Bundesliga Saison 2017./2018.

Arhivirane teme...

Tko će osvojiti BUNDESLIGU?

Anketa je završila: 10 kol 2017, 10:19.

Bayern
2
100%
Dortmund
0
Nema glasova
Schalke
0
Nema glasova
Leverkusen
0
Nema glasova
M'gladbach
0
Nema glasova
Leipzig
0
Nema glasova
Hoffenheim
0
Nema glasova
Werder
0
Nema glasova
netko drugi
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 2

Re: Bundesliga Saison 2017./2018.

PostPostao/la The Scarface » 26 sij 2018, 10:37

Pa sta je covjek krivo rekao?
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 26 sij 2018, 11:38

The Scarface napisao:Pa sta je covjek krivo rekao?

Ni meni nije baš jasno?

Da je bio skroz iskren rekao bi upravi schalkea da su kreteni
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 26 sij 2018, 15:57

:?

eto nije ništa krivo reko :roll:

cruz napisao:Šta to znači za ostale klubove u BL? Znači, čim krene za repku igrat - mora igrat u Bayernu?? Tako se jača Bundesliga?

od 50 najboljih igrača Europe 8 je u Bayernu, jedan će ovih dana iz dortmunda otić u arsenal.

---

dummy hint: dvolično je žugat na opadajuću snagu Bundeslige a isto tako veličat ideju da je najboljim igračima preporučivo ići u Bayern.

ja opravdavam odluku Goretke da želi u jači klub. Drago mi je što se odličio za moj klub. Ali ove izjave upućene šalkeu da bi trebali bit sretni što je ostao u Bundelsigi su dno dna.

Bundesligi ne treba jači Bayern, nego jači ostali klubovi. Šalke sebe treba kriviti jer su kreteni jer ne znaju zadržati dobre igrače ili prodat prije isteka ugovora.

Zar je uopće bitno di igraju reprezentativci dok je repka jaka?
Zar je bitno dal u Bayernu igraju švabe dok je klub međunarodno konkurentan? Jel ovi likovi smatraju švapske igrače bitnije od Bundeslige?

cruz napisao:Cijeli taj FC Deutschland Bayern je OVERRATED.

Moje mišljenje.

Bierhoff je obična konjina koja gleda kako da svoj posao prikaže vrijednim, a u suštini on i nema neku obvezu bitnu za kvalitetu repke.

Seifert je na sastanku neki dan iznio jako bitne teze, a Rummenige i Bierhoff mu se upravo rugaju ovim izjavama.

Cilj je da se Bundesliga punktualno restruktuira pa da se time OJAČAJU klubovi kako bi najbolje igrače ZADRŽALI, bilo da se radi o švabama ili strancima. Kada Bayernu opet bude izazovno dovesti igrača iz BL onda će BL biti jača i konkurentnija.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 26 sij 2018, 18:57

Ma pucanj u prazno...jedva se Bayern nosi sa šeicima i raznim debilčekima koji se rodili na parama ništ ne radeći a kamoli da bu neki Schalke,Kusen i dalje da ne nabrajam zadržali svoje najbolje igrače..takav je sad trend dal mi se sviđa il svima nama pa naravno da NE...ono što Schalke i ostali trebaju više račune vodit je da prodaju igrače prije isteka ugovora i tako se stalno nadograđuju a ne da u 1g puste najbolje igrače za badav....
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 26 sij 2018, 22:04

Joj cruz moj... Ništa ti nisi rekao :)

Ne kažem da nije bezobrazno ako je Kalle rekao direktno šalkeu da trebaju biti sretni što je ostao Leon u Bundesligi, iako ja nisam skužio da je to rekao baš njima nego općenito.

Postavi si situaciju ovako - je li za Bundesligu bolje da je Goretzka otišao van? U Barcelonu ili negdje u Englesku? Pa sigurno da NIJE! Moraš imati zvijezde u ligi da bi bila atraktivna za vanjske promatrače. Da je neki đir bit najbolji u vukojebini onda bi i HNL i Dinamo bili neki faktor u svijetu.

E sad, je li za sam Schalke bolje što je otišao u Bayern nego negdje van? Pa ISTO im je! Ono što je njima problem je što nisu dobili ni eura za njega, kao ni za neke druge igrače...
A tu im nije Bayern ništa kriv. Mali bi otišao negdje drugdje da nije u Bayern..
Nije Bayern karitas odnosno crveni križ pa da se brine šta drugi klubovi rade. I nisi u pravu da Bayern nije napravio ništa za Bundesligu. Taj spomenuti koeficijent za LP je jako jako bitna stvar. Eto vidi samo ovu sezonu. Gdje bi Nijemci bili da nije Bayerna?

Ovo što ti govoriš da ostali klubovi moraju bit bolji to sve stoji, ALI TO NIJE ODGOVORNOST NITI DUŽNOST BAYERNA. svaki klub to mora za sebe postić. A mi smo Bundesligu kao takvu prerasli dobrano u zadnjih pet godina...

Na kraju krajeva, to što mi želimo više Nijemaca u ekipi je opet naša stvar i naš problem. To što ih dobijemo besplatno je tuđi problem
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 28 sij 2018, 00:10

ivan napisao:Joj cruz moj... Ništa ti nisi rekao :)

Ne kažem da nije bezobrazno ako je Kalle rekao direktno šalkeu da trebaju biti sretni što je ostao Leon u Bundesligi, iako ja nisam skužio da je to rekao baš njima nego općenito.

Postavi si situaciju ovako - je li za Bundesligu bolje da je Goretzka otišao van? U Barcelonu ili negdje u Englesku? Pa sigurno da NIJE! Moraš imati zvijezde u ligi da bi bila atraktivna za vanjske promatrače. Da je neki đir bit najbolji u vukojebini onda bi i HNL i Dinamo bili neki faktor u svijetu.

E sad, je li za sam Schalke bolje što je otišao u Bayern nego negdje van? Pa ISTO im je! Ono što je njima problem je što nisu dobili ni eura za njega, kao ni za neke druge igrače...
A tu im nije Bayern ništa kriv. Mali bi otišao negdje drugdje da nije u Bayern..
Nije Bayern karitas odnosno crveni križ pa da se brine šta drugi klubovi rade. I nisi u pravu da Bayern nije napravio ništa za Bundesligu. Taj spomenuti koeficijent za LP je jako jako bitna stvar. Eto vidi samo ovu sezonu. Gdje bi Nijemci bili da nije Bayerna?

Ovo što ti govoriš da ostali klubovi moraju bit bolji to sve stoji, ALI TO NIJE ODGOVORNOST NITI DUŽNOST BAYERNA. svaki klub to mora za sebe postić. A mi smo Bundesligu kao takvu prerasli dobrano u zadnjih pet godina...

Na kraju krajeva, to što mi želimo više Nijemaca u ekipi je opet naša stvar i naš problem. To što ih dobijemo besplatno je tuđi problem

Ovo sve stoji....Naravno da je Kalle u pravu kada kaže da je bolje što je Goretzka ostao u Bundesligi. E sada koliko je to provokacija u pravcu Schalkea, da se diskutovati. Ali ovo što je rekao jeste fakt... ;)
A svojevremeno je BuLi , itekako zavisila od bodova koje je Bayern u Evropi skupljao, jer znalo se desiti da bude uspjeh kada uz Bayern bar još jedan klub i osminufinala uhvati. Bilo je i tih crnih momenata. Da tada nije bilo Bayernove konstante, svjetla bi se već ugasila. Pa su se onda poslije neki digli, posebno BVB naravno.
U suštini su se uvijek pronalazili timovi koji će dopuniti Bayern, ako to nije BVB, Schalke ili Leverkusen, onda je to bio Wolfsburg s četvrtfinalom LP od prije 2 godine.
Najveći problem bundesligaša, pogotovo ovih koji se vode kao top ekipe i koji pretenduju na vrh je nedostatak kontinuiteta, konstantnosti.....

E sada kada posmatramo ovu sezonu:

Opasno je po BuLi i ovo što se dešava i s BVB-om, koji je uvijek uz Bayern najozbiljniji da daleko dogura u LP. Hajd ova sezona što im je u LP bila katastrofalna mogla bi se uzeti kao izuzetak i moglo se reći, pa eto moralo im se i to desiti...Ali sada ako propuste LP, onda BVB nekako može skroz pasti i 2 nivoa niže. Znači onda se na malo duže gubi stabilna ekipa u LP. Ne bi onda valjalo i da RB propusti LP, jer imaju potencijal da tu uhvate određeni kontinuitet.
Pozitivno bi bilo to što bi se Bayer i Schalke vratili u LP, za oba izgledi nisu loši, pa bar su onda 2 ekipe koliko-toliko sigurne da mogu u K.O. fazu. A oni su za K.O. faze ranije bili sigurni, s tim da ne treba zaboraviti da se i kod njih provodi rekonstrukcija, pa možda i ne bi bili toliko pouzdani da odrade svoje u Evropi, kao ranijih sezona.
Tako, da u BuLi se po tom pitanju nalazi u par problema. Što ranije da se stabilizuju BVB i Leipzig, tim bolje...I time bi neke stvari izgledale bolje.

Eintracht Frankfurt s obzirom na svoj rad, dovođenje interesantnih igrača, na trud, kompaktnost i borbu na terenu, zaslužuje možda bar EL. Ako bi im to uspjelo, ne bi imao ništa protiv, jednu Hoffeneimovu ili Herthinu grupu iz ove sezone, oni bi skoro sigurno prošli. Pristup bi im bio drugačiji, a i kod njih je cijela filozofija drugačija, djeluju ambiciozno s planom. Nekako kroz mala vrata bi mogli doći do značajniji podviga...
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 28 sij 2018, 18:13

Cruz je sve rekao :bravo: , Rummenigge je šupak i to ima već 3-4 godine. On to samo potvrđuje svakom svojom sljedećom glupošću koju prospe.

Bayern zna za svoje, a Bundesliga... Ima tko da se brine o njoj, tj. ima mnogo onih koji su u preostalih 17 klubova(plus onih 18 u drugoj ligi). ;)
Bayern samo treba svoje talente u vlastitoj akademiji razvijati i tek onda će svi ostali izgubiti potpuno na bilo kakvoj važnosti, pa neka misle što rade.

Kad vidim koliko su Dortmund, Werder, Stuttgart, HSV, Mönchengladbach i co. izbacili talenata u svojoj prvoj ekipi i od toga da su postali igračine, sve bude jasno. Naravno, ne ide to kao u nekakvoj tvornici automobila ili hrane pa se štanca na vagone, no opet... Liga bi trebala biti dovoljno dobra da može preko toga izgledati dobro plus da uzima ono najbolje iz zemalja njemačkog govornog područja(Austrija, Švicarska) i zemalja sličnih njemačkom govornom području(Nizozemska, Danska, Švedska, Norveška), no od toga gotovo pa nema ništa.

Skauting naveliko šteka, a Monhija kojeg se nedavno spominjalo(na konferenciji o budućnosti lige) kao uzor i primjer uspješnosti funkcioniranja i poslovanja jednog kluba koji nema velike ulazne transfere, skupu ekipu a ostvaruje rezultate, čitaj: Sevilla, taj film Nijemci ne poznaju.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 28 sij 2018, 22:44

FCB_general napisao:Cruz je sve rekao :bravo: , Rummenigge je šupak i to ima već 3-4 godine. On to samo potvrđuje svakom svojom sljedećom glupošću koju prospe.

Bayern zna za svoje, a Bundesliga... Ima tko da se brine o njoj, tj. ima mnogo onih koji su u preostalih 17 klubova(plus onih 18 u drugoj ligi). ;)
Bayern samo treba svoje talente u vlastitoj akademiji razvijati i tek onda će svi ostali izgubiti potpuno na bilo kakvoj važnosti, pa neka misle što rade.

Ništa mi ovdje nisi jasan.... :)
Ali kao prvo vi bi htjeli (eto konkretno sada cruz i ti) da se Rummenigge solidariše s drugima... Konkretno da se Bayern solidariše. Znao je Rummenigge imati krivih poteza i čudnih izjava i ipak mi je Uli taj koji se više dopada, ali Kalle je jedan uspješan poslovni čovjek, koji masu stvari odlično odradi. Ne radi se tu samo o transferima na njemačkom tržištu nego i ovim igračima koji se dovedu izvan Njemačke, a najbolji zadnji primjeri su Coman i Rodriguez. Da ne govorimo kako je Vidalov transfer odrađen brzo i nečujno, da mnogi drugi klubovi to i ne skontaju.
A ako se izjava vezana za Goretzku dobro posmatra, ako se dobro na nju obrati pažnja i ako se dobro razmisli, onda u njoj nema ništa što nije istina.... ;)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 29 sij 2018, 08:26

whatever, ključaj temu, ne kužite i gotovo, šta ću vam ja :lol:

-----------

Koliki je doseg ovog Frankfurta?

ako hipotetski izbore europa ligu ili čak (kvalifikacije za) ligu prvaka, jesu li oni još jedan one hit wonder ili će možda bit od njih nešto?

Činjenica da Kovač vadi maksimum iz njih i po meni mu klub treba izaći ususret koliko god je moguće u ispunjavanju njegovih zahtjeva. Možda Franfurt uspije izaći iz šljama prosječnosti.. S ovakvim trenerom u svakom slučaju mogu, što i pokazuju.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 29 sij 2018, 22:11

cruz napisao:whatever, ključaj temu, ne kužite i gotovo, šta ću vam ja :lol:

Pa kad se već razvila diskusija, probaj pojasniti.... :D Iako u suštini znam na šta ciljaš i eto rekao sam da je pogrešno posmatranje, ali da vidim ima li neko preciznije objašnjenje... :)

U suštini imao bi ja svašta još toga reći, pa čak se i osvrnuti na ovo što si spomenuo za Bierhoffa vezano za Kalleovu izjavu, ali reko možda da pričekam još..... :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 04 vel 2018, 07:48

http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html

Evo još jednog teksta o tome kako bi oni jebali a da im ne uđe...

Unabhängig vom Fall Hannover: Die 50+1-Regel braucht dringend eine Reform. Dass die Stimmen-Mehrheit beim Stammverein bleiben muss (also 50 plus ein Anteil), verhindert den Einstieg von Investoren und bremst die Bundesliga in Europa. Das wissen alle.

Znači treba reforma tog 50+1 sustava, da bi došlo do investitora, a to bremza BUNDESLIGU u Europi. Ok to je SEX! I onda sam malo niže pročitaš:

Die DFL muss den Spagat schaffen: Keine völlige Öffnung für Scheichs, Oligarchen und Heuschrecken. Andererseits eine juristisch wasserdichte Regelung finden, die Langzeit-Investitionen zulässt.

:haha:

Pa kaj ti misliš da ćemo ja i Miki investirati? :hehe:

Ono kaj ja mislim da je u svemu tome problem, što se u Njemačkoj ne mogu tako kvalitetno prati noFci kao u Francuskoj, Španiji, Engleskoj, Italiji...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 04 vel 2018, 10:42

anton 1983 napisao:Ono kaj ja mislim da je u svemu tome problem, što se u Njemačkoj ne mogu tako kvalitetno prati noFci kao u Francuskoj, Španiji, Engleskoj, Italiji...

Pa ovo je poanta. Nijemci to ne žele/daju. Dakle ako se i dopusti investitor, onda da to bude po PS-u, a ne da se lažiraju podaci o lovi koja ulazi/izlazi i slično. A ove lovaše očito samo to zanima...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 04 vel 2018, 11:41

Slusam Meyera na doppeln speku, koda slusam effe_sa. Lik zapeo u 2013 :pljuska:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 19 vel 2018, 06:38

Kakav gol Reusa :shock:

Al ono

Schurrle------Gotze-----Reus

---------Weigl-------Castro

8-)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 19 vel 2018, 08:04

anton 1983 napisao:Kakav gol Reusa :shock:

Al ono

Schurrle------Gotze-----Reus

---------Weigl-------Castro

8-)

das dojče der sex

nisam gledo tekmu, ali drago mi je što je Reus već u drugoj tekmi zadio gol! Kako je igrao Reus?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva