Bundesliga Saison 2016/2017.

Arhivirane teme...

Tko će osvojiti BL?

Anketa je završila: 11 srp 2015, 22:06.

Bayern
5
71%
Bayer
0
Nema glasova
Wolfsburg
2
29%
Borussia Mönchengladbach
0
Nema glasova
Borussia Dortmund
0
Nema glasova
Schalke
0
Nema glasova
Augsburg
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 7

Re: Bundesliga Saison 2016/2017.

PostPostao/la Murta » 13 tra 2017, 23:15

Kad je zadnji put neki Bundesligaš napravio odvažan trenerski potez? Pod to pripada:
- nije iz DE/AU/SUI
- nije bivši igrač u BL
- nije prije radio u BL

Znači samo ta tri uvjeta i da naravno klub nije Bayern jer uzet van Gaala/Pepa/Carla nije odvažno jer oni imaju vrhunsku reputaciju.

Ja sam pobrojao sljedeće:
- Kasper Hjulmand - Mainz 2014.
- Ståle Solbakken - Koln 2011.
- Martin Jol - Hamburg 2008.
- Bojan Prašnikar - Cottbus 2007.
- Dick Advokaat - BMG 2004.
- Bert van Marwijk - Dortmund 2004.
- Eric Gerets - Kaiserslautern 2002.

NB: van Marwijka sam izvukao iz glave, wikipedija od 2005-06 pa na ranije nema popis trn

Obojica Danaca su kritizirana zbog "lijenosti", ali moram priznati klubovima da su to out-of-the-box rješenja, dapače, ja sam bio veliki fan Solbakkena ako se neki forumaši sjećaju.
Jol je 3 godine bio trener Tottenhama, koliko je to odvažno, teško je reći, ali ne ispada niti po jednom od 3 uvjeta.
Prašnikar je realno preuzeo klub pred ispadanjem, bez neke ambicije osim spasa. On na ligu utjecaja realno nije mogao imati.
Advokaat - čitaj Jol x 4 puta bolji.
van Marwijk - Jest da je igrao protiv BVB 2002. u finalu kupa UEFA-e, ali nikada nije radio u BL niti igdje osim u Nizozemskoj. Zapravo, nisam siguran zbog 2002 koliko je ovo bilo odvažno.
Gerets - e, prvi pravi odvažan trenerski potez osim Danaca. Nije radio u Njemačkoj, nije veliko ime, niti je imao igračko-trenerskog iskustva u BL.

Koliko je žalosna ova lista? Jako. Ne kažem da su stranci end all, be all, ali BL je trenerski zatvorena, a strani klubovi je redovito šamaraju. Možda bi bilo dobro probat s nekim tko ima drukčiju perspektivu.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 14 tra 2017, 06:23

Brutalno se visoko letilo sada ono bum šamarčine i tras na pod. Sve živo očerupano, ne znaš više ko pije ko plača.

Bayern, BvB, Schalke u jednom tjednu...Ne vraćamo se, vratili smo se na staro... ;)

Od 2012 pa do danas raslo se i razvijalo, ali ne na način koji je bitan. Liga opčenito ima više svega ali je bitno sa čim se uspoređuje.

Možemo mi reči kaj oćemo, ali nas je Juve stigo htjeli mi to priznati ili ne, Napoli je ziher klub koji se sad mjeri sa BvB, jedino što Poli možda ima manje sreće u ždrijebu, a 3.-4. klub BL nema...Uglavnom razvoj se je dogodio, ali ne onakav kakav se trebao dogoditi.

BL je postala jača, ali se nije ustabila u elitnom razredu. Znači BvB je počeo izgledati na nešto pa je opet propo, a s druge strane da se bar još 2-3 kluba nisu mogli malo bolje ustaličiti to mi je baš ono za nepovjerovati.

Gadi mi se što se još uvijek radi na način, otišo XHAKA, ajmo po Kramera i natezat ćemo se za Cristensena i nećemo na kraju niš našraviti.

Znate kak ljudi vole srat da je Bayern uništio BvB - Bayern kupi Gotzea u trenutku kad je ozlijeđen, a BvB si nabavi MkhT- - pa sad da je to bio neki veliki minus kada se sve skupa sagleda i nije. Bayern zeme Lewu, zbog toga se razvije Auba ond au jednoj sezoni BvB bude očeupana za Hummelsa, MKH i Gundogana i sve je tomu Bayern kriv.

Pa kak Bayern može bit kriv kad oni umjesto Hummelsa uzmu Bartru, Gundogana Rodea, Mkh - pol kile govana plus Dembelea? Takav način rada nije po meni napredan već je ono spasi kaj se spasi da i mi nemremo drugačije, pa ak nam se potrefi SEX, a ako ne koga BK.

Bayernu sad ćekat opet neku generaciju u nekom klubu kja će nam postati konkurencija je debilno, a druge nema. U biti baš sam onak dosta izgubio interes za svime - 5 puta zaredom prvaci - nikad nisam mislio da ću to doživjeti :shock: Jednostavno UŽAS!!! Ono počinjem živit za par tekmi u LP u sezoni godišnjei onda kad spušimo ne znam kud bi sam sa sobom.

Ak BUNDESLIGA ne pusti nekog ulagača, koji će ligu napraviti zanimljivom, fakat neznam da li će više imati smisla pratiti BUNDESLIGU, ako nisi Njemac...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 16 tra 2017, 10:12

Leipzig osiguro LP bumo vidli kaj bu sad napravio miljarderčić u toj situaciji :mrgreen:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la panda » 20 tra 2017, 01:59

OpopopSlika

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la cruz » 20 tra 2017, 11:28

Murta napisao:
cruz napisao:
anton 1983 napisao:Ma mene tolko nesmeta sranje po sucima, već to da se aludira na dogovor.

A najviše me jebu ovi kmečci što neshvaćaju, da je Bayern u jednom trenutku imao razinu da ga sudac nemože sjebat i umjesto da se opterećuju padom na nižu razinu, oni se jebu oko nećega što će se 100 tisuća puta u jednoj sezoni dogoditi...

Jebe se meni kaj nas je sudac pokro! Mene muči što više nismo toliko kvalitetni da su nam šanse za osvajanje LP 51%, a ne kao što je sada 49%! :neee:

zato što smo prihvatili da ova momčad nije sexualna ko prije, zato se hvatamo za slamku. Nije mi jasno zašto ne prihvatiš ovakvu sezonu... ovakva sezona se mora desiti, gdje Lahm i Alonso igraju posljednje utakmice a Ribery i Robben idalje nose momčad - skupa im skoro 70 godina.

ja sam do nedavno (kada smo napokon krenuli s dobrim partijama po BL i LP) pomislio da "PEAK" još nije stigao, ali od prve tekme s realom se dogodila prekretnica. nisam ju više smatrao sposobnom proći reala. i kada smo bili na 1:2 i real se pripao - Bayern je itekako mogao proći. zato mi KMEČIMO. a to što tebe brine - ja sam već prihvatio. a sad idi na topic remonta i piši o ovome.

ova tekma označava kraj jedne ere

Vidiš, ja sam nakon utakmice u Barceloni prihvatio da je prošlo vrijeme kad se od Bayerna očekuje naslov LP i došlo ono u kojem je finale ugodno iznenađenje. Prošle godine je LP bila nekarakteristično slaba pa smo ušli u polufinale, al realno nismo bili baš jako dobri. Da si Borussia nije pucala u nogu u BL zbog EL, ne znam dal bi uopće bili prvaci lani. Ove godine je pak BL nekarakteristično slaba i to se rezultatski nije vidjelo u BL, ali dojam igre je bio loš.

dogodine će BL u LP predstavljat i Leipzig i Hoffenheim, a u EL (najvjerojatnije) Hertha i Köln

not sure if :haha: or :harakiri:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 20 tra 2017, 12:15

cruz napisao:
dogodine će BL u LP predstavljat i Leipzig i Hoffenheim, a u EL (najvjerojatnije) Hertha i Köln

not sure if :haha: or :harakiri:

1. Pitanje je dal će RBL zbog FFP-a smjeti u LP
2. RBL je dugoročno jak klub, odlično je da su ušli u LP
3. Dok god je Nagelsmann u Hoffenheimu, oni mogu u LP što se mene tiče, zadnjih godina rade dobro i ambiciozno, rezultati se vide
4. Slažem se za Köln i Herthu, iako Hertha ima potencijala, to nije to, Schmadke u Kölnu dobro radi i šteta da nije manager boljeg kluba
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 24 tra 2017, 12:18

Kad vidim koliko su Schalke, Glabach, Wolfsburg i Kusen samo u godinu dana/dvije (posebno posljednju), propali, želudac mi se okrene...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 24 tra 2017, 14:02

Slika

ovo je sezona nakon koje se potentni klubovi poput Gladbacha, Schalkea, Leverkusena i Wolfsburga vjerojatno neće kvalificirati za europska natjecanja.

:facepalm:

hoće li zadržati ono nešto igrača što vrijedi?!
Ovako teško..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 24 tra 2017, 14:24

Igrači poput:
Brandt, Leno, Goretzka, Tah, Bellarabi, T.Hazard, Chicharito, Rodriguez, itd.
mogu itekako biti interesantni Dortmundu, Leipzigu i Hoffenheimu, pojedini čak i Bayernu.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 24 tra 2017, 14:38

Leno možda ide u Real. Al bi trebao biti itekako zanimljiv BVB-u, koji je njima bio vrag da dovode Burkija.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 25 tra 2017, 07:50

Sad Murta dobro zbori da bi se hofić i RBS mogli namiriti iz ovih propalih klubova i tu slijedi propić. Umjesto da su ovi propaliteti ostali jednako jaki, a RBS i Hofić ih stigli zbog općeg rasta kvalitete e to bi bio SEX i još da se it Wolfsburga schalke itd nemre niš kupit već da se drugi moraju od negdje drugdje pojaćati, e onda bi to bilo to... A ovak...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 28 tra 2017, 06:40

Al kad mi je momčad s ovom gol razlikom šesta na tabeli!

38:52 -14

Samo u BUNDESLIGI! :hehe:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 29 tra 2017, 13:26

Razbi Schalke fino Leverkusena sinoć....Sada možda i uhvate EL. U narednom kolu im je bitan susret protiv Freiburga, gdje bi u slučaju pobjede se mogli nadati i šestom mjestu.
A Leverkusen u totalnom rasulu. A Korkut je jedna velika Leverkusenova fula. Da im se ne desi opet, da Voller ko nekad mora preuzeti trenersko kormilo... :D

Za ovog Hoewedesa mi je tačno drago što je uzeo onu titulu svjetskog prvaka 2014. godine, jer u svim ovim godinama uvijek gori na terenu, predvodi ekipu. Jedan sjajan stoper i toliko dugo vjeran Schalkeu i pored brojnih ponuda koje je imao. A pokazalo se da zna igrati i druge pozicije, poput bekovskih... :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 29 tra 2017, 14:32

Kad ti u Leverkusenu bude FAN AUFSTAND onda znaš da je govno pogodilo ventilator! :hehe:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 29 tra 2017, 16:36

Dortmund ne moze Koln da pobedi. Treba da nas je sramota sto su nas izbacili iz kupa. Leipzig je isto kiksno. Danas obezbediti Bundesligu!
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva