ODLAZI I NE VRAĆAJ SE

Arhivirane teme...

Koga od navedenih ne želite vidjeti u Bayernu dogodine?

Anketa je završila: 10 lip 2016, 19:28.

Benatia
8
13%
Tasci
6
10%
Badstuber
2
3%
Martinez
1
2%
Bernat
10
16%
Rafinha
8
13%
Rode
5
8%
Alonso
3
5%
Thiago
7
11%
Götze
5
8%
Ribery
3
5%
Robben
3
5%

Ukupno glasova : 61

ODLAZI I NE VRAĆAJ SE

PostPostao/la Murta » 04 svi 2016, 19:28

Očito je da će dijelovi momčadi ići na remont, još se ne zna koliko dubok i tko su potencijalne zamjene.

Imate 11 opcija i 11 glasova, ako ne želite nikoga, možete označiti sve. Anketa traje do početka EP 2016.

Kandidati koje ne moram posebno objašnjavati su Benatia, Rafinha, Tasci i Rode.

Badstuber - ozljede. Naravno da ima ogromnu kvalitetu kad je zdrav. Ali kad je on to zdrav?

Martinez - jel stoper ili vezni? Stoper nije, vidi li ga Ancelotti na veznom? Koliko može dugo biti zdrav u kontinuitetu?

Bernat - tko ga je izabrao, Pep ili uprava? Vjerojatno je siguran kao drugi bek, ali nek bude opcija u anketi.

Alonso - prestar ili ne? Produžio je do 2017. i vjerojatno će ostati do kraja ugovora. Ali nikad se ne zna. Produžio je i u Madridu prije odlaska. Što ako Pep pozove?

Thiago - zdravlje i loši nastupi u Ligi prvaka. Bayern njega sigurno neće nuditi, ali ako netko (Pep, Barca, United?) pozove, nećemo niti odmah poklapati slušalicu. Mogao bi biti Ancelottijev tip igrača više nego Pepov koliko god to blesavo zvučalo. U Carlovom sistemu bi vjerojatno dobio više odgovornosti kad ima loptu jer se igra direktnije.

E sad oni teški:

Götze - razočaranje. Očekivali smo da bar bude njemački David Silva, a san je bio njemački Messi. Nije niti jedno. Ili možda je, ali ga konkurencija (Muller) ubija? Zasad ne znamo.

Ribery - još jedan s ugovorom do 2017. koji vjerojatno ostaje dotad i ne poslije. Legenda kluba. Legenda Bayernove bolnice zadnjih godina. I onda odigra kao sinoć. Prije 3 mjeseca bi svi rekli da može ići na klupu i onda u penziju dogodine jer je Costa igrao veličanstveno. Danas nije kao prije 3 mjeseca.

Robben - da, ugovor do 2017. On sigurno ne odlazi ove sezone, treba li ostati poslije 2017. O tome će se odlučivati na proljeće sljedeće godine. Izrazio je želju za ostankom u Bayernu do kraja top karijere i ponovnim igranjem u Groningenu nakon. Ja bi ga produžio jer sam s njim siguran da će uvijek biti fizički spreman kad je zdrav.

Problem s ostancima Robbena i Riberyja je što Costa i Coman također ostaju. Trebamo pojačanja na krilima, a malo je slobodnih minuta i sa tretiranjem Comana samo kao talenta kojem se "poklanja" prilika. To je ono pitanje da nije problem kad je netko potrgan, ali što kad su svi zdravi? Premalo je mjesta na klupi, kamoli na terenu.

anton 1983 napisao:Kako god uvijek se veselim tim novim stvarima, al najviše od svega me muči, što ako su Thiago i Gotze late blumeri - pa ubit ću se onda smile44

E sad si zamislite da smo Schweinija prodali Džubrentusu 2009., što je bilo realna opcija jer je cijeli klub bio frustiran njegovim igrama. Ali dogodilo se čudo: otišao Ze Roberto, a došao Robben pa je Schweini konačno dobio priliku igrati u sredini, a ne na desnom krilu.

Zato bi ja riskirao s ostankom Goetzea i potencijalnim besplatnim odlaskom. Bar da ga vode dvojica različitih trenera u različitim sustavima.
Murta
Sekretar
Sekretar

Re: ODLAZI I NE VRAĆAJ SE

PostPostao/la melodyne » 04 svi 2016, 19:32

Pomislih da je tema namenjena Pepu. :lol:

Benatia i Tasci odlaze sigurno. Tu se verovatno svi slazemo. Hummels prelazi ili mozda Varane! :smile10:

Rafinha ostaje ako ne nadjemo novog desnog beka. Mozda Kimmich to moze da igra?

Rode? Ako moramo da ga damo da bi doveli Matsa onda moze. Ovako neka ga. Zahvalan je igrac i nece da se buni sto je na klupi.

Martinez ostaje i basta.

Bernatinho? Uvaliti ga Pepu. On bi ga uzeo garant. Panj Kolarov nece biti u Pepovim planovima. Doplatiti i uzeti Roudrigueza. Alaba onda moze i u vezu. :bravo:

Alonsa verovatno hoce Carlo... Ali ako bude ponude treba razmisliti o prodaji. Nisam napisao da mi je sinoc bio odlican. Super je anticipirao sto je sakrilo njegovu sporu prdaru.

Thiago! :smajl006: On ne moze da se izbori za prvu postavu protiv Xabia koji ima 34 godine. Ispade da mu je Baskijac veci ljubimac. :lol: Pjanic In, Thiago Out. Naravno ako dodje to transfera Pjane.

Gotze raus Griezmann IN! "--" Njega sam hteo jos pre 3, 4 godine.

Robben i Ribery... Ne znam stvarno koliko cemo produzavati sa njima. Ali sam za njihov ostanak jer mogu jos dosta da nam pruze pogotovu Robben.
Zadnja izmjena: melodyne; 04 svi 2016, 19:49; ukupno mijenjano 1 put/a.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 04 svi 2016, 19:48

Od ovih 11 tek trojicu bi ostavio(Tasci, Ribery i Robben), dvojicu bih možda razmislio da prodam za brutalnu lovu a ne po Caritas akcijama(Martínez i Maza junior), ostalih 6 bih prodao bez nekog žaljenja + još jednom, koji nije na listi, bih poručio neka traži novi klub i sreću(invalid Badstuber).

Tasci, Ribery i Robben mogu biti rezerve. Ribery je opet sinoć to pokazao što je on zapravo Bayernu i kad ga dugo nema na terenu. Kod Robbena je slična situacija. Tasci je solidna 3-4 opcija za stopera koju Bayern cijelu ovu sezonu nema.

Götze i Maza junior su dosad trebali biti violine uz Müllera i Alabu a oni nakon 3 godine su u Bayernu još svjetski talenti a ne klase. Potpuni debakl kad se pogleda što su oni u ljeto 2013. svojim dolaskom i pojavom predstavljali za Bayern. Rekli smo prije 4-5 godina kako su Bastian i Kroos zadnji igrači čiji će razvoj Bayern trpiti više od 2 godine. Tako je i bilo. Bastiana smo čekali 7 godina, Kroosa 2 godine. Na kraju smo to pogazili s Götzeom, a i s Maza juniorom. Opravdavamo se ozljedama dok ekipa jednostavno nema dva potrebna kvalitetna igrača koja su nužna za ekipu koja računa na 22 igrača u polju.

U zadnje vrijeme s Martínezom više ni ne znam što bi s njime trebalo i gdje bi ga uopće trebalo koristiti kada ga nema 2 godine. Sad je on konačno tu, ali je u međuprostor - nit' više znaš je li stoper nit' više znaš je li veznjak s obzirom da se priča o Hummelsu koji bi trebao biti uz rame šefu Boatengu.

Rode cijelu ovu sezonu nije igrač Bayerna, Rafinha se može prodati ukoliko dođe ponuda jer se već sad mora tražiti alternativa Lahmu koji za dvije godine završava karijeru, Bernat se ne miče prema naprijed otkako je došao u klub, dok na vremešnog Alonsa nepotista ne računam otkako je odigrao polusezonu za streljanje prošle godine.
Benatiju sam u zadnje vrijeme i odjenuo u Juventusov dres jer Bayern i on nisu skrojeni jedno za drugo.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 04 svi 2016, 19:56

melodyne napisao:Pomislih da je tema namenjena Pepu. :lol:

Misliš da je to slučajno? :mrgreen: Da ljudi čim vide naslov, ulete džonom za crveni. :smile10:

FCB_general napisao:još jednom, koji nije na listi, bih poručio neka traži novi klub i sreću(invalid Badstuber).

Dodan na listu.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Lahm » 05 svi 2016, 05:54

Benatia - najbolji stoper propale stajske Serie A moze slobodno nazad u istu.
Tasci - vjerojatno ce otici posto zeli igrati, a s ozbirom da lovimo stopercinu, sumnjam da bi se zadovoljio sa ulogom rezerve, ja ga osobno ne bi prodao.

Badstuber - neka ostane, pa pomoz Bog
Martinez - Obozavam ovog igraca, pravi Conquistador
Bernat- PRODAJA !!! Tycoon Premier League i zdravo. Kao sto naslov teme govori...Odlazi i ne vracaj se (vise)
Rafinha-ako dodje ponuda, prodat, naci novog beka.
Rode-prodaja, nece se naigrati kod onog masnog debila
Alonso-ostavit ga sljedece sezone, i kasnije mu se zahvalit
Thiago-ako dodje ponuda, prodat ( bude sigurno, treba Pep nekoga da mu gladi muda :smile10: )
Götze-ostavit, mozda procvjeta, ako ne, zahvalit mu se i to je to.
Ribery-produzit na sezonu dvije, reducirat mu ugovor.
Robben-isto kao i sa Franzom.
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la anton 1983 » 05 svi 2016, 06:01

Neću sad za ovo otvarat temu neg ću samo pitat,

Da li itko, ali baš itko od Vas vjeruje da će gotze ostat u klubu? S tim da to vjerovanje mora biti u stanju pokriti sa bilo kakvim objašnjenjem, pa taman tipa, šapnu mi je Drago Čosić!

Ja tražim, ali nemogu nači nikakvo, ali baš nikakvo koliko toliko vjerojatno rješenje, zbog kojeg bi Gotze ostao u klubu.

Pretpostavka je da ziher ne idemo sa njim u sezonu a da neprodužimo ugovor - to se zna. E sad koji bi razlog bio da se neproduži već sada ugovor, ako bar jedna strana to želi? Ako Bayern želi ugovor bi bio produžen, jer Gotze će ga produžiti ili je izrazio želju da neće ostati - što znači da i ako Bayern želi pordužiti u ovom trenutku, već je dobio odbijenicu i Gotze ide.

Ako Gotze želi produžiti Bayern bi već sa njim produžio - što znači da Bayern ne želi produžiti i traži se kupac.

Mislim dal je moguće da se CA još uvijeknije odlučio da li želi ili ne želi Gotzea u klubu?!?!?!

Eto vam izazov!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 05 svi 2016, 07:16

majke mi, nisam nikako motiviran pisati o ičemu. Toliko je sjebitisa još u meni da nemam volje. Osjećam se zasićeno.
još kad se sjetim je Lahm još samo dvije sezone tu..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 05 svi 2016, 07:18

cruz napisao:majke mi, nisam nikako motiviran pisati o ičemu. Toliko je sjebitisa još u meni da nemam volje. Osjećam se zasićeno.
još kad se sjetim je Lahm još samo dvije sezone tu..

Kažem ti treba nam odmor, sve je ovo sad na silu...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 06 svi 2016, 09:22

Pretvoriti ću ukratko ovaj topic u temu "odlazi Pep i ne vraćaj se" - pošto je topic Pep Guardiola zaključan (ne znam zašto)

malo sam došao sebi nakon razočaranja prije tri dana, no i dalje nemam volje pričati o transferima i kadru.

fan sam guardiole već od prvih barcinih dana, tip je fascinantan i boli ga kurac za druge on radi svoj posao i time je kao mladi coach došao do samog vrha među trenerima. kada je došao u bayern ja sam bio presretan, jer sam znao da s njim imamo garanciju za dominaciju. i dobili smo je!

e sad, šta želim reći, ta NAVIKA da Bayern mora dominirati je dovela do minimalnog cilja - TRIPLE je minimalni cilj. Inače si neuspješan.

Kako bolesna postavka. Velika je mogućnost neuspješnog pothvata kod takvih bolesno visokih ciljeva. mogućnost da u tri godine osvoji trebel - nakon što je došao u treble-momčad je vrlo mala. svake godine i drugi klubovi pokušavaju osvojiti ligu prvaka, znate.

ja pratim Bayern od 1994. i u tih 19 godina prije Pepa NIJEDAN trener nije dobio tako bolestan zadatak DA MORA OSVOJITI LIGU PRVAKA.

nepošteno? onima koji igraju football managera je to normalno ;)

ja ne branim Pepa. Krivo mi je što se nije uspjelo u tom iskoraku - finale LP. jedino smo ove godine bili BOLJI, a ispali, zbog sudačkih grešaka i penala, čisti peh znači.
pep je tom popularnom ciganu tzv Cholu zavrnuo jaja i odradio lekciju nogometa. To ljudi neće veličati, već veličaju onog kojeg su suci poslali u finale i protiv bayerna i protiv barce.

Slijedi nam razdoblje manjeg uspjeha, no to ovi football manageri još ne mogu predvidjeti, kad prate Bayern tek od Heynckesovog drugog angažmana.

I meni je Bayern pod Pepom nekad išao na živce jer smo u svakoj sezoni upadali u nekakvo krizno razdoblje di se forsira tada neefektivna pass-igra, ali svaka ekipa prođe takvo razdoblje u sezoni, evo Barca je bila favorit za obnavljanje treble-a pa je na rubu da ništa ne osvoji..

Pep će otić a dolazi nam trener kojeg će NADAM SE pritiskati jednaka nepravedna očekivanja kao Pepa.

Herr Karlo, ein Treble bitte ;)
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 06 svi 2016, 10:59

Imaš dvije teme o Pepu, jedna je otključana, ali što se mene tiče, možemo pisati ovdje.

Pep je najviše usrao 2013.-14. kad smo stvarno igrali na posjed, tiki-taku, a poslije toga se mnogi nisu niti trudili razumjeti Bayern. Da je tada igrao kao ove sezone, a ove došao do tiki-take, vjerojatno bi imao puno ugodniji boravak u Bayernu.

Također bitna činjenica: njemačka nogometna javnost u ovom trenutku je na razini ranih 2000.-tih. Nekako se dogodilo da "stručni" opinion-makeri budu Schuster, Matthaus, Scholl koji su jednako grozni kao Scorija, Vlaović i ostali hrvatski idioti. Kahn je iznad te skupine, ali manje je u javnosti kad ZDF ne prenosi samo Bayern. On zna i biti slabo artikuliran, na terenu je uvijek jako dobro prenosio emocije momčadi, ali u studiju je dosadan.
Da ne govorim koliko je Fuss kao komentator LP utakmica bio informativniji nego Rethy.

Pepa je navijaču teško objektivno procijeniti kad mediji guraju svakakva sranja koja nemaju veze s mozgom. Jedine informacije koje može dobiti su ono što sam vidi na utakmicama i ono što piše u medijima (uključujući internet, forume i sl.). Npr. činjenica je da u Bayernu od dolaska Pepa postoji epidemija ozljeda, da je on sam promijenio kondicijske trenere, prvi put od Klinsmanna s čijim su ljudima radili i LvG i Heynckes te da Pep nije bio zadovoljan radom doktorske službe.
Možeš postaviti legitimnu tezu da Pepovi ljudi ne rade jednako dobro, ali isto se sjetiti da je Gomez sjeban na identičan način kao Ribery, a tad Pep još nije bio u klubu. Njemački novinari će naravno prenijeti kao: "Pep tjera doktora, Bayernovu legentu koja je 20 godina u klubu". I kako da sada znati tko je u pravu bez pogleda na medicinsku dokumentaciju i treninge?

Snaga momčadi je u ovom trenutku također pitanje. Mi smo se navikli da su neki igrači tu i sjećamo ih se kao odličnih, ali prošlo je tri godine od Triplea. Jel to momčad za sigurno osvajanje LP ili joj je pravi domet 1/4 finale? Na kraju ostaje i pitanje sreće koje protiv Atletica i Barcelone u gostima nije bilo.

A što se tiče ispadanja od Španjolaca, pogledajte ovu grafiku:

Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 06 svi 2016, 11:06

Jedna od najhvećih greški je što Pep "ciganski" nije potpisao ugovor na 4 godine jer bi ziher samnjio pritisak na sebe i onda u trećoj kak bilo da bilo rekao nemrem ja više idem ja ća - kako god okreneš u situaciji kad neosvoji LP ljudi bi na njega isto gledali.

No to što bi mu ta jedna godine "prividno" dala da je na papiru, je jedan prijeko potreban mir kojeg nije imao...

zamislite koliko bi bio manji presing pred tekme sa Atleticom da je imao još jednu godinu ugovora.

Makar to su sve neke ideje Što bi jbo da nisi debel...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la panda » 06 svi 2016, 12:21

Pep Guardiola zur Beurteilung seiner Zeit in München: "Wenn die Beurteilung davon abhängt ob ich die Championsleague gewinne, dann habe ich versagt"
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 06 svi 2016, 12:32

Murta napisao:A što se tiče ispadanja od Španjolaca, pogledajte ovu grafiku:

Koliko ividim to je od 2000. iako piše od novog milenija(što ja mislim da starta kad i novo stoljeće - 2001.). Sve u svemu to i je to. Zadnjih 16 godina, 15 finala njima.

Kakva RUPČAGA na Njemačkoj kad je Uefa Cup/Europa League u pitanju. Jednom rječju - katastrofa! Totalna! Da se čak ni u prošlom desetljeću to natjecanje nije moglo osvojiti... :doh: HSV, Leverkusen i Werder krajem prošlog desetljeća kao najčešći klubovi u završnici, koji beskičmenjaci...

Talijani totalni pljugeri u EL i sad se vidi koliko su podcijenjivali i omalovažavali to natjecanje zadnjih 17 godina.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 06 svi 2016, 14:07

Tko misli da će Ancelotti uspjeti tri godine zaredom doći u polufinale lige prvaka?
Tko je od vas UVJEREN da će uopće doći do finala tokom svog boravka u Bayernu?
:roll:
Englezi su zadnjih godina davali stotine i stotine milijuna eura i opet nitko nije uspio doći (ni uz pomoć sudaca) do finala :bravo:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 06 svi 2016, 14:30

cruz napisao:Tko misli da će Ancelotti uspjeti tri godine zaredom doći u polufinale lige prvaka?
Tko je od vas UVJEREN da će uopće doći do finala tokom svog boravka u Bayernu?
:roll:
Englezi su zadnjih godina davali stotine i stotine milijuna eura i opet nitko nije uspio doći (ni uz pomoć sudaca) do finala :bravo:

Ni od Ancelottija se ne bi trebalo ocekivat osvajanje i uzimat to za ultimatum.

Problema bi moglo bit jedino ako mu BVB ukrade prvenstvo a u LP-a ne dode do polufinala ili slicno.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

Sljedeće

Vrati se na: Arhiva