Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

PostPostao/la FCB_general » 23 lis 2018, 12:52

Breitner sabio totalno! :bravo:

Ovo s rotacijom mu je živa istina. Ono što mene od dolaska Ancelottija do danas zanima je zašto Bayern u propaloj Bundesligi koja ima zimsku stanku rotira a jednostavno pati od akutnog nedostatka kvalitete i širine na klupi što recimo nije bio slučaj od ljeta 2012. do ljeta 2014.?

Rotacija je skoro pa besmislena, a kup utakmice igramo svaka 2 mjeseca i to na jedan meč.

Kad je Jupp bio trener u svojoj zadnjoj sezoni, rotirati je počeo tek u kalendarskoj 2013. pa se sjećamo kako je Robben bio nezadovoljan što je grijao klupu a Müller držao desno krilo.

Mi toga svega sada nemamo i nije nam nešto potrebno jer imamo potrošene i zasićene igrače koji moraju sjediti na klupi dok s druge strane ovi neizbrušeni talenti griju klupu .

Breitner jedino što je zaboravio je popljuvsti skroz transfer politiku zadnje 3 godine. Ne možeš igrati bez zamjenskih lijevih i desnih bekova, bez brzih krila i njihovih zamjena, bez kvalitetnog zamjenskog napadača i bez jednog dobrog zamjenskog zadnjeg veznog koji je razarač.

Remont i dovođenje kadra na 23 igrača u polju + 3-4 golmana jr za ovakvu ekipu neophodno zadnjih 4 godine. Tko, kako i koliko novaca me ne zanima, ali to mora biti, a ne kmečati svake sezone "ozljede, manjak kvalitete, nema zamjena, propali i stari nogometaši, pad forme itd.".
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 23 lis 2018, 12:55

Nu! Pa nije nitko rekao da je besmislena, dapače, itekako je potrebna.
Ali osnovni skeleton treba poštivati. 5-6 zamjena je previše.
2 zamjene svako malo su itekako poželjne.

Nemoguće je igrati svako treći dan, svakom igraču treba malo predaha.

Samo mijenjati pola momčadi - to nije dobro
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 23 lis 2018, 12:58

Ma kad je "crv" u ekipi onda niš ne valja... ja nisam niti zagovornik rotacije niti suprotno. Smatram da su oba dvije filozofije dobre, samo je pitanje ko i kako ih provodi. Ako ne rotiraš puno, super, ako rotiraš puno opet super uz uvjet da to ima glavu i rep. Ovdje nema te glave.

Kaj oču reč, Wagner jer recimo po meni ove sezone dobio minute sam zato kaj je kmečao u tom je problem...

Jedini zakon koji ja priznam je da MORAŠ imat kičmu ekipe i da zbog te kičme neki se moraju "plakat" i BMK.
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 23 lis 2018, 13:05

Mi bi rotirali i po 3-5 igrača da imamo i možemo s nečim to izvesti, a stanje nam je takvo da mi nakon 6-7 godina opet nemamo prvih 11, a rotirali bi. :haha:

Rotacija ne da je u takvim uvjetima poželjna, već je strogo zabranjena! :mrgreen:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 23 lis 2018, 13:14

FCB_general napisao:Mi bi rotirali i po 3-5 igrača da imamo i možemo s nečim to izvesti, a stanje nam je takvo da mi nakon 6-7 godina opet nemamo prvih 11, a rotirali bi. :haha:

Rotacija ne da je u takvim uvjetima poželjna, već je strogo zabranjena! :mrgreen:

Sad mi čak i nemamo kaj za rotirati, naš problem je sada izabrati prvih 11 i slijediti neku filozofiju, shemu, tiki taka tiks...

Poželjno je bar 5 puta zaredom izvesti isti štoperski par ako ništa drugo i identičnog igrača ispred njih.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 23 lis 2018, 13:20

ja smatram da imamo i da smo godinama imali "prvu momčad", istu bi 80% fanova napisalo na papir.
samo je sada taj skeleton klimav jer imaš dva glavna igrača pred penziju i zbog toga igrači poput müllera, alabe i drugih (koji ovise o njima) nisu na nivou.

koji je naš prvi sastav?
obrana? boa, hummels, kimmich alaba - postoji konsenzus
veza? thiago i coman su čivije, ostali su li la - tu je problem.
napad je lewa - konsenzus.

prije se znalo ko je u sredini, sexsteiger, martinez, ribery, robben i muller/kroos
zato sada velika rotacija zbunjuje igrače.

zato - rotacija jednog ili dvojice svaku tekmu - tu se Laufwege ne brišu a igrači ostaju upriliku friški. A trener je taj koji će reći - imam 7 veznjaka, ali vas dvojica uvijek igrate, ostali čekajte. Imam četiri krila, glavni su coman i gnabry, vi ostali šutite i pomozite njima. Samo što trener još nema tu čvrstu ruku da im jebe mater i da ne ugađa svima
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 23 lis 2018, 14:49

Da je imao čvrstu ruku rekao bi da mu ne ostavljaju ovu dvojicu još jednu godinu nego eventualno jednog i dovedu još jedan špek
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 23 lis 2018, 15:58

ivan napisao:Da je imao čvrstu ruku rekao bi da mu ne ostavljaju ovu dvojicu još jednu godinu nego eventualno jednog i dovedu još jedan špek

A tako ti je. Niko je sam rekao da je zadovoljan s ekipom.

Ali mislim da će mu biti drastično drugačije kada njih dvojica odu
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 24 lis 2018, 11:33

cruz napisao:
ivan napisao:Da je imao čvrstu ruku rekao bi da mu ne ostavljaju ovu dvojicu još jednu godinu nego eventualno jednog i dovedu još jedan špek

A tako ti je. Niko je sam rekao da je zadovoljan s ekipom.

Ali mislim da će mu biti drastično drugačije kada njih dvojica odu

To mu je najveca greska jer Tim pokazao da je osljepljen samim pojmom Kaj preuzima Bayern umjesto da jasno Reko Ovi proc I Zelim ova 2-3 igraca...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 24 lis 2018, 12:00

To nije ni Ancelotti uspio, iako je on alibi trener pa je upitno dal je uopće pokušao ili ne.
Kovaču je možda još rano to zamjerati (Ancelotti je bio 15 mjeseci a Niko je tek 4 mjeseca tu) ali se Slijedeće ljeto mora dokazati da ima muda.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 26 lis 2018, 09:58

Hamann: Der Ex-Nationalspieler sieht bei der Münchner Aufholjagd vor allem ein Problem. „Den Bayern fehlt – und das kann man nicht oft genug sagen: Tempo, Geschwindigkeit oder einfach nur Kingsley Coman. Den vermissen sie an allen Ecken und Kanten.“

Hamann zna cesto da kenja ali ovo je u pravu. Nema tempa na krilima. Zato od zime imamo Comana i Daviesa! :yeee:
Koliko smo trenutno u kurcu sa krilima pokazuje cinjenica da se molimo da Ribery bude spreman za Mainz na vreme. :? Inace moraju James ili Muller da igraju po bokovima.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 26 lis 2018, 12:03

melodyne napisao:
Hamann: Der Ex-Nationalspieler sieht bei der Münchner Aufholjagd vor allem ein Problem. „Den Bayern fehlt – und das kann man nicht oft genug sagen: Tempo, Geschwindigkeit oder einfach nur Kingsley Coman. Den vermissen sie an allen Ecken und Kanten.“

Hamann zna cesto da kenja ali ovo je u pravu. Nema tempa na krilima. Zato od zime imamo Comana i Daviesa! :yeee:
Koliko smo trenutno u kurcu sa krilima pokazuje cinjenica da se molimo da Ribery bude spreman za Mainz na vreme. :? Inace moraju James ili Muller da igraju po bokovima.

Možemo mi dobit i s Mullerom i Jamesom na krilu, ali ne ako igramo kao da su obojica igrači poput Comana.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 26 lis 2018, 13:38

Kad si ti krila u banani onda mjenjaš sistem vrlo jednostvano...a ne praviš se koda je sve super!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 28 lis 2018, 09:06

14 Pflichtspiele hat der FC Bayern in dieser Saison absolviert, in 11 davon wurde Thiago Alcantara anschließend als "Man of the match" ausgezeichnet.

8-)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 28 lis 2018, 09:18

anton 1983 napisao:14 Pflichtspiele hat der FC Bayern in dieser Saison absolviert, in 11 davon wurde Thiago Alcantara anschließend als "Man of the match" ausgezeichnet.

8-)

:o Tko je to odlučivao? Znao sam da igra jebeno, ali baš toliko. Svaka čast
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Općenito o Bayernu