Bundesliga Saison 2018/2019

Pišite o događanjima u njemačkom prvenstvu...

Bundesliga Saison 2018/2019

PostPostao/la effe__sa » 26 srp 2018, 21:51

Tema o Bundesligi općenito za novu sezonu... :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Re: Bundesliga Saison 2018/2019

PostPostao/la effe__sa » 26 srp 2018, 21:55

Eh da krenem ovako....

Ono što mi je zanimljivo i što mi ne ulazi u glavu, kako to Nijemci ne izvedu i ne promjene, a jedna je hajmo reći banalna stvar....Radi se o mjestu odigravanja Superkupa. Što se DFL Superkup ne igra u inostranstvu? Talijani to od ranije rade, počinju evo ove sezone i Španci s tim, a prave inicijative u Njemačkoj za tako nečim NEMAA. Klubovi eto i prave neke nove turneje, rade nešto na američkom tržištu, pa eto i na drugim tržištima. Ali i s jednom prostom stvari kao što je izmještanje igranja Superkupa negdje u inostranstvu, lupam u Aziji bi se napravilo puno. A to ne bi trebao toliki problem biti... ;)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la melodyne » 27 srp 2018, 11:46

Sad tek vidim da ce Rangnick voditi Leipzig a da Nagelsmann dolazi tek sledece sezone. :D
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 28 srp 2018, 10:43

melodyne napisao:Sad tek vidim da ce Rangnick voditi Leipzig a da Nagelsmann dolazi tek sledece sezone. :D

Pozitivno je i da su dobro krenuli u ovim kvalifikacijama za EL. 4:0 su u prvom susretu 2. pretkola razbili Haecken iz Švedske. Bolje je kada ovako jača ekipa igra ove kvale, nego onako kad ih igra Freiburg pa ispadne i u ovoj fazi. Bilo bi bitno da se RB pridruži Leverkusen i Frankfurtu u EL. A eto RB je skoro sigurno ovo pretkolo prošao, ostaju im još 2. I čini se da ovom pristupaju ozbiljno.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la effe__sa » 29 srp 2018, 13:37

Jebo fudbal, prvo kada Schalke hoće da se riješi Howedesa (otpočetka mi tu Tedesco nije bio jasan, pa eto bilo malo nade kada se ovaj vratio s posudbe iz Juvea, da će ipak skontat Tedesco da taj igrač vrijedi), a onda još kada drugi klubovi iz BuLi se ne uključe u njegovo dovođenje, nego je jedini zainteresovani Lokomotiva iz Moskve. Bolje prolaze neke pizde po BuLi i njih klubovi dovodem, a jedan Howedes kao nije dovoljno dobar. A strašne je on stvari doprinijeo za Schalke, a i u Elf-u 2014. nije bio nimalo nebitan faktor, čak naprotiv...
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 29 srp 2018, 13:42

Howedes je već odavno prošlo svršeno vrijeme i njemu je sada primani cilj izvući lovu gdje god bude šanse za to.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 29 srp 2018, 14:27

cruz napisao:Howedes je već odavno prošlo svršeno vrijeme i njemu je sada primani cilj izvući lovu gdje god bude šanse za to.

Pa prije dolaska Tedesca Howedes opšte nije bio u nekom padu. On je mogao itekako još dati za klub. Npr. svaka čast jednom Naldu, on je pruža solidne, čak i dobre partije, ali šta to Brazilac ima, da Howedes nema, pa se Tedesco baš odrekao ovog drugog? :? Mislim to ti je ona filozofija mladog trenera, da uradi nešto, da bi se kao reklo neko mu se ne uklapa u strategiju, filozofiju. Ali majstore, onda pojasni ljudima, što ovaj jedan odgovara, a drugi ne? Još je Benedict mlađi....A Tedesco vjerovatno vidi bolje tehničke mogućnosti kod Nalda.... :lol:

Mislim Tedesco skoro najveću ocjenu zaslužuje za vođenje Schalkea prošle sezone (sad ćemo ga vidjeti u Evropi, nadam se da će se znati defanzivnim taktikama i tamo gnojit), ali ipak tu jednu stvar ne shvatam i ne vidim nikakvo logično objašnjenje...

Kod Howedesa su jedino povrede problem, a baš ga je sjebalo u Juveu s tim, da toga nije bilo vjerovatno bi tamo i ostao.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 29 srp 2018, 14:50

Čisto da ubacim jednu opasku kako se Nijemci raduju trećeligaškoj sezoni 2018/2019. što sam jučer čitao na t-online. :D

Oni su naveli sve pozitivne razloge zašto će ta još uvijek mlada Dritte Liga biti najjača nego ikad od svog uspostavljanja krajem prošlog desetljeća(točnije 10 godina) i možda najgledanija, a sva 'bit' i 'čar' je u tome što su mnogi nekadašnji standardni prvoligaši, prvaci i druga tradicionalna kompanija kroz zadnjih 18 godina potonuli u 3. ligu i sad se dosta njih spletom okolnosti našlo u istoj ligi, ali ne elitnoj gdje bi svi rekli da je mjesto svim tim Tradionsvereine. :)

Što reći... Ajmo se i mi 'veseliti' s njima zbog 3. lige! :hehe:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 29 srp 2018, 21:31

@effe
To zadnje što si spomenuo je ključ. Naldo je stariji ali je u tom trenutku bio u dosta boljem stanju nego Howedes i kompletniji je ipak igrač. Vidiš kako se Howedes naigrao u Juventusu.. razlog zašto sam napisao onakav post je što su Tedesco i njegov stručni stožer srećom prepoznali to. Prepoznali su i prije odlaska - kad mu je s razlogom uzeo kapetansku vrpcu. Tedesco je uradio tada ‘rizican’ potez ali, kao što si rekao, uspjeh mu daje za pravo. Treba imat hrabrosti i pustit toksični dio da ode.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 29 srp 2018, 21:50

cruz napisao:@effe
To zadnje što si spomenuo je ključ. Naldo je stariji ali je u tom trenutku bio u dosta boljem stanju nego Howedes i kompletniji je ipak igrač. Vidiš kako se Howedes naigrao u Juventusu.. razlog zašto sam napisao onakav post je što su Tedesco i njegov stručni stožer srećom prepoznali to. Prepoznali su i prije odlaska - kad mu je s razlogom uzeo kapetansku vrpcu. Tedesco je uradio tada ‘rizican’ potez ali, kao što si rekao, uspjeh mu daje za pravo. Treba imat hrabrosti i pustit toksični dio da ode.

Ma tu se ti i ja ne slažemo, da je Naldo kompletniji. Ne osporavam ja ni Nalda, čak čovjek sad u poznijim godinama pokazuje kvalitet. Ali Howedes je uvijek bio lider ovog tima, dobar je nazad, na SP 2014. u repki je pokazao da je varijabilan, pokretljiviji je od Nalda, bolji na zemlji, a u skok igri odradi on dobar posao i nazad i naprijed. Kada se samo sjetim kako je on predvodio Schalke u onoj sezoni 2010. godine kada su stigli do polufinala i sjajno savladali Inter. I Interu je tad uvalio gol (sjećam se bar jednog gola). E sad prošlo je godina, ali kažem ti prateći ga, nisam vidio kod njega takav pad, da ga se trebalo tako lako riješiti. Sada bi im on dobro došao. A u Juveu ga je uništila povreda koja ga je dugo držala izvan terena, na kraju je proigrao, zabio čak i bitan gol, pa su u Torinu malo razmišljali, ali kako da nekog skroz uzmu pod ugovor, ko je jako malo igrao?

A onda mi je još žalosnije da se neki klub ne pruži malo i ne dovede ovog igrača u svoje redove. Npr. Hoffenheimu sada za LP bi sjeo pravo...Ali evidentan je problem što bundesligaši trče samo za talentima, umjesto da se to radi ko što je ranije Schalke baš radio, pa dovodio i ove iskusne poput Raula...O tome sam nedavno pričao.

I RB je izgleda opet sjajne talente doveo, ali dovedeš po kojeg iskusnog igrača i eto te 2-3 stepenice dalje i u Evropi...
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la ivan » 30 srp 2018, 13:07

Slažem se effe. Definitivno je pogreška dovodit samo talente. Mora se pokoja starija iskusnjara dovest koja je nekad u životu i odigrala bitne utakmice, poput kasnije faze LP-a.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 kol 2018, 11:38

Bundesliga se nažalost vratila na nivo di je bila prije uzleta, samo što je sada izgubila sjaj i igra se puno truliji i neatraktivniji nogomet - prije se zabijalo sad se brani - frapantno je da se nije uspjela izboriti za bolju poziciju s obziorm na konkurenciju.

Ono što mene jako smeta je ta debilna filozofija koja se sad vidi na primjeru Kusena. Niko ne zna kolko oni novaca i prostora imaju za pojačanja no pazite što oni rade, a nekak ima dojam da tako rade svi.

Ovo je njihov kadar:

Wendell, Heinrichs, Dragović, Tah, Restos, S. Bender, Jedvaj, Weiser

L. Bender, Araguniz, Kohr, Baumgartlinger, Havertz

Bailey, Paulinho, Brandt, Bellarabi

Volland, Allario

Oni sad imaju 19 igrača. Kada se pogleda kadar i konkurencija (trenutačno drugi najskuplji kadar u BUNDESLIGI s tim da će ga najvjerojatnije BvB preteć), ovaj kadar ima potencijal da iskoči i da se napravi nešto veliko.

Svi kad vide ovaj kadar i razmisle gdje treba uložiti pare i što bi mogao biti taj missing link, prva stvar koja upada u oko je taj srednji red sa ova 4 smeća: L. Bender, Araguniz, Kohr, Baumgartlinger, - igrači koji će igrati "šestice".

Znači ono što bi trebalo pojačati sa igračem od 30 plus miljona eura da se morti proba "uspjeti" oni vele ne!

ONI LOVE JEBENOG ŠVEDSKOG NAPADAČA!!!! Pa koji kurac širina!!! Daj prestanite ić u širinu, i suzite kadar te umjesto tog trećeg napadača i recimo Kohra i Baumgartlingera koje prodate dofurajte ŠPEK u vezi, a S. Bender će uskočiti prema potrebi.

Ali ne, mi smo klub iz BUNDESLIGE i mi neželimo raditi VERUCKTE DINGE :mrgreen: I kak ćeš ti u tri pičke materine naprijed?!?!?!?
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 07 kol 2018, 08:14

Ima smisla, posebno kad uzmeš u obzir da je Havertz tip igrača koji je više desetka nego neki zadnji/centralni vezni (bar sada).

A ta rečenica mi se jako sviđa :lol: Može komotno poslužiti kao brand-slogan Bundeslige

BUNDESLIGA - KEINE VERRÜCKTE DINGE MACHEN
:hehe:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 07 kol 2018, 09:47

Pa havertz je taj kaj bu halo "DESETKU" I sad ja kužim, da za te ofenzivne pozicije oni imaju 3 igrača - Havertz Volland i Alario i sad oni pikiraju tog četvrtog u obliku napadača pa kao da imaju opcije.

Pa jebote opcije da te jebo! Ti si Kusen! Ti nemaš pravo na OPCIJE! Govno si i daj neš napravi da nebudeš vječno govno! A da negovorim da imaš Brandta koji bez beda može halati u sredini! Znači ne širina NEGO TEŠKO UŽINA!!! Kako bi neko mogo reč, pa pogleč ima tu neš u ovoj BUNDESLIGI!!! :neee: :neee: :neee:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 15 kol 2018, 06:07

Wird die Bundesliga schwächer? Top-Zugänge und -Abgänge im Vergleich

Zanimljiv tekstić! Je kurac al ko voli :lol:

Posebno bi istaknuo rečenicu:

„Wir müssen aufpassen, da die Gefahr besteht, dass die ganzen Stars und guten Spieler aus der Bundesliga weggeholt werden“

Kako kad #KVDM RULES!!! :haha:
anton 1983
Uli Hoeneß

Sljedeće

Vrati se na: Bundesliga