Momčad i sve vezano uz ekipu - 2019/20

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: Momčad i sve vezano uz ekipu - 2019/20

PostPostao/la doro » 16 ruj 2019, 07:33

Svi koje si nabrojao ...i sam NK
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 16 ruj 2019, 08:26

Da se razumimo, par puta neko je reko da pišemo sranja o kimmichu u sredini, ali to uopće nije istina.

Uvijek sam govorio da je na beku stvarno jeben, posebno kad je tek počeo s Robbenom igrat..

Iako je veza njegova "prirodna" pozicija, zbog svojih osobina je bolji na beku. Sada kad kao igrač sazrijeva, možda UZ DUŽE IGRANJE U SREDINI postane super veznjak i zaboravimo na bekovsku poziciju. Sve je moguće, ali je po meni šteta raditi to, kada smo u njemu dobili jednog od najboljih aktivnih bekova na svijetu.

Zato me interesira, dal Kovač njega već dugo planira u sredini i dal je uprava znala za to. Ako su znali onda je napravljen zajeb veliki... I za 3 i pol mjeseca moramo dovesti jebačkog beka.

---

Kimmich je kao bek zasigurno zanimljiv svim jakim klubovima u Europi, koji ne bi sekunde čekali dati 70-80 milijuna za njega u ovom trenutku ako im zatreba za tu poziciju. I zato:
cruz napisao:mislim da bi bilo neozbiljno takvog igrača stalno šaltat po pozicijama

Ili je bek ili je zadnji vezni. A pošto je Pavard naš desni bek, vrlo je moguće da će biti šaltanja.
A kako će Kimmich postati hardcore sex 6ica ako mu ne damo bar pola sezone da non stop igra 6icu.

---

Još jedna stvar glede Kimmicha na 6ici: Nisam uvjeren koliko smo dobili s trećim veznjakom uz njega i Thiaga, tim box-to-box igračem...
Zašto?
Prije sam govorio stalno da Thiago mora biti bliže protivničkom golu, ali to povlačim, jer se Thiago razvio u drugačijeg igrača od onog kojeg smo doveli. Thiago je baš oni playmaker-šestica. NE 8ica, NE 10ka, NE-boxtobox.

Uz njih dvojicu nam treba ili ofanzivna 10ka ili raumdeuter - s bar jednim playmaker krilom...

Znači kad Thiago igra onda najbolje s dvije šestice
ito 4-2-3-1, a ne s jednom u 4-1-4-1
.

Stoga, ako će Kimmich stalno igrati na 6ici onda je ovo naš najbolji sastav u ovom trenutku:

Slika
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 16 ruj 2019, 09:01

Ja mislim da Kimmich nemoze biti ono sto NK hoce, ja u njemu nevidim sesticu da ga jebes. Pa mora imati bar 5 kila vise za tu poziciju da ga jebes!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 16 ruj 2019, 09:13

Kimmić na veznom je sada jedna zeznuta stvar postala. Na beku se isprofilirao kao vrhunski, top igrač, baš kao i Alaba tamo od 2011. do 2015. a htio je(i još uvijek želi) igrati veznog igrača isto tako, pa je od 1.1.2015. mogao komotno zaboraviti na to i to je doslovno zaboravio jer je valjda i sam vidio da mu je forma pala kroz ove 4 godine i tek u 2019. je nešto od svojeg onog starog vratio, a tek mu 26-27 godina.

Ja sam njega od početka htio vidjeti na 8-ici, a i na 6-ici samo (sa jednim Martinezom, Kantéom, Casemirom, Gustavom itd.). Kod njega mi jednostavno fali čvrstoće i prljavosti da bi on sam igrao 6-icu ili imao tu ulogu 6-ice i igrao s Thiagom u liniji, a ispred njih Coutinho i Havertz.
To mi je ovako dosta upitno jer Schweinsteiger je bio puno više trkački i fizički moćniji igrač i znao je odraditi dosta toga, ali je isto igrao s jednom pravom 6-icom pokraj sebe, no zato naprijed nije imao prevelike izlete i riješavao situacije golovima iz drugog plana što smo uvijek željeli uz Gomeza/Đilkoša, Müllera, Riberyja i Robbena tada.

Kimmich je to baš počeo dobro raditi kod Ancelottija 16./17., zabijao je golove, ali onda je otišao na beka narednu sezonu jer smo izgubili Lahma. Na beku rastura i zadovoljio je skroz(obrambeni dio mu je i dalje nešto na čemu mora dosta raditi), a na veznom gdje je daleko osjetljivije i bitnije obranu igrati, e tu se još kao igrač mora formirati i vidi se da 2-3 godine nije bio na toj poziciji, fali mišića i čvrstoće.

Njemu je želja i dalje postati top veznjak i tamo igrati, ali mi doslovno nemamo zamjenske bekove u tom scenariju i totalno smo rastvoreni. Alaba je otpao na par tjedana i već Lucas odlazi kao stoper na beka, a Boateng upada na njegovo mjesto.
Nemaš zamjenskog desnog beka dok će Kimmić u sredini, samim time nemamo niti jednog zamjenskog stopera više ako Pavard pokriva i desnog beka, a Lukas Mai je predmet ismijavanja kad ga vidiš kao dio profi kadra.

Ozljede i suspenzije u isto vrijeme nam mogu vrlo lako zagorčati život u obrani, a mi se cijelo vrijeme bavimo veznim redom gdje sad uzimamo i jednog igrača s beka na veznog.

Svi naši problemi dolaze jer nakon 3 godine nismo jasno izdefinirali sredinu terena, hoćemo li igrati s 2 šestice i 10-tkom u 4-2-3-1 ili ćemo igrati 4-3-3 s jednom šesticom i dvije 8-ice, a cijelo vrijeme igramo ovo prvo, pričamo da igramo ovo drugo i opet ništa ne valja, a nismo doveli 2 nova krila u ekipu(Sané i još jedan top igrač ako Perišić ne igra i ne zadovolji).

Zato ja i dalje držim da mi u nastavku remonta trebamo ići obavezno po pravu 6-icu na ljeto uz 10-tku, 2 nova krila, zamjenskog napadača ali i dovesti barem jednog pravog zamjenskog beka(i to lijevog obavezno). Novi trener obavezno nakon ove sezone ili već usred ove.

Sve to košta 300-350 milijuna eura, ali kad je omladinska škola odavno suh bunar pun pijeska i 3-4 ljeta se nije ulagalo dobro, što je tu je.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 16 ruj 2019, 09:31

Ne bi bio drastičan toliko. Ako je savladao bekovsku poziciju, poslušao kritike da se mora defanzivno popravit, bolje postavljat itd. Tj ako je sve to kroz kontinuitet uspio, taj momak je sposoban za bilo koju poziciju da bude solidan ako mu daš vremena. A di će bolje naučiti nego u Bayernu?!

Sexsteiger? I njemu je trebalo vremena i povjerenja, a Kimmich je po talentu, brzini i glavi - level iznad Sexsteigera kada je imao 23 godine.

Kimmich može po meni sve, bitno je di ga klub želi. Izbornik je se opredijelio. Kovač bi najrađe isto.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 16 ruj 2019, 09:34

anton 1983 napisao:Ja mislim da Kimmich nemoze biti ono sto NK hoce, ja u njemu nevidim sesticu da ga jebes. Pa mora imati bar 5 kila vise za tu poziciju da ga jebes!

5 kg i 5 cm. Ali je dovoljno agilan i agresivan.

za beka mu ne treba više cm ni kg ni brzine ni hrabrosti ni inteligencije ni agresivnosti, sve već ima. :idk:

Plus bolje asistira od Lahma (po statistici). Plus, Lahm je bio malo "oprezniji" od Kimmicha kada je riječ o napadačkim egzibicijama.

Lahm je također želio igrat veznjaka, uživao je u tome i bio je dobar, Low ga je puštao isto... ali je na svojoj poziciji bio najbolji bek njemačke ikada.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 17 ruj 2019, 11:50

Tolisso prodaja i za tu lovu uzet 6-cu il to od njega napravit...Kimmich na beka.
Na ljeto uzet Sanea i jednog od dvojca Coutihno il Havertza.

Martinez prodaja i uzet beka.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 17 ruj 2019, 13:51

Nije mi jasno zasto se Pavard gura na beka kad je Kimmich aufgebaut da postane nas prvi desni bek? Izmislja se topla voda bez potrebe.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 17 ruj 2019, 13:58

melodyne napisao:Nije mi jasno zasto se Pavard gura na beka kad je Kimmich aufgebaut da postane nas prvi desni bek? Izmislja se topla voda bez potrebe.

Zato što sam ti ja napravio temu najčeščih ščeprtanest ;) A to ti znači da će Pavrad uletiti i da je procjena trenera, da je momčad jača ovako, nego da Kovač zna znanje...

jebote ak je renato taj missing link da bi Kovač igrao svojih najavljivanih 4 3 3 :lol:

A ak je potajice planiro s Kimmichom na šestici onda je to pure sex!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 17 ruj 2019, 14:15

šta ako se Kimmich ozljedi? Nema Kovač svoje šestice
Šta ako se Pavard ozljedi? Nema Kovač svoje šestice

Što je najgore imaš Martineza kojemu trebaju utakmice da bi se vratio donekle u dobru formu. A nije sigurno zaboravio igrat ako je usporio i postao nesiguran... S razlogom nije "oštar", razlog je manjak kontinuiteta. Ja bi mu dao 3 utakmice sada (Zvezda, Köln, Paderborn) pa da vidimo nakon toga na čemu smo. NARAVNO da nije trajno rješenje, ali time si vratio Kimmicha na beka. ALi ovo moje laprdanje je besmileno kada Kovač ne drži do martineza i spreman je riskirat kako bi Kimmich postigao "radnu temperaturu" u sredini. Možda bude to super rješenje, ali kad se pročita početak mog posta onda se vraćamo na tankoću...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 17 ruj 2019, 14:24

Već par sezona mi se gadi Martinez u prvih 11, već par sezone ispada da je Martinez jedini igrač koji pod MUSS mora biti prvih 11 :mrgreen:

Najveći problem ove sezone po pitanju nedorečenosti te veze je problem što nemremo postići bilo kakvo cijenu za naše igrače, a nismo bili spremni išta dovest i sada na klupi imamo ČUŠPAJZ :D

Ma koliko god mi šutjeli o tome, Coutinho je neplanirani buy na silu. Sva sreća pa da se radi o jednom Coutinhu, a ne nećem malo većem smeću...

Ja se sam nadam da je ovo zadnja sezone di ne znam i prva nakon koje se radi plan i ništa više. Ako je tako to je onda sve skupa SEX bez obzira na nedostatke...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 17 ruj 2019, 17:36

Treba pocistit greske i propalelo koje se jos i buni...na taj put smo i krenuli.
2 spek ofanzivca i jedan cvrsci centralni vezni za drugu sezonu kao i bek...

Proc Martinez,Boa ak bu los ko proslu te vjerojatno i Tolisso ako cudom on ne postane cvrsci centralni.

I imas super ekipu kvalitetnu i ujednacenu.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 17 ruj 2019, 18:17

Mi smo hrpu igrača odstranili zadnja 2 ljeta i to je super i bilo toliko željeno godinama već, nekih 12 ako se ne varam koji su trebali otići i otišli, a tome još nije kraj.
Boateng, Martinez i Müller isto trebaju biti odstranjeni tako da od starog Bayerna iz zadnjih 7 godina ne ostane doslovno ništa osim Neuera i Alabe.
Opet, ja bih se i Alabe riješio ako ne bi opet proigrao kao tamo između 2011. pa do siječnja 2015., ali kristalno jasan razlog je taj što nemamo nigdje za naći i kupiti 2 super lijeva beka da to pokrijemo, ne samo mi nego i općenito svi klubovi koji nisu time zadovoljni.

Javija sam htio odstraniti ovo ljeto, ali nismo mogli 8-9 igrača prodati odjednom, tako da iduće ljeto će on spakirati stvari i vratiti se u Bilbao jer predsjednik Athletica je već zadnje zime govorio o planovima povratka Llorentea, Martineza i Andera Herrere, ali ta misija je praktički propala je je napadač u Napoli otišao, a Ander je od ovog ljeta u PSG-u ako se ne varam.

Sad smo se ohladili od transfera do nekog 12. mjeseca, ali remont NIJE uopće gotov i znamo da za 2020. nova 3-4 top igrača trebaju stići.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 19 ruj 2019, 10:00

Malo se zagrijalo zadnjih 10 dana.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator