NOVI TRENER?!

Arhivirane teme...

Re: Novi trener - da ili ne?

PostPostao/la The Scarface » 18 tra 2015, 15:56

Ako se ne varam Porto je jedina neporažena momčad u LP-a ove sezone, nisu ni oni sad neka kanta za napucavanje, pogotovo u Bayernovom trenutačnom stanju gdje nedostaju najvažniji igrači.

Po meni se ovdje standardno pretjeruje, from zero to hero i obrnuto u par tjedana.

Selektivno pamćenje pri čemu se sve dobro ignorira, po nekim upisima čovjek bi rekao da cijelu sezonu očajno igramo i da nam visi kvalifikacija za LP-a.

Ispadanje od Porta bi bio veliki kiks, ali ne i prevelika blamaža jer ipak pola momčadi nedostaje.

p.s.
Zanimljiv mi je ovaj argument favorita.

Pa morao je netko i voditi klub da bi ga se smatralo favoritom, zar ne?
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la TiLe » 18 tra 2015, 16:02

Nema nikakvog selektivnog pamćenja.
Jednostavno nam se ponavlja prošla sezone gdje nam ekipa u drugom djelu sezone izgleda očajno.

Porto je dobar, ali nije Real ili Barca pa da blamaže opravdavamo povredama.

Ipak pričekajmo utorak. Još se sve da spasiti.
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 16:04

Porto neporažen u duelima sa Atletico Bilbao, Bate Borisovom, Basela te Shakhtarom. Protiv Shakhtara su igrali kući 1:1, u gostima 2:2, tog istog Shakhtara kojeg je Bayern uništio. Ako su te četiri ekipe mjerodavne za tvoje "ako se ne varam", onda ti je argument jedno veliko ništa.

Kada neko kaže da je neka ekipa favorit, misli se na igrački sastav te iste ekipe, ne trener. Ja nisam nikad čuo da je neko rekao Ancelotti je favorit, Mourinho je favorit, samo Real je favorit, Chelsea je favorit.

Bayern je igrački najjača ekipa na svijetu, to što trener ne može izvući potencijal iz ekipe pokazuje njegovu slabost, a ne ekipe. Nekada dobijemo 5-6 razlike, drugi put izgubimo od potpunog autsajdera. I sam Pep je rekao da je poraz isključivo njegova krivica, baš kao i lani u polufinalu. A moglo je biti i drugačije, treba se sjetiti očajne igre protiv Uniteda.

Drugu sezonu zaredom u Ligi prvaka, u najpotrebnijim trenucima sezone igramo očajno, slučajnost? Pitajmo ĐOSEPA :pep:
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la The Scarface » 18 tra 2015, 16:29

TiLe napisao:Nema nikakvog selektivnog pamćenja.
Jednostavno nam se ponavlja prošla sezone gdje nam ekipa u drugom djelu sezone izgleda očajno.

Porto je dobar, ali nije Real ili Barca pa da blamaže opravdavamo povredama.

Ipak pričekajmo utorak. Još se sve da spasiti.

Stvar je u tome da i ne znamo kako bi to izgledalo ove sezone jer nam nedostaje pola momčadi.

Prošle godine je definitivno momčad pala u najvažnije dijelu sezone, ove godine isto ne izgleda najbolje, sad je pitanje koji je uzrok pada ove godine. Opet pogreška trenera ili ipak malu ulogu igra što nedostaje pola momčadi.

Mislim ne može se poreći da je bilo i dobrih utakmica u ovim najtežim mogućim okolnostima, pobogu milom nedostaju nam 2 najvažnija ofenzivna igrača, najvažniji vezni igrači su nam bili potrgani pola godine, 2 stopera su nam konstantno izvan stroja te mora igrati stoper koji je u nikakvoj formi, nedostaje i Alaba koji sve živo igra u ovoj momčadi itd...

Realu je primjerice falio samo jedan Modrić pa su se raspali kao kula od karata.

Naravno da Porto nije europski powerhouse, ali ruku na srce poklonili smo im 3 gola. Kao što sam prije napisao, ja ne pamtim utakmicu kad je jedna momčad onako protivniku poklonila pobjedu kiksevima.

Neki će reć da je to isključivo trenerova krivica, ja osobno ne mislim tako.
Ako je protiv BVB-a i Levera normalno postavio igru zašto bi sad odjednom sve bacio u vodu?

Titan napisao:Porto neporažen u duelima sa Atletico Bilbao, Bate Borisovom, Basela te Shakhtarom. Protiv Shakhtara su igrali kući 1:1, u gostima 2:2, tog istog Shakhtara kojeg je Bayern uništio. Ako su te četiri ekipe mjerodavne za tvoje "ako se ne varam", onda ti je argument jedno veliko ništa.

Kada neko kaže da je neka ekipa favorit, misli se na igrački sastav te iste ekipe, ne trener. Ja nisam nikad čuo da je neko rekao Ancelotti je favorit, Mourinho je favorit, samo Real je favorit, Chelsea je favorit.

Bayern je igrački najjača ekipa na svijetu, to što trener ne može izvući potencijal iz ekipe pokazuje njegovu slabost, a ne ekipe. Nekada dobijemo 5-6 razlike, drugi put izgubimo od potpunog autsajdera. I sam Pep je rekao da je poraz isključivo njegova krivica, baš kao i lani u polufinalu. A moglo je biti i drugačije, treba se sjetiti očajne igre protiv Uniteda.

Drugu sezonu zaredom u Ligi prvaka, u najpotrebnijim trenucima sezone igramo očajno, slučajnost? Pitajmo ĐOSEPA :pep:

Jebiga, opet su jedini u cijelom natjecanju.
Nitko ne govori da su europska elita već da nisu opet kanta za napucavanje.

Za određivanje favorita se valjda gledaju prikazane igre. Način igre (taktika) + igrači.

Primjera radi Real ima puno bolje igrače od Atletica pa nisu izraziti favoriti jer Atletico igra "neugodan" nogomet idealan za k.o. faze natjecanja.

Pa zbog koga je Bayern igrački najjača ekipa? Jesu samo igrači zaslužni za tu titulu ili šta?

Tko je vodio momčad protiv Rome ili Cityja prošle godine kad se vidila a igračka kvaliteta? Kad pobjede to je isključivo zbog igrača, kad izgube je isključivo zbog trenera?

Pogledaj komentar iznad.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 18 tra 2015, 16:31

Titan napisao:Bayern je igrački najjača ekipa na svijetu, to što trener ne može izvući potencijal iz ekipe pokazuje njegovu slabost, a ne ekipe.

Dobro, a de sad pogledaj tko sve fali pa reci jesmo u tom sastavu igrački najjači na svijetu? Nikako ne mogu skužit da ljudi toliko podcjenjuju te ozljede. Pa jebote da s ovom ekipom mi možemo osvojit LP onda bi se to natjecanje zvalo HNL. Sigurno Bayernu nitko nije dao titulu favorita zbog Bernata, Rafinhe, Rodea, Dantea...
Ne kužim kako može pola prve postave falit, a očekivanja ostat ista?
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 16:37

ivan napisao:
Titan napisao:Bayern je igrački najjača ekipa na svijetu, to što trener ne može izvući potencijal iz ekipe pokazuje njegovu slabost, a ne ekipe.

Dobro, a de sad pogledaj tko sve fali pa reci jesmo u tom sastavu igrački najjači na svijetu? Nikako ne mogu skužit da ljudi toliko podcjenjuju te ozljede. Pa jebote da s ovom ekipom mi možemo osvojit LP onda bi se to natjecanje zvalo HNL. Sigurno Bayernu nitko nije dao titulu favorita zbog Bernata, Rafinhe, Rodea, Dantea...
Ne kužim kako može pola prve postave falit, a očekivanja ostat ista?

Ekipa koja je počela utakmicu U Portugalu je igrački jača od Porta, to je činjenica. Nećemo valjda sada uspoređivati igrače? Ako je i to potrebno, onda okej.
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 16:41

@The Scarface

Većina što si napisao jeste tačno, ali priznaj i sam da si previše blag prema sadašnjem treneru. Kritika uvijek mora postojati, bez obzira da li gazimo sve ili ne. Sammer je bio takav dok Pep nije došao, onda je i on ušutio. Fali nam taj jedan glas razuma koji će ekipu vratiti opet u pravi kolosjek.

Ja vjerujem da Bayern ima potencijal da izbaci Porta, da ih pobjedi recimo 3:1, no ja trenutno u ekipi vidim katastrofalnu atmosferu što je uz povrede i najveći problem Bayerna.
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Smežurani Lulek » 18 tra 2015, 16:45

Ne,promjeni trenera.Nije Bayern (sva sreća) Real ili Barcelona pa da se svake sezone mijenja trener.Desio se kiks u toj utakmici za koji su krivi isključivo igrači.Primilo se 3 glupa gola od ekipe koja ove godine nije poražena u LP.Za to nije kriv trener.Kaj vam je? Ozljede su također diktirale formu ekipe.Ribery i Robben su standardno svako malo ozljeđeni a na njima se bazira napadačka filozofija.2 najbolja igrača u klubu.Najlakše je reći kriv je trener.
"Kao mali sam imao neviđenu sreću da mi je otac imao tako veliku šaku da me se bojao udariti da me ne ubije"
Smežurani Lulek
Redoviti član
Redoviti član

PostPostao/la ivan » 18 tra 2015, 16:49

Titan napisao:Ekipa koja je počela utakmicu U Portugalu je igrački jača od Porta, to je činjenica. Nećemo valjda sada uspoređivati igrače? Ako je i to potrebno, onda okej.

Zbilja ne bih ulazio u neke preduge analize, ali evo recimo to ovako. Bayern je zbog izostanaka morao poprilično promijenit svoj plan igre jer jednostavno nemaju više igračku kvalitetu niti kvanitetu da ga provode. Zar to nema utjecaj na igru? Thiago jednostavno nije dovoljno fit za 90 min, Lahm također. Čak me plaši malo jer se jako slabo primjećuje na tekmama, a već igra 2-3 tjedna. Poanta je da, kao što i sam znaš, ne možeš uspoređivat igrača za igrača Bayern i Porto ako Porto cijelu sezonu igra tako kako igra, a mi smo morali promijenit svoju taktiku prije 2-3 tekme jer nam fale igrači. Slična usporedba kao gore što je Scar naveo Real i Atletico. I opet se vraćamo na poklonjene golove koji su totalno usmjerili utakmicu jer naravno da nismo mogli bezglavo napadat. 2 gola se mogu izvuć, 3 ili 4 već malo teže. Srećom zabili smo u gostima.
Nevezano za trenera ili ikoga konkretno, činjenica je da igrački kadar čine momčad. Ne podržavam ovisnost o jednom igraču i mi nismo takva ekipa, ali sada je stvarno situacija s ozljedama toliko kritična da sigurno zadnjih par godina nije nikad tako bilo. Dakle 6 prvotimaca, ne 1 ili 2. Plus tu su stvari kao umor koje se ne mogu ni izmjerit, a igraju ulogu jer stalno isti moraju igrat.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 17:10

Vidi drug jednu stvar. Povrede su sastavni dio fudbala, dešavaju se kada se najmanje očekuju. Bayern je imao velikih problema sa povredama, to stoji, ali prvih jedanaest je imenima jako kvalitetno. To što smo primili tri gola, a u napadu bez prilike osim gola je problem cijele priče. Igrali smo katastrofalno, black out 8-9 igrača. Sam Kaiser je izjavio da je sramota za igrače Bayerna da je Thiago bio najbolji u Bayernu, kada se zna da nije igrao godinu dana i da se tek vratio ranije dvije sedmice. Očigledno neko nije motivirao igrače ili je ipak sve do taktike :pep:
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la panda » 18 tra 2015, 17:12

Titan napisao:ali priznaj i sam da si previše blag prema sadašnjem treneru.

To je samo dio istine.
On je preblag, a ostatak je prekritičan.

Titan napisao:Kritika uvijek mora postojati, bez obzira da li gazimo sve ili ne.

Ako je kritika dobra i na mjestu, slažem se. Ako se kritizira samo da bi se kritiziralo, onda je to bezveze.

Titan napisao:Ja vjerujem da Bayern ima potencijal da izbaci Porta, da ih pobjedi recimo 3:1, no ja trenutno u ekipi vidim katastrofalnu atmosferu što je uz povrede i najveći problem Bayerna.

Takva atmosfera prvenstveno dolazi iz okoline, baš kao i ovog foruma recimo. Poprilično sam siguran da u samoj svlačionici ne vlada takva atmosfera, ali sva ta okolina vjerojatno djeluje i na ekipu.

Inače, da odgovorim na svoje gore postavljeno pitanje:

Dal' sam za to da Guardiola ode ?
I jesam i nisam. Jesam zato što mislim da se atmosfera oko samog kluba neće promjenit sve dok je on na klupi. Očekivanja su visoka (i to s razlogom), ali odkad je on sjeo na klupu neki ljudi očekuju previše. Očekuje se da se pobjeđuje u svakoj utakmici, da svaka pobjeda bude spektakl (50 prilika, 50 udaraca u okvir, 50 stopostotnih šansi, 50 golova) i onda kad toga nebude ili se desi pogreška i poraz, kritičari to dočekuju kao Božić - pa se na kraju krajeva i raduju kad Bayern izgubi samo da bi se moglo po Pepu zasrati i da bi mogli biti u pravu.
I sve dok je on u klubu, takva atmosfera će se i nastaviti.

Nisam za to da Pep ode jer mislim da je na kraju krajeva dobar trener. Ima on nekih svojih mušica i gluposti, ali mislim da nisu tako strašne. Prošlogodišnji poraz od Madrida ide definitivno njemu na kapu jer je onda imao skoro cijelu ekipu na okupu (osim Thiaga). Ovo protiv Porta sad je bilo teško za progutati, ali ono, oko izbora momčadi i nije imao previše izbora.

Ukoliko ćemo mjenjat trenera, pitanje zamjenika je delikatno.
Uvijek bi izbor nekako trebao pasti na nekoga tko ima odlične taktičke zamisli, ali i dobru dozu iskustva, a u ovom trenutku takvih u europi baš i nema previše.

Ancelotti - hvala, ali ne hvala.
Mou - još gore i od Guardiole :lol:
Benitez - to je 2 koraka dolje

Jedini izbor bi najvjerojatnije bio netko tko je dobar taktičar ali zato iskustveno lošiji - npr. Weinzierl
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la Titan » 18 tra 2015, 17:15

Pep je i sam izjavio da ostaje sljedeće sezone, tako da :)

S tim više sam siguran da odlazi nakon sljedeće sezone i to u Englesku.
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la ivan » 18 tra 2015, 17:17

Titan napisao:Vidi drug jednu stvar. Povrede su sastavni dio fudbala, dešavaju se kada se najmanje očekuju. Bayern je imao velikih problema sa povredama, to stoji, ali prvih jedanaest je imenima jako kvalitetno. To što smo primili tri gola, a u napadu bez prilike osim gola je problem cijele priče. Igrali smo katastrofalno, black out 8-9 igrača. Sam Kaiser je izjavio da je sramota za igrače Bayerna da je Thiago bio najbolji u Bayernu, kada se zna da nije igrao godinu dana i da se tek vratio ranije dvije sedmice. Očigledno neko nije motivirao igrače ili je ipak sve do taktike

Slažem se da su ozljede sastavni dio nogometa, ne tražim ja opravdanja za naše predstave zadnjih tjedana. Ja samo dajem objašnjenje. Mislim da nije realno očekivat istu igru i rezultate, zar ne?
A sad zašto se igralo tako kako se igralo...teško je reć. Ko zna šta bi bilo da nisu pali golovi ali sada je glupo raspravljat o tome. Dečki imaju šansu popravit sve kod kuće u utorak, iako nije baš ista situacija ali svejedno. Mislim da je krivica kolektivna, nikako samo igrači, ali opet ni samo trener. Čak zbilja ne znam što bih mu za tu konkretnu tekmu prigovorio. Nakon prvih 10 min teško je bit pametan. Prošle godine je momčad jako jako pala u formi nakon osvajanja prvenstva i tu je Pep kriv totalno što nije nekako održao formu. Sad je još sve u igri i mislim da bi mi letili da imamo punu postavu
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la luctl » 18 tra 2015, 17:54

Ja sam za otkaz čisto radi plaće koju ima. Da ima do 10M€ i sadašnje rezultate, progutao bi knedlu i rekao daj mu još jednu sezonu. Ovako ako ispadne od Porta, jebat ga.
troll u <3
luctl
Troller

PostPostao/la FCB_general » 20 tra 2015, 13:06

doro napisao:
effe__sa napisao:1. Ako bi ispao od Porta onda tendiram prema - DA, jer prolaz protiv Porta je pod muss, a ekipa se previše amaterski pokazala u Portu, mnogo grešaka su napravili koje se ne smiju dešavati, a Portugalci su bili čak i u duelima jači. To su strašne činjenice, zato želim iskupljenje u utorak. I vjerujem da će se ipak ekipa iskupiti, pa i ne želim o crnom scenariju razmišljat.
2. Eto dadoh odgovor pod 1.
3. Teško sada dati odgovor, ali npr nekako za Kloppa nisam, dobar je trener, ali slab taktičar. Tuchel i Weinzierl bi bili interesantna rješenja. Da je stekao trenersko iskustvo, onda bi mi tu prvi na listi bio Effenberg. Ipak trenutno nam treba bar malo iskusniji trener.
4. Tuchel je dobar taktičar, zna poraditi i na defanzivnoj postaci ekipe, imali bi dobar balans između defanzive i ofanzive. A Tuchel definitivno ima petlju. Za Weinzierla bi se moglo slično reći, on ima definitivno potencijala, interesantan trener.

:bravo:

Fino si to objasnio. :bravo:

Imam razloge zašto bi Guardiola trebao ostati, a opet i zašto ne. I da ispadne od Porta i ne osvrnem se na ispadanje iz Europe opet će imati strašan pritisak jer Pokal jednostavno MORA osvojiti, a gotovo sigurno nakon prolaza Dortmunda ne gine mu Wolfsburg u finalu koji je deklasirao našu ekipu u siječnju.
S eventualno jednom titulom u ovoj sezoni i uzme li se u obzir silni epiteti i hvalospjevi o najboljem treneru na svijetu, njegovoj plaći, stilu igre koji stalno tjera(a da nije ozljeda ne bi gledali Dortmund i Leverkusen), priči kad je došao kako će se prilagoditi klubu i igračima, dr. MW-u koji ima 2 godine staža više od Ulija samog i tjeranju itd. zaista se čovjek može pitati ima li još jedan razlog zašto bi vodio naš klub i s čime bi on mogao promijeniti mišljenje, raspoloženje i (ne)povjerenje javnosti?

Tzv. kopernikanski preokreti u nogometu nisu toliko teški za dogoditi se, ali Guardiolu gledam od 2008. do danas i po ničemu se on ništa promijenio nije. K tome kad dodam kako on ima preko 42 godine i svoj karakter samim time jednostavno ne može promijeniti, meni to govori kako on ne može nešto radikalno promijeniti u budućnosti osim da nastavi prodaju određenih igrača i dovlačenja novih aktera iz Primere, eventualno Premierlige(koji su otišli iz Primere) kako bi ostvario svoj cilj.
Na kraju sve ostaje na Rummeniggeu(kojeg sada u javnosti spuštaju svi) koji mu daje bezuvjetnu podršku i spreman je napasti sve druge za njega i Sammeru koji se nakon mini-bure s Heynckesom pri dolasku u klub u potpunosti 'pripitomio' dolaskom Katalonca i postao obični fikus.

Od novih trenera mogu očekivati bilo koga. Tuchel je dogovorio s Dortmundom i time otpada, Klopp uopće nije realna opcija nakon žuto-crne ere, Favre je odbio Dortmunda i ostaje u Gladbachu i mislim kako ni od njega ništa, Weinzierl je do 2019. potpisao s Augsburgom i mislim kako se on isto mora kaliti naredne 2-3 sezone. Uglavnom, trenera za Double i četvrfinale LP naći ne bi trebao predstavljati neki problem.
Ja bih čak zaboravljenog inovatora Spallettija(koji je uveo lažnu 9-tku u nogomet) doveo u klub. :problem:
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva