holte, obwohl der bei einem Amateurverein spielte und auch Paul Breitner verpflichtete, auch nur 18 Jahre alt. Zwei Jahre später waren beide Europameister, vier Jahre später beide Weltmeister. Versteht ihr, was ich meine? Wir brauchen einen Trainer, der das große Ganze sieht und das Große will.

Wer also sagt, das Kovac hier nichts kaputt macht, nichts aufhält, der sieht unsere Möglichkeiten nicht. Der sieht nicht, wie ein falsch eingeschlagener Weg auf Jahre, ja manchmal Jahrzehnte nachwirken kann. Mit den verpassten Chancen. Mit den verratenen Prinzipien. Nein, der sieht nicht, wer wir sind. Eine Ära ist gestern zu Ende gegangen. Ribery und Robben sind Vergangenheit. Wir werden nie mehr zwei Spieler wie sie haben. Die beste Flügelzange der Welt. Vielleicht aller Zeiten. Aber wir können wieder Großes aufbauen. Wieder Großes leisten. Mit neuen Spielern. Neuen Mut. Neuer Entschlossenheit. Neuer Stärke. Neuer Qualität. Neuer Gier.

Darum, und nur darum, bin ich gegen Kovac. Weil er all das nicht hat und nie haben wird. Und je länger er hier wirken darf, desto mehr werden das manche bei uns vergessen und damit vergessen, wer wir sind. Darum schließe ich mit den Worten: Ich will mein Bayern zurück.

https://www.transfermarkt.de/niko-kovac-trainer-/thread/forum/10/thread_id/1928797/page/2218#anchor_8136021

Jako puno toga mi se sviđa, ali je za mene izostavio 2 najvažnije stvari jer ovo nije od danas i od Kovača već dugog niza godina krivih poteza i prilično loše kadrovske politike: failove uprave zadnjih 4-5 godina i nikakva omladinska škola zadnjih 6-7 godina koja nije dala danas niti jednog jedinog igrača na čemu se Bayernov rast kao klub i temeljio od 60-ih do danas. Emre Can koji jedino nešto vrijedi je prodan 2013. i dalje od toga jednostavno nema nikoga i ničega.
Na to su došli treneri i imamo ovo što imamo. Starog Bayerna već 6-7 godina nema, to je i sam Hitzfeld rekao još prije 4 godine.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 28 svi 2019, 08:50

jebote ko je ovo napisao?

:legendo:

800% u pravu
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator