Bundesliga Saison 2018/2019

Pišite o događanjima u njemačkom prvenstvu...

Re: Bundesliga Saison 2018/2019

PostPostao/la FCB_general » 14 ožu 2019, 21:46

Najgora mi je spoznaja čak što ti jadni i bahati Englezi sad imaju i pokriće u vlastitoj reprezentaciji koju smo mi izbacili prošle godine na SP-u u polufinalu.
Mogu reći kako imaju velik broj igrača u Tottenhamu, Unitedu, Cityju i Liverpoolu i kako ovaj rezultat s 4 kluba u četvrtfinalu ima pokriće i u redovima njihove nacionalne vrste i onda ono upri prstom :buhhaa: u Njemačku i reci kako osim klubova više nemaju ni svoju nacionalnu vrstu, a nju su imali u periodu od 2002. do 2008. kad su sklapali od čega god su mogli sklopiti i imali rezultate 2006. i 2008. pa i 2010.

Talenti više kao da nisu dovoljni u Njemačkoj. Trebaju ti i treneri u klubovima, trebaju ti igrači na okupu duže vrijeme jer ih tržište konstantno pritišće i proždire sa silnim odlascima u inozemstvo, umjesto da je situacija obratna i da igrači koji su stasali u Bundesligi ostaju i da koncentracije kvalitete u vidu stranaca izvana se pojačava u njihovim klubovima.

To je jednostavno prokletstvo ove lige, a prije 5-6 godina si imao od 18 klubova barem 10-11 koji su igrali ofenzivni i dinamični nogomet, liga je bila gledljiva i hvaljena od svjetskih igrača koji igraju u Atleticu, Realu, Barceloni, Engleskoj, puni stadioni i atmosfera uz taj nogomet... A sad? Skroz je nestao taj sjaj - nažalost. :roll:

Nema ni trenera toliko više. Heynckes, Guardiola, Klopp, Tuchel, Hasenhüttl, David Wagner... Tu je jednostavno bilo što reći i biti pametan. Samo kažeš kako je to sve šteta gledati i ništa više. :|
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 16 ožu 2019, 20:44

Vec sam se usro da BvB nece dobit!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 18 ožu 2019, 08:01

Eintracht se pripicuknuo poziciji koja vodi u LP.

I dođe Rode i lik razara po kvartu! :lol:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 18 ožu 2019, 13:57

anton 1983 napisao:Eintracht se pripicuknuo poziciji koja vodi u LP.

Pa radje bi da oni idu u LP il Kusen nego smece BM tipicni maloligaski klubic vec decenijama.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 18 ožu 2019, 14:02

doro napisao:
anton 1983 napisao:Eintracht se pripicuknuo poziciji koja vodi u LP.

Pa radje bi da oni idu u LP il Kusen nego smece BM tipicni maloligaski klubic vec decenijama.

Ne. Ja sam striktno za Eintracht!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 18 ožu 2019, 16:27

Situacija u Njemačkoj je takva da to 4. mjesto za koje su se borili prije 8-9 godina se pokazalo gotovo neuporebljivim na duge staze, a Talijani su bez borbe i u interesu extra-profita dobili 4. mjesto pa kako god da su igrali prije 3-4 godine u Europi.
A Nijemci... Digli ruke od Europa Lige nakon 2010. i dobivanja 4. predstavnika, ekipe ispadaju u grupnim fazama i 1/16 finala EL ili čak pretkolima što više priliči zemljama koje nisu u top 11-12 lig Europe, gdje skoro svi naši hrvatski klubovi su bili u situaciji prije godinu i pol igrati grupne faze, a Hrvatska drlog od zemlje, infrastrukture, sponzora itd.

Čak i 3. a ne samo 4. mjesto za LP nema nekog prevelikog smisla u Bundesligi kad pogledaš gdje se nalazi prošlosezonski drugoplasirani klub, da svake godine imaš 2 druga kluba u skupinama LP, a prvak zemlje se ne mijenja od 2012. na ovamo.

Ako njemački klubovi svake sezone neće imati u završnici EL, najkasnije do četvrtfinala barem 2-3 kluba i onda barem 1 klub svake sezone u polufinalu, nema od toga ništa.

Shvaćam da si potpuno nekonkurentan i jadan za LP, ne znaš je li te trpaju više u grupnoj fazi LP ili u osmini finala i četvrtfinalu(Luzerkusen, Scheiße, Hoffenheim, Gladbach), ali kad si preočajan i ne postojiš u Europa Ligi i nema te doslovno nigdje 10 godina u vrhu ili blizu njega u tom natjecanju... To znači da imaš jako, jaaaaaaako gadnih problema. :?

I sad zamisli dođe ti i nova tragedija; formira se to 3. natjecanje za totalno siromašne zemlje i nedovoljno dobre nogometne zemlje da nešto igraju tijekom cijele sezone, skitaju se po kontinentu da vide malo drugih zemalja i još neki eurić uhvate, a Nijemci ni tu ne mogu prismrditi trofeju. :mrgreen:

A ono i dalje slušaš 'popevke' i 'jodlanje' po stadionima o Dietmaru Hoppu i Dietrichu Matešiću dok ih tuku Ciprani, Azeri, Bugari i dr. :D
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 23 ožu 2019, 18:11

Zanimljivo da Wolfsburg neće produžiti saradnju sa Labbadijom i to nakon ovakve sezone, koja je dosta dobra za njih. Navodno Schmadke i Bruno nisu baš najbolju komunikaciju uspostavili.

Ili Schmadke ipak misli da neki trener može ekipu dići još više. U svakom slučaju je interesantno ovo njihovo povezivanje s Marcom Roseom, koji sjajan posao radi na klupi RB Salzburga.

@General: Zanimalo bi me vezano za ovu gornju diskusiju u prethodnim postovima, šta ti zapravo tačno očekuješ od bundesligaša u LP?

Ova sezona je katastrofa, tu sam dovoljno kritike uputio na račun našeg kluba - Bayerna, a već sam govorio kako je Dortmund podbacio isto (možda sam na njih i više ljut), gdje je trebao proći Tottenhama. Znači kod Bayerna i Dortmunda se radi o klasičnom podbacivanju, dok Schalke je svoju normu i ispunio ("samo" se nije smio onoliko izblamirati protiv Cityja). Naime ja to gledam na način da je Bayern za najveće domete i gotovo to stalno potvrđuje, u većini slučajeva smo zadnjih godina bili bar među 4 najbolje, dok odmah vidim iza Dortmund koji bi trebao uvijek imati cilj da bar bude u četvrfinalu i nekako ne možemo reći da oni neku tu svoju normu i ne ispunjavaju. Samo je žalosno kada Dortmund razbije u grupi Atletico i bude prvi u grupi, a onda podbaci protiv Tottenhama (jedno su poluvrijeme odigrali na visokom nivou od cijelog duela). E takve tipične nekonstantnosti se dešavaju jedino bundesligašima od ovih liga petice.
A kada su Schalke i Leverkusen u pitanju, njima tu neku normu vidim osminufinala, ako bude više tim bolje. Samo njima zamjeram, što jako dugo tu osminu ne mogu prebaciti i u osmini se obrukaju.

Ali poenta je u tome što opet vidimo hvalospjeve na račun Engleza (što ovaj put zaslužuju), a prije 3-4 godine su se oni znali skoro svi oprostiti već do osmine i četvrfinala, znali su jako podbaciti i pored tih silnih investicija. Znači jebemu kako god okreneš, ne može se isto pisati i komentarisati prije 3, 4 ili 5 godina i sada. :D Zato je pitanje, šta želimo da bi bili zadovoljni? A sada govorim samo o tom nastupu u Evropi, ne govorim o odnosima i stanju unutar lige...Znači hoćemo li posmatrati nebitnim kada sva 4 bundesligaša uđu među 16 najboljih (2 puta zaredom je to bio slučaj nakon najuspješnije 2013. godine), pa onda ih se većina u osmini oprosti? Jel to baš isto kao da su se oprostili u grupnoj fazi? I koliko bi to trebala imati BuLi četvrtfinalista redovno, jel 2, jel 3 ili 4? Volio bi znati mjerila tvoja (a i od ostalih)? Da bi znali kada ćemo biti zadovoljni, moramo valjda prvo znati i šta želimo..... :D

A o EL naravno je sve rečeno, tu stanje svakako jeste kritično i tu klubovi podbacuju, a često ne znaju ni šta bi htjeli. RB Leipzig ove sezone nije znao bil u EL piškio ili kakio. A lafo Rangnick razvijao strategiju o dvije različite postave, jedna za BuLi , druga za EL....Po pitanju te strategije se tako provalio, ko nikad za vrijeme cijele svoje karijere.

I ponavljam, sezona je ova za bundesligaše loša, tu se nema šta puno opravdavati, niti uljepšavati...Eintracht malo popravlja utisak i može ga još više popraviti. Ali dosta toga se i neće moći popraviti, jer ipak je LP najveće mjerilo. Da se razumijemo 2 tima u četvrtfinalu LP ili pogotovo jedan u polufinalu, meni više vrijede od osvojenog EL-a.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 24 ožu 2019, 12:26

@General: Zanimalo bi me vezano za ovu gornju diskusiju u prethodnim postovima, šta ti zapravo tačno očekuješ od bundesligaša u LP?

Ja uopće ne naglašavam LP, ona je nebitna kao i sami bundesligaši u njoj. Oni ako dohvate osminu finala i ne budu poniženi kao Scheiße, to je vrh vrhova. Bayern jedini igra LP, a svi ostali su samo posjetitelji i to pokazuju rezultati zadnjih 9 godina.

Govorim prvenstveno o EL i što se tu očekuje od 3-4. lige Europe da čini, a ona treba i mora činiti ovo desetljeće ono što čine Sevilla, Atletico, Valencia, Villareal, pa čak i klubovi poput Bilbaoa, Real Sociedada i Celte kad imaju super sezonu iza sebe. Nema 3-4 kluiba u osmini finala, četvrtfinalu i barem 1-2 kluba u polufinalu Europa Lige svako malo.

Totalni debakl kad ti klubovi godinama ispadaju u pretkolima, skupinama i 1/16 finala, a vrh vrhova je osmina finala.

Bundesliga nema što godinama tražiti u LP i to rezultati potvrđuju, ali to automatski ne znači kako može takvo ponašanje i mentalni sklop se prenositi cijelo ovo desetljeće na Europsku Ligu.

Na kraju jedan Eintracht uči igrati nogometa klubove s europskim iskustvom i redovitim plasmanom poput Luzerkusena, M'gladbacha, Scheißea, Hoffenheima, Leipziga i Dortmunda. To je za svaku osudu. :|
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 24 ožu 2019, 12:47

Effe

Neocekujem nista :hehe:

Ja sam ocu Eintracht u LP. I to ne zato kaj mislim da mogu, neg mi je vise PK nekih klubova...

Nekak imam cudan osjecaj kojeg dugo nisam imao da bi Eintracht u EL ove godine mogo...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 24 ožu 2019, 12:58

FCB_general napisao:

Ja uopće ne naglašavam LP, ona je nebitna kao i sami bundesligaši u njoj. Oni ako dohvate osminu finala i ne budu poniženi kao Scheiße, to je vrh vrhova. Bayern jedini igra LP, a svi ostali su samo posjetitelji i to pokazuju rezultati zadnjih 9 godina.

2013. njemačko finale (Bayern i Dortmund), 2014. - 2 bundesligaša u četvrtfinalu (pored Bayerna i Dortmund, 2016. - 2 bundesligaša u četvrtfinalu (Bayern i Wolfsburg), usput u ovoj godini jedan engleski klub među osam najboljih - City; 2017. - 2 bundesligaša u četvrtfinalu (Bayern i Dortmund), 2018. - 1 četvrtfinalu - Bayern i ova sezona koja je katastrofa nakon dugo vremena niti jedan tim u četvrtfinalu.
Svjesno sam označio Dortmund, boldirao, jer po ovom se vidi da se oni nemaju šta stiditi svojih rezultata u LP i da su im ti rezultati mnogo bolji od pojedinih engleskih i talijanskih klubova. I ako ti i pored gornjih činjenica gdje se vidi da su u četvrfinalu nerijetko igraju 2 bundesligaša, toliko lošim rezultate vidiš u LP, onda je to baš DEPRESIJA.

Neko bi rekao sada i reći će, da uljepšavam stvari, pa ja se mislim i najviše iznerviram kada jedan Schalke pokaže takav loš karakter i potone protiv Cityja. Ali na drugoj strani ne može se reći da je BuLi bila baš lošija od drugih liga u LP posljednjih godina. Strašno loše su godine bile nakon 2002. pa sve do 2010....

I šta mene zapravo nervira? Ako Englezi zakažu u LP njihovi fanovi, svi koji posebno simpatišu tu ligu, reći će, pa nama LP i nije potrebna, jer je Premiership toliko jak. :lol: :lol: Kod BuLi će se uvijek prvo krenuti s negativnim posmatranjem.

Stvar je donekle i jasna, jer je Premiership sebe digao na jednu razinu marketinšku i stekao sveukupni rejting, da njima čak i kvalitet uktakmica u ligi jedno vrijeme može biti loš, a velike narodne mase će pričati: U ENGLESKOJ SE IGRA SJAJAN, ATOMSKI FUDBAL.

Ja sam uvijek za kritiku i vjerovatno bi mogao ovdje napisati 5 stranica šta su bundesligaši pogotovo loše u ovoj sezoni uradili, pa da onda tek govorim i o eventualnim uzrocima iz prethodnih godina. Ali stvaranje sveopće depresije je jako loše..... :)

Ako bi išli generalovim razmišljanjem i to mrvicu modifikovali, znači postavili rigorozne kriterije, onda bi rekli da osim Reala, Barce, Bayerna, Atletica i Juvea, niko proteklih sezona ne igra LP. Eto sad bi se mogao dodati Liverpool. :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la effe__sa » 24 ožu 2019, 13:00

anton 1983 napisao:
Nekak imam cudan osjecaj kojeg dugo nisam imao da bi Eintracht u EL ove godine mogo...

Uhvati me taj osjećaj, ali brzo hoću da me prestane.... :D Puno je u EL bilo razočarenja, posebno nakon onog ispadanja BVB-a u EL protiv Liverpoola i nakon što su ga onako ispušili, kada su sve imali...

A ja sam ti odavno već govorio da želim Eintracht u LP, volim kada ekipa ima žar, ima želju, a ne ovi neki mrtvaci.

Posebno mi se Hoffenheima u Evropi zgadio, 2 godine oni nisu ni mrvice napravili....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 24 ožu 2019, 13:18

Eintracht je već sada napravio u Europi više nego Schalke u zadnjih 8 godina, Gladbach, Hoffenheim, Leverkusen.
Zašto? Jednostavno jer su pretprošle sezone bili praktički u 2. ligi, a prošle sezone su 8-9 kola prije kraja prvenstva bili u igri za 3-4. mjesto za LP.
Ove sezone imaju jedinstvenu priliku dohvatiti mjesto za LP, a s Benficom se imaju pravo nadati i sanjati polufinale EL.

Za druge se to ne može ništa reći već godinama. Inače 2 četvrtfinalista iz Bundeslige baš ništa ne znače u odnosu na trofeje Europske Lige. To je samo laž koju si čovjek može prodavati i samozavaravati se da je nešto prilično dobro ili super, a jedino je super-loše.

2010. Atletico, 2011. Porto, 2012. Atletico, 2013. Chelsea, 2014. 2015. 2016. Sevilla, 2017. Manchester United, 2018. Atletico i sad ostaje vidjeti 2019.

Englezi imaju više uspjeha u Europi ovo desetljeće nego Nijemci jer trofeji su jedino što se pamti, ne četvrtfinala gdje svake godine tih istih klubova iz Bundeslige nema čak ni u LP uopće, a ne u K.O. fazi istoimenog natjecanja. :)

Štoviše, Englezi u svojoj ligi i klubovima imaju domaće i međunarodne zvijezde, Njemačka ih već 4 godine nemilosrdno gubi što je isto indikator zašto klubovi u Europi ne mogu parirati nikome, a mogli su da su ostajali i još jačali. Potrošnja je doslovno nikakva, nema tu nikakvog hype-a oko te lige osim onog outfield segmenta(izvrsni stadioni, ogroman broj navijača). Pokazalo se kako potrošnja unutar same države i lige doslovno ništa ne donosi i ne znači jer je premala i beznačajna spram ostatka Europe.
Benfica i Porto imaju veće rezultate u Europi nego Dortmund ovo desetljeće, a sve stvaraju sami stvaraju ili ubiru iz Latinske Amerike skautingom i kulturnom sličnošću i uvijek su tu negdje - guraju se oko svog plafona u LP koji im je vrh vrhova, a to je četvrtfinale. Kad padnu, onda krenu u pohod na EL dok se opet ne vrate u prvi pool.

Njemački klubovi ni to nemaju u vidu 2 germanskih i 4 skandinavskih zemalja niti mogu tako funkcionirati. Čak se i veliki Ajax uspio trgnuti nakon 21-22 godine koji je u gorim okolnostima od Portugalaca.

Ja sam tamo 2007. mislio i vidio kako će ovo desetljeće biti 2 velika koraka prema naprijed u europskim natjecanjima koliko su klubovi između 2007. i 2010. trzali u Europa Ligi, a ono dogodilo se totalno rasulo - liga još više stradala nakon 2014. i jedino je Bayern uspio svojim finalima i silnim polufinalima to sve očuvati. Sve ostalo od njemačkih klubova su bili one-season-flashes i to samo u LP(Schalke 2011., Dortmund 2013., Wolfsburg 2015.).

Dortmund nije uspio postati velikim klubom i trajna stanica igračima i nogometnim zvijezdama, Wolfsburg se totalno raspustio u ljeto 2015. To su bila jedina 2 kluba gdje je šansa bila da se liga pa time i naš Bayern održi u svakom pogledu visoko i up-to-date.

Ovako se može uživati u utrci za naslov prvaka i osvajača kupa, ali ignoriraj internacionalni kontekst lige i nekadašnje rezultate i zvijezde koje su igrale. Pravit se da je sve odlično kao prije i to je to. :)

p.s. Na Španjolce se gleda kao kraljeve jer haraju, a ne govori se samo Real i Barcelona već Španjolci jer se stalno gura totalna dominacija u Europskoj Ligi što se itekako cijeni, pa se onda nakon toga i naglašava i kvaliteta lige, a po broju prvaka u ovom desetljeću i ishodu u top 3 na njihovoj tablici svake sezone ne može se reći kako ima nekakvih oscilacija. Sve se gleda, ne samo jedno natjecanje. Kad bi tu Nijemci vidjeli svoju šansu i malo probali razmišljati da s prvakom EL dobivaju direktnog učesnika LP i samim time ekipu koja igra europski Superkup protiv osvajača LP, kako klubovi imaju priliku privući pozornost na sebe i zaraditi nešto... Ali dobro...
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 24 ožu 2019, 13:36

effe__sa napisao:Ako bi išli generalovim razmišljanjem i to mrvicu modifikovali, znači postavili rigorozne kriterije, onda bi rekli da osim Reala, Barce, Bayerna, Atletica i Juvea, niko proteklih sezona ne igra LP. Eto sad bi se mogao dodati Liverpool. :D

Pa i ne igra. :D I to nije ništa rigorozno, to je okrutna realnost modernog i nekonkurentnog nogometa. Ako želiš veselje, uzbudljivost, onda ga čekaš svake 4 godine na SP-u. Kako stvari stoje prijatelju, nakon Eura su odlučili i uništiti SP jer nogomet ih ne zanima, već profit i ne srame se to uopće priznati jer sada to stavljaju i naglašavaju kao prvu stvar za bilo kakve 'nogometne' reforme iz Fife i Uefe. ;)

Ni u ludilu Portugal ne bi mogao postati europskim prvakom 2016. da se igrao stari sustav Eura jer iz grupe oni ne bi izašli.

Najbolje je ukinuti kvalifikacije za turnire i staviti 60 zemalja na Euro i SP pa onda vrti lovu, baš kao i što treba maknuti nacionalna prvenstva vikendom i staviti ih preko tjedna kako bi ovi preko vikenda mogli okretati na Uefa Money Factory League silnu lovu, a to što navijači u Španjolskoj pizde jer su im ove godine pokušali oduzeti klubove i gurnuti u Miami da igraju "nacionalno" prvenstvo, jer im stavljaju utakmice ponedjeljkom i petkom kad im ne odgovara... To njih ne zanima u savezima. :D

Mi starija garda se ne želimo mijenjati, ali moramo se mijenjati i moramo prihvatiti promjene htjeli mi to ili ne, sviđalo se to nama ili ne. No to ne znači kako njima moramo slijepo vjerovati da su današnji igračići i manekenčići bolji od prijašnjih jer danas sprintaju 100x amo-tamo i imaju brzinu, da su nacionalne lige i kontinentalni nogomet konkurentniji i zanimljiviji nego prije 15-20-25 godina... E to sigurno ne moramo "buy it". ;) Zadnje što vidim da je postalo hit je to kako igrači su "kompletni" i svašta znaju na svim pozicijama, a "ne znaju" igrati defenzivni, prljavi, industrijski, mesarski nogomet ili kažu kako im "ne paše". :lol: Pitaj Ronaldinha što o tome misli, samo će se nasmijati i reći o čemu pričaš i kao da je to bitno za njega kao igrača i sezonske ciljeve kluba. :)

Inače mi je kristalno jasno što želiš reći s Bastianom, Lahmom, Danteom, Martinezom, Gustavom i Đilkošem za 2012./2013. na drugoj temi i potpuno te razumijem oko poruke, ali to je danas rang izumrlih vrsta. Zato je i Mourinho totalno propao kao trener, a da ima igrače kao što je imaju u Portu, Chelseaju, Interu i Realu sada, polučio bi on daleko više. Karakterna linija je itekako bitna, ali danas izgleda više nije.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 06 tra 2019, 11:12

Treba li spomenuti kako smo mi prošlog vikenda u Freiburgu odigrali Freiburg1:1 Bayern protiv 13. plasirane ekipe, a da je ta ista ekipa sinoć u Mainzu od 12. plasirane ekipe totalno razvaljena 5:0? :mrgreen:

Prvi susret u Münchenu je završio ni manje ni više nego - s 1:1. :D Der Niko Kovač Effekt, meine Herren! :P
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 06 tra 2019, 13:32

Što se sinoćnje utakmice tiče, pogledao sam malo preglede i može se reći da je Mainz imao u određenim situacijama sreće (prvi gol pao sretno, greška Freiburgovog golmana) i onda su nabušili Freiburg. Ali bez obzira na našu utakmicu Freiburg uvijek igra energično (posebno na svom stadionu), imaju petlje, a i taktički su dobri, Streich je fanatik koji iz ekipe izvlači maksimum, tako da protiv njih nije ni čudno kada se posrne. Svakako su oni simpatična ekipa. I ta ekipa ti je uvijek nagazna mina, zato takva jedna i treba u ligi,jer evo ovako učini prvenstvo zanimljivim. A čini mi se da uskoro i Dortmund s njima igra baš u gostima, pa ćemo vidjeti kako će se oni tamo provesti.

Danas je zanimljivo sebi priuštiti Konferenz, prije Klasikera, jer zanimljivi su dueli na programu: Leverkusen - Eintracht, Schalke - Leipzig i pravi Abstiegskrimi Stuttgart - Nurnberg.

Ove kadrovske križaljke oko trenera u BuLi postaju zanimljive. I dobro je što Rose sada dolazi, on bi nekako kao ovaj Huetter u Frankfurtu, mogao unijet osvježenje kod Gladbacha. Iako se meni činilo da će Rose u Wolfsburg, tako da ipak pored te konkurencije dobar je posao odradio Gladbach. A sa Heckingom situacija Gladbachu naglo ode u pogrešnom smjeru. Hecking je eto pokazao da može opet voditi jedan jači klub par sezona dobro, ali eto na kraju mu naglo posrnu stvari. Iako ono što je napravio s Wolfsburgom teško da će negdje moći ponoviti.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Bundesliga