Transferi - ljeto 2018.

Pišite o događanjima u njemačkom prvenstvu...

Re: Transferi - ljeto 2018.

PostPostao/la Murta » 29 lip 2018, 21:15

Omar Mascarell u Schalkeu za 11 milijuna eura. Odličan transfer za S04 jer im baš takav igrač treba u sredini nakon odlaska Goretzke i Meyera, a i za Bayern jer će se sad konačno prestat pričat o očitoj pizdariji da ga mi želimo.

Top 4 prošlosezonskih Bundesligaša je dosad odradilo 12 velikih transfera:
Bayern - Goretzka iz Schalkea
Schalke - Serdar iz Mainza, Mascarell iz Frankfurta, Sane iz Hannovera, Skrzybski iz Uniona
Hoffenheim - Bittencourt iz Kolna, Grifo iz BMG, Belfodil iz Standard Liegea, Brenet iz PSV-a
Dortmund - Diallo iz Mainza, Delaney iz Werdera, Wolf iz Frankfurta

Devet iz BL, jedan iz 2. BL, po jedan iz Belgije i Nizozemske. Ništa čudno u ovome. Btw. Englezi stvarno precjenjuju igrače s premierligaškim iskustvom umjesto da podebljaju skauting u Europi.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 29 lip 2018, 21:31

A i moram pohvalit prodaju Gonzalo Castra u Stuttgart navodno za 6 milja i trampu Ginczek u Wolfsburg - Didavi u Stuttgatr + lova - imajuću na umu da je Gomez došo iz Wolfsburga u Stuttgart :D

Zasad jako jalovo i bezmudski djeluje švapski prelazni rok, ali i pametno! Šteta je samo kaj je Leno za nikakve noFce napustio Kusen koji se zasad neda po pitanju prodaje Vendeta...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 01 srp 2018, 18:13

Ste si pogledali TM de danas? Obozavam prvi srpnja, onda se aktualiziraju kadrovi :D
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 03 srp 2018, 10:02

Čišćenje BvB-a se nastavlja - Sokratis potpisao za ASNL. Navodno 18 milja eura...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 16 srp 2018, 07:41

Jorginho je dva mjeseca bio jako blizu potpisa za City i sad je sa Sarrijem otišao u Chelsea. City se izgleda cjenkao dok nije došao Chelsea i platio više nego što je potrebno.

Navodno je zamjenska meta Kovačić. Ali on je potpuno drukčiji igrač. Čujem da bivši klub Cityjevog trenera ima višak centralnih veznih. :mrgreen: Ozbiljno bi Javi i Vidal bili zanimljivi igrači za tu momčad. ;)

In other news, Kurton je izjavio da razmišlja o napuštanju Chelsea i ima još samo godinu dana ugovora, a Hazard bi htio "novi izazov" u "svi znate kojem klubu". Mogao bi se Real vampirski oporaviti na račun Chelseaja.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 16 srp 2018, 10:02

Al kako ce to Real samo maestralno napravit. Dali Ronalda, jos ce Benzemu, Jamesa i eventalno jos koje govno i hapit Hazarda i Kanea. I opet bu bilo, de si bil, kaj si delal....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 18 srp 2018, 15:37

Liverpool kupio Alissona iz Rome za 75m eura. Realno dobar transfer ako će im biti prvi golman sljedećih 8 godina.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la FCB_general » 18 srp 2018, 15:55

Alisson u Liverpool za 75 mil. €, a Courtois izgleda u Real za 35 mil. €. :D

Ostaje im samo Hazarda potpisati i praktički su na konju opet. Praktički na konju iz razloga što i dalje nemaju napadača koji im je najvitalniji igrač, a Benzema je drlog.

Za Kovačića traže 90 milijuna eura, mislim ono... :haha: :hehe: :haha: Da dobiju 45-50 milijuna max., trebali bi presretni biti. :)

Mateo je sebi gadno zakomplicirao nogometni razvoj u Realu.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 19 srp 2018, 10:14

75 milijuna za nedokazanog golmana!?
Prosto nevjerovatno, mislim da se može dovesti i bolji golman za taj novac.. poput ter Stegena
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 19 srp 2018, 22:46

Samo da se nadovežem na one priče oko ostanka Jamesa u Realu... Od toga definitivno ništa neće biti. Razlog koji vidim je inzistiranje na mladim igračima i dovođenju Hazarda.

Naime, u Real je prije 15-ak dana došao 18-godišnji Brazilac Vinicius iz Flamenga kojeg su platili još prije koju godinu 45 milijuna eura kad je imao 16 godina! Njegova pozicija na TM-u je lijevo krilo, a može igrati i desno krilo te napadača.

S druge strane, potpisali su oni još jednog takvog 17-godišnjeg Brazilca za 45 milijuna eura, Rodryga iz Santosa koji je isto lijevo krilo a može igrati desno i napadača. Kad napuni 18, dolazi isto u klub.

U Realu su kako stvari stoje žestoko zabrijali na smjenu kompletne generacije i gradnju neke nove ekipe, ali kako to kod njih biva, ostaje vidjeti tko će gdje igrati, biti dio toga a tko otići.

Isca već imaju, Lucasa Vasqueza kao starijeg rotacijskog, dovest će iskusnog Courtoisa na gol, žele dovesti i iskusnog Hazarda. Tu su Vallejo, Theo Hernandez, novopridošli desni bek iz R. Sociedada Odriozola, M. Llorente, Ceballos, Valverde, Asensio, Borja Mayoral.

Iskustva već imaju Varane, Casemiro, Carvajal, Nacho, Marcelo, Kroos te već spomenuti Isco i Vasquez.

Po svemu dosadašnjem, čini mi se da to Real puca s Lopeteguijem, no trebat će jednu sezonu žrtvovati kako bi te klince uštimali ili će to munjevito brzo propasti.

To je bila i neka moja želja tijekom prošle sezone da se u Bayernu ovo ljeto zahvalimo 7-8 igrača koji su već jako dugo tu ili imaju previše godina(Ribery, Robben, Vidal, Boateng, Bernat, Lewandowski, Thiago, Müller, Rafinha...), dovedemo neke nove gdje nam već duže vremena trebaju zamjene i počnemo s mlađima i mladima stvarati novu ekipu i stil igre.

Mi u ligi barem nemamo pritisak od strane 4 preostala kluba pa da se nađemo ispod 3-4. mjesta jer nam je konkurencija očajna.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 21 srp 2018, 13:45

Kada se malo pogleda ovaj razvoj na transfer tržištu u BuLi, onda stvarno zanimljivo kako su određene cijene skočile. Dortmund daje za Delaneya (Werder) 20 miliona, a još interesantnije za Dialla iz Mainza 28 miliona eura. Ti klubovi su ipak počeli uzimati veće svote. Interesantna su obojica igrača, iako sam ja tokom prošle sezone ipak više zapazio Delaneya, nekako da sam baš Dialla toliko zapazio da on vrijedi 28 miliona i nisam...Ali moguće da mi je tu šta promaklo. S Delaneyem su oni mislim uboli..

Ali kada pogledamo Schalkea koji je uzeo Mascarella (nesumnjivo kvalitetan igrač) za 11 ili Serdara za 10, onda su moguće i bolje prošli nego BVB. Leverkusen s mladim Paulinhom iz Brazila i plaćenih 18,5 isto je možda pravo ubo. Moguće znači da je BVB se i dobro opskrbio, ali možda su za te potrošene pare i s malo više fantazije, traženja mogli negdje vani pronaći još kvalitetnije igrače.

Vidjet ćemo šta je Leipzig izvukao iz šešira s ovim igračima Mukiele i Sarrachi (16 i 12 miliona). Oni su eto opet iz inostranstva doveli talente i moguće da opet s tim pogode.

I nešto kontam, zar ne bi bilo bolje da se ovdje piše samo o transferima u BuLi, a tamo gdje su internacionalna natjecanja o internacionalnim transferima?
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 21 srp 2018, 14:19

effe__sa napisao:I nešto kontam, zar ne bi bilo bolje da se ovdje piše samo o transferima u BuLi, a tamo gdje su internacionalna natjecanja o internacionalnim transferima?

Slažem se. Ja sam pisao na Liga 5 temi o transferima iz ostatka svijeta.

To je vrijedilo do prije 5 dana kada je Murta vjerojatno nesvjesno počeo pisati o Jorginhu i Sarriju. Cityju i Chelseaju na ovoj temi jer ona kao što se vidi u gornjem lijevom kutu iznad naslova teme

Početna ‹ Općenito o Bundesligi ‹ Bundesliga

ovo je samo za Bundesligu. :D
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 21 srp 2018, 14:52

L'Equipe: Tuchel will Boateng und Weigl

Trainer Thomas Tuchel vom französischen Meister Paris St. Germain hat bei der Suche nach Verstärkungen offenbar Verteidiger Jerome Boateng vom Bundesligisten Bayern München ins Visier genommen. Das berichtet die französische Zeitung L'Equipe.

Die Ablöseforderungen der Bayern sollen jedoch bei 80 Millionen Euro liegen. Alternativ wäre der italienische Abwehrspieler Leonardo Bonucci vom AC Mailand eine Option.

SPORT BILD hatte bereits Ende Juni von Tuchels Interesse an Boateng berichtet. Nach dem WM-Aus will der Nationalspieler jedoch erst einmal beim deutschen Rekordmeister bleiben und setzt sein Vertrauen in Neu-Trainer Niko Kovac.

Bei PSG soll derweil weiterhin eine Verpflichtung von Dortmunds Mittelfeldspieler Julian Weigl im Raum stehen. Weigl war 2015 zum BVB gekommen und unter dem damaligen Coach Tuchel im Mittelfeld gesetzt.

Neka se ostvari transfer Boatenga u PSG! :D
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 22 srp 2018, 06:59

Kad mi ujebete temu...

Slika

Ovo su brojek koje zorno prikazuju propadanje BUNDESLIGE. Zastrašujuće je kad pogledaš koliko su se RBL i Kusen približili BvB-u. Tamo negdje 2013, znači gledajući petoljetku, s obzirom na Bayern, rekli bi da će BvB biti na nekih 650-700 milja eura, a treći i četvrti na nekih 500-400 milja.

Onaj koji zna tumačiti ovakve brojke znati će zašto je to katastrofa, dok će "neki" tražiti izgovore da je to sve "ok".

Ovdje se događa ono što svi žele Bayernu "i Dinamu", aj ti propadni, pa da liga bude zanimljiv, nećemo se mi poboljšati...

BvB je ipak poćeo s čišćenjem, uskoro bi Schurrle mogao otići, ali i oni su svjesTni da će im trebati bar još dva transfer roka da dobe kadar kakav žele. Za BvB u ovom trenutku je i najbolja opcija da probaju s Filipom kao napadačem, jer brijem da su opcije na tržištu užas...
Zadnja izmjena: anton 1983; 22 srp 2018, 12:25; ukupno mijenjano 2 put/a.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 22 srp 2018, 08:59

Ono ljeto kad su kupili Goetzea, Rodea i Schurrlea za ukupno 64 milijuna je za njih propast. A još su promašili i s Bartrom, Morom i Guerreirom, s tim da je Mor bar prodan na vrijeme.
Murta
Sekretar
Sekretar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Bundesliga