Bundesliga Saison 2017./2018.

Arhivirane teme...

Tko će osvojiti BUNDESLIGU?

Anketa je završila: 10 kol 2017, 10:19.

Bayern
2
100%
Dortmund
0
Nema glasova
Schalke
0
Nema glasova
Leverkusen
0
Nema glasova
M'gladbach
0
Nema glasova
Leipzig
0
Nema glasova
Hoffenheim
0
Nema glasova
Werder
0
Nema glasova
netko drugi
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 2

Re: Bundesliga Saison 2017./2018.

PostPostao/la effe__sa » 21 sij 2018, 01:43

cruz napisao:Sinoć je DFL održao novogodišnji sastanak u Franfurtu s predstavnicima Bundesligaša, gdje je šef lige Christian Seifert održao britak govor, kritizirajući Bundesligaše. Naveo je 4 teze kojih bi se svi trebali držati:

1. "Cijeli njemački nogomet se mora posvetiti nogometnoj špici, gledat sebe kao dio tog vrha. Samo ako trajno imamo nekoliko vrhunskih klubova koji su sposobni konkurirati u Europi i učiniti borbu za naslov prvaka BL zanimljivom - tada će BL biti ono što obećava."
"Onaj kome ne smeta međunarodni neuspjeh Bundeslige - ubrzo će se naći u situaciji potpune međunarodne beznačajnosti. A posljedice toga će se manifestirati na cijeli njemački Fussballsystem."
:bravo:

Prvo da kažem da u više navrata kada sam pratio Seifertove izjave u potpunosti ih podržavam. Zna čovjek šta radi, zna šta govori...
Samo bi kod ovog međunarodnog neuspjeha Bundeslige dodao ono što sam prije napomenuo tamo, nedavno u pdf-u: ostala nogometna natjecanja, da opšte ne smatram protekle godine za BL neuspješnim (ovdje govorim naravno o sezonama koje su poslije 2012/13 jer valjda tu svi smatramo super uspješnom), ali ovu sezonu vidim kao jako alarmantnu. U prošloj je bilo malog pada, ali ništa toliko značajno. Iako znamo svi dobro ako Bayern dođe do kraja LP, što i nije nerealno prema onome koliko se ekipa vratila na pravi kolosijek s Juppom da bi to skoro sve bilo ispeglano....Ali većina drugih klubova se dobro blamirala...
cruz napisao:2. "Ako BL želi biti konkurentna - mora se odlučiti za određeni način Komercijalizacije. Ne možemo se prati bez da se smokrimo, to više ne pali."
Želi reć da ne možeš jebat a ne umočit ga, ne možeš bit ko ostale lige a ponašat se kako ti želiš. Najviše misli na to što klubovi ne žele ukinuti pravilo 50+1 za investitore. Također - klubovi traže više love od TV prava a ne žele npr. tekme ponedjeljkom ili prilagodbe novim terminima. Klubovi bi željeli biti atraktivni a ne žele investirati ko atraktivniji europski konkurenti.

Hajd to pravilo 50+1 manje-više. Ali ovo za komercijalizaciju 100 % stoji. Tu se mora još više poraditi. I nevjerovatno je kolika se frka kod male izmjene termina pravi. Termini se još drastičnije trebaju mijenjati, treba postojati spremnost i da se igra subotom u 13 sati ili čak već u pola 1. Treba postojati fleksibilnost gdje će biti još više utakmica i ponedjeljkom (par će ih biti ove sezone, ali mislim da ih treba i više) i svakako još više utakmica u ranijem nedjeljnom terminu. Na tome bi trebalo raditi i to ne bi trebao predstavljati neki veći problem. Pa ne mogu navijači toliko biti razmaženi.
Ali ako se malo još osvrnemo na to pravilo 50+1 i kada je ono spomenuto u ranijim diskusijama na forumu kao rješenje problema, pogotovo ovog nastalog oko blamaže klubova u Evropi, onda ne treba zaboraviti jedno, a to je: Od koga su zapravo njemački klubovi ove sezone gubili i protiv koga su se blamirali? To su bili Apoel (Dortmund u LP), a u EL: Ostersund, Zorya, Ludogorec, Crvena Zvezda....Prema tome, ovdje je problem sasvim drugačiji i dublji od pravila 50+1...Moglo bi se jednostavno reći i da je problem o krivim klubovima na krivom mjestu i u tome ima istine. I naravno da naredne sezone s obzirom na trenutno stanje na tabeli se čini da će konkurentniji, jači klubovi biti zastupljeni u Evropi...

Ali isto tako može se reći da su klubovi primjenili i pogrešnu taktiku, ustvari generalno su bundesligaši izgubili na dodatnim varijacijama. I desilo se čak to, da su sa taktikama koje su više usmjerene na defanzivu i kontre ulazili u utakmice protiv gore navedenih klubova. Jedno vrijeme je trend bio dobar i svoj vrhunac je dostigao 2013. godine, ekipe su uspješno praktikovale presing i protupresing. Izuzimajući Bayern koji je pored presinga i protupresinga, usavršio i efikasnu igru na posjed, Dortmund je s dvije prve navedene odlike uspjevao praviti rezultat. U nešto malo slabijem obliku su uspjevali i još drugi klubovi. Taktički se može reći da su bundesligaši taj određeni period bili dosta bolji od Engleza, ali kažem ponestajalo je varijacija i sada se došlo u situaciju da postoji mučenje sa ekipama koje su nominalno, individualno slabije....
cruz napisao:3. "BL će ostati pri svojoj odgovornosti, neke stvari nećemo činiti, nećemo kolo prejako zavrtit."
U prevodu, Idalje će tekme biti na Free-TV, idalje će biti stojećih mjesta u stadionima, Bundesliga neće postavljati ime sponzora u svoj naziv itd.

4. "Treba pokazati hrabrost u donošenju odluka za budućnost. Ne pali više ona 'WEITER SO' za budućnost".
Po mojoj procjeni on cilja na patriotističku osnovu švaba. Njemci imaju specifičan i ponosan način rada, koji je dosta konzervativan, ali u konačnici se s tim ne može parirati izazovima ovog post-modernog svijeta i post-modernog nogometa. Također cilja na kritike na uvođenje tehnologije, koja treba vremena ali su seljaci posebno glasni jer im to "kvari njihov nogomet" i jer ne funkcionira savršeno. Svemu treba vremena a takvi potezi su nužni i za 5-10 godina sve će lige koristiti tu tehnologiju koju su švabi do tada pionirali.
Ne-dopuštanje jakim investitorima ulaganje u klubove je grijeh. Švaba je strah da dođe neki stranac i pred nosom se ponaša ko džaja. Ali ne shvaćaju da će dugoročno takav kapitalist donijeti dobre stvari cijeloj Bundesligi. Možemo mi srat ali Matešić i Hopp su pomogli Bundesligi koliko god ti tradicionalisti to ne razumjeli.

Na ovo sve da ne idem sad previše u detalje, ali mogu reći da i treba zadržati određene tradicionalne stvari. Ne znači ako drugi gube svoj identitet da ga treba i BuLi gubiti. To je ono što sam često pokušavao i antonu po pitanju Bayerna objasniti, da Bayern ne smije gubiti svoj identitet i da mora držati do svojih identifikacijskih figura. Što opet ne znači da se trebaju praviti i određene promjene, pa pokušavati i određene igrače za masne pare prodati. Ali nema svrhe prodavati igrače koji se baš baš s klubom identifikuje ,a od istih još klub i na terenu ima veliku korist. Ne znači da Bayern ili bilo koji drugi bundesligaš treba kupovati određenog igrača samo što je sexualan, a ne razmišljajući da li on ekipi daje pravi štih i pravu korist. Ne znači da ako je drugima na prvom mjestu show a ne titule, da i Bayern treba postati takav i tako razmišljati.

I sad je još jedno ključno pitanje (ili tačnije par ključnih pitanja, a ovo jedno prvo suštinsko :) )....Šta mi zapravo ovdje na forumu želimo od Bundeslige? Evo u ovoj sezoni nismo zadovoljni evropskim nastupima, a postalo nam je kao i monotono jer Bayern više godina dominira...Da li će nam biti lakše ako Bayern stigne do finala LP i titule u tom takmičenju, pa čemo imati i opravdanje pred drugima za tu dominaciju? Da li generalno trebamo da želimo da Bayern oslabi pa kako bi nas drugi stigli i da bude prvenstvo zanimljivo? I da li smo baš tako sigurni da nas drugi ne mogu baš tako brzo stići? I da li smo baš sigurni da Bayern proteklih godina u onakvim izdanjima ne bi i jednu englesku ligu izdominirao? :) Gdje nam je ljestvica, da li u onoj sezoni 2012/13? Interesantno tada je bilo njemačko finale, a taj drugi finalista (Dortmund) je bio bodovno u velikom zaostatku za nama u prvenstvu...Jel nam zbog toga tada bilo lakše (zbog njemačkog finala)? :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 08:03

Evo možete malo znosirati gol Baileya i asist za drugi gol...

Makli ga pederi
Zadnja izmjena: anton 1983; 21 sij 2018, 09:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 08:38

Da ne znam bolje, rekao bi effe da si ti jedna debele velika demagogčina :mrgreen:

DosloFce si sa svojim postom htio jebat a da ga neumočiš... :roll: Vrijeme za maloknje i "bude kak će biti" u današnjem nogometu je prošlo, al ti još uvjek trubiš isto...

effe__sa napisao:Samo bi kod ovog međunarodnog neuspjeha Bundeslige dodao ono što sam prije napomenuo tamo, nedavno u pdf-u: ostala nogometna natjecanja, da opšte ne smatram protekle godine za BL neuspješnim (ovdje govorim naravno o sezonama koje su poslije 2012/13 jer valjda tu svi smatramo super uspješnom), ali ovu sezonu vidim kao jako alarmantnu. U prošloj je bilo malog pada, ali ništa toliko značajno. Iako znamo svi dobro ako Bayern dođe do kraja LP, što i nije nerealno prema onome koliko se ekipa vratila na pravi kolosijek s Juppom da bi to skoro sve bilo ispeglano....Ali većina drugih klubova se dobro blamirala...

A što ti smatraš uspjehom, a što neuspjehom. S čim to uspoređuješ i kako to mjeriš - Di ti je taj sustav, tablica. Daj nam to pokaži!

Ono što ti nerazumiješ da se trulost lige kada "ja i ti" pričamo o tome, nepokazuje striktno o rezultatu u Europi, nego kada je vertikala taj rezultat u Europi, onda je bitno da se "iza rezultata u Europi stoji".

Što to znači stajati iza rezultata?

Evo kaj ja "Dečkima" velim:

"Jedina šansa da branimo i da zamaskiramo i pokrijemo trulost BUNDESLIGE jest da prevarimo svijet na način, da Bayern osvoji sad LP, a da ili BvB ili RBL osvoje LIGU UEFE i ljudi neće vidjeti što im je pred nosom".

Tada bi ti zbog svoje tuposti došao i reko - vidiš BUNDESLIGA je ostvarila uspjeh u Europi mislići pri tom kako je LIGA KVALITETNA :lol:

Jel shvaćaš zašto je to prevara? Mi svi već sad znamo da Bayern treba, može osvojiti LP, al to sa ligom veze nema. Isto tako znamo da BvB može osvojiti EL - RBL teško - i što je najgore ja i ti zbog jada (što ćeš shvatiti s vremenom), ćemo imati enormne ejakulacije ako se to dogodi ( BVB ili RBL osvoje EL)! A zašto?

Zato effe moj, što vidimo toliku nemoć i neuspjeh njemačkih klubova u Europi, da ćemo se napokon naplatiti i našoj mizeriji doči će kraj, a ne zato što je pohvalno da, pazi sad : DRUGI I TREĆI KLUB U BUNDESLIGI SE ZADOVOLJAVAJU OSVAJANJEM EUROPSKE LIGE!!!!! :neee:

Drugom il trećem engleskom klubu se bluje od pomisli na europsku ligu, u Španjolskoj se za to muči SEVILLA; a što i tko je SEVILLA unutar Španjolske lige DUGOROČNO GLEDANO, čak se i odurnim Talijanima to gadi igrati, a mi ćemo se ponositi što DRUGI I TREĆI KLUB BUNDESLIGE TO OSVAAAAAAAAAJAAAAJU!!!!!

Samo prati od 2013 do danas kao je cijela liga malo po malo, pa sve brže poćela opadati. Ono što ti tek sada vidiš kao alarmantnom, je OĆEKIVANI SPLET događaja zbog propadanja, umjesto razvoja. Pa ko je normalan mislio da će sa ovim klubovia u Europi BL postići išta hvale vrijedno?

Kvaiteta same lige je iz dana u dan u sve većem padu. Pazi jebote 5 puta, 5 jebenih puta Bayern je osvoji BL zaerdom. Prošle godine kad smo bili truli niko nam se nije uspio suporstaviti. Ove godine kada smo ultra truli i kada smo bili u navjećojkrizi od tamo 2011 mi nakon današnje tekme Ako SCHALKE POBIJEDI IMATI ĆEMO 14!!! 14!!! 14!!! Jebenih bofova prednosti!!!

E to ti je moj effe oličenje BUNDESLIGE, a ne jebeni uspjesi ili neuspjesi u Europi, kak ti to računaš...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 09:08

effe__sa napisao:Hajd to pravilo 50+1 manje-više....Ali ako se malo još osvrnemo na to pravilo 50+1 i kada je ono spomenuto u ranijim diskusijama na forumu kao rješenje problema, pogotovo ovog nastalog oko blamaže klubova u Evropi, onda ne treba zaboraviti jedno, a to je: Od koga su zapravo njemački klubovi ove sezone gubili i protiv koga su se blamirali? To su bili Apoel (Dortmund u LP), a u EL: Ostersund, Zorya, Ludogorec, Crvena Zvezda....Prema tome, ovdje je problem sasvim drugačiji i dublji od pravila 50+1...Moglo bi se jednostavno reći i da je problem o krivim klubovima na krivom mjestu i u tome ima istine. I naravno da naredne sezone s obzirom na trenutno stanje na tabeli se čini da će konkurentniji, jači klubovi biti zastupljeni u Evropi...

Ali isto tako može se reći da su klubovi primjenili i pogrešnu taktiku, ustvari generalno su bundesligaši izgubili na dodatnim varijacijama. I desilo se čak to, da su sa taktikama koje su više usmjerene na defanzivu i kontre ulazili u utakmice protiv gore navedenih klubova. Jedno vrijeme je trend bio dobar i svoj vrhunac je dostigao 2013. godine, ekipe su uspješno praktikovale presing i protupresing. Izuzimajući Bayern koji je pored presinga i protupresinga, usavršio i efikasnu igru na posjed, Dortmund je s dvije prve navedene odlike uspjevao praviti rezultat. U nešto malo slabijem obliku su uspjevali i još drugi klubovi. Taktički se može reći da su bundesligaši taj određeni period bili dosta bolji od Engleza, ali kažem ponestajalo je varijacija i sada se došlo u situaciju da postoji mučenje sa ekipama koje su nominalno, individualno slabije....

Što se tiće pravila 50 + 1, po meni svaki klub bi o tome trebao sam moći donjeti odluku, pa kud koji mili moji.

Ajde ti effe probaj na ovaj svoj Fujki McPoopić, malo dugoročnije i dublje gledat i kako je do tog svega došlo i što si ti propustio....

Od 2013 DEČKI i ja napravili smo PLAN.

Plan se zvao: BUNDESLIGIRANJE EUROPE 8-)

Ovo su detalji:

Imaš 6 klubova u BL, koji su uvijek u vrhu: Imenom i prezimenom, Bayern, BvB, Wolfsburg, Schalke, Kusen, Gladbach.

U teoriji, s čim su se dečki složili, to je trebalo biti ovako:

Što god da se dogodi, dva kluba UVIJEK MORAJU BTI U LP - nije bitno na kojem su mjestu od 1.-4. samo da su u LP, a ta mjesta su naravno pripala Bayernu i BvB-u. Realno gledajuči ko si je tada mogao zamisliti da se to u slijedećih 5 godina neće ostvariti - kad gle čuda to se nije ostvarilo i ta dva kluba nisu 5 godina zaredom bila u LP... Jel si možete to zamisliti u ŠPANJOLSKOJ, a pričamo o dva kluba s čijom tekmom kada oni igraju su "nadimkom" oslovljavali i "derbij između BAyerna i BvB-a", samo su dodali Prefix ŠVAPSKI...

Preostala 4:

Wolfsburg, Schalke, Kusen, Gladbach.

Uvijek moraju popuniti preostala 4 mjesta, znači dva u LP, dva u EL - nebitno koja dva di i na koji način i koliko puta zaredom, ali s jednom iznimkom. MOŽE SE DOGODITI DA ULETI NEKI TOTALNO NOVI KLUB MEĐU TA 4 SVAKE GODINE, ALI NIKAD NA MJESTO KOJE VODI U LP i NIKADA ZAREDOM UMJESTO ISTOG KLUBA!!!

Što to znači?

Dva od ova 4 Wolfsburg, Schalke, Kusen, Gladbach uvijek moraju biti u LP i njihovo mjesto nikada nesmije zauzeti neko novi (govorimo o periodu od 5 godina). Može se dogoditi da jedan od njih svake godine ne uspije biti među prvih 6, ali to smije biti samo jednu godinu, kada neko drugi zauzme mjesto u EL kao iznenađenje...

U normalnim, stabilnim ligama to i nije nemoguće, jer je razlika kvalitete između ovih 6 klubova i ostatka bila očita. Znači sam loši potezi uprave, kluba itd. mogu to sjebati. Gle i Bayern bu propo ak bu Riberye mjenjo Gnarbyima, a što moreš očekivati ako XHAKU mjenjaš Kramerom?

E sad što bi sa tim dobio: klubovi na vrhu bili bi bogatiji i stabilniji, te bi za veće noFce prodali igrače i mogli bi dovesti bolje, skuplje, kvalitetnije zamjene. Onda se ne bi dogodilo da Hertha ili Koln idu u EL i tamo se blamiraju, već bi kaj ja znam Gladbach i Schalke realno svake godine bili minimalno u 1/4 finalu...

I sada na sve to dobio bi RBL, al daj si zamisli RBL koji je ovakav po jačini 7. klub u BUNDESLIGI...

Isto tako, to bi dovelo do toga, da tu i tamo neki klub lošije odigra u Europi, ali zbog svoje kvalitete nebi ispadali od Apoela (al koda je to i bitno).

Ti si ovdje spomenuo taktike, neraznovrsnost i itd. a to nije niti upola bitno kolko je bitan talent koji je iz Njemačke ispario: Eto ti realan i brz primjer - nije HOFFENHEIM propo jer se "nisu prilagodil", već zato što su im/će otišli/otići

Toljan, Sule, Rudy, Wagner, UTH, KRAMARIĆ, AMIRI...

A s čim to oni mjenjaju?

Eto i tako je BUNDESLIGAŠKI SEX postao DAS DOJČE DER SCHROTT, da se naklonim svom drugu cruzu :mrgreen:
:good:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 09:24

effe__sa napisao:Na ovo sve da ne idem sad previše u detalje, ali mogu reći da i treba zadržati određene tradicionalne stvari. Ne znači ako drugi gube svoj identitet da ga treba i BuLi gubiti. To je ono što sam često pokušavao i antonu po pitanju Bayerna objasniti, da Bayern ne smije gubiti svoj identitet i da mora držati do svojih identifikacijskih figura. Što opet ne znači da se trebaju praviti i određene promjene, pa pokušavati i određene igrače za masne pare prodati. Ali nema svrhe prodavati igrače koji se baš baš s klubom identifikuje ,a od istih još klub i na terenu ima veliku korist. Ne znači da Bayern ili bilo koji drugi bundesligaš treba kupovati određenog igrača samo što je sexualan, a ne razmišljajući da li on ekipi daje pravi štih i pravu korist. Ne znači da ako je drugima na prvom mjestu show a ne titule, da i Bayern treba postati takav i tako razmišljati.

Ti si iz Bosne jel tako. Ajd da ti ja to objasnim iz te tvoje bosanske perspektive, pa morti shvatiš.

Aj ovak, nemoj ti htjet da Bosna uđe u EU, jer će izgubiti na svom identitet. Znaš onog Bayu koji rukovodi onom firmom gdje ljudi dobivaju otkaze umjesto plaća, di se ljude gazi, ma znaš onog kaj radi loše, AJMO GA NE MJENJATI, da ipak ta firma ne izgubi identitet, jebote zamisli da dođe stranac pa da se BOSANAC obogati :shock: Ma zajebi ti to! Ili Baya ili ništa! :twisted: Znaš šta, aj ti nemoj htjeti investicije da dođu Bosnu, jer jebiga pajdno neće to onda sve imat onaj bosanski štih, pa ćemo izgubiti na našem bosanskom identitetu - nema onda više buređgea za manistru, bolje da to ide ovako kako sada ide, pa će već to nekako izaći na bolje.

E sad si svaki ovaj primjer poveži sa BUNDESLIGOM, BAYERNOM, MULLEROM ;)

Ja neodustajem od nikavog identiteta, samo za mene su figure neko sasvim drugi. Za mene su sad figure s kojima se ja identificiram KIMMICH, NEUER, HUMMELS, BOATENG, a uskuro će to biti i SULE i LEON! 8-) AKo govorimo o švabizmu.

To su igrači koji za mene predstavljaju švabizam u Bayernu, a taj dio ti neshvataš :twisted:

A sve ovo gore kaj sam ti napiso u 3 posta ti da je odgovor na ovo tvoje:

effe__sa napisao:I sad je još jedno ključno pitanje (ili tačnije par ključnih pitanja, a ovo jedno prvo suštinsko :) )....Šta mi zapravo ovdje na forumu želimo od Bundeslige?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 21 sij 2018, 18:51

Pjaca ga odma' metnu. :)
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 21 sij 2018, 20:45

Šalkeovci se uzjebali, zamrzili Goretzku i čitam na par mjesta da ga žele odma poslat sad u siječanjskom transfer periodu. Tonnies je reko “ako me Rummenigge zovne zasigurno ću se javiti”.

Koje kretenčine! Ne bi da niko nikad nije otišo iz schalkea u Bayern. Ne bi da nijedan nositelj igre nije htio produžit ugovor kako bi otišo u jači klub, ne bi da je Goretzka nešto nenormalno uradio. Pa 99% igrača bi učinilo isto kao on!

Deal wih it
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 20:47

Schalke:Hannover

Tore 1 : 1 Tore

Torschüsse 5 : 11 Torschüsse

gespielte Pässe 467 : 527 gespielte Pässe

Pa ti sada raci...

Kao što rekoh, da je Schalkeu Kusenov kadar :lol:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 20:55

Slika

16 bodova 1.-2.

A od 2.-10. 4 boda razlike!!!!

Nekada sam tu zgunstost mogo prodat, ali kad prvi ima 16 bodova razlike, onda sam mogu se nadat da ljudi negledaju tablicu. Ajd da smo najjači na svijetu ko za vrijeme PEP-a, pa bi se to još dalo, ali ovak...

:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

Hto bi napisati:

"Ak se neš uskoro nedogodi..."

Problem je kaj se nema kaj dogoditi :(
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 21 sij 2018, 22:12

cruz napisao:Šalkeovci se uzjebali, zamrzili Goretzku i čitam na par mjesta da ga žele odma poslat sad u siječanjskom transfer periodu. Tonnies je reko “ako me Rummenigge zovne zasigurno ću se javiti”.

Koje kretenčine! Ne bi da niko nikad nije otišo iz schalkea u Bayern. Ne bi da nijedan nositelj igre nije htio produžit ugovor kako bi otišo u jači klub, ne bi da je Goretzka nešto nenormalno uradio. Pa 99% igrača bi učinilo isto kao on!

Deal wih it

Ma baš su se uzjebali. Kao da prvi put igrač odlazi iz slabijeg u jači klub. Još onaj transparent navijača :lol:

Kao jebeš pare i titule, ostani ti u propalom Schalkeu da se borimo za kvalifikaciju u ligu prvaka. Bitch please
Trebaju navijači zviždat upravi koja je dopustila da im igrač OPET odlazi po isteku ugovora bez odštete. Eto tko je kriv, ne igrač, jer njemu realno gledajući Schalke nije ništa. Nije on njihovo dijete...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 22 sij 2018, 13:12

Da su navijači pametni napravili bi 5 transparenta, svaki po jeno 20 kvadrata i a na transparentima portreti od: Goretzka, Kolašinac, Matip i Fuchs; a na petom transparentu "das macht 0,00 €uro"

i Meyeru istječe ugovor za 5 mjeseci.

tu su još i Höwedes (posuđen za 3,5 mil.) te free transferi: Choupo-Moting, Barnetta, Neustädter, Aogo, Huntelaar, Hoogland, Pander itd. sve džabana u klubove slične jačine.

A Goretzka kriv što ide u jači klub :clapping:

Sva sreća pa je Bundesliga zadržala takvog igrača
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 22 sij 2018, 18:16

koji su to kreteni! :neee:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 24 sij 2018, 16:53

Effe je opet napisao kolumnu.

U svemu se slažem, osim što je preblag prema aubameyangu. Inače svaka na mjestu
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 24 sij 2018, 20:28

Ma klasična priča kad ti netko otiđe..bla bla..da je otišo za veću plaću npr u west ham onda bi i ja reko debil izvređo ga al u Bayern...čist prdac u prazno njihovih navijača a uprava im dela gluposti par exellance!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 26 sij 2018, 08:37

cruz napisao:Slika

ili je dobar troll pa šalje šuk tokmacima iz gelsenkirchena ili je on tokmak

pa tih ljudi stvarno nije stid!!!

Rummenigge sada, videći da mu je izjava bila totalno bestidna i bezobrazna (znači nije trollao, nego je tokmak) - tvrdi da bi Goretzka otišo u Barcu da nije u Bayern. Pokušava se vadit, tj opravdat svoju bijednu izjavu. Moguće je da i izmišlja ovo za Barcu...

Ja se kao fan distanciram od tog bahatog gada (i tokmaka) i čudim se zašto uopće mora otvarati svoja bahata usta. :doh:
Jednostavno. Šuti.
Pusti nek se oni svađaju i gotovo.

Vidim da je i Bierhoff izvalio istu stvar, kako je Leon ostao sačuvan BL-i. Bierhoff također veli kako je 2014 u finalu SP bilo 9 igrača iz BL u prvom sastavu njemačke, a nedavno protiv francuske samo 4 :doh:

Gdje je respekt prema Bundesligi?? Neće se BL na ovaj način razvijat. Šta to znači za ostale klubove u BL? Znači, čim krene za repku igrat - mora igrat u Bayernu?? Tako se jača Bundesliga? Kakve su to izjave jebenog managera reprezentacije?

Jadno!

Ne opravdavam nesposobnjakoviće iz Schalkea ni ostalih Bundesligaša - ali de bola koji kurac?!
Stavljati Bayerna kao spasitelja Bundeslige je totalno bespotrebna tema za započet jer se baš i nemamo sučin pohvaliti kroz prošla desetljeća. Gradimo koeficijent ligi jer smo se finacijskli masovno uzdigli, ali kako smo pomogli konkretno (osim Dortmundu prije 15 godina :mrgreen: )

Naravno, ni švapski klubovi se nemaju sučin pohvaliti kada im redovno odlaze najbolji igrači. To je bilo i u doba kada su se davale dosta manje plaće i odštete. Bundesligaški klubovi se moraju iz korijena modernizirati i prilagoditi promijenama. Ali najprije moraju u sebi donijeti odluku da žele!
Kad švabo kaže da želi - to će ići brzo i efikasno!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva