Bundesliga Saison 2017./2018.

Arhivirane teme...

Tko će osvojiti BUNDESLIGU?

Anketa je završila: 10 kol 2017, 10:19.

Bayern
2
100%
Dortmund
0
Nema glasova
Schalke
0
Nema glasova
Leverkusen
0
Nema glasova
M'gladbach
0
Nema glasova
Leipzig
0
Nema glasova
Hoffenheim
0
Nema glasova
Werder
0
Nema glasova
netko drugi
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 2

Re: Bundesliga Saison 2017./2018.

PostPostao/la Murta » 12 pro 2017, 22:32

Frankfurt je treći najgori domaćin, ima 7 bodova i za 1 zabijeni gol je bolji od predzadnjeg Werdera.
Frankufrt je najbolji gost, ima 18 bodova i za 2 boda je bolji od Bayerna koji ima utakmicu manje.

U oba segmenta će vjerojatno biti povučeni prema sredini, samo je pitanje u kojem jače.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la cruz » 13 pro 2017, 09:43

zanimljivo, dortmund ima najjači napad u BL (37 golova) ali zato 4. najlošiju obranu (primili 23 gola).

tm.de piše da su zainteresirani za dvojicu obrambenih igrača da ih pojačaju. Samo što je jednom 18 godina (Matthijs de Ligt) a drugom 22 (Manuel Akanji).

Pitam se zar jedan Dortmund ne može dovesti iskusnog i provjerenog štopera iz BL ili Serie A ili Francuske, Portugala??
Zašto Dortmund recimo ne bi pokušao dovesti jednog Jannik Vestergaarda? Ili Simon Kjaera?? Čak i tuđe kapetane poput Willi Orbana ili kapetana Fiorentine Davide Astorija?

Koga god da dovedu od ovih recimo odmah bi ih pojačao. Plivače Topraka i Bartre češće na klupu.

Ali još bitnije za njih, bar po meni: U veznom redu nije dovoljno da ti igraju Weigl, Castro i Sahin. To je LOŠE! To je promaja. (eto dodaj i dahouda, guererira, isti kurac)
Agresivnija i brža veza bi pomogla da i obrana bolje izgleda!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 16 pro 2017, 11:48

kad će HSV više ispasti iz lige???? :neee:

svake se godine izvuku, pa mora jednom doći kraj!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 16 pro 2017, 11:54

cruz napisao:kad će HSV više ispasti iz lige???? :neee:

svake se godine izvuku, pa mora jednom doći kraj!

Brijem da se bude i ove..ispal bu Koln i mainz il freiburg ovi budu u doigravanje :lol:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 16 pro 2017, 15:58

Pusti HSV vazno da je Werder budi! :clapping:

2:2 na kraju... :|
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 18 pro 2017, 08:58

Slika

Ako ništa drugo bar mi se sviđa ko je u prvih 6. Al kad vidim koje u prvih 6 i malo razmislim o tim ekipama, skužim kapacitet truloće... Poredak i nije tako loš, ali dajem prednost RBL naspram KUSENA, jer Kusen me nerijetko razočaro - s druge strane što od njih treb aočekivati...

Ostatak BUNDESLIGE :cry:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 18 pro 2017, 10:05

Ludo kolo lige..toliko golova, preokreta i zabijanja u zadnjim minutama....a na kraju se super sve posložilo.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

Re: Novosti sa sitea i foruma

PostPostao/la anton 1983 » 26 pro 2017, 21:18

FCB_general napisao:S druge strane otkako sam došao ovdje mi je bilo nejasno kako to da u Hrvatskoj(pa i u BiH ili čak u dijaspori) ne postoji barem 50 ljudi koji navijaju za Bayern i žele o tome raspravljati na webu kad znam da ih ima na stotine, pa čak i tisuće... to ostaje svima nejasno.

Ono što nam je ispred očiju, nam je najčešće nejasTno, nelogično i neprihvatljivo....

Problem je što to ljudi ne žele raditi na forumu o klubu jer je ovo BUNDESLIGA i mi neidemo na tekme. Da je u HR neki kvalitetan forum, kao nekada nogometni magazin, onda bi bilo 50 navijača, jer bi komentirali sa drugim navijačima... To ti tu fali.

A ono što je još jedan minus je to što je ovo ipak BUNDESLIGA, koju ja obožavam, ali mi ju je sve teže i teže obožavati i sve stvari koje sam kod nje nekada cijenio polako blijede, bar u mojim očima. Kak bi rekao, pomaknuo sam parametre, podignuo ljestvicu, a BUNDESLIGA je zaostala.... To ti je koda još uvijek igraš SUPERNINTENDO koji je bio SEX, a svi ostali prešli na PS 4...

Nekad su tu bili treneri, čak i neka napetost, zgusnutost, neš jako zanimljivo, face od igrača, face od trenera!!! Jebote donedavno su u ligi bili KLOPP i PEP!!!

Danas me više zanima MUPL, CITY i PEP, nego BUNDESLIGA! Kaj se neko može više tome čuditi? Drugim rječima više nepratim BUNDESLIGU, pratim samo Bayern...
anton 1983
Uli Hoeneß

Re: Novosti sa sitea i foruma

PostPostao/la FCB_general » 26 pro 2017, 21:47

Da, razumijem. Situacija se promijenila zadnjih 7-8 godina u svijetu europskog nogometa, a zadnjih 5-6 godina i u Bundesligi, Dortmund nije izdržao nakon 2014. ostati u vrhu.

Sve je općenito izgubilo svoju svrhu i jednostavno bi se na forumu jedne lige ili više liga moglo raspravljati o Bundesligi i ostalome jer nacionalne lige same po sebi baš više ništa ne vrijede zadnjih 7-8 godina. Uzmi samo ovaj komentar:

Premier, La Liga, Bundesliga and Ligue 1 are pretty much done. Juventus is likely to win Serie A as well as they always struggle in the first round and then they easily take the title

Jednostavno nacionalne lige su besmislene, tu me baš ništa ne zanima osim ako se ne radi o klubovima poput Tottenhama, Atletica, Valencije, zadnjih godina i Gladbacha koji nisu prva kategorija euro nogometa jer njihovi rezultati, igra, predstave ponude nešto novo i uzbudljivo mada to ne može izazivati Leicester City scenarij svake godine u svim ligama. K tome stalno isti polufinalisti zadnjih 7 godina u LP, sve bezveze otkako je nogomet potpuno propao nakon Eura 2008.

Prvenstva se više ne riješavaju u zadnja 2-3 kola ili do zadnjeg kola kao nekoć, već nakon samo 12-15 odigranih kola što je bezveze, a sve se svelo hoće li Bayern, Juventus, Barcelona, PSG posrnuti i koji će klub iz Engleske koga zamijeniti u sezonskoj dominaciji, gdje se ne može dogoditi recimo ona utrka iz 2003/2004. i 2004/2005. kada su Arsenal, Chelsea i United jurišali titulu prvaka Engleske. Prošle godine Chelsea, ove godine City, prije toga i Fergusonov United uz navedena dva kluba i to tako uglavnom funkcionira godinama, nema do zadnjeg kola golemog pritiska i strepnje.

U prošlom desetljeću je Bundesliga uvijek bila do zadnjih 4-5 kola uzbudljiva i zanimljiva, to se sve gledalo i pratilo, a od ovog desetljeća i posebice nakon 2013. to više ne postoji jer Dortmund nije preživio stalne gubitke najboljih igrača od 2011. do danas. Liga se nije uspjela dignuti zadnjih 10 godina već je izgleda izgubila korak s ostalima unatoč 4 predstavnika u LP, u EL nisu uspjeli uzeti baš nikakve trofeje ni dohvatiti finale a najbolji igrači su napuštali klubove u zamjenu za Englesku i nešto malo Španjolsku.

Nogomet općenito(ne samo Bundesliga već sve lige) se od načina života i ljubavi sveo na običnu konzumaciju i prostituciju. Općenito se tu i nema nešto raspravljati otkako su novac, transferi i menadžeri to sve zgazili. Ekstremna neravnoteža u nacionalnim ligama i u Europi kad se pogleda konkurentnost prvaka i klubova izvan top 5 liga. Gubi se interes kod ljudi kojima transferi i nebeske plaće ništa ne znače u njihovom životu prepunom vlastitih problema i obaveza.

Zbog svega toga je i reprezentativni nogomet ozbiljniju štetu pretrpio.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 27 pro 2017, 07:10

O jebote generale, ti si ga baš sad priklo! Pa nije sve tako crno! :lol:

Francuska kao francuska nikada niej niti bila bitna.

Španjolska liga ima svoje draži, uz dva najjača kluba na svijetu koje prate miljoni, ima još tu i tamo pokoji dobra klub. Italija također može imati faze dosadnoće kao sada, ali uvijek postoji nada u obliku Rome, Napolija, Intera i Milana.

Ali BUNDESLIGA, ali bundesliga toga nema... Postojala je šansa s BVB, ali na koji način se dogodio takav skok BAyerna to mi još dan danas niej jasno. razdor između velikih i malih je preogroman....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 27 pro 2017, 08:25

ne treba gledat sve tako apokaliptično kao da sad nešto ovisi o nogometu u životu.. razumiš ;)

sve je to parada, cirkus, entertainment, jedna velika predstava. Biznis i kapitalizam će još temeljito mijenjat nogomet, tek je počelo. Zato se to ne treba preozbiljno uzimat.
Svako 5-10 godina imaš novi poredak snaga, to tako iđe

Sve je to idividualno Generale, možda si se baš ti punim zasitio a netko drugi nije.

Dobro je sve
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 27 pro 2017, 08:29

Sve što sam ja napiso nema veze sa stanjem o nogmetu, već razlog mog inicijalnog posta je to da pokušam objasniti zašto nema ljudi na ovome forumu :mrgreen:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 27 pro 2017, 09:10

anton 1983 napisao:Sve što sam ja napiso nema veze sa stanjem o nogmetu, već razlog mog inicijalnog posta je to da pokušam objasniti zašto nema ljudi na ovome forumu :mrgreen:

pa ima smisla. Da je BL interesantnija bilo bi i ovdje više aktivnosti.

E kad se sjetim one napetosti kada su (naizmjenično) i bvb i werder i kusen i wolfsburg i stuttgart i schalke itd. bili na Bayernovoj razini i jači, kada se prvenstvo odlučivalo u zadnjem kolu i ti ko na električnoj stolici pratiš KONFERENCŠALTUNG :O:

Pa komentator vikne "TOR IN GELSENKIRCHEN!" ILI "ELFMETER IM WESERSTADION"
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 27 pro 2017, 10:47

Pa nije riječ o tome je li nešto crno već kako je to odavno stvarnost koja se živi i koja u zadnje vrijeme uzrokuje zasićenje, dosadu, predvidljivost čak i odbojnost. Propast gdje ne postoji više ono staro nogometno uzbuđenje gdje ti kao pratitelj Bundeslige znaš skoro i prvih 11 Udinesea, Deportiva, Southamptona i sl., a to te kroz zadnjih 10 godina prestalo zanimati jer se elita svih top 5 liga u potpunosti odvojila i emancipirala od ostatka svijeta, gdje nema više 5-6 klubova da do zadnjeg kola odlučuju što o naslovu što o plasmanima u LP.

Sve se izbjegava, a nacionalna prvenstva su izgubila svoj smisao za mnoge klubove i odbija se ozbiljno pričati o formiranju Super lige.

cruz napisao:ne treba gledat sve tako apokaliptično kao da sad nešto ovisi o nogometu u životu.. razumiš ;)

sve je to parada, cirkus, entertainment, jedna velika predstava. Biznis i kapitalizam će još temeljito mijenjat nogomet, tek je počelo. Zato se to ne treba preozbiljno uzimat.

To možda tebi štima to izdrkavanje koje je meni ispočetka bilo zanimljivo, no to je odavno izgubilo doticaj sa stvarnošću. Baš taj biznis i kapitalizam su i ubili ono što je nogomet nekoć bio i stvorio ovo sad što daje - nestvarnu sliku o mnogo čemu kako je bolje a nije. Ta poziranja, cirkusi, izdrkavanja, konzumacije meni uopće nisu zanimljive. Tu ne stanuju nikakvi uzori, junaci i veličine, već tetkice i prostitutke. Zato ni neki moji prijatelji više ne doživljavaju nogomet onim što su doživljavali prije 10-15-20 godina - konzumacija i showbiz nije ono što se tražilo i što se traži!

cruz napisao:Sve je to idividualno Generale, možda si se baš ti punim zasitio a netko drugi nije.

Dobro je sve

Bit će dobro kad budemo opet gledali nacionalna prvenstva nešto poput onih prije 20-30 godina, dakle nikad. :) ;)

Odatle i smanjena aktivnost i nezainteresiranost za bilo što drugo vezano za Bundesligu, a i skoro isto tako i s drugim ligama.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 27 pro 2017, 11:00

:lol: vidim u kakvoj si fazi. Kolega, odrastao si, budeš li patio za nečim što je nekad bilo - neš daleko. Sad je tako kako je, možeš li promijeniti ti, ja, on? NE možemo. Šta sad? Sve crno? Nije. nego se promijenilo. Nogomet nikad nije bio popularniji. Sada neki klinci svakog živog igrača znaju, sve suce i stadione i transfere itd. (kao mi prije 15-20 godina, kada je "sve bilo bolje i imalo svoje čari"). To tako ide. ;)

Dobro je sve, pusti kraju. Odrastao si, pomiri se da je svijet grozan i da je novac sve pokvario :D
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva