Bundesliga Saison 2018/2019

Pišite o događanjima u njemačkom prvenstvu...

Re: Bundesliga Saison 2018/2019

PostPostao/la cruz » 15 kol 2018, 09:36

Trebat će njima još par godina da se sjete nekih stvari..

#KVDM #InternetExplorer #VolleStadien #Tradition #50+1 #BayernIstImmerSchuld
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 15 kol 2018, 09:44

Internet explorer hahahahahaha!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 15 kol 2018, 18:32

Odavno pričamo o ovoj temi i razlozima, evo Effenberg je naveo par točaka o kojima mi pišemo

Pročitajte
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 19 kol 2018, 11:42

Isto tak ULI je izjavio kako mi samo 70 milja dobivamo a MUTD 300 od SKYa...

Pito bi ja njega, a dobro sto je Bayern napravio ergo Bundesliga da bi se dobilo 300 milja od SKYa?

KVDM eto sta!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la UltrasMostar » 19 kol 2018, 11:54

Uli osuđivani kriminalac starog kova .....uvijek od sebe pravi žrtvenog jarca a u biti je napravio monopol u klubu i potjerao sve bivse igrače ako ne misle kao on ....
UltrasMostar
Član
Član

PostPostao/la anton 1983 » 19 kol 2018, 12:44

Još jedna dobra vijest, koja me malo razveselila, ali i začudila:

:shock: :shock: :shock: :shock:

anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 19 kol 2018, 12:59

anton 1983 napisao:Isto tak ULI je izjavio kako mi samo 70 milja dobivamo a MUTD 300 od SKYa...

Pito bi ja njega, a dobro sto je Bayern napravio ergo Bundesliga da bi se dobilo 300 milja od SKYa?

KVDM eto sta!

A šta je to trebao napraviti? Kupiti Ronalda i još tako slične kalibre? :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 19 kol 2018, 13:05

A zasto ti neodgovoris sto je napravio ili je napravljeno nego ih opravdavas s djetinjastim argumnentima?

Pa da MUTD igra u EPL a Bayern u KVDM ligi, pa zasto se onda cudi?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 19 kol 2018, 13:29

anton 1983 napisao:A zasto ti neodgovoris sto je napravio ili je napravljeno nego ih opravdavas s djetinjastim argumnentima?

Pa da MUTD igra u EPL a Bayern u KVDM ligi, pa zasto se onda cudi?

Kritikovat treba. I generalno da si bolje pratio, vidio bi šta se i meni ne sviđa kod BuLi generalno. Ali apsolutno sve dovoditi u pitanje i stalno kritikovati, bez prestanka, to mi je malo pretjerano. Pa eto i da je furka kakva, opet više i furanja preko kurca, dosadi.... :)

Ti samo nasumično kritikuješ....A sam si rekao (ranije) kako ti je bitnija brutalis ekipa i da je to za tebe inn, a da su trofeji manje važni, pa makar ponovo osvojili LP. Na taj način nikad s Bayernom u budućnosti i nećeš biti zadovoljan.

Samo ne treba smetnuti s uma, da je Bayern i sad sportski faktički iznad svih engleskih klubova i da bi taj Bayern, pogotovo u proteklim godinama (da eto sad ko uzmemo da više i nismo na vrhuncu snage) prekucao i tu ligu.

A tamo (na drugoj temi) si spomenuo Hoenessove populističke izjave, nije baš da i Uli se ne provali, to stoji i to sve s godinama dođe, ali ipak više ubode u sridu, nego jedan Watzke ili drugi funkcioneri. Pa Watzke ide stalno na populizam i understatement, pa mu tamo navijači puno i ne prigovaraju...

I ako se vratimo na Ronalda (za kojeg mi je ko prvo drago što je u Juveu, jer mi je Juve draži od Reala), istina je da je zbog samog poreza lakše taj transfer napraviti u Italiji, jer tamo su postavljene i poreske olakšice za fudbalske klubove, došlo je do izmjena zakona. Znači samo po sebi, ne može se reći da je tu Uli nešto kriv. A isto se tako uvijek o isplativosti transfera može govoriti, bez obzira što on Juventusu donosi veliki marketinški napredak.

E sada što država ne promijeni određene stvari, to je drugi par cipela. Ali opet imamo i onu stranu da Njemačka ima najuspješnju (historijski) reprezentaciju u Evropi, pa skoro i u svijetu (Brazil ima jednu titulu više). Tako da u svemu bi se našao neki smisao.

A da treba određene stvari treba promijeniti u BuLi to je jasno. Ali sve kritikovati to mi je apsurdno. Isto kao što mi je apsurdno sada po našoj upravi udarati za svaki problem u BuLi.

A ono što si spominjao na drugoj temi o kadriranju, planovima u kadru, pa i nekim nelogičnostima, toga ima. I naravno da tu se vidi da uprava pomalo i trenere sagorijeva, jer i Niko je u jednoj nezgodnoj situaciji. A ne možemo reći da baš i Carlo zbog toga nije pregorio, jer očigledno se ne usaglasi zajednička strategija s trenerom. Ali to je sada više za onu drugu temu.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la The Scarface » 19 kol 2018, 13:42

BL se nema šta kritizirati jer je to propala liga, prošlo svršeno vrijeme, kao lanjski snijeg kojeg nikoga ne zanima.

Titula SP-a i ono finale iz 2013. su koliko toliko držali ligu, ali sada je to u "dalekoj" prošlosti i ostala je mediokritetna liga koja nikom živom nije zanimljiva. Nema zanimljivih igrača niti zanimljivih utakmica.

Talijani su nas opet toliko prestigli da ih moramo dalakozorom gledati.

Liga je zanimljiva Švabama koji se hvale nekom tradicijom i fan kulturom, dok oni drkaju na to međunarodni interes sve dalje i dalje pada. Svakom novom titulom Bayerna liga još dodatno pada, za razliku od Italije u BL nema kluba koji pokazuje neku ambiciju da dovede neke konkretne igrače i pokuša napasti Bayern.

Liga postaje farming postaja za Premier League koja samo bira odabrane igrače.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 19 kol 2018, 14:58

The Scarface napisao:BL se nema šta kritizirati jer je to propala liga, prošlo svršeno vrijeme, kao lanjski snijeg kojeg nikoga ne zanima.

Titula SP-a i ono finale iz 2013. su koliko toliko držali ligu, ali sada je to u "dalekoj" prošlosti i ostala je mediokritetna liga koja nikom živom nije zanimljiva. Nema zanimljivih igrača niti zanimljivih utakmica.

Baš to. Liga je postojala još nekako do 2012. i 2013. dok još preplaćivanje igrača na tržištu nije uzelo teškog zamaha, ali već tada je Bale dignuo letvicu sa 100 mil. €, pa i onaj bijedni Andy Caroll 2011. godine kojeg je Liverpool nakon prodaje Torresa u nebesa platio i onda su krenule brutalne financije u Engleskoj s TV pravima i tu je bio kraj.

Nijemci su još u 2015. kasnili za vremenima potrošnje iz 2003. i 2004. po Europi, a gdje tek ovo sada. :mrgreen:

The Scarface napisao:Talijani su nas opet toliko prestigli da ih moramo dalakozorom gledati.

Taj zakon su donijeli da se ta liga isto malo trgne od strane potpune dominacije Juventusa, ali i dalje je teški očaj jer Italija je uvijek prije 2000-ih bila broj 1 po svojim legendarnim igračinama Talijanima koji su igrali u njihovim klubovima, pa onda na to i strane zvijezde koje su dolazile iz svih dijelova svijeta.

Sad su odlučili poreznom politikom dovući velike zvijezde izvana da to digne na viši nivo opet iako će im i dalje nogomet trpiti potpunu nestašicu vlastitih talenata i igračina u posljednjih 12 godina.
Da imaju svoje mlade zvijezde u usponu sve ove godine što ih nemaju, oporavili bi se oni još prije 6-7 godina i taj zakon ne bi previše bio potreban, ali bi ih dizao u ring s Španjolcima da se hrvaju tko će biti bolji.

Bundesliga ostaje Nijemcima - onima što na društveno-političkom planu seru i prijete svima u Europi o migracijama, strancima i nekim bolesnim zakonima, a vlastiti klupski nogomet su u korijenu zaštitili od bilo čega stranog da može uopće doći i preuzeti konce.

Njima će ovo sve biti dobro i iduće desetljeće, koliko dobro i dokle - to ćemo još vidjeti.

Dok je Bayerna koji se sam održava u top 4 europskog nogometa kroz ovakvu jadnu ligu, moći će lupati gluposti. Kad ili bolje rečeno ako Bayern s godinama ne bude mogao održati se na razini elite iz ostale 3-4 top lige, onda će Nijemci onakvi zbunjeni i glupi u nerazumijevanju drugih narodâ i njihovih emocija i poslovanja umjesto Bayerna kriviti cijeli nogomet i svijet što je liga otišla u rang s Portugalom, Belgijom, Rusijom, Ukrajinom, Nizozemskom, Turskom... :|

Nogomet je biznis koliko god se ta stvarnost Nijemcima strašno gadila što se može vidjeti gorčina i frustracije po njemačkim Facebook komentarima na neke poveznice.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 25 kol 2018, 18:16

Kako je igrač BMG-a na crti blokirao Vollandov šut iz čiste šanse! :shock:

Wolfsburg je protiv Schalkea izgledao jako solidno, posebno u presingu 30-40 metara ispred svojeg gola kad su Schalkeovi srednji vezni igrači imali loptu. Jedino sam primjetio da Wolfsburgovi igrači konstantno dodaju preslabo pa im protivnici sijeku lopte. Zašto je to tako, nemam pojma.
Weghorst je bio uglavnom loš i spor, Markus Bergovska igra. U Bundesligi je dosta teško živjeti bez ofenzivca koji može sam sebi kreirati i zato im je vitalno važan Brekalo koji je imao par dobrih poteza, ali ništa što bi stvorilo gol. U jednoj je situaciji jako lijepo prošao do 11m od gola, ali je morao vratiti na šut (mislim da Arnoldu) na 14m jer je predugo driblao.

Schalkeu kronično fali kreativac u sredini, oni su očiti kandidat za pad od 6-7 mjesta na tablici.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 25 kol 2018, 19:52

Murta napisao:Schalkeu kronično fali kreativac u sredini, oni su očiti kandidat za pad od 6-7 mjesta na tablici.

Zato i hoće Rudya jer je "kreativna šestica" no ak nefrknu Bentsmeće, teško. Navodno ga neš Marsielle smrducka.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 25 kol 2018, 20:06

anton 1983 napisao:
Murta napisao:Schalkeu kronično fali kreativac u sredini, oni su očiti kandidat za pad od 6-7 mjesta na tablici.

Zato i hoće Rudya jer je "kreativna šestica" no ak nefrknu Bentsmeće, teško. Navodno ga neš Marsielle smrducka.

Ne daj bože da pomisle o kreativnoj desetki, samo još jedna šestica dolazi u obzir.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 25 kol 2018, 20:40

KVDM RULES!
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Bundesliga