Mario Đilkušić - prodaja ili borba s Lewom?

Arhivirane teme...

Mario Mandžukić će :

ostat i sljedeće sezone u Bayernu
9
56%
otić na ljeto iz Bayerna
7
44%

Ukupno glasova : 16

Mario Đilkušić - prodaja ili borba s Lewom?

PostPostao/la Lennon » 24 ožu 2014, 10:25

Eto, puno toga smo raspravljali u vezi te teme. Sad imamo i temu o "Đilara vs Lewa", a i o tome ostaje li ili odlazi....?

Zbog čega bi bilo dobro da ostane? Zbog čega i kolko love bi dobili da ode? Kamo će otići ako ode? I onda kao šlag na kraju - Mandžo vs Lewa. 8-)

Već sam pisao o tome da je po meni on trenutno najbolji centarfor glavom na svijetu. I Pep je to potvrdio. Dolazi nam Lewa koji je kvalitetniji od Đilare na zemlji, kvalitetniji je i leđima okrenut od gola, kvalitetniji je tehničar. Mandžo ima prednost u skok igri, a i borbeniji je i srčaniji.

Također, puno toga se uspoređuje s Barcom i priča o tome da mi imamo plan B za razliku od njih. Taj plan B je očito onda - Đilkoš. Sam Uli Hoenes je nakon one tekme u Plzenu mislim pričao o tom planu B. Po meni bi bio korak unatrag ako ga prodamo jer kažem, nema boljeg centarfora glavom, pa onda kad tika taka neće urodit plodom, Đilara će skočit i zabit.

Opet s druge strane, ostanak u klubu i borba s Lewom donosi nam novog nezadovoljnog unutar slačione. Oba neće moći igrat u jakim utakmica, možda na kraju neće ni jedan bit unutra. Sve je to jako teško komentirat i objasnit, al radije imam slatke brige nego gorke.

I ako bi ga prodali, znači spominje se cifra od 30 milja eura. S obzirom da smo ga platili 17, dobili s njim ligu prvaka (možda i dvije), dvije bundeslige, najboljeg strijelca u našim redovima a možda i u Bundesligi ove sezone. Opet pun pogodak za nas. Mandžo se upisao u klubsku povijest, kamo sreće da ostane i upiše se zlatnim slovima u nju.
Zadnja izmjena: Lennon; 24 ožu 2014, 11:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

Re: Mario Đilkušić - prodaja ili borba s Lewom?

PostPostao/la cruz » 24 ožu 2014, 10:55

Bayern dobiva i ostankom i odlaskom Mandzukica.
Bi li Bayern pristao na ponudu od oko 27-30 mil?
Bi.
Jer moze sada dovesti doslovno kojeg zeli napadaca
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 24 ožu 2014, 11:02

Mislim da je tu ključno pitanje hoće li se Mandžo zadovoljiti da bude nominalno drugi napadač ili će iskoristiti trenutačno dobre partije i "prodati" se u neku jaču ekipu gdje će biti nominalno prvi napadač.

Mislim da Bayern nema ništa protiv da zadrži Mandžu po sadašnjim uvjetima jer nema neki pretjerani ugovor, Pizarra bi naj. pustili da ode u USA ili u penziju. Drugi mogući problem je što bi Mandžo eventualno tražio veću plaću jer je igrama na terenu pokazao da vrijedi više, kada je dolazio u Bayern i nije bio neko ime tako da mu prvi ugovor i nije pretjerano velik.

Naravno da bi bilo najbolje da obojicu sljedeće godine gledamo u Bayernu, ali još jednom naglašavam da tu ne odlučuje samo Bayern već i Mandžo.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Speedy » 24 ožu 2014, 11:21

Vec kad si otovrio ovu temu, onda ne bi bilo lose da stavis i anketu! :bravo:
Speedy
Admin na godisnjem
Admin na godisnjem

PostPostao/la Lennon » 24 ožu 2014, 11:36

Speedy napisao:Vec kad si otovrio ovu temu, onda ne bi bilo lose da stavis i anketu! :bravo:

Urađeno :bravo:
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la TiLe » 24 ožu 2014, 11:41

Sumnjam da ostaje, naročito ako ima istine u glasinama da ga klubovi poput Reala i Chelsea traže.
Oba su kluba deficitarna na napadačkim pozicijama što znači da mu je početni sastav sigurniji nego u Bayernu, a i plaća bi mogla odigrati veliku ulogu.

Ja bih volio da ostane jer mislim da je čovjek idealan napadač za Bayern.
Lewa je u globalu vjerojatno bolji igrač od njega, ali s obzirom na način na koji mi igramo mislim da neće biti nikakvo pojačanje u odnosu na Mandžu.
S njim dobivamo na protoku lopte u napadu, ali gubimo igru glavom koja je jako bitan dio u zadnje 2 sezone.
Riberyjevi, Alabini i ostali ubačaji će postati dosta bezopasniji.

Idealno bi bilo da imamo obojicu, ali šanse su za to male.
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Lennon » 24 ožu 2014, 14:17

A kad smo kod prodaje, di bi ga radije prodali? Real, Chelsea il Juve?

Ja u Juve, jer oni nam i nisu neki konkurenti. Chelsea pa i Real s njim bi postali dosta opasniji..
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la mirko0410 » 24 ožu 2014, 15:31

Na ljeto Bayern pojačava ugovor Mandžukiću inače ovaj sigurno odlazi,a Lewandovski, pa nije isto igrati u Dortmundu i Bayernu, slijedi mu velika borba i dokazivanje pokraj Mandžukića. Klub Bayernovih ambicija ne može ostati samo na jednom napadaču, utakmica ima puno, biti će ozljeda, kazni trebaju nam obojica.
mirko0410
Forumaš
Forumaš

PostPostao/la ivan » 24 ožu 2014, 15:52

Sigurno bi bilo najbolje da ostane i mislim da bi s takva 2 napadača stvarno bili ubojiti. I ovako imamo vjerojatno najbolju klupu na svijetu, a s takva 2 napadača bi tjerali strah u kosti. Pitanje je samo o čem Mandžo razmišlja...
Ne mislim da dolaskom Lewya gubi poziciju u prvih 11. Mandžo se već dokazao, Lewy tek dolazi, pitanje je kako će se snać, prilagodit i koliko će mu za to trebat. Sigurno da je i Bayernu određeni rizik ostat samo na recimo Pizarru i potpuno novom igraču u ekipi. Činjenica je da bi Bayern ostavio i Gomeza (ja bi volio da jest) da je ovaj htio ostat, ali Svjetsko prvenstvo igra veliku ulogu i igrači žele imat minutažu. Ovako smo ga dali u bescijenjenje. Doduše nikad nismo pravili probleme oko igrača koji žele otić. Samo da i s Mandžom ne bude isto. Bez 30 milja ne bi ni pomislio na prodaju. Ako glupani poput Higuaina i Toresa vrijede 40 i 50, onda nema smisla da Mandžo ide za manje samo zato što igra u Bundesligi...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 25 ožu 2014, 18:31

Zasto Pep ne bi postavio i dva napadaca (kada zatreba)!?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la vintage » 25 ožu 2014, 18:50

cruz napisao:Zasto Pep ne bi postavio i dva napadaca (kada zatreba)!?

To bi htio vidjet al je malo vjerojatno....
Obojica nam trebaju, jedini problem ce biti koliko ce se zadovoljit s minutazom.
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 25 ožu 2014, 22:11

cruz napisao:Zasto Pep ne bi postavio i dva napadaca (kada zatreba)!?

Pa ne znam... Zato što voli igrati s nijednim napadačem? :?
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lennon » 08 tra 2014, 13:54

http://www.nogometni-transferi.com/guar ... andzukica/

Sad kolko ovdje ima istine s obzirom da je balkanski portal - neznam.. al činjenica je da ga ne mrzi, samo ne igra (povremeno) takvim stilom, s napadačem.

Kamo sreće da ostanu i Lewa i Đila. Imali bi najkompletniji napad na svijetu u dva igrača.
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la vintage » 08 tra 2014, 14:01

Naravno da ga ne mrzi, on samo ima svoji nacin igre i to je to. Da, bi bilo lijepo da budu obojica iduce sezone, ali to je malo vjerojatno... :(
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 04 svi 2014, 09:57

Ovu temu kao prvo treba staviti među transfere.

Kada pričamo o Manđinom ostanku ili prodaji trebamo se distancirati od procjene igrača "da li je on dovoljno dobar" tj. da li je "klasa" za Bayern. Ono što nas treba "mučiti" su stvari poput, da li on paše u Bayern sa svojim načinom igre i da li je mudro u ekipi imati dva napadača koji konkuriraju za broj 1.

Prvo bi rekao da je Manđa kvalitetan napadač i da bi Bayern sa njim mogao igrati i slijedeće sezone kada Lewa ne bi došao. Također bi rekao da je puno timova u Europi i to onih velikih koji bi ga uzeli kao veliko pojačanje. No dal je Manđa toliko kvalitetan da je nezamjenjiv to ne bi rekao i smatram da u svijetu, gledajuči striktno individualnu kvalitetu postoje napadači koji morti sada nisu toliko razvikani, ali su bolji. Cijena jednog Džeke i Manđe bi trebala biti tu negdje, no Džeko je po meni bolji napadač, kao što je Costa, Benzema, Perise i njima slični igrači.

Kada pričamo o sistemu veliko je pitanje kakav je sistem Bayerna po pitanju napadača i da li se tu Manđa kao prvi napadač uopće uklapa ili on samo predstavlja samo jednu opciju koju bi Pep mogao imati na izboru, da igra sa "sidrašem" na skok. Kada vidimo kako Bayern igra možemo predpostaviti da je za tu igru potreban napadač koji je bolji od Manđe sa loptom u nogama. Iz te perspektive Manđa ne bi trebao biti prvi izbor Bayerna. No postoje trenuci i neke utakmice kada je dobro imati opciju poput Manđe koji će na drugačiji način rješavati utakmice. Ne želim sada omalovažavati da je Manđa lošiji nego što se o njemu priča, ali ne mogu bježati od toga da je njegova igra usko povezana sa ostatkom Bayernove ekipe, tj. da on uvelike profitira zbog toga što Bayern igra ultra ofenzivno pa onda Manđa ispada bolji nego što je. Pojednostavljeno, da ne bi sada došlo do teorija zavjere, želim reči da je Manđa igrač koji bi u nekom "realnom svijetu", maksimalno mogao postići cijenu od 30 miliona eura kada je na vrhuncu. Znači ne u prilikama poput one kada Bayern kupuje Martineza za 40 miliona ili ManU Matu za 40+ ili Fellainija, već kada recimo Arsenal dođe po Draxlera i nudi oko 30 miliona što mu je u ovom trenutku realna vrijednost, a cijena mu je izlazna klauzula 45 jer Schalke želi omastiti brk i zna da je Arsenal to u stanju ponuditi. Nadam se da ste shvatili poantu.

Cijena nije pravi odnos kvalitete igrača, tj. uloženo = dobiveno, ali procjena vrijednosti je. Znači cijena može biti svakava od realne do nerealne, ali procjena vrijednosti je druga stvar. Npr. da bi Bayern pojačao obranu, trebali bi dovesti štopera koji ima VRIJEDNOST 30+ miliona eura, što bi značilo da na svijetu postoji takvih, pretpostavimo 10 igrača. Ajmo reči da je to T. Silva - taj Silva može koštati od 20 miliona eura do 50, ovisno o tome kako se klubovi dogovore, ali u teoriji on je zbog svoje "procjene vrijednosti", bolji od svakog štopera Bayerna. Znači po toj mojoj teoriji, Manđa je igrač koji može koštati 20-50 miliona eura, ovisno o tome ko ga kupuje, no ako Manđu kupuje Zenit i plati ga 45 miliona eura, a Chelsea uzme Costu za 40 miliona eura, ne znači da je Zenit kupio boljeg, VRIJEDNIJEG igrača, već samo da je zbog zakona tržišta uzeo skupljeg igrača.

Kada se pogleda razina na kojoj se trenutno nalazi Bayern, Manđa po svojoj vrijednosti ispada "uljez", jer bi Bayern u napadu trebao imati igrača kojem je POTENCIJALNA VRIJEDNOST iznad 40 miliona eura, kao što je to u slučaju Lewandovskog. Gledajuči iz te perspektive, na početku slijedeće sezone, Manđa i Lewa ne bi trebali imati iste startne pozicije, već je Lewa u prednosti (nebitno koliko velikoj). Ako pratimo Bayern kroz povijest pogotovo od trenutka kad je u klub došao Makaay, napadači Bayerna u klubu baš i nisu dugo trajali i jako brzo im se tražila zamjena bez obzira na njihovu kvalitetu. Tako je Makaay kako zbog godina, ali prvenstveno zbog prve loše sezone u klubu, a dovedeni su Toni i Klose. Ubrzo nakon toga, došli su Gomez i Olić, kao što je poslije njih došao Manđa i sada dolazi Lewa. 5 godina u komadu zadnji puta zvijezda u napadu Bayerna je bio Elber, a svi ostali nakon njega su imali vjek trajanja 2-3 godina. Neki to mogu povezivati i sa promjenom trenera, jer kako su se treneri mjenjali, mjenjala se filozofija i u tim "novim filozofijama" stari napadači nisu pasali u sistem.Ako je povijest učiteljica života, ovo što se sada događa u Bayernu ne bi trebalo nikoga čuditi i prema njoj bi Manđa trebao provesti jednu "nezadovoljnu godinu" na klupi i onda bi trebao otići proč. Ako gledamo Manđu kroz prizmu njegove nogometne kvalitete i razine, te reputacije i plaće (što nije mala stvar), Manđa bi trebao biti zamjena napadača u Bayernu. Ako na to sve dodamo koliko je golova ove protekle sezone zabio kao pričuva, on bi za takvu ulogu trebao biti idealan. No kada je nogomet u pitanju onda ne možemo stvari samo gledati crno-bijelo već moramo uvrstiti u jednadžbu i onaj ljudski faktor. Za Manđu znamo da je borac i zbog te njegove vrline on je jako cijenjen i sa tom "nenogometnom" vrlinom on jako podiže cijenu, ali u nekim situacijama ta se njegova vrlina pretvara u manu.

U teoriji imati dva dobra napadača je više nego dobro, no problem je što je neki puta to samo u teoriji. Recimo Real je dugo u svojoj ekipi imao Higuaina i Benzemu i u pravilu oni su se uvijek izmjenjivali. U jednom trenutku Higuain je imao prednost, pa onda Benzema i tako je to funkcioniralo. Da bi sve sjelo na mjesto, Higuain je morao biti prodan i tek tada je Benzema proradio kako se od njega očekuje. U teoriji Benzema i Higuain su bolji tandem napadača, nego Benzema i Morata, ali kako sada vidimo bez Higuaina to bolje funkcionira. Naravno nije to samo zbog promjene napadača, ali pogađate što želim reči. Imate tako i situaciju sa ManU-om di se stvara "problem" kada je u pitanju igranje Rooneya ILI Persia. Isto tako u jednom trenutku Bayern je na raspolaganju imao Tonija, Gomeza, Klosea i Olića. Sve je to bilo lepo divno krasno dok svi nisu dobili preveliku želju za igranjem. Toni i Gomez postali su si preveliki konkurenti, Toni je "poludio" i otišao iz Bayerna. Ponekad previše kvalitete nije pravi put. Tu treba biti jako pametan i jako dobro pogoditi sa izborom koja dva igrača bi to trebala biti. Već sam bio napisao da bi Manđa ostao još jednu sezonu i onda slijedeće otišao. Takav primjer imamo kod Gomeza. Jupp je prošle sezone imao "sreću" što se Gomez ozlijedio. Manđa prvenstveno došao kao zamjena, iako je prvi pik Bayerna bio Džeko koji nije došao zbog prevelikih zahtjeva kada je u pitanju plača i Manđa se uspio probiti. Gomez se ozlijedio, Manđa je iskoristio priliku i nije ju ispuštao iz ruke. Kada se Gomez vratio on je već bio broj dva. No Gomez je super ličnost koja ne radi probleme. Fino odradi svoj trening, podržava ekipu, ne dere se po medijima, ne irtira sve oko sebe, ne radi razdor u ekipi, ne svađa se i kada dođe vrijeme za to on traži da ga se pusti. Čist račun duga ljubav. U pravilu kada imate dva napadača na takvoj razini, nakon određenog vremena kada jedan padne u drugi plan TOTALNO, on odlazi. Takva je pretposavka i sa Manđom, samo što bi Manđa otišao "glasnije".

Igra Lewa, kad Lewi ne ide, uđe Manđa i popravi stvar. I sami znate da to baš tako ne funkcionira. Svaki napadač tj. igrač u klubu mora prihvatiti svoju ulogu. U svojoj glavi Manđa je sebi namjestio da je napadač broj jedan i sa nekim lošijim statusom on se ne bi mogao pomiriti. Jedno je biti zamjena kao što je bio ove sezone u nekim situacijama, a drugo je biti ona prava "potvrđena zamjena". Iako ove sezone Manđa nije odigrao sve utakmice i ulazio je sa klupe pa i onda zabijao golove, znalo se da je on napadač broj jedan i da u pravilu on igra u napadu (broj utakimca je dokaz). U situaciji kada bi on morao odigrati ulogu Pizarra di se zna da je on zamjena u pravom smislu te riječu, Manđa nije idealan izbor.
Ne vjerujem da ovdje neko smatra da bi se jedan Mandžukić uživio u ulogu jednog Pizarra koji u pravilu starta "nevažne utakmice" i ulazi samo da bi se neko odmorio.

Isto tako postoji strah od toga da bi Lewa igrao lošije kada ne bi imao konkurenciju. Postoji razmišljanje da se igrači opuste kada znaju da su nezamjenjivi i kada ih nema ko zamijeniti i to ne vrijedi samo za Lewu nego za svakog igrača u svakom klubu. To je stvar motivacije i psihološkog stanja igrača. U BvB-u Lewa je imao konkurenciju u obliku Barriosa i sve dok je tamo bio Barrios, Lewa je bio taj koji se žalio da manje igra. Kada je postao broj jedan, Barrios kao konkurencija je morao otići i nakon toga igra Lewe nije pala, nego se naprotiv još više poboljšala. Svašta se može dogoditi, no ako pričamo o tim nekim nepotvrđenim teorijama u praksi, igrač u prvoj sezoni (bar u prvoj), ne pati od sindroma "nezamjenivosti", već je motiviran činjenicom da se dokaže u novom klubu, pred navijačima u svojoj prvoj sezoni, a za ono što slijedi u sezoni iza, razmišljati ćemo kasnije. Ja sam također pobornik da se mora znati tko je prvi napadač i da se ta pozicija ne rotira, samo zato da neko drugi ne bi bio nezadovoljan. Na taj način forma napadača se nikada ne smije narušavati, jer ako se napadač uključuje i isključuje on "zašteka". To je u stvari samo moja filozofija, dok svako drugi može imati svoju i ne znači da je kriva.

Utakmica sa Realom bila je kap koja je kod mene prelila čašu. U niti jednom trenutku ne želim takvog igrača u ekipi. On je tempirana borba koja riskira glupe žuto-crvene kartone. Ok može biti loš dan, možeš ti i napraviti gluposti, kao što je to i u slučaju Riberya, no Ribery je ipak igrač kojem je Bayern puno više dužan za razliku od Manđe, pa ću njemu lakše oprostiti. Možda to zvuči licemjerno, no kada su u pitanju igrači poput Riberya, standardi su drugačiji nego kod igrača poput Manđe kojem možeš nači zamjenu. Isto tako znate da se on već bio zakačio sa Pepom, ali se stvar izgledila. No znajuči to uopće se bojim pomisliti što bi se dogodilo između njih dvoje kada bi Manađa standardno "startao utakmice sa klupe". I sada Bayern ima dvije mogučnosti.

1.) Manđa je sad jako tražen igrač i klubovi smatraju da ga mogu dovesti. To je istina. Kada bi se Bayern odlučio na prodaju, 25-35 miliona eura dobili bi bez prevelikih glavobolja. Na taj način rješili bi se "eventualnog" problema, te bi novaca ostalo za neko drugo pojačanje, koje bi možda ovom Bayernu bolje došlo. Tipa uzeti potencijal napadača broj dva za manje novaca koji će prve sezone prihvatiti tu ulogu i koji će ispunjavati zahtjeve Pepa. Osobno ja sam za tu opciju.

2.) Manđa ostaje u klubu kao provjeren igrač. Dobiva se na širini kadra sa iskušanim igračem. No postoji preveliki rizik da on postane nezadovoljan igrač. Kao takav on radi razdor u ekipi, a to je ono što si Pep slijedeće sezone ne smije dopustiti. Isto tako njemu bi pala cijena jer bi manje igrao i Bayern bi tu financijski bio na gubitku. Tako je recimo bila stvar sa Gomezom, kada ga se mogo bolje prodati, ali Bayern u određenom trenutku za to nije bio spreman i dobio je "samo" 20 miliona eura umjesto 40+.

Izbor trenera sigurno nije lagan, no ja sam za sebe odlučio.
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

Sljedeće

Vrati se na: Arhiva