Josep "Pep" Guardiola

Arhivirane teme...

Re: Novi trener

PostPostao/la effe__sa » 04 lis 2012, 23:04

O novom treneru sam se nekad prije izjašnjavao a sad me Nele na drugoj temi potaknu da sad nešto napišem opet...

Nekako dosta sam ovde u dilemi koji bi nama trener najbolje odgovarao. S jedne strane bi volio da opet vratimo klasični njemački stil igre, gdje se pobjeđuju utakmice u ludim završnicama, gdje smo psihološki stabilni, da opet imamo još više borbenosti i psihičke snage i da ne podcjenjujemo protivnike. Pored elemenata lijepe igre, velikog posjeda, dominiranja na sredini terena, znamo mi naravno i dalje pokazat i elemente borbenosti, požrtvovanosti, znamo pobijedit i velike utakmice, velike protivnike (primjer je Real iz prošle sezone), ali jedan dio tog mentaliteta se izgubio što se vidi u utakmicama tipa Bate i Chelsea (u prvoj podcijenjen protivnik, u drugoj smo izgubili knap, a trebali smo dobit po mnogim elementima).

E sad neke stvari da bi se opet vratile na staro, tu mi padaju treneri na pamet poput Sammera i Slomke. Samo ovaj prvi je bolji ipak mislim za sportskog direktora, nekako je to njegov fach. E sad ak bi se Slomka slagao sa Sammerom, to bi mogla biti dobitna kombinacija, jer Mirko je sjajan taktičar, falio sam više puta njegov rad u Hannoveru. Međutim, jedino je pitanje kako bi se s našim zvijezdicama snašao on. Često mislim da bi to išlo, ali nekad imam malo i dilema. Po pitanju taktike, savremenog fudbala i sjajnih elemenata klasičnog njemačkog fudbala, Mirko je najjači i za mene čak najjači trener u Njemačkoj. On je u stanju duže zadržat ekipu na visokom nivou nego Favre na primjer (2 slučaja gdje je Favre nakon uspješne sezone slab u narednoj - Hertha i Gladbach).
Slomka po mnogo parametara ispadne idealni kandidat.

Guardiolin dolazak bi pozdravio isto i on bi donijeo dosta dobrog, ali opet malo razmišljam dal bi ipak Mirko bio bolje rješenje, jer nekako želim one žestoke elemente klasičnog njemačkog fudbala da vidim kod nas.

Neko rješenje sa starim zvijezdama poput Effenberga i Finka bi bilo dobro, ali tu obojici fali pravog iskustva. Fink ima nešto iskustva, ali za par godina bi mogao vodit Bayern. Fink je potencijalan trener, zna radit u pravim uslovima, a i mangupčina je. A za jednog Effenberga u klubu uvijek mjesta ima, a izgleda da je planiran on za upravu.

Za sad onda bi se ograničio na kandidate : Slomka, Guardiola, Sammer....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la TiLe » 04 lis 2012, 23:16

Kada se sve sagleda Slomka se ipak čini kao najbolji izbor. Ima znanje, iskustvo, a i autoritet mu ne bi trebao dolaziti u pitanje.

Guardiola je činio čuda sa Barcom, al kod njega se bojim da ga ne bi uhvatio Rijkaardov sindrom. To su Barcini ljudi. Naučeni su na njen stil i mislim da im je tešto prenijeti tu filozofiju na druge klubove. Za njega imam osjećaj da bi, ili briljirao, ili bio potpuni promašaj. Sredine nema. Da se mene pita ne bih riskirao s njim.

Sammera ne bih ni uzimao u razmatranje. Svaka njemu čast, al neka se drži sadašnje pozicije.
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 06 lis 2012, 11:37

Ja iskreno, sada se ne mogu prebaciti, da razmišljam o tome da si tražim novog trenera. Kako ću to kad imam aktualnog? Kada bu se baš pričalo o smjeni ili da je situacija takva da se mora pričati o novom treneru, onda bum i ja o tome počel ozbiljno razmišljat!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Miki » 06 lis 2012, 11:46

Ne znam sta bih rekao. Favre mi otpada iz svake kombinacije. Lik ne moze zadzati ekipu da igra konstantno dobro, a nema iskustva u vodjenju velike ekipe. Nikada u njemu nisam vidio kandidata za Bajernovu klupu, jer bih automatski bio veoma razocaran da ga dovedemo. Nama trebaju fudbalski lisci tipa GuuZ Hidink, Otmar Hitzfeld, Marcelo Lippi itd.

Jako bih volio da dovedemo Prandelija, ali je to za rubriku drkica. :lol:

Gvardiola je kocka. Ali, koliko god mi govorili da je on mogao samo u Barseloni da uspije, da tamo nije bitno ko je trener, to nije tacno. Barcelona sa Titom igra sa dosta manje sigurnosti nego unazad godinu-dvije. Prima mnogo vise golova i mnogo teze dolazi do pobjeda. Dakle, vidi se da im fali Gvardiola.

Jooooj, kad bi mogli Kloppa dovesti. "--" "--" "--" :D Ni ja necu da razmisljam o tome dok za to ne dodje vrijeme.
Uglavnom, Osram pokazuje da i pored tolikog iskustva ima nedostataka u svom radu.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Murta » 06 lis 2012, 12:58

Za mene je samo pitanje Guardiola ili Slomka? Nitko više.

Sad Talijani pišu da Guardiola ide u Milan.
Ja nikad ne bi mogao dat Slomki posao pored nezaposlenog Pepa, ali ako je ovaj nedostupan s oduševljenjem bi prihvatio Slomku.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la FCB_general » 07 lis 2012, 13:12

Bilo tko, samo neka može donijeti titule u prvenstvu. Zadnjih godina smo posustali sa trofejima, a izgubili smo 2 velika finala u Madridu i doma. Taj okus uspjeha i dominacije moramo vratiti. Kadar više nije problem, problem je taktika i psihologija.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 08 lis 2012, 13:43

kakav trener treba Bayernu?

je li Jupp Heynckes taj?

bi li neki drugi trener bolje obavljao posao nego što ga (je) Jupp obavlja(o) ???
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 10 lis 2012, 16:59

Treba nam novi Hitzfeld, znanje i karizma poput njegovog, ali i da ima fantastičan njuh za mlade igrače i skauting. Vrijeme je da mi konačno nešto počnemo mijenjati i na tom području jer tu baš i nismo preuspješni. Porto bi nam trebao biti uzor, konstantno mijenjaju ekipu i opet su u vrhu, kao i što su sve bogatiji.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 10 lis 2012, 19:58

Slomka je pred prodiženjem ugovora sa Hannoverom do 2016.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Murta » 13 lis 2012, 07:18

Mirko Slomka - Klartext-Interview in BILD: Werden SIE der nächste Bayern-Trainer? - Hannover 96 - Bild.de

Veli Mirkec da se Uli i on poznaju preko Tonniesa te da se povremeno čuju i razumiju jedan drugog. Nitko mu nije ponudio mjesto trenera u Bayernu, ali može razumjeti takve špekulacije jer i njemu i Juppu istiću ugovori ljeta 2013.

S Hannoverom uvijek želi biti među prvih 7. Ako bude tamo produživao ugovor, onda će sigurno ostati još neko vrijeme. Nikakve izlazne klauzule ne dolaze u obzir. :smajl007:

On ne ulazi u diskusije s 4. sucima jer oni ne mogu doživjeti nogomet kao treneri i igrači jer oni moraju samo gledati točno ili krivo. Ali neki put, u stresnim situacijama, je dobro razgovarati s njima.
Predlaže da 4. suci budu iskusni, a ne mladi, i da imaju određen utjecaj na odluke glavnih sudaca.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la cruz » 15 lis 2012, 09:11

Milan zagrizao za Guardiolu

nije nova vijest.
Međutim, njegov agent je sada potvrdio da ga je A.C. Milan kontaktirao ali da je ODBIO ponudu.

Pep se idalje nalazi u new yorku na odmoru sa obitelji

zasad su aktualne dvije priče oko Guardiole, Milan i Bayern...

spominje se cifra od 6mil neto plaće u Milanu, što je s obzirom na njihovo trenutno stanje apsurdno! nemaju novca ni da zadrže najvrijednije igrače, nii da dovedu išta kvalitetno, a kamoli da plaćaju i trenera 6 mil.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 17 lis 2012, 16:13

„Wenn Bayern München Mirko Slomka haben will, dann würde ich ihm sogar empfehlen, dieses Angebot anzunehmen“, sagte Kind im exklusiven Interview mit dem Sport-Nachrichtensender Sky Sport News HD: „Es ist doch der Wunsch eines jeden Trainers in Deutschland, Bayern München zu trainieren. Da habe ich vollstes Verständnis.“

Kind lobt seinen Trainer in den höchsten Tönen: „Mirko Slomka macht bei uns eine Superarbeit, ohne wenn und aber. Er ist unglaublich strukturiert, weiß genau, was er will und wie er dies professionell umsetzen kann. Er kennt aber auch seinen Marktwert, was vollkommen legitim ist.“ Der Präsident sieht den gemeinsam Weg jedoch noch nicht am Ende: „Slomka weiß, dass wir ihn sehr gerne halten würden. Unser Ziel ist die Weiterentwicklung von Hannover 96. Wenn wir das gemeinsam schaffen, wird es eine Erfolgsstory.“

Kind kaže da bi on preporučio Slomki da ode u Bayern, ako dođe naša ponuda. Veli i da je svakom njemačkom treneru san trenirati FCB, a Slomka zna svoju vrijednost i to je posve legitimno. Rado bi ga zadržao i ako u tome uspije, to bi bila uspješna priča.

:smajl007: za njegovo razmišljanje
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Lahm » 19 lis 2012, 10:36

Ulijev Wunschkandidat za iduću sezonu je Jupp.
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la cruz » 19 lis 2012, 12:15

Lahm napisao:Ulijev Wunschkandidat za iduću sezonu je Jupp.

zna se da je Jupp njegov čovjek, želi ga što više zadržati!

mislim da ako Bayern osvoji koju trofeju da će se Jupp povući.. gentleman-ski ;)

...e onda dovesti mlađeg i super talentiranog trenera, te mu dati dosta vremena...
to je moj Wunsch, da Bayern zadrži trenera malo duže od dvije sezone, nije nam već dugo pošlo za rukom
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la CroCHEF » 20 lis 2012, 21:21

http://www.tz-online.de/sport/fc-bayern ... 57371.html

Evo i KHR rekao da ce Jupp odlucit tek na zimu. :!:
Einmal Bayern immer Bayern!

★★MIA SAN MIA★★

★★REKORDMEISTER★★
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
CroCHEF