NOVI TRENER?!

Arhivirane teme...

NOVI TRENER?!

PostPostao/la panda » 17 tra 2015, 13:54

Ponukan čitanjem jedne teme od prije 3 godine (Ožujak 2012), kojoj je tema bila trebamo li zamjeniti Juppa na klupi ili ne (viewtopic.php?f=19&t=560), otvaram ovu temu da vas pitam treba li nama promjena i da malo raspravimo o budućnosti Bayerna, pogotovo onoj sa ili bez Pepa Guardiole na poziciji glavnog trenera.

Bayern je u krizi, kako igrački, tako i rezultatski.
Osovina kadra ovog Bayerna su Ribery, Robben, Schweinsteiger, Lahm, Alonso, Pizarro - a svi oni su već i preko 30 (Pizarro i preko 35) i jasno je vidljivo da je igra Bayerna dosta slabija te lošija kad navedenih igrača nema na terenu. A svejedno se ne poduzimaju nikakve mjere da se ti glavni igrači zamjene.
Rezultatska kriza se pokazuje u zadnjih mjesec dana. Prvo onaj poraz protiv Borussije te sada protiv Porta (koliki će velika katastrofa na kraju biti vidjet ćemo još u utorak).

No, još veći problemi od onih u kadru i na terenu su oni iza kulisa koji su sada odlaskom Doca Mulla izašli na vidjelo.

Dakle, pitanje je - treba li nam novi trener?

Pritom, jedna zamolba i opaska za ljude koji misle raspravljati - bilo bi poželjno kad bi u postovima odgovorili na 4 pitanja:

1. Treba li Guardiolu zamjeniti?
2. Zašto ?
3. Tko bi ga po vama trebao / mogao zamjeniti?
4. Zašto ?

Napomena - kod ovog 2. pitanja - zašto zamjeniti Guardiolu - bih zamolio da se ostavite floskula tipa - uništio je Juppov nepobjedivi Bayern.
Kao što preporučam da se okanite odgvora u dvije riječi - tipa Da, treba ga zamjeniti - jer takve postove mislim u startu odmah obrisati.

I last but not least - trollanja, provociranja kao i vrijeđanja se ostavite (ovdje ciljam pogotovo na tebe luctl)
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

Re: Novi trener - da ili ne?

PostPostao/la Lahm » 17 tra 2015, 20:02

1. Ne
2. Treba mu dati jos jednu sansu, tj. jos jednu godinu, i ako tada ne digne LP, onda neka se pokupi. Sa tolikom placom koju ima, da mu jedino mjerilo uspjeha bude BL i Kup... tja...

3. Tko bi ga mogao zamjeniti ?
-Dobro pitanje. Vidim da je netko napisao da mu treba urucit otkaz, pa pokusat dovuc Kloppa, Ancelottija...
Sokirao sam se, kada sam vidio zadnji prijedlog. :shock:

Mozda Ronald Koeman ?

4. Warum ?
Radi dobar posao sa svecima
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la fcb629 » 17 tra 2015, 21:59

1. Da
2. Jer mu je bitnije igrati po svome stilu, umjesto prilagodjavati igru nekad da bi se pobijedilo I uzelo ligu prvaka
3. Klopp/Favre/Ancelotti
4. Prilagodjavaju ekipu protivniku da bi se pobijedilo jer ako to ne cine utakmica se gubi
fcb629
Redoviti član
Redoviti član

PostPostao/la ivan » 18 tra 2015, 10:31

1. Ne
2. Iz jednostavnog razloga što zapravo ne vidim nijednu bolju opciju. Kad pročitam tu Klopp ili Ancelotti ne znam dal bi plako ili smijo se. Pep drži ovu ekipu na nekom nivou i sa ogromnim brojem ozljeđenih, ali stvarno ogromnim. Jedan Real Madrid je plako kad im je bio ozljeđen Modrić, a mi bez pa mogu reć 6 prvotimaca igramo. Čak i u triple sezoni smo se mučili bez Riberya i Bastija. A da ne igramo lepršavo bez svih ovih igrača - pa naravno da ne. Ti igrači i jesu razlika zašto je Bayern Bayern, a ne znam, Schalke Schalke. Vrhunski igrači su razlika između klubova, ako su svi ozljeđeni, kako možemo bit top ekipa?
Mislim da odjednom vlada to neko čudno raspoloženje u klubu zbog poraza od Porta i sad odlaska doktora iako mislim da ne treba baš tako dramatično gledat. Svi smo znali (ili trebali znat) da ćemo mi igrat opreznije u gostima i probat izvuć X sa golom u gostima ili tako nešto. Nažalost kad ti protivnik dođe do 2-0 bez da je prešo centar s loptom onda recimo da si u poprilično podređenoj situaciji. To što su neki očekival ida će Bayern se podić i samljet Porto do kraja tekme su gluposti jer kad gubiš 2-0 definitivno ne želiš primit još gol ili dva, što nažalost jesmo (opet iz ničega zbog pogreške obrane). Činjenica je da čovjek drži ekipu bez velikog broja igrača i dalje kompetitivnom, definitivno ne igramo onaj dosadni nogomet s kraja prošle sezone tj. ne smaramo toliko sa posjedom. Siguran sam da je Pep naučio iz greški od prošle godine, ali sigurno i njega živcira peh sa svim tim ozljedama. Svi koji ga ne vole ne žele čut za isprike, ali činjenica je da bez svih tih igrača, prošli mi dalje u LP ili ne, osvojit vrlo vrlo nećemo, još bi nas neko mogo našamarat u polufinalu, zavisno od ždrijeba. Znam da je u k čekat iduću godinu, ali šta da se radi...
Kad podvučemo crtu, Pep se definitivno zna prilagodit i gluposti su što ljudi pišu da ne zna. 2 jako teška testa protiv Dortmunda i Leverkusena je položio prije 2 tjedna.

3. Kao što sam rekao, ne vidim tko bi ga to mogao zamijenit. Eventualno tu neki treneri što se spominju, tipa Favre i Tuschel, pod uvjetom da ovaj drugi ne ode u Dortmund.
4. I opet to nisu neka velika imena koja su trenirala nekad u ligi prvaka ili osvajali velike trofeje. Naravno ne mora nužno značit da ne bi mogli. Iskreno ja bi najradije dao Sammeru da vodi ekipu ali kako je ta trenerska pozicija uvijek klimava, ne bi volio da nakon svega još ostanemo i bez kvalitetnog sportskog direktora.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 18 tra 2015, 12:29

1. Ako bi ispao od Porta onda tendiram prema - DA, jer prolaz protiv Porta je pod muss, a ekipa se previše amaterski pokazala u Portu, mnogo grešaka su napravili koje se ne smiju dešavati, a Portugalci su bili čak i u duelima jači. To su strašne činjenice, zato želim iskupljenje u utorak. I vjerujem da će se ipak ekipa iskupiti, pa i ne želim o crnom scenariju razmišljat.
2. Eto dadoh odgovor pod 1.
3. Teško sada dati odgovor, ali npr nekako za Kloppa nisam, dobar je trener, ali slab taktičar. Tuchel i Weinzierl bi bili interesantna rješenja. Da je stekao trenersko iskustvo, onda bi mi tu prvi na listi bio Effenberg. Ipak trenutno nam treba bar malo iskusniji trener.
4. Tuchel je dobar taktičar, zna poraditi i na defanzivnoj postaci ekipe, imali bi dobar balans između defanzive i ofanzive. A Tuchel definitivno ima petlju. Za Weinzierla bi se moglo slično reći, on ima definitivno potencijala, interesantan trener.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la doro » 18 tra 2015, 13:30

effe__sa napisao:1. Ako bi ispao od Porta onda tendiram prema - DA, jer prolaz protiv Porta je pod muss, a ekipa se previše amaterski pokazala u Portu, mnogo grešaka su napravili koje se ne smiju dešavati, a Portugalci su bili čak i u duelima jači. To su strašne činjenice, zato želim iskupljenje u utorak. I vjerujem da će se ipak ekipa iskupiti, pa i ne želim o crnom scenariju razmišljat.
2. Eto dadoh odgovor pod 1.
3. Teško sada dati odgovor, ali npr nekako za Kloppa nisam, dobar je trener, ali slab taktičar. Tuchel i Weinzierl bi bili interesantna rješenja. Da je stekao trenersko iskustvo, onda bi mi tu prvi na listi bio Effenberg. Ipak trenutno nam treba bar malo iskusniji trener.
4. Tuchel je dobar taktičar, zna poraditi i na defanzivnoj postaci ekipe, imali bi dobar balans između defanzive i ofanzive. A Tuchel definitivno ima petlju. Za Weinzierla bi se moglo slično reći, on ima definitivno potencijala, interesantan trener.

:bravo:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 14:13

1. U slučaju ispadanja od Porta, iz moralnih razloga Pep bi trebao dati ostavku. U tom slučaju Bayern mu ne bi ostao dužan ni 1 euro. Pep ima ogroman ugovor u Bayernu i nezadovoljan sam s njim, skoro kao i svojevremeno sa Jurgenom.
2. :a045:
3. Bayern ima sigurno sposobne ljude koji će naći odgovarajući zamjenu za njega. Naravno očekujem iskusnijeg trenera.
4. Treba nam trener koji neće eksperimentisati u ligi, gdje prolazi sve i svašta, dok nas kantaju nekakvi Portuglaci u Evropi koji prodaju najbolje igrače svake godine.

Pep je prije svega preplaćen trener. Šutio sam nakon prve sezone i napomenuo sam da ću dati neki detaljniji komentar nakon druge. Druga sezona sama od sebe još gore od prve, s tim da je imao čak i bolju ekipu nego lani. Toliko nepotrebnih rotiranja i izmišljanja tople vode da to graniči sa ludošću. Lijepo je od njega što daje podršku kao u slučaju Dantea, ali igrači dolaze i odlaze, a klub ostaje. Dante je pokazao da je nestabilan ove sezone sa mnogo kikseva i u tako važnom meču dobija priliku ispred Badstubera, koji za razliku od njega nije nikada pogriješio kao neki amater. Uništio je najboljeg desnog beka svijeta, a ove sezone je to isto uradio sa najboljim lijevim bekom, Alabom. Da vjerujem u teorije zavjere, rekao bi da namjerno uništava Bayern u ključnim trenucima sezone jer i prošle smo igrali sjajno prvi dio sezone, a u drugom fijasko, baš kao i sada.

Španski inovator jeste odličan trener, ali svakako ne odgovara Bayernu, nije Bayern štakor da se na i u njemu testiraju neke stvari. Povrede su sastavni dio svake sezone i uvijek pred početak prvog kola Lige prvaka napišem jedno te isto, a to je "Ligu prvaka će osvojiti ona ekipa koja na proljeće bude u najboljoj formi i koja neće imati probleme sa povredama".
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la TiLe » 18 tra 2015, 14:49

Titan napisao:1. U slučaju ispadanja od Porta, iz moralnih razloga Pep bi trebao dati ostavku. U tom slučaju Bayern mu ne bi ostao dužan ni 1 euro. Pep ima ogroman ugovor u Bayernu i nezadovoljan sam s njim, skoro kao i svojevremeno sa Jurgenom.

Možda bi u slučanju ispadanja i ponudio ostavku kada bi ga netko iz kluba malo pecnuo.
Budući da mu je Kalle toliko uvučen u šupak da mu samo nožni prsti vire onda vjerujem da od takvog poteza nema ništa.

Pep će i dalje gurati po svome jer očito može, a ekipa u klubu će šutit jer je teško priznati grešku vrijednu desetke milijuna eura.
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la The Scarface » 18 tra 2015, 15:17

Čuj davanje otkaza nakon ispadanja od Porta.

Šta stvarno netko misli da bi se u toj situaciji našli u boljoj poziciji nego prije?

Bit će dobro tom novom treneru kad ga se bude mjerilo samo na osnovu par utakmica.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 15:36

Pa šta je Liga prvaka nego mjerilo za nekog trenera, za neku ekipu?

Bayern ima takvu igračku kvalitetu da je osvajanje Bundesliga postalo nešto sasvim normalno, kao što i Dinamo osvaja HNL. Liga prvaka je jedino mjerodavno takmičenje gdje trener mora donijeti prevagu, a ispadanje od nekih Portugalaca je jedna od najvećih blamaža u historiji Bayerna.
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la panda » 18 tra 2015, 15:43

Titan napisao:a ispadanje od nekih Portugalaca je jedna od najvećih blamaža u historiji Bayerna.

ala ga ljudi imaju tendenciju pretjerivati u melodramatici kad se treba posrati po Guardioli :roll: :roll:
panda
Admin
Admin

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 15:47

Bayern je bio prvi favorit bio po mnogima u Ligi prvaka i ispasti od Portugalaca nije blamaža?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovdje su se prizivali Real, Barca, a sada se strepi od Porta. Kako se mijenja priča kod pojedinaca, :bravo:
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la panda » 18 tra 2015, 15:47

Bila bi blamaža, ali "jedna od najvećih u povijesti Bayerna" je ipak malo pretjerivanja.
panda
Admin
Admin

PostPostao/la TiLe » 18 tra 2015, 15:51

panda napisao:Bila bi blamaža, ali "jedna od najvećih u povijesti Bayerna" je ipak malo pretjerivanja.

Dvije blamaže zaredom u LP su dovoljne za ponuditi ostavku, pogotovo ako vodiš prvog favorita natjecanja.
Nije li tako?
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 15:52

panda napisao:Bila bi blamaža, ali "jedna od najvećih u povijesti Bayerna" je ipak malo pretjerivanja.

Svakako jedna od najvećih u novijoj eri. Možemo tu ubaciti i prošlogodišnje silovanje Reala usred Minhena.
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Sljedeće

Vrati se na: Arhiva