"PEPLAND"

Arhivirane teme...

Koji je pravi put za Bayern?

Pep i njegova totalna filozofija sa "njegovim" igračima
0
Nema glasova
Bayern mora ostati "njemački klub"
6
55%
Pepova filozofija sa njemačkim igračima
5
45%

Ukupno glasova : 11

Re: "PEPLAND"

PostPostao/la TiLe » 12 svi 2014, 16:23

:D
TiLe
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 16 svi 2014, 14:03

Pa evo sad baš se nešto razmišljam o tom našem Pepu. Mislim da je on veliki trener i zaslužuje svaki respekt za ono što je osvojio s Barcelonom i mislim da svatko tko sere po njegovim uspjesima nema nikake osnove za to. Ali ne mogu se ne zapitat, kako je moguće da je toliko tvrdoglav?? Ja sam ga branio, i smatram da svaki pravi trener ima svoju filozofiju koje se drži, i to sve stoji, ali on je spominjo na ljeto kako on dolazi u Bayern, kako će se on prilagodit nama i našim igračima.
Pa čekajte malo, zar je on stvarno procjenio da je najbolje što može napravit s ovim Bayernom promjenit sistem igre? Ili kupiti 10 novih igrača koji pašu njegovom stilu? (odnosi se na pitanje s početka teme) Čudno mi je to jako. Nisam jedan od onih koji plaču za Juppom i seru kako bi ove godine opet sve pomeli da je on ostao jer to nitko ne može znat i nikad nećemo ni saznat, ali činjenica je da smo igrali možda i najkompletniji nogomet koji je viđen u zadnjih 15ak godina. Da, kompletnije i od Barcelone koja je imala posjed i kontrolu igre, ali i jednog Messija bez kojeg je rijetko kad mogla nešto + nisu(nemaju) imali plan B, što smo mi imali. No da ne duljim o tome, zapravo želim reć da sad kad malo razmislim o cijeloj situaciji, nije mi jasno zašto je Pep doveden. Jesmo li ga doveli da promjeni ekipu koja je bila toliko dominanta i u kadrovskom i u taktičkom smislu, ili da ju nadogradi malim promjenama u igri koje bi on, kao stručnjak, trebao prepoznat? Jer ako Pep ovako misli nastavit, neće imat bajnu budućnost osim ako ne bude jako jako pažljivo biro klubove. Pa ne može na posjed igrati svatko, vidjet ćemo hoćemo li mi biti uspješni nagodinu kad će vjerujem malo bolje provest svoje zamisli, a kamoli ekipa koja nema već tako dobru podlogu za posjed igru kao što smo mi imali...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la marac » 17 svi 2014, 13:06

Ovo pitanje nije bilo tak aktualno prije par tjedana kada ga je Anton postavio, ali mislim da sada je.
Nacin na koji je Pep donio odluku i nacin na koji je to sve prezentirano oko Mandzukica (nevezano oko koga se radi, ali radi se o nacinu) je indikativan.

Nacin na koji se ovo s Mandzukicem dogodilo (na stranu to sto je Mandzukic takav kakav je) je strasno. Ako je Pep gospodin kakvim ga drzimo i kakvim se on drzi, onda je trebao ostat gospodin (Đentlmen) i ostaviti sve "in house" i rijesiti interno problem. A ne ovako.

Imam osjecaj da je Pep jedno razmazeno dijete, jedna "uvrijedena frajla" (vjerujem da znate kaj to znaci) - sve mora biti po njegovom ili ce sve drzati u saci. Nema nikakvih kompromisa s njim "jer je on trener". Imam osjecaj da su sve odluke, sve o cemu se promislja u ekipi i okolo nje, da se donosi na nacin "bit ce po mojem, radit ces kako ti ja kazem OR ELSE". I to ne mislim samo na kompromise s igracima i razgovore nego i na funkcioniranje sa Sammerom i Upravom.

"Ja sam donio Barceloni 13 naslova, pustite me da radim po svojem."
"Zelite uspjeh? Pustite me da radim, ja sam trener."
"Biti ce ovako kako ja kazem or else."

Naravno, to je samo moje misljenje koje mogu iscitati iz njegovih nastupa od sada - on je gospodin (uvijek se to govori, uvijek je ta imenica uz njega), ali je u istu ruku i onaj koji zna i "muČki iza leđa" metnuti (kao sada recimo).

Ne znam, nisam pametan i znam da se ovaj moj odgovor nece svidjeti Antonu koji zeli cuti "Za ili protiv", ali - nisam za Pepland, ali mi je jasno da mora do nekakvog utjecaja Pepa na Bayern doci. Isto tako, jasno mi je da ce se i Bayern promijeniti (evo, prva promjena (odlazak Mandzukica) se dogada), ali da sam u potpunosti za to da se Pepu daju otvorene ruke da radi sto zeli (kao u EPL recimo), da nema nikakvog "osiguraca" (Sammer, tebe gledam) iza njega koji drzi stvari pod kontrolom - nisam.

Ne zelim ni pomisliti da Schweini, Lahm, Muller, pa ni Robbery, budu na isti nacin "Pepovom odlukom" otjerani iz kluba. Ne kazem da moraju igrati do 45-e niti kazem da Pep ne smije odlucivati, ali da se moraju takve stvari drugacije - moraju se.
Bundesliga - posljednja šansa za spas nogometa!!!

Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer und drum bleibt München Deutschlands bester bis in alle Ewigkeit!
marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 17 svi 2014, 13:10

marac napisao:Ne zelim ni pomisliti da Schweini, Lahm, Muller, pa ni Robbery, budu na isti nacin "Pepovom odlukom" otjerani iz kluba. Ne kazem da moraju igrati do 45-e niti kazem da Pep ne smije odlucivati, ali da se moraju takve stvari drugacije - moraju se.

Slažem se. Nijedan igrač nije veći od kluba, ali da mi sad dođe netko i hoće tjerat spomenute igrače koji su srce ove ekipe, pogotovo nijemci iz bayernove škole, to mi bome nikako ne bi sjelo. Čak bi se usudio reć da bi radije otjero Pepa nego Lahma, Mullera ili Schweinija. :subjektivan:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la marac » 17 svi 2014, 13:15

ivan napisao:
marac napisao:Ne zelim ni pomisliti da Schweini, Lahm, Muller, pa ni Robbery, budu na isti nacin "Pepovom odlukom" otjerani iz kluba. Ne kazem da moraju igrati do 45-e niti kazem da Pep ne smije odlucivati, ali da se moraju takve stvari drugacije - moraju se.

Slažem se. Nijedan igrač nije veći od kluba, ali da mi sad dođe netko i hoće tjerat spomenute igrače koji su srce ove ekipe, pogotovo nijemci iz bayernove škole, to mi bome nikako ne bi sjelo. Čak bi se usudio reć da bi radije otjero Pepa nego Lahma, Mullera ili Schweinija. :subjektivan:

Naravno da je Bayern iznad - ja jedino ne zelim da postanemo novi "Real" koji je potjerao Hierra kao da je deriste zadnje.

I da - odmah da unaprijed kazem - ne govorimo ovdje o slucaju da sada Basti ili Muller kazu "osvojili smo sve sto smo mogli s Bayernom, zelimo novi izazov u EPL ili gdje god". Naravno da je onda to njihova zelja i volja i ne bi im nista zamjerio. Bilo bi mi zao, ali jbg - nemozes nekoga vezati negdje.

Govorimo ovdje o tome da se dogodi "situacija Ibrahimovic", ali sa "normalnim" igracima (Schweini, Lahm, Muller ...) koji nisu nikad pi*darije radili (za razliku od Mandzukica). U tom slucaju ne bi imao problema s tim da se Pepu pokazu vrata - prevedeno - ne bi htio/dopustio nikakav Pepland.

Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer und drum bleibt München Deutschlands bester bis in alle Ewigkeit!
marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 17 svi 2014, 13:48

Zanimljivo Marac, vrlo zanimljivo... First of all, I like that "muČki iza leđa". Baš sam jučer to koristio oko ove situacije. :mrgreen:

Ovo oko razmaženosti, ta njuška... Prvi put se jasno vidjelo protiv Stuttgarta kad je morao uvesti 2 napadača i na mišiće pobjediti, a onda je još pizdio uz teren u 93-oj minuti zašto mu suci ne sviraju kraj kod 1:2 rezultata a igralo se još 30-60 sec., pa je odmah nakon toga kao namrgođeni dječačić odjurio u svlačionicu.

Ne sviđa mi se taj style. Ja sam od njegovog imenovanja bio vrlo rezerviran i blagi skeptik. Situacija "ILI-ILI".

Jasno su ljudi rekli, gdje je Jupp krenuo i osobno stao, tamo Jozo nastavlja voditi i sve 5. Unese neki 1-2 nova elementa ali garnitura ostaje ista.

No, ipak je onaj drugi ILI bio koji je najčešće mrziteljskoj raji bio na vrhu jezika - tiki taka, drkanje lopte, uspavanka, hobiti u ekipi, daljnja mržnja klasičnih i vidi belaja 180+cm visokih napadača.

Sve se toleriralo i trpilo do Herthe, a onda je preko noći krenulo sve kvragu.

Dodatno podizanje temperature kod onih Guardiola mrzitelja ili onih koji mrze njegov stil nogometa je došao nakon 3 poštena udarca u 180 minuta s Realom i 5:0 porazom u dvomeču gdje je on još sigurniji u svoje ideje i kako će inzistirati na tome još jače.
E pa tu su onda ljudi počeli buncati u širinu i duljinu. Došli smo do toga kako ljudi koji mrze Bayern od davnih dana redovito ponavljaju kako je Bayernu Guardiola najveća prevara i najveća dezintegracija Juppov brutalnog i jako učinkovitog njemačkog nogometa koji je poharao Njemačku i Europu s jednostavnošću koji je trebao vladati nogometom narednih godina.
No to je prije bilo kakvog dokazivanja i početka odmah i završilo jer je krivi čovjek dobio tu ekipu.

Nevjerojatno kako uopće ne osjećam nikakav porast pritiska ni temperature večeras već sam potpuno ravnodušan, a forumski ratnici, mrzitelji i ljubitelji Guardiole, nogometni stručnjaci i kvazistručnjaci samo čekaju kraj 90. ili 180. minute utakmice i rezultat Bayerna da krenu u pohod. :roll:
Zadnja izmjena: FCB_general; 17 svi 2014, 13:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lennon » 17 svi 2014, 13:49

marac napisao:Govorimo ovdje o tome da se dogodi "situacija Ibrahimovic", ali sa "normalnim" igracima (Schweini, Lahm, Muller ...) koji nisu nikad pi*darije radili (za razliku od Mandzukica). U tom slucaju ne bi imao problema s tim da se Pepu pokazu vrata - prevedeno - ne bi htio/dopustio nikakav Pepland.

A kaj misliš da Pep bez "Peplanda" može funkcionirat?

Schweini i Muller, složit ćemo se, neidu u "Pepland"
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la marac » 17 svi 2014, 14:07

Lennon napisao:
marac napisao:Govorimo ovdje o tome da se dogodi "situacija Ibrahimovic", ali sa "normalnim" igracima (Schweini, Lahm, Muller ...) koji nisu nikad pi*darije radili (za razliku od Mandzukica). U tom slucaju ne bi imao problema s tim da se Pepu pokazu vrata - prevedeno - ne bi htio/dopustio nikakav Pepland.

A kaj misliš da Pep bez "Peplanda" može funkcionirat?

Schweini i Muller, složit ćemo se, neidu u "Pepland"

Ha, mozemo sad ici u definicije Peplanda i pokusati naci elemente koji ulaze. Jesu li to igraci (niski, tehnicki potkovani(ji) igraci), je li to nacin igre (beskonacno dodavanje i posjed), je li to nacin na koji se Pep ponasa i donosi odluke ("situacija Ibrahimovic/Mandzukic"), itd itd?

Pa vjerojatno sve od toga je "Pepland", no ja sam se ovdje (u postu iznad) orijentirao na njegovo "ponasanje" najvise.

Pitanje moze li Pepland bez Pepa funkcionirati ovisi o Pepu i koliko je on spreman na kompromise. Sjetit cemo se kako je sezona pocela - kak je dosao u Munchen i s njemackim pokorio presicu. Sjetit cemo se kak je rekao da ce se on Bayernu prilagoditi, itd itd.

Koliko se od te prilagodbe zaista dogodilo, a koliko je bilo to da je on sebi prilagodio Bayern (i da ga idalje prilagodava), to je druga stvar. Ne bi rekao da se on u potpunosti prilagodio, ali ne bi rekao niti da je Bayern njemu prilagoden u potpunosti.

--------
Evo recimo jedno zanimljivo pitanje - pricamo o Peplandu. Spanjolac, znamo koliko je Barcelona s njim potrosila i koga je dovodio. Isto tako znamo kako je Bayern tradicionalno sto se tice transfera "stedljiv".

Sto bi rekli na to da sada Pep kaze - "Bayern ima love, ja sam trener Bayerna, dovedite mi stopera XY od 45M E i veznjaka ZY od 50M E?". Bili mu dopustili rastrosnost koja nije videna kod "nas" do sada?

Pretpostavka je da ti igraci postoje i da igraju zaista bolje od nasih Boateng/Dante i nekog naseg veznjaka (odaberite si jednog, dva - recimo Kroos/Muller ili ko god).

marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Murta » 17 svi 2014, 21:44

Pep mora jako ozbiljno razmisliti o tome da igramo sa tri stopera dogodine. Martinez je odličan u ovoj Masherano ulozi.
Izgledamo neusporedivo dinamičnije s ovakvom taktikom. Lakše je otvarati prostor ako ne robuješ tome da ti dvojica drže sredinu.

A i većina protivnika igra s jednim napadačem. Više nisu nužna dvojica u sredini koji su match-up za dvojicu napadača.

Bočni stoperi mogu biti korisni kao lažni bekovi. Takav plan je godinama imala hrvatska reprezentacija.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Lennon » 17 svi 2014, 22:26

Još k tome, ak ste primjetili, kad bismo gradili napad Martinez bi po potrebi odlazio naprijed u sredinu. Opće nije loše izgledalo to s njim otraga i u toj ulozi.

Naravno kad se Lahm vrati na prirodnu poziciju i Alaba, s vezom Kroos-Thiago to bu zvjerski zgledalo.
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la effe__sa » 18 svi 2014, 00:29

Ovo ovako kao večeras mi se sviđa.
U to da Javi može odigrati stopera nisam ni sumnjao.
Ali ovo je večeras dobra kombinacija između klasičnog Pepovog fudbala i njemačkih elemenata fudbala. Vidjeli smo da igrači igraju žustro, borbeno, nekad malo žešće i s faulovima. Ali to moraš raditi i pokazati zube, tako Bayern mora igrati. U zadnjih par sedmica sam se malo zabrinuo da toga ne nestane.
Ovo su večeras bile jako dobre varijacije, koje su protivnika totalno zbunjivale.

E sada mogu se tu moža dovest samo 1-2 igrača, baš ono maksimalno možda 3. Zavisno od mnogo faktora i toga šta tržište nudi. Ali u suštini 90 % postojećeg kadra se mora zadržati. Uz to 1-2 pojačanja bi se moglo sve uskladiti, pa da to bude onako kako i Pep hoće, a i kako većina nas hoće i generalno većina Bayernovih navijača....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 18 svi 2014, 12:50

effe__sa napisao:U to da Javi može odigrati stopera nisam ni sumnjao.

Igrao je libera.

effe__sa napisao:Ali ovo je večeras dobra kombinacija između klasičnog Pepovog fudbala i njemačkih elemenata fudbala.

Na čisti njemački bi sinoć dobili u 90 minuta, u to nema dvojbe. Opet smo se mučili u stvaranju akcija kao i cijelu sezonu skoro, a NAPADAČ opet napravio asistenciju.

Kako god, 2 trofeja su tu i to je najbitnije. Igra je za potpuni zaborav ove sezone.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 18 svi 2014, 13:01

FCB_general napisao:Na čisti njemački bi sinoć dobili u 90 minuta, u to nema dvojbe. Opet smo se mučili u stvaranju akcija kao i cijelu sezonu skoro, a NAPADAČ opet napravio asistenciju.

Kako god, 2 trofeja su tu i to je najbitnije. Igra je za potpuni zaborav ove sezone.

:roll:

Šta da čovjek više kaže na ovakve stvari?

Jučer je nedostajalo pola prve momčadi i neki pojedinci su sigurni da bi ih igrom od prošle godine dobili u 90 minuta. Čini se da su pojedinci zaboravili kako je izgledalo npr. finale u Wembleyju kad smo igrali s cijelom momčadi, pogotovo prvih 30 minuta.

Pep za jučerašnju taktiku zaslužuje apsolutne pohvale, ali ih očito od poznatih hatera nikada neće dobiti. ;)
Lijepo je Sammer sinoć rekao da na gluposti o nedostatku plana B ne želi niti odgovarati jer nemaju nikakve veze s ozbiljnom kritikom.

Evo još i Lahma :
Frage: Stellt man sich selbst zu hohe Ansprüche?
Lahm: Mit Sicherheit nicht. Man muss sich immer Ziele stecken und das haben wir getan. Wir sind so früh Meister geworden, wie noch keine andere Mannschaft in der Geschichte. Die Kritik, die in den letzten Wochen auf uns eingeprasselt ist, war teilweise zu heftig. Ein Dreivierteljahr lobt man alles und dann soll die Mannschaft schlecht sein, die Taktik schlecht sein. Das ist nicht sachlich. Umso schöner, dass wir die Saison so abschließen konnten.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 18 svi 2014, 13:07

The Scarface napisao:Pep za jučerašnju taktiku zaslužuje apsolutne pohvale, ali ih očito od poznatih hatera nikada neće dobiti. ;)

Svaka čast ekipi i Guardioli, ali njegov nogomet nikad neću voljeti. Samo 2008/2009. je bilo dobro i nikad više.

The Scarface napisao:Lijepo je Sammer sinoć rekao da na gluposti o nedostatku plana B ne želi niti odgovarati jer nemaju nikakve veze s ozbiljnom kritikom.

Javio se papučar sinoć! :hehe: :haha: Gdje je bio zadnjih 9 tjedana. Pas mater... :smil42:
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la marac » 18 svi 2014, 13:11

FCB_general napisao:
The Scarface napisao:Pep za jučerašnju taktiku zaslužuje apsolutne pohvale, ali ih očito od poznatih hatera nikada neće dobiti. ;)

Svaka čast ekipi i Guardioli, ali njegov nogomet nikad neću voljeti. Samo 2008/2009. je bilo dobro i nikad više.

A dobro, kuzim ako ti se ne svida - ali 3/4 sezone je bilo efikasno, kvalitetno i dobro. Pa sjeti se samo ManCity away utakmice. Jbg, ak ti se to nije "svidjelo", onda je stvar u ukusu (o kojem se ne raspravlja).

To sto ostalih 1/4 se "nesto" dogodilo, to je drugi par rukava. Jucer je bilo i vise nego dobro (s obzirom na ovih 1/4).

marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva