Financije

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: Financije

PostPostao/la ivan » 27 stu 2018, 10:52

Ma baš ogromni fejlovi, a sve zbog Riberija i Robbena. Da smo se njih znali riješiti na vrijeme, moglo se svašta dovest. Zamislite da smo uzeli sanea i kdb i da je ostao kroos...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 27 stu 2018, 14:28

Ribery i Robben su još najmanji problem bili prije 2-3 godine. Tada ih se moglo trpjeti i bili su korisni, no igrači koje mi nismo doveli za 120 milijuna eura u ljeto 2015. sada bi nas izašli 200 milijuna eura u slučaju da su dostupni kao onda.

Mi smo išli iz greške u grešku nakon sezone 2013/2014. i sad se plaća veliki danak tim greškama gdje je klub doveden na razinu svakodnevnog totalnog ismijavanja u Njemačkoj, a i daleko šire.

Naša filozofija tada je bila: "Doveli smo Guardiolu i to je to". A baš nitko nije razmišljao da će on nakon 3 sezone otići ili eventualno tražiti 'nemoguće' od Bayerna kad se dođe do određene točke što recimo nije slučaj u Cityju gdje je u 18 mjeseci spiskao 300 milijuna eura i kaže kako to nije dovoljno da bi bio najbolji. Razumiješ čovjeka jer je stranac i prolaznik, on za Bayern baš nikako nije vezan, čak je davao i neke kontroverzne izjave što si nijedan trener Bayerna u povijesti nije smio dopustiti. Selber Schuld!

Sve ono što nam se dogodilo dok je on bio trener i nakon njega je evidentan dokaz očitog nerada i očekivanog pada. Sve se prepuštalo onoj staroj jugoslavenskoj da će se sve samo od sebe riješiti i sve ćemo imati, a kako, na koji način i odakle to nitko ni ne treba uopće pomišljati da brine i razmišlja, samo nam daj.

Zato smo sada, trenutno, ekipa koja će loviti 4. mjesto. Hoće li se bilo što promijeniti u klubu s obzirom da imamo pred sobom još više od 20 kola - to više nije na upravi i trenerima, nego na igračima. Oni vode glavnu riječ u klubu, a ne struka.

Prijetnje Hoeneßa su presmiješne. Njega nakon odlaska u pritvor i povratka malo tko doživljava ozbiljno jer se totalno pogubio u svemu, a sebe kao oduvijek istodobno bitna i kontroverzna osoba u njemačkom sportsko-političkom životu moralno kompromitirao iako je svoju kaznu odgulio i vratio novce koje je zatajio. Ljudi ne žele to zaboraviti.

Nova generacija igrača će uvijek dignuti sidro i otići po plaću negdje drugdje jer za Bayern golema većina njih nisu nikakvim osjećajima i emocijama vezani za klub i njegovu povijest. Iz tog razloga mu igrači neće previše davati pažnje jer trenutno rade što im se prohtije, a jedno 7-8 njih su kao igrači potrošeni i skupa u istoj sredini više ne mogu igrati.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 27 stu 2018, 15:49

Problem su Ribery i Robben neizravno jer nismo doveli druge igrače jer nismo bili u nuždi kao sada jer se vjerovalo da ova dvojica još uvijek mogu (kao na kraju krajeva i ove sezone). Naposljetku naravno krivica pada na upravu koja ipak sama odlučuje tko dolazi a tko odlazi.

Dvojicu u upravi je vrijeme pregazilo čisto jer se nisu prilagodili. Oni ne shvaćaju da je u zadnjih par godina lojalnost prema klubu gotovo pa nestala - svi idu gdje su bolje pare. Mogu razumjet da ne žele plaćat ogromne odšete i plaće jer klub mora poslovat održivo - uspijevali smo bit u vrh i bez najvećih transfera na svijetu. Ali dopustit propadanje kadra, izbor trenera, vjerovanje da igrači nisu tu samo zbog para (većina), e pa to je zbilja na njima...

Mislim kad se sve pogleda, ovaj kadar može i mora bit ne samo drugi u bundesligi, nego je može i osvojit sigurno. Da se nisu prosuli glupo bodovi protiv malih ekipa mi bi bili Dortmundu za petama i dalje, iako su trenutačno bolji od nas. S te strane izgleda da je kriv trener (kao što je Jupp izvukao ekipu prošle godine a CA nije mogao ništa), ali opet uprava je morala predvidjet da će se to dogodit. Ako su otjerali CA, otjerat će i Niku. Iako s CA sam ja imao i drugih problema.

Ma joj to je tako duga tema, cijela ova situacija... Gledaju Niki puno više kroz prste nego CA (doduše ovom je bila druga sezona u klubu), ali već prije par tjedana dolaze izjave od Ulija da se može i bez prvenstva preživjet. Pa zašto se ušlo u sezonu znajući da može bit neuspješna, a nisu htjeli investirat? Ta bundesliga je isto tako trula sama po sebi da se moralo čekat da bayern sam sebe uništi jer nam nitko drugi nije mogao stat na kraj. A taj način je puno gori i za nas i za cijelu ligu...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 02 pro 2018, 17:22

Pregovara se sa BMW-om? Jel mozemo da okrenemo Audi-u ledja? :?

https://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-ba ... 44143.html
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 17 pro 2018, 09:09

Financijski magazin Vermögensmagazin je objavio plaće Bayernovih igrača u ovoj sezoni (bez ikakvih bonusa)

1 Lewandowski € 15 Millionen
1 Thomas Müller € 15 Millionen
1 Manuel Neuer € 15 Millionen
2 James € 13 Millionen
3 Jérôme Boateng € 11 Millionen
3 David Alaba € 11 Millionen
3 Thiago € 11 Millionen
4 Mats Hummels € 10 Millionen
4 Leon Goretzka € 10 Millionen
5 Joshua Kimmich € 9 Millionen
6 Javi Martínez € 8 Millionen
6 Kingsley Coman € 8 Millionen
7 Franck Ribéry € 7 Millionen
7 Arjen Robben € 7 Millionen
8 Corentin Tolisso € 5 Millionen
8 Sandro Wagner € 5 Millionen
8 Sven Ulreich € 5 Millionen
8 Rafinha € 5 Millionen
9 Niklas Süle € 4 Millionen
10 Renato Sanches € 3 Millionen
Gnabry noch keine Schätzungen bekannt
Davies noch keine Schätzungen bekannt

Dakle, Bayern je klub di je Müller "najbolji" igrač (uz Lewu i Neuera)
#Sramota

Bayern je klub di Wagner i Ulreich imaju veće plaće od Süle-a.
Zamisli, svake godine platiš 10 milijuna za Wagnera i Ulreicha
10 Milijuna!!!! :smajl007:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 17 pro 2018, 09:19

to su ti brutto plaće...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 17 pro 2018, 09:21

anton 1983 napisao:to su ti brutto plaće...

ok, ali zar nije puno?

i drugi klubovi imaju masu takvih fejlova.
i drugi klubovi preplaćuju rezervne igrače, sve jasno.

Ali nema puno klubova koji bi jebenom mülleru dali 15 milijuna (plus bonusi)

meni je to stvarno teško shvatiti
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 17 pro 2018, 09:43

cruz napisao:

ok, ali zar nije puno?

Ajde ostavi se više Mullera... Pogotovo ako ne možeš shvatiti. Pogledaj malo njegovu statistiku i koje rekorde drži u klubu pa će ti bit jasno zašto je dobio takav ugovor. Druga je stvar što ga se nije ili neće prodat sad kada ne igra na toj razini
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 17 pro 2018, 09:47

cruz napisao:

ok, ali zar nije puno?

Hmmmm, problem je što ja ipak nisam cigan :D Ne mogu protiv sebe.

Iako s velikom dozom gnjusanja, moram reći, tj. odgovoriti, ne za ove zamjene i za Mullera. :sick: Možda neko od njih treba imati milju više ili manje...

Što se tiće Mullera, treba uzeti u obzir, da je Muller produžio ugovor, nakon svoje najbolje sezone u Bayernovom dresu, dok je zbog Pepa uspio prevariti Boga i narod (eto jedan minus za PEPA :D ) i kada se odbila ponuda od 100+. On kao takav tada je bio postavljen kao ikona kluba uz bok Lewi i Neueru, pa je normalno da su mu dali takvu plaču :x Nemreš to kasnije smanjit, ko kak nemreš niti Alabi, nit Boatengu itd...

Isto tak Thiago je potpiso ugovor poslije one jebene sezone pod CA kad je bio najbolji igrač Bayerna, a onda je slijedeću sezonu propo.... Bilo bi jebeno produživati ugovore kada su igrači propali, a da osjetiš da će postat jebeni, pa im malo zamažeš oći s bonusom. No najveći problem je kaj im u niti jednom slučaju nemreš smanjiti plače, a da od njih dobiješ više.... Dobro možeš kad imaju 32 +....

Mene je STRAH MULLERA da vam to nemrem opisat. Ak ga ne prodamo ovo ljeto... Njemu 2021 ističe ugovor! Kad potpišeš ugovor da igraču s 31 let ističe ugovor, tj da ga s 30 mora produžit da ne ode free, onda je to pregadno za klub....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 17 pro 2018, 11:00

Vidi, dok sam pisao moj post gore, točno sam o tome razmišljao o čemu si ti pisao.
Tako da je moj post naizgled naivan i nepotpun. Ali svjesno sam to napisao jer je Müller ipak predugo vremena daleko od onog Müllera koji je zabijao ko na traci.

Ovaj ugovor s njim spada u moj serijal #jošjedanpropust.
Zašto?
Ako su Uli i Rolex jednom Robbenu davali ugovore bazirane na LAJSTUNZIMA - zašto to onda nisu i Mülleru ponudili?

"Thomas, biti ćeš plaćen ko Robben koji je naš ključni igrač. Ti si napadač i zato ćemo te mjeriti prema uspjesima i sukladno tome ćeš biti obilno nagrađen."

Zato nisam naveo trenutak potpisa ugovora, kojeg si ti naveo (što ti je btw totalno legitimno).
Ali daj čovječe...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 18 pro 2018, 11:08

Mogli su mu dat 14,5...

Problem je valjda bio taj kaj je tada dolazio MUTD, pa je bilo il ga izut iz cipela il ga prodat. No oko Mullera je bila stvorena iluzija kako je on "Bayern", identifikator, švaba, kurac palac, pa su mu još na to išli dat pare...

Valjda s bonusima zaglibi...

Makar ja to sve gledam iz današnje perspektive di on nema tako jako veliku plaču, ali znam da kada je potpiso i kad su rekli kakvu su mu plaču dali, da sam reko - KOJI KURAC! Nekada sam ga jako cijenio, ali nikada u rangu Riberya, Robbena ili Lewandovskog, pa ta plača stvarno nikada nije niti imala smisla - pogotovo zbog Lewe, koji fakat zaslužuje imat najveću plaču u klubu.

Al isto tako, sad ak je to istina, Gotze kad je došao u klub je imao najveću plaču. Ak je to istina, onda su neki samo zbog tog poteza morali dobiti veću od Gotezea, a između njih i Muller.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 18 pro 2018, 11:11

A plaća po učinku za robbena je zbog jednostavnog razloga - usporedi broj utakmica koje odigra jedan i drugi
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 18 pro 2018, 13:55

ivan napisao:A plaća po učinku za robbena je zbog jednostavnog razloga - usporedi broj utakmica koje odigra jedan i drugi

Upravo to za Gotzea je istina a tu je ispastal Kroos koji se zakacil s upravom I bio prodan a Mario propal...takav je zivot cupav I dlakav...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 07 ožu 2019, 15:43

Slika

Već se odavno priča o ulasku BMWa među sponzore i dioničare Bayerna, a sada mediji tvrde da je maltene riješena stvar. (Kako li oni tako mogu tvrditi?!)

Ukratko:
Audi ima sponzorski ugovor do 2025. godine i posjeduje oko 8,33% dionica FC Bayern München d.d.
Godišnje uplaćuju oko 30 milijuna eura u vidu sponzorstva.

Kada su počeli razgovori s BMW-om o ulasku u Bayern, Audi je navodno bio spreman duplati sponzorski paket na 60 milijuna eura godišnje. Međutim s BMW-om se postigao dogovor o 1.) sponzoriranju s 800 milijuna eura kroz 10 godina i 2.) otkupu dionica od Audija (ostali dioničari FCB 75%, Adidas 8,33%, Allianz 8,33%). Ovaj deal će započeti najkasnije 2025. godine kada završava ugovor s Audijem, a tim da se ozbiljno razmatra opcija da Bayern prijevremeno izađe iz ugovora di bi ne samo odustao od Audijevih 30 milijuna godišnje već bi morao platiti nekakvu odštetu za kršenje ugovora. I tu se priča da bi BMW sudjelovao u tom plaćanju tog "kaznenog" dijela.

Ukratko, sa samo ovim jednim sponzorstvom Bayern bi pokrio čak 30% sadašnjih godišnjih izdataka za plaće, bonuse, te poreze i doprinose na te plaće svih uposlenika (u 2017/2018 su bili oko 264 milijuna eura)! Ako se ovo stvarno ostvari to će bit hardcore posao... AKO.

Brutalno!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 19 svi 2019, 06:50

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Al koja ciganija!!!!

Ogromni naslovi kak je BAyern sjebo deal s BMW od 800 miljona eura da bi saznali da je Audi dao milijardu eura! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Kak i na koji način pojma neam, ali fora je da je propadanje deala s BMW u prvom planu a ne to što smo od Audija dobili još više!
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Općenito o Bayernu