Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

Arhivirane teme...

Re: Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

PostPostao/la FCB_general » 20 svi 2019, 09:48

Za njega je najbolja stvar povratak u Benficu gdje mladi Portugalci igraju i prvaci su ove sezone.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 20 svi 2019, 09:55

Ironija je što je silom prilika odigrao 3/4 zadnje odlučujuće tekme i još i zabio prilično važan gol za 3-1. A većinu drugog dijela sezone nažalost presjedio na klupi...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 20 svi 2019, 10:18

Ove sezone je veliki europski talent odigrao mizernih i bijednih 567 minuta u Bundesligi, 125 minuta u LP i okruglo 90 minuta u Pokalu.

Ni 800 minuta ove sezone. Kad se to preračuna u broj utakmica od 90 minuta, odigrao je manje od 9 cijelih utakmica u svim natjecanjima. Od njega Sven Ulreich ima više minuta kao Neuerova zamjena ove sezone.

Tragikomedija da smo mi njega pozicionirali u igrača kao Rudyja, Karimija i Schlaudraffa, a dosad je mogao vrijediti 80-90 milijuna eura da je igrao i razvijao se 3 godine na način koji se zamišljalo nakon Benfice i Eura 16'. :|
Mi smo njega doslovno prožderali iako mali i dalje u glavi se drži i nije potonuo.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 20 svi 2019, 10:25

Vec duze vreme zagovaram da se maloga baci uz Thiaga u vezu a ispred njih Leon ali tu je NK.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 20 svi 2019, 10:38

doro napisao:Vec duze vreme zagovaram da se maloga baci uz Thiaga u vezu a ispred njih Leon ali tu je NK.

To je rizično. Ok, protiv slabijih protivnika može proći ali igrati bez prave pravcate šetice protiv ozbiljnih ekipa je ruski rulet. Osim da imamo sexualnog trenera, koji to može izvesti. Kod Kovača je to druga priča, vidjeli smo kako smo ranjivi otraga s defensiv-spezialisten Kovačom. Stoga nam treba agresivna šestica ili novi trener....

To tvoje jedino može proći ako se Renata preškoluje za tu poziciju. To zahtjeva vremena i puno prakse. U Bayernu je pritisak na trenera ogroman i on si teško može dozvoliti neka eksplicitna riješenja ako nema hrabrosti i znanja.

S druge strane, je li šteta da Renato s takvom prodornošću i šutem igra daleko od gola?
Već smo Thiagov napadački učinak žrtvovali za playmakersku ulogu, bila bi možda šteta da i Renato mora biti čista defanziva.

Ja od početka mislim da Sanchesex može biti dobar igrač ali očito se nikako ne poklapaju stvari.

Nije Renato samo žrtva Kovača, ni prethodni treneri nisu puno držali do njega, on je prvenstveno žrtva managementa koje je nakon njegovog dolaska kupilo i Tolissoa i Jamesa i Goretzku i Rudya... A imali smo već i Vidala, Javija, Thiaga i jedno vrijeme Kimmicha.

Kako da se teenager probije koji ne zna ni njemački ni engleski niti je ikad igrao u stranoj momčadi? Kao što vidimo - dosta teško.

Po stoti put velim: Ako dovodiš high-profile mladića, ne smiješ ga dovest i reć mu "izbori se", ne, trebaš mu dati puno utakmica - ili nikako ne dovodit. Inače bacaš novac u vodu, mogo si kupit zrelijeg igrača s manje potencijala ali koji je spreman.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 20 svi 2019, 11:36

Nemora bit cisti defanzivac,bitno da je defanzivno stabilan,fizicki IMA sve predispozicije da igra centralnog veznog bas uz Thiaga...Leon bi im naravno pomagao a opet je opasan iz drugog plana....naprijed imamo 3 kreativna igraca za zabijat nikakva zrtva samo pravi igrac za sistem.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 24 svi 2019, 10:25

Što se tiče Jamesa, čitam sad ovaj spontani mini-interview koji me malo iznenađuje.

Bio je na otvaranju zdravog fast fooda od prijatelja, prvi javni nastup s novom curom u Münchenu.

"Obožavam to što u Münchenu mogu normalno živit, ići s kćeri gdje želim, navijači su puni respekta i nimalo opterećujući. Za razliku od Madrida."

Ostao bi on u FCB kako iz ljubavi prema Münchenu tako i pod uvjetom da ubuduće više igra..

Gdje ćete igrati u budućnosti?
"Ne znam još. Mogu samo reći da mi je super ovdje i da se dobro osjećam. Slijedeći tjedan ću znat kako dalje."

Navodno ga i reizen što se broj 10 oslobađa.. vjerovali ili ne.

Hoćete zaigrati u Berlinu?
"Idem s momčadi, ali ćemo još vidit hoću li moći zaigrat."

Bayern još ima 3 tjedna da ga kupi. Nekako sumnjam da ćemo to i učiniti jer se najavljuju preskupi transferi (Sane, Rodrigo). Što se mene tiče, ne moramo ga kupit..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 24 svi 2019, 13:06

To s njime mi se gadi zadnjih 7 mjeseci. Ako ga mi hoćemo onda daj ga više potpiši, a ne stalno trpiti otpad Bildovih praktikanata i ostalih njemačkih novinara.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 24 svi 2019, 13:09

FCB_general napisao:To s njime mi se gadi zadnjih 7 mjeseci. Ako ga mi hoćemo onda daj ga više potpiši, a ne stalno trpiti otpad Bildovih praktikanata i ostalih njemačkih novinara.

Pazi, kako klub zna da li ga uopće želi i treba?

Ako Kovač ostaje onda bi li pametno bilo kupiti Jamesa?

A ako dovedemo drugog trenera kod kojeg bi James imao top ulogu u momčadi?

Dakle, u odlučivanju Jamesove budućnosti - ključno je ko je trener i šta on želi.

I on i Müller su preskupi za držanje na klupi....
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 24 svi 2019, 13:26

Previše je tu "AKO, WENN, IF, SI" u priči. To više naginje tome da mi i dalje unatoč svemu ne znamo što želimo, dosta smo neodlučni i nemamo jasnu viziju za narednih 3-4 godine.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 24 svi 2019, 13:40

FCB_general napisao:Previše je tu "AKO, WENN, IF, SI" u priči. To više naginje tome da mi i dalje unatoč svemu ne znamo što želimo, dosta smo neodlučni i nemamo jasnu viziju za narednih 3-4 godine.

Pa ovo je dinamičan posao i ništa neobično da se neke stvari ne znaju. Meni je gore što se ne zna šta s trenerom a time i koja je filozofija nogometa.. James je samo jedan od igrača i rijetko koji igrač je bio u Bayernu cijelu karijeru. Plus James više nije ista vruća roba kao prije dvi godine...

Prema načinu kako želiš igrat gradiš momčad. Ništa neobično što se u ovoj fazi remonta neke stvari još ne znaju.
Ali ne znam ni što se tebi žuri i zašto tražiš baš sad jasnu strategiju. Bayern je deset godina imao jasnu filozofiju, sada smo u početku nove ere kluba i vidit ćemo najprije šta će bit s trenerom.

Ni Barca to nema a kao uvijek tika taka, domaći igrači itd. Čak i oni dovode reaktivno umjesto da proaktivno grade.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lahm » 24 svi 2019, 13:51

cruz napisao:
Bayern još ima 3 tjedna da ga kupi. Nekako sumnjam da ćemo to i učiniti jer se najavljuju preskupi transferi (Sane, Rodrigo). Što se mene tiče, ne moramo ga kupit..

Sve uredu, ali javlja se Problem a taj je, imas jednog kreativca u ekipi a to je Thiago. :idk:
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la cruz » 24 svi 2019, 14:20

Lahm napisao:
cruz napisao:

Sve uredu, ali javlja se Problem a taj je, imas jednog kreativca u ekipi a to je Thiago. :idk:

To je ozbiljan problem. Međutim Niko je imao Jamesa pa evo, nije baš koristio sve blagodati. Dao mu je jedan dio sezone da non stop igra, pa se opet vratio Mülleru. Kužiš? Nije u količini kreativaca bit, nego u upotrebi istih od trenera. Bar ja tako mislim.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 24 svi 2019, 15:04

Kad smo 2013 sve uzeli jedini "kreativac" nam je bio Kroos. Medjutim tada je Muller bio bolji 20 puta. :comeon:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 24 svi 2019, 15:22

melodyne napisao:Kad smo 2013 sve uzeli jedini "kreativac" nam je bio Kroos. Medjutim tada je Muller bio bolji 20 puta. :comeon:

Kroos? A Ribery? ;) A savršeno uigrana i motivirana ekipa s dobrim trenerom?

Velim:
cruz napisao:Nije u količini kreativaca bit, nego u upotrebi istih od trenera.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva