Di smo ono stali?

Arhivirane teme...

Čemu se nadaš srce moje?

Manje zvijezda
1
14%
Više zvijezda
2
29%
Podjednako
4
57%

Ukupno glasova : 7

Re: Di smo ono stali?

PostPostao/la cruz » 29 kol 2014, 13:21

cruz napisao:Ne vjerujem da ce itko jos einschlagen, iako bi Schalke trebao dopetljati nekog iskusnog veznjaka

Hahaha nisam ni komentiro vec vidim BvB mit Kagawa fast einig :haha:
:smajl007:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 29 kol 2014, 18:08

anton 1983 napisao:Fali mi još koji transferček sad za kraj. Da se još jedno 50 milja zdrobi! Kusen, BvB, Schalke, Wolfsburg AJMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

http://www.sport1.de/de/fussball/fussba ... 44423.html

bi te ovo zadovoljilo ? :mrgreen:
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la effe__sa » 30 kol 2014, 10:13

A transfer Kaloua će isto biti velika stvar. Baš pravi top transfer i drago mi je što je Hertha ovako dobro odradila prijelazni rok. Stocker i Kalou su dobra pojačanja, a i ovi ostali solidna.
Još ako bude koje iznenađenje, da se još po neko novi dovede u BuLi bit će sjajno. Tu postoji šansa još za Holtbyja a vidjet ćemo hoće li još šta zanimljivo biti.
Djelovalo je bilo jedan dio prijelaznog roka, da su se bundesligaši uspavali ali onda: Benatia, Xabi Alonso, Kagawa, Kalou...Sve u kratkom roku..... :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la panda » 31 kol 2014, 11:07

Sviđaju mi se transferi Herthe ovog ljeta :mrgreen:
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la anton 1983 » 01 ruj 2014, 12:58

Sad se mainz pojača! mater ti glupu! :neee:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 01 ruj 2014, 13:33

Per Ciljan Skjelbred

najpreciznije pojačanje ove godine! 8-)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 02 ruj 2014, 20:49

E sada se već može malo analizirati i sumirati ovaj prijelazni rok...
Sada onako se sam pitam da li je zaista bio uspješniji i bolji od prošlog ili ne? Uglavnom kako je na početku krenulo, ovaj transfer period se ipak dobro završio, možemo reći da je bio vrlo dobar (posmatrano kroz prizmu koliko je novajlija došlo, tj ostvarenih transfera iz inostranih liga u BuLi).
Top transferi, po pitanju tih dolazaka u bundesligu su: Xabi Alonso, Benatia, Kalou, Immobile, Behrami, Kagawa, Stocker.
Kao interesantne i transfere s potencijalom mogu se svrstati: Holtby, Seferović, Bernat, Thorgan Hazard, Guilavogui...Iako kod od ovih su jedino Seferović i Bernat kupljeni, ostali posuđeni. Zanimljiv bi mogao biti i Brazilac Wendell koji još nije ubilježio nastup za Bayer Leverkusen, a došao je za 6.5 miliona eura.

Što se prve grupe tiče i tih top transfera, zaista se oni tako mogu okarektirisat i po renomeu i cijenjenosti igrača na tržištu. Svaki od tih fudbalera bi trebao biti dobro pojačanje za svoj klub. Jedan je naravno i povratnik: Kagawa. Ostali su apsolutne novajlije i trebale bi biti pravo osvježenje. Po svom renomeu svakako bi na prvo mjesto stavio Xabi Alonsa, a i vidi se odmah da ovaj igrač i dalje ima veliki potencijal i veliko je pojačanje za Bayern.
Benatia je bio najbolji stoper Serie A prošle sezone te po svemu što se moglo od njega vidjeti trebao bi biti isto pravo dobro pojačanje.

Kalou je svima poznat i s njim je Hertha napravila pun pogodak, jer u Lilleu je prošle sezone zabio 16 pogodaka. Renome svakako ima, pogotov stečen još u danima dok je bio u Chelseaju. Svakako ima i potrebno iskustvo. Immobile se još traži, ali preporuka da je bio najbolji strijelac Serie A te da je talijanski reprezentativac su svakako vrijedne. Momak ima potencijal, ali se još traži u Kloppovom sistemu. Mislim da će mu trebati još vremena, ali trebao bi se uklopiti. Igrači iz Serie A su taktički dobro potkovani, pa bi mu to trebao biti plus. Samo njemu je svakako potrebna prilagodba na veći tempo kako same BuLi, tako posebno BVB-a.

Behrami je prznica, a i zna s loptom. Čovjek koji je kalibar i za klubove da kažemo boljeg trenutno rejtinga, nego što je to sada HSV. HSV jeste ime, ali mislim na rejting koji je nastao nakon borbe za opstanak.
Kagawa svima dobro poznat, ali potrebno samo da dostigne nivou koji je imao u svojoj prvoj epizodi u BVB-u.
Stocker poznat švicarski igrač, švicarski reprezentativac, više sezona bitan igrač Basela, s potrebnim i reprezentativnim i generalno internacionalnim iskustvom, stečenim u brojnim nastupima s Baselom u LP i Evropskoj ligi. Još nije potpuno spreman , ali s nestrpljenjem se u glavnom gradu očekuje njegov nastup.

Druga kategorija je dosta zanimljiva. Holtby je ljubiteljima bundeslige poznat još iz dana u Schalkeu, tehnički potkovan igrač , dobar kreativac. Pitanje je samo na kakvom je sad nivou, trebat će njemu malo i vremena da dostigne staru formu, jer malo je igrao u Engleskoj. Seferović je dosta interesantan, zna zabiti bitne golove, pa to lagano pokazuje i u Eintrachtu. Bernat, Thorgan Hazard, Guilavogui, dosta interesantni igrači.

Unutar Bundeslige najzanimljiviji su transferi Lewandowskog iz Dortmunda u Bayern, Ramosa iz Herthe u Dortmund, Calhanoglua iz HSV-a u Leverkusen.

Bayern, Borussia Dortmund, Leverkusen, Hertha i HSV su najviše uradili na transfer tržištu. Hertha je posebno iznenadila (što mi je i drago :D ), posebno sjajnim transferima Kaloua i Stockera, dok su i ostale prinove zanimljive.
Wolfsburg je sada na kraju kada se sagleda donekle i razočarao. Ali očigledno da žele malo promijeniti kurs i donekle smanjiti troškove i plate. Ipak kada smo već kod njih (jedno pojačanje zanimljivo sam im već spomenuo) moram spomenuti Bendtnera, koji se mora spomenut kao značajno ime, ali je on jedan od novajlija koji i može biti flop i isto tako i bljesnut. Možda ova druga opcija i nije tako daleko. Onda bi Vukovi pravo uboli. Međutim, od njih sam očekivao ipak na kraju malo više ulaganja i bar još neko top pojačanje. Neću biti previše kritičan prema njima , nije ovo bilo ni toliko loše, ali ne može se reći da su nešto sjajni bili na transfer tržištu. Imaju potencijal za visok plasman, samo evo lošije su ušli u sezonu, pa može im se obit o glavu, ne tako prava (uspješna) aktivnost na ljetnom tržištu. Ipak para imaju da šta koriguju na zimu, ako kola krenu niz brdo...
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 03 ruj 2014, 07:26

Jedino kaj me malo nervira kaj nakon ovog prelaznog roka SERIA A je ostala u prednosti po vrijednosti za jebenih 30 miljona eura :D To se trebalo odradidit da skinem i taj kamen sa srca.

Znam da imaju dva kluba više i ak se njih makne BUNDESLIGA je skuplja, no kaj da radim kad oću crno na bijelo! :mrgreen:

Tokom godine kada se malo te vrijednosti promjene nadam se da će se i ta činjenica ispraviti! 8-)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 07 ruj 2014, 09:08

Imam preveč toga za reč, tak da to ziher ne bum uspio mam nego kako će se to dogoditi tokom rasprave :mrgreen:

Najveći problem za nas je što se pitamo, zašto kada švaba prodaje igrače to nije preplačeno, kao što izgleda u slučaju Portugalaca. Stvar je samo u percepciji jer Portugalske igrače ne znamo pa mislimo da je svaki preplačen i zbog te njihove cijene smatramo da svaki malo bolji igrač iz BUNDESLIGE treba biti više plačen. Iz tog razloga skoro sa niti jednim, ma kaj serem, sa niti jednim malo boljim igračem koji je napustio BUNDESLIGU, nismo zadovoljni sa odštetom jer neki Marković košta 25-30, mangala 40 itd., a nikada se ne pitamo kako to izgleda drugima tj. kaj si je mislio navijač POOLA ili onaj koji zna samo EPL, kad se 12 miljona eura dalo za Cana ili nekih 25 milja za Schurrlea 8ovdje mislim na Chelsijeve navijače).

No moramo biti svjesni kvalitete tih pojedinaca, kao što moramo biti svjestni da pod Portugalce smatramo samo 2+1 klub, a kod švaba na svih 18.

Recimo jedan Freiburg je prodao Cissea za nekih 12 miljona eura u New Catle. ovdje govorimo o klubu koji spada u najniži rang BUNDESLIGAŠA. Isto kao što su prodali Gintera za nekih 12 ako ne i više, doduše BvB-u pa to olfo nije bitno jer igrač nije napustio ligu (nije moj kurac gleda se prodaja svakog igrača).

Primjer Freiburga sam izvukao kako bi "dokazao" da i "smeće" klub iz BUNDESLIGE može za svoje kriterije, prodati igrača za masne pare, dok to u Portugalu klub freiburgovog renomea nemože.

Poanta je da ako gledaš transfere iznad 10 miliona eura (prema TM DE), u portugalu ćeš nači samo jedan klub izvan velike trojke koji je uspio napraviti takav transfer, znači 4, dok ćeš u BUNDESLIGI nači točno takvih 8 koji su ostvarili transfere za 20+ i još njih 4 za 10+ što je ukupno 12. I u tome leži razlika kod prodaje igrača u ove dvije lige.

Portuglaci prodaju više onih velikih zvijezda za ogromne pare jer to žele a kod BUNDESLIGAŠA je stvar drugačija, jer klubovi u BUNDESLIGI to ne žele ili ti imaju drugačiju filozofiju. Samo bih htio napomenuti da otkad je Matić "kupljen" od strane Chelsea za 25 milja a dve godine prije je prodan iz chelsea za 5 milja, sve te cifre oko portugalskih transfera uzimam sa velikom zadrškom, jer smatram da se tu mulja uzduž i popreko. Zbog toga postavljam si pitanje, koji dio transfera tj. je uopće prikazan u tim njihovim megalomanskim ciframa. Jel se tu prikazuju i neke pare koje plačaju svi drugi klubovi samo ih se ne stavlja u odštetu iz nekog razloga stvarno ne znam. No predpostavit ćemo da su cifre "točne", iako sada na TM DE piše da je Mangala plačen 50, a svi oni mediji koji kroje "služeben" podatke, kažu da je plačen 40-42...

Ja sam jedan od onih koji pizde zbog toga jer smatram da igrači iz BUNDESLIGE baš zbog tih portugalaca idu za premalo novaca i to mi nije jastno. No odgovor zašto je to tako mi je pred nosom iako se ja sa njim borim.

Predpostavimo da Bayern i BvB baš počnu raditi ono kaj rade Portugalci. Recimo bayern je ovo ljeto mogao prodati Mullera za 45-50 ko od čuba, možda i više ako ga kupuje MANU ili ti van gaal, no Bayern nije klub koji tako funkcionira. Mogli smo prodati još nih barem 10 gedje bi cifre išle iznad 30, a od toga njih 5 bi ziher probili granicu od 4o, a njih bar 3 od 50 pa bi se reklo kako se dobro prodaje. No jel bi se to reklo stvarno ili bi Bayern bio kritiziran od strane svih mogučih kritičara?

Onda recimo imamo BvB. To je primjer kluba na granici. Bayern može ako hoće zadržati svoje igrače, dok BvB po tom pitanju mora riskirati tj. gubiti pare. Pa da pojasnim.

S jedne strane Porto i benfica postignu željenu cijenu i mam tog igrača puknu ća. S druge strane BvB se veže za igrača i pokušava tu zvijezdu što duže zadržati u klubu kako bi što duže bili "kvalitetniji" jer žele rezultat na takav način, a ne svake godine 5 zvijezdi van, 5 potencijala unutra. Tu dolazimo do konflikta.

BvB se tek stabilizira dok su Benfica i Porto već bili organizirani da funkcioniraju na način kako funkcioniraju. BvB dok je kupovao igrače malo iznad svoga ranga (Reus) ili produživao ugovor sa istima (Gotze), morao je kako bi ih kupio zadržao stavljati "nepoželjne" klauzule u ugovore. Njemac kao takav, ako vjeruje u svoju kvalitetu zna da je njegov kupac iza ugla (Bayern) i ne želi se dovesti u situaciju da bude rob kluba da ga se kasnije u taj željeni san ne pusti. S druge strane oni "portugalski" igrači su gladni kruva i uzimaju što god im daš kako bi dobili šansu i opskrbili obitelj.

I zato se dogodi primjerice Sahin i recimo Kagawa. Kod Gotzeovog tranfera iako se smatra da se "trebalo dobit 60", BvB nije njega prodao za male pare. Isto tako BvB je mogao uzeti pare za Lewandovskog ali jednostavno to nije htio. Ovo ljeto BvB je sigurno mogao prodati Hummelsa za 35-40, ali ko bi tu bio zadovoljan? Isto tak za 40-50 se moglo prodati Reusa ali opet ko bi rekao da je BvB to dobro prodao? očito je da je cifra morala biti 60-80 da bi ljudi rekli e to je to? E onda se ja pitam ko je tu lud?

Znači želiš ogromne pare za igrače, ali te igrače za koje ih možeš dobiti, nisi ih spreman prodati! Znam da bi svi htjeli za Sokratisa 30, pa za Grosskreutza 25-30, Piščeka 30, Bendera 35 - no jel je to normalno za tražiti?

Isto tako zaboravljaju se slijedeće stvari - da je wolfsburg u jednom nepovoljnom trenutku prodao Džeku za 38, da je Schalke za Neuera sa samo godinom dana ugovora dobio skoro 30, da je bayern dobivao od Chelsea oko 50 miljona za Gomeza pa ga nisu dali već smo čekali da propadne kako bi dobili samo 20, da je Schalke za Draxlera odbio od Arsenala ponudu od 30-35 miliona eura, da je recimo Stuttgarta rekao da ne želi za 15 dati Rudigera Monacu :o, a Hoffenheim za Eduarda dobio preko 20. To su sve ogromne cifre za igrače koje su BL klubovi prodali ili nisu prodali jer nisu to htjeli napraviti. U Portugalu toga nema.

E sad bi ja Portugalce pitao, pa kako to da niste uspjeli za 35-40 prodati Martineza, a tako dobro prodajete, s tim da je ovo ljeto bila velika potražnja za napadačima.

Sada je recimo BvB kupio Immobilea za 22, a mene čisto zanima koja bi to bila cifra s kojom bi mi bili zadovoljni da se proda Volland - neke razlike između ta dva igrača kada se radi o cijeni nema. I sad ako se taj Volland proda za 20-25 ljudi će srat pa kak tak malo, zakaj nije 50, ako je Hulk bio 50 - pa ko je bio spreman platiti 50 za Hulka? Samo Zenit, a jedan Volland u Zenit neće htjet ići.

Mah dosta zasada :D
anton 1983
Uli Hoeneß

Prethodni

Vrati se na: Arhiva