Bundesliga Saison 2017./2018.

Arhivirane teme...

Tko će osvojiti BUNDESLIGU?

Anketa je završila: 10 kol 2017, 10:19.

Bayern
2
100%
Dortmund
0
Nema glasova
Schalke
0
Nema glasova
Leverkusen
0
Nema glasova
M'gladbach
0
Nema glasova
Leipzig
0
Nema glasova
Hoffenheim
0
Nema glasova
Werder
0
Nema glasova
netko drugi
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 2

Re: Bundesliga Saison 2017./2018.

PostPostao/la FCB_general » 27 pro 2017, 11:08

Jedino što je sigurno da nikad opušteniji nisam bio kao zadnjih godinu i pol dana.

A za nogomet i to sve... Bayernovi porazi i poniženja me više ni ne bole zadnjih 2-3 godine, bilo to dobro ili ne - tako je kako je. :)

Nogomet inače otkako je sve popularniji, ujedno je i lošiji. Popularnost nogometa se stječe vlastitim otkrivanjem, a ne PR-om. To je zadnji Euro i sami čin proširenja je to dokazao koliko ga je uništio, a vrlo brzo će to i proširenje Svjetskog prvenstva dokazati. ;) Drogiranim konzumerističkim masama prepuštam lažno blještavilo i sjaj. :D
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 27 pro 2017, 12:05

:) a ma sve to jee, ali:

cruz napisao:možeš li promijeniti ti, ja, on? NE možemo.

&

cruz napisao:pusti kraju. Odrastao si, pomiri se da je svijet grozan

(kako sam sebe volim egomanijački quotat uhh, poput antimona :mrgreen: )
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 27 pro 2017, 12:15

Nisam nigdje ni rekao da nije tako i da nije pušteno. Pustio sam, tj. pušteno je.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 09 sij 2018, 15:35

Murta napisao:U zadnjih 5-6 godina većina bundesligaša je suzila izbor pojačanja na njemački govorni prostor i zato je liga govno, a reprezentacija cvjeta.

Malo mi je ova izjava negdje u peti ostala...

Malo ja to ZNOSIRO i fakat kad pogledaš, nekak se broj ŠVABA koji se koriste u klubovima poveća...Kao da po tiho nacionaliziraju ligu (ono kaj sam ja piso s 10 stranaca)...

A kad pogledaš, to im je možda i najbolja šansa da liga postigne svoj najviši nivo (koji će opet bit trul).
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 12 sij 2018, 08:42

cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 12 sij 2018, 16:58

Baš čito to jučer. Bar neko...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 14 sij 2018, 11:12

Kad bi morali Pick and Čuznutu, koja dva od ova tri kluba smatrate da bi trebala ići u Europu:

Kusen

Schalke

Leipzig

Mislim znam da je idealka da ova 3 idu a da BvB bude 5. i osvoji kup pobjednika uefe :D
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 15 sij 2018, 09:53

anton 1983 napisao:Kad bi morali Pick and Čuznutu, koja dva od ova tri kluba smatrate da bi trebala ići u Europu:

Kusen

Schalke

Leipzig

Mislim znam da je idealka da ova 3 idu a da BvB bude 5. i osvoji kup pobjednika uefe :D

Idealka?
1. FCB
2. BVB
3. RBL
4. S04
5. LEV
6. BMG

Prije par mjeseci sam napisao u koje klubove polažem nadu! Leipzig i Schalke, koliko god to smiješno zvučalo nekome, ali ajmo sačekati malo pa ćemo popričati ;)
Dortmund se MORA pokrenuti, težiti onom sexu kojeg su imali početkom ovoga desteljeća. Financijski su sada još bolje posloženi da zadrže key playerse. Ako Schalke može ponuditi Goretzki preko 10 mil. godišnje onda zašto Dortmund ne bi Pulišiću oslačao ostanak!?

A sad novi post - nova tema:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 15 sij 2018, 10:17

Ubija li Bayern Bundesligu?

ili ....

Ubija li Bundesliga Bayerna???

Za jednu ligu koja je zadnjih 5-10 godina imala ambiciju parirati Engleskoj i Španjolskoj sramotno je da jedan klub već 6 godina zaredom suvereno bez problema osvaja prvenstvo (nema šanse da u ovoj godini itko stigne Bayerna, usporkos spoticanju za vrijeme Ancelottija, što naravno niko nije znao iskoristiti).

Bundesliga je postala LOŠA ZA GLEDAT. Ne znam, možda je subjetkivno, ali ne znam jeste li pokušali gledat tekmu prosječnih klubova?! Ma džaba pun stadion, džaba švapski štimung, džaba cijeli taj marketinški cirkus oko lige, džaba jaka repka, džaba jak jugend, džaba sve - AKO TI LIGA OPADA.
Liga ne napreduje, kako nastupima u Euro natjecanjima, kako u kvaliteti nogometa (obične tekme su postale prilično negledljive, ne kažem da su u drugim ligama tekme prosječnih timova super za gledat, ali bome se ima šta vidit u odnosu kada gledaš ovo nabijanje u BL), tako u NEKOMPETENTNOM investiranju, precijenjenim managerima i samom modelu lige - koja se isprofilirala kao farma/tvornica igrača za Engleske i Španjolske klubove.

U tim navedenim okolnostima - kako da se netko i izdvojiu i krene parirati Bayernu? KAKO?

Godinama je glasilo "Bayern si uzima najjače igrače iz BL, tako oslabljuje konkurente, ali zar tako ne rade ni Dortmund, Leverkusen i ostali?! Glupost!

Bayern ne ubija Bundesligu nego BUNDESLIGA KOČI BAYERNA!

Kada no je Bayern dvije godine zaredom igrao finale LP i uzeo treble? Pa onda kada je imao brutalno jakog konkurenta u Bundesligi! To nas je natjeralo na ISKORAK i da dosegnemo razinu di smo sada.

Svaka čast Bayernu što drži koeficijent Bundeslige, ako to ikome još išta znači. Da nije Bayerna, Bundesliga bi se mjerila s Nizozemskom, Portugalskom ligom, možda bi pokušala prkositi francuzima i talijanima...

Nešto se mora dogoditi s Bundesligom jer liga je postala puno lošija nego što je bila prije samo 5 godina.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 15 sij 2018, 11:38

cruz napisao:
anton 1983 napisao:Kad bi morali Pick and Čuznutu, koja dva od ova tri kluba smatrate da bi trebala ići u Europu:

Kusen

Schalke

Leipzig

Idealka?
1. FCB
2. BVB
3. RBL
4. S04
5. LEV
6. BMG

Prije par mjeseci sam napisao u koje klubove polažem nadu! Leipzig i Schalke, koliko god to smiješno zvučalo nekome, ali ajmo sačekati malo pa ćemo popričati ;)
Dortmund se MORA pokrenuti, težiti onom sexu kojeg su imali početkom ovoga desteljeća. Financijski su sada još bolje posloženi da zadrže key playerse. Ako Schalke može ponuditi Goretzki preko 10 mil. godišnje onda zašto Dortmund ne bi Pulišiću oslačao ostanak!?

A sad novi post - nova tema:

Ovo je i moja želja...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 17 sij 2018, 07:52

cruz napisao:Prije par mjeseci sam napisao u koje klubove polažem nadu! Leipzig i Schalke, koliko god to smiješno zvučalo nekome, ali ajmo sačekati malo pa ćemo popričati ;)

E da je Schalkeu dat Leverkusenov kadar :D

cruz napisao:Ubija li Bayern Bundesligu?

ili ....

Ubija li Bundesliga Bayerna???

Baš nedavno razgovaro "Z DEČKIMA", te im postavio upit - pa kako je moguće da se BUNDESLIGA razvila u takvu ligu s BAyernom na tronu? Naravno svi krivo shvate pitanje jer razmišljaju unutar kutije a ne vani :D

Svi se prime one stare poznate - pa BAyern opkupuje sve, a to nije ono što mene zanima i što sam ih pitao.

Mene zanima kako je moguće da u jednoj zemlji poput Njemačke, s 80 milja stanovnika, uvijek jednom od najbogatijih zemalja svijeta se uspjela razviti takva situacija da nije uz Bayern iznjedrio barem još jedan, ako ne i dva kluba koja mu mogu biti konkurencija? :shock:

Za razliku od Francuske, Njemačka bar nije centralistička zemlja tako da mi to jednostavno nije jasTno...

Nekad mi dođe da dam prijedlog da se recimo Koln kao klub ugasi i da se svi navijači , sponzori itd priključe Kusenu, pa da se zgase wolfsburg, Hannover, Werder i da se svi priključe HSV-u, da se zgrupiraju pare :D

U biti nije mi jasTno kako je došlo do te situacija icon_hy
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 17 sij 2018, 09:21

Sinoć je DFL održao novogodišnji sastanak u Franfurtu s predstavnicima Bundesligaša, gdje je šef lige Christian Seifert održao britak govor, kritizirajući Bundesligaše. Naveo je 4 teze kojih bi se svi trebali držati:

1. "Cijeli njemački nogomet se mora posvetiti nogometnoj špici, gledat sebe kao dio tog vrha. Samo ako trajno imamo nekoliko vrhunskih klubova koji su sposobni konkurirati u Europi i učiniti borbu za naslov prvaka BL zanimljivom - tada će BL biti ono što obećava."
"Onaj kome ne smeta međunarodni neuspjeh Bundeslige - ubrzo će se naći u situaciji potpune međunarodne beznačajnosti. A posljedice toga će se manifestirati na cijeli njemački Fussballsystem."
:bravo:

2. "Ako BL želi biti konkurentna - mora se odlučiti za određeni način Komercijalizacije. Ne možemo se prati bez da se smokrimo, to više ne pali."
Želi reć da ne možeš jebat a ne umočit ga, ne možeš bit ko ostale lige a ponašat se kako ti želiš. Najviše misli na to što klubovi ne žele ukinuti pravilo 50+1 za investitore. Također - klubovi traže više love od TV prava a ne žele npr. tekme ponedjeljkom ili prilagodbe novim terminima. Klubovi bi željeli biti atraktivni a ne žele investirati ko atraktivniji europski konkurenti.

3. "BL će ostati pri svojoj odgovornosti, neke stvari nećemo činiti, nećemo kolo prejako zavrtit."
U prevodu, Idalje će tekme biti na Free-TV, idalje će biti stojećih mjesta u stadionima, Bundesliga neće postavljati ime sponzora u svoj naziv itd.

4. "Treba pokazati hrabrost u donošenju odluka za budućnost. Ne pali više ona 'WEITER SO' za budućnost".
Po mojoj procjeni on cilja na patriotističku osnovu švaba. Njemci imaju specifičan i ponosan način rada, koji je dosta konzervativan, ali u konačnici se s tim ne može parirati izazovima ovog post-modernog svijeta i post-modernog nogometa. Također cilja na kritike na uvođenje tehnologije, koja treba vremena ali su seljaci posebno glasni jer im to "kvari njihov nogomet" i jer ne funkcionira savršeno. Svemu treba vremena a takvi potezi su nužni i za 5-10 godina sve će lige koristiti tu tehnologiju koju su švabi do tada pionirali.
Ne-dopuštanje jakim investitorima ulaganje u klubove je grijeh. Švaba je strah da dođe neki stranac i pred nosom se ponaša ko džaja. Ali ne shvaćaju da će dugoročno takav kapitalist donijeti dobre stvari cijeloj Bundesligi. Možemo mi srat ali Matešić i Hopp su pomogli Bundesligi koliko god ti tradicionalisti to ne razumjeli.

_____

Potpuno se slažem sa Seifertom, on je naveo prave osnove. Pridržavajući se ovih osnova doći će i tehnički detalji o kojima fanovi pričaju, a u konačnici će se izroditi konkurenti Bayernu i Europskoj eliti.

Neuspjeh u Europi je ipak DOBRA STVAR ako će se iz toga izroditi volja za značajnijim promjenama! A ako BL nastavi "WEITER SO" usprkos alarmantnim neuspjesima onda je osuđena na gubitak ranga za kojeg su desetljećima radili.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 20 sij 2018, 16:15

Bailey dao gol petom. Antone spremi malog u gaće :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 20 sij 2018, 16:29

ivan napisao:Bailey dao gol petom. Antone spremi malog u gaće :lol:

Stvarno odličan gol...Momak je zvjerka... 8-)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 20 sij 2018, 17:48

Jel se to meni cini il je Bailey razneso kvart? :shock:
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva