Di smo ono stali?

Arhivirane teme...

Čemu se nadaš srce moje?

Manje zvijezda
1
14%
Više zvijezda
2
29%
Podjednako
4
57%

Ukupno glasova : 7

Di smo ono stali?

PostPostao/la anton 1983 » 06 svi 2014, 20:26

Temu budučnost BUNDESLIGE pod ključ i u Arhivu ;)

Novo ljeto je pred nama i najezda stranih bogataš ponovo dolazi u BUNDESLIGU. Koga buju sve napali i kako se od toga obraniti? Non stop proizvodiš kolko tolko dobre igrače, a onda ti ih drugi pokupe i nikako da staneš na noge kako bi mogao napredovati. To je trenutačno temeljni problem lige za koji treba nači načina kako da se zaustavi.U večini slučajeva ti kvalitetni igrači se nezamjenjuju sa istom kvalitetom već se oni mjenjaju sa potencijalom. No problem je što taj potencijal u pravilu nije odmah ista klasa nego treba vremena da se to izbalansira. Može li ovo ljeto biti preokret i da li će ovaj puta zvijezde ostati i dovesti se neke nove?

Pa koga će se pokušat vrbovati, bar prema mojem predosječaju i onome što se da ćitati iz medija. Pokušat ću ih nekako rangirati, od boljih prema lošijim i od onih koji samo mogu van i na one koji možda nađu "spas" unutar BUNDESLIGE. NPR jedan Ribery nemre ići u klub unutar BUNDESLIGE nego samo van, dok bi se za Junga stvar dala srediti i ne mora nužno ići van. Iz tog razloga nekako ću napisati igrače koji će biti "hit" ili ti meta kako stranih tako i domačih klubova.

"Internacionalci"

Toni Kroos - realna šansa za odlazak. Samo godinu dana ugovora, a cifre idu do plafona kad je u pitanju odšteta i plača. Kada bi Bayern za njega dobio 40 milja kako se spominje bio bi to fenomenalan posao, s tim da bi se moglo oćekivati da bi Bayern doveo jednako dobru zamjenu. Strah od odlaska postoji, ali je nadoknadiv.

Julian Draxler - Hoće li netko dati tih 45 miliona eura? To bi bio dosta veliki udarac za ligu jer Schalke ne može nabaviti igrača slične reputacije. Jedini klub koji ga može dovesti je Bayern no prema izjavama Bayerna nisu zainteresirani. To je ipak puno para - jedna zvijezda za 2-3 dobra igrača. Možda se i isplati, ali se teži ostanku Draxlera i dovođenju pojačanja.

Ricardo Rodruigez - levi bek Wolfsburga, navodno jedan od najboljih u Europi, bar po pitanju potencijala. Iako igra u Wolfsburgu koji može dati veliku plaču, postoje oni koji mogu dati veću. Iako je zadnja špekulacija Real, smatram d aje to samo da bi se nabio ugovor. Problem je što bi on najvjerojatnije potpisao ugovor sa Wolfsburgom, ali sa klauzulom i tu je Wolfsburg izgubio bitku. Biti će to veliki udarac ako ode. Ipak se radi o lijevom beku a znate i sami da oni danas vrijede ko suho zlato.

Marco Reus - već treći Njemac "svjetske klase". Problem je što ima klauzulu, navodno 35 milja koja mu garantira da 2015 može napustiti klub, no neki kažu d aje i 25 milja. Obje cifre uzeti ću sa zadrškom, jer ako BvB ovo ljeto ne uspije produžiti sa njim ugovor a da u njemu ne bude klauzule, briši kući propalo je. Kada pogledamo ova četiri igrača dosad i šansu da bi mogli otići, moramo se zapitati kuda ide vlak zvan BUNDESLIGA.

Ter Stegen - njega sam napiso samo zato da pojačam imena. Lik navodno ide u Barcu iako prema mojim sazanjima to nigdje nije objavljeno. Predviđa se da će postati novi Neuer. Ako se pokaže u Barci ziher će mu biti konkurencija.

Mats Hummels - ne priča se puno, no navodno je BvB blizu potpisivanja štopera. To bi moglo značiti da se samo spremaju na prodaju. Pa ko bi im zamijerio da im neko ponudi 35-40 miliona eura, a Mats kaže daj me pusti. Nedavno je pričao nešto o plačama, kako igrači u drugim klubovima više zarađuju. Mislim da ne želi otići iz kluba, ali i on je od krvi i mesa.

Sad slijede oni niže klase. To ne znači da nisu dobri igrača, naprotiv fenomenalni su, ali postoje drugi klubovi u BUNDESLIGI koji bi ih mogli kupiti i na taj način spriječiti odlazak iz lige.

Farfan - navodno je bio u Italiji pa se neš šuška. On bi se dao nadoknaditi i njegov odlazak ne bi bio tako strašan kao prije godinu dvije. No još uvijek on je jako dobar igrač. Schalke je već doveo Sama iz Leverkusena, i ako je Sam a ne neki novi igrač njegova zamjena onda se ide nizbrdo, bar što se tiće reputacije igrača. Farfana bi eventualno mogao kupiti Wolfsburg, a možda i Leverkusen da se potrudi. BvB bi to financijski ziher mogo, ali tu postoje neke druge prepreke.

Huntelaar - samo još godinu dana ugovor, odugovlači sa pregovorima i kaže da želi nove zvijezde u klubu...

Papadopoulos - onaj iz Schalkea da ne bi bilo. Donedavno jedan od najboljigh štopera lige. Navodno ima klauzulu od 22 miliona eura. Kada bi Schalke to dobio, prodali bi ga jer u ovom trenutku on to ne vrijedi. U kratko vrijeme BUNDESLIGA je izgubila dva štopera čija je budučnost izgledala bajni - Pap i Badstuber. Kod Grka je ipak ostalo ime i sada ako ode za neku mizeriju a da mu se ne ukaže još jedna prilika, Schalke i liga bi puno izgubili.

Xhaka - navodno nezadovoljan, kao i trener s anjiem. Jedan talent koji je doveden da bude novi Schweini ili Xavi ne sječam se točno. Pošto igra u Gladbachu, a Gladbach donedavno nije mogao dovoditi takve igrače, bila bi šteta da ode. Za njega bi se našlo dosta klubova u Ligi, jer igra onu MC poziciju svim apotrebnu.

Patrick Herrmann - ima klauzulu čini mi se od 18 miliona, spominjo se Arsenal. On bi su u EPL, našo klub samo tako. Na Gladbachu, Leverkusen, Wolfsburgu pa i Schalkeu je da ga zadrže.

Firminho - Italija navodno, potpisao novi ugovor, Schalke pokazao interes. Još bi mogao biti Kusenu interesantan. Ako ostane ove sezone morti se neki jači kupac iz BUNDESLIGE slijedeće sezone javi.

Volland - Arsenal bacio udicu, no BvB, Schalke, Leverkusen i Wolfsburg su ziher spremni ko puške. Taj ne smije otići a da prvo neda svoj doprinos nekom većem klubu.

Diouf - free ide iz Hannovera. Morti nije poseban igrač, ali da napusti ligu besplatno bilo bi previše. Treba ga se zadržati jer se sa njim nemre pogriješiti, čak i ako mu se da malo veća plača

Marcel Jansen - on će biti više na meti domačih klubova nego stranih. E sad di bi sve mogao otići pitaj Boga. Sve ovisi o tome dal će HSV pasti u drugu ligu. Morti vam već idem na živce, ali i on navodno ima klauzulu od 5 milja.

Aaron Hunt - istekao mu ugovor u Werderu i oće proč. Turci su već bacili udicu. Također igrač koji bi dobrodošao vrhu BUNDESLIGE. Siguran sam da će se neki tipa Schale, Wolfsburg za njega potući.

Sad slijede talenti koji niti pod razno ne smiju iz lige.

Ginter - njega je navodno već zakaparila BvB. Ne budu li oni, uskočit će ostatak onih koji idu u Europu, isključujući Bayern.

Jung - odšteta samo 2 miliona eura, a skoro cijeloj ligi treba desni bek. Problem je što on može van. Opet spominje se arsenal jer sad Wenger voli mlade Njemce, valjda mu dosta crnaca sa velikim pimpekima. Preveč ga to boli. A kaj je njemu za kurvu hiti 2 milje?

Drmić - ako ode i drugu ligu ima klauzulu od nekih 5 milja. Jako perspektivan napadač, ja odobno bi rekao najbolji mladi napadač lige. Taj igrač niti pod razno ne smije napustiti ligu, jer bi bio pojačanje pa čak i za Bvb. Bio bi dobar i za Bayern da nema tako loše ime. Pokaže li se na SP i Bayern bi ga mogao uzeti da za to postoji potreba i naravno ako ga neko ne uzme prije. Ovo za Bayern je napisano da bi dočarao koliko ga cijenim.

Calhanoglu - neodoljivo me podsječa na Ozila, valjda zato kaj je Turčin iz švabije. Odgovorno tvrdim da je to u ovom trenutku najveća nadolazeća zvijezda BUNDESLIGE. Slijedeće godine morti mam propadne, ali prema onome što se dosad moglo vidjeti...Ima novi ugovor sa HSV-om, ali ko te pita ako odeš u drugu ligu. Toplo se nadam da bar još 5 godina ne ide iz lige.

Naravno neke igrače sam izostavio i naveo po meni one najbitnije, koji će biti mete kako stranih tako domačih klubova. Bilo bi idealno kada bi svi ostali u ligi, ali to je teško za oćekivati. Problem je što u većini slučajeva njihova zamjena je manje kvalitean igrač koji je i ujedno manja zvijezda. Zamislite samo BUNDESLIGU bez polovice ovih igrača...Primjetiti ćete da uvijek koristim iste klubove, a razlog tome je što igrače određene kvalitete mogu dovesti samo oni klubovi koji imaju takve novce i preduvkete, a u svakoj ligi oni su isti. Samo je Arsenal uljez, ali što ćeš kad sve oće...

Jel BUNDESLIGA to uopće more zadržati, pitanje je i odgovor ili ćemo opet gledati kako odlaze igrači?

Znate da sam rekao da što više liga zarađuje to je jest što će uspjesi u Europi biti veći, lakše će se zadržavati igrači. Trenutačno to ide presporo i ja to ne vidim kako bih htio. Ako ništa drugo vidim pomak jer se bar tu i tamo uzmu skuplji igrači i zamjene. Znam da to možda nikog ne fascinira što je BvB kupio MkH jer je dobio pare za Gotzea, ali opet odlučili su se za igrača od 25 milja. Nadajmo se da će ubuduće biti više takvih transfera, tako da i Bayern dobije teži poso...

Pitanje je da prosudite, znajući sada kakva je stvar sa igračima i ko bi sve mogao ća, da li će nakon ovog ljeta bar po pitanju dolaska i odlaska igrača, u BUNDESLIGI igrati više ili manje zvijezda.

PS

Tu ne ubrajam igrače poput Buytena ili Olića, jer iako su zvučna imena, kako kome, oni su prošlo svršeno vrijeme. I ne bi bilo loše da izbacite i vi koji priejdlog za koji sumnjate.

Slijedeće što slijedi je prognoza potrošnje! :mrgreen:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Re: Di smo ono stali?

PostPostao/la FCB_general » 06 svi 2014, 20:53

Ako će čovjek nešto posebno 'zaboljeti', onda su to FIrmino, Calhanoglu, Ginter, Herrmann, Volland, Rodriguez... Ovi 'elitni' u Reusu, Draxleru, Hummelsu, Kroosu, ter Stegenu se preživi ako se uzme preko 170 mil. € na njima.

Ovi ostali poput Rodrigueza, Firmina, Gintera, Herrmanna, Calhanoglua, Vollanda, Junga, Drmića... E to je teški udar za Bundesligu. Oni će najviše boljeti jer se na njima neće pobrati po 25 mil. eura.

Sad bi tu Wolfsburgova financijska moć morala pokupiti sve te igrače, Dortmund preuzeti isto tako(osim Draxlera koji neće ići), Schalke isto nešto sitno pobrati, Gladbach te Leverkusen. To je naravno idealizam kako zadržati praktički sve te igrače, a ove velike zvijede u Dortmundu i Schalkeu debelo unovčiti.

Liga nije uspjela od onog početka naleta u EL od 2007/2008. nije donijela velike rezultate, ali je od 2008. isplivao Dortmund uz Bayern koji je od 2009. se penjao 3 puta na vrh Europe.
Nažalost, određeni klubovi su preslabi, igrači im diktiraju klauzule što je čista katastrofa umjesto da im oni nadmetnu već kad žele, a da to bude minimum 40-45 mil. € ili više, dok vidim i dalje se potpisuju 3-godišnji ugovori koji su katastrofa za klubove jer taman nakon 2 sezone što se perspektivni igrač i buduća zvijeda afirmira i rapidno razvija, odmah ona zadnja godina ugovora istjera sitne odštete ili prijetnju koja će dovesti klubove do 0 eura kroz Bosmana i dogode se slučajevi Khedire i Özila.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 svi 2014, 21:05

Gladbach za mene jako dobro radi i jako mi se sviđaju no muči me kada im se dogodi ono sa De Jongom. Ideš malo više uložiti i mam dobiješ flopa a te pare nemreš nadoknaditi i to je bačen novac...Sada će biti sretni ako to neko za 5 milja uzme, a i što ti veliš ovo sa ugovorima je obeshrabrijuće. Ter Stegen je morao imati uvijek takav ugovor da kada odlazi iz kluba neko mora pljunuti bar onoliko novaca koliko je Bayern za Neuera dao. Sad se bojim da niti 13 neće dobiti.
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 06 svi 2014, 21:24

Da, Gladbach to radi. Samo Xhaka je podbacio, svi su puno, puno više očekivali od njega. Ne razumijem koji je problem tog malog šipca u takvoj ekipi... :? Očekivao sam baš u jačoj ligi progres, a on kao da se nije snašao najbolje ili u krajnjem slučaju ne daje sve od sebe.

Luuk de Jong kojeg si spomenuo je na kraju ispao u skladu s onim stereotipima o igračima iz Eredvisie u zadnjih 6-7 godina, tamo su moćni i izgledaju odlično, kad odu van ispadnu prosječni.

Poštena lova se u njega uložila, a rezultati nikakvi. Gadna je to stvar kad moraš paziti svaki euro i voditi računa o plasmanu u prvenstvu. Valjao bi i neki talent iz Gladbachove škole da izleti ili makar da kupe nekoga iz Freiburga, Augsburga i sl. klubova što će napraviti s Hahnom ovog ljeta.

Iznenadio sam se kako je ter Stegen na kraju prejeftin golman iako je mlad, veliki talent, no govorimo na kraju krajeva o drugom najboljem bundesligaškom golmanu i prvoj zamjeni Neuera u repki i 11 milijuna eura ispada smiješna cifra, dok sam očekvao najmanje 18-20 mil. eura zarade. :?

No mene to s ugovorima opet najviše pljuska po obrazima sve ove godine poslije Khedire i Özila. Stalno se iste stvari događaju koje u euro klubovima su rijetkost zadnjih 10 godina, a ne normala.

Nemam ništa protiv klauzula, ali one moraju biti minimum minimuma 40 mil. € pa iznad za krila, ofenzivce i napadače, dok za stopere nekih 25 milijuna.

A ugovore potpisivati minimalno na 4 godine, a inzistirati na 5 godina. Produljenja obaviti 2 godine prije isteka, ukoliko ne bude onda ih staviti istog ljeta na transfer listu i nasisati se love od velikih klubova. Makar ostati u dobrom plusu pa možda kroz naredne 2 godine se pojave nekakvi likovi u 2. ligi, omladinskim školama i sl.

Ne znam kakav je scouting network unutar bundesligaša kad su u pitanju 2. i 3. liga, pa i Regionalliga. Tu valja sve usisati što se može, a onda malo i proširiti to na ostatak Europe ili Latinsku Ameriku.

Benfica, Porto, Braga i Sporting su tu sebi našli način kako u mrežama uhvatiti velike kapitalce koje kasnije unovče.

U zadnje vrijeme meni baš i nije nešto jasno kako bundesligaši zaobilaze HNL igrače. Koliko je naših mladih igrača otišlo u Italiju, a tamo trule u Seriji B, griju klupe u prvoj ekipi ili su samo u Primaveri. :? Tu se s vremenom mogu pobrati igrači Dinama, Hajduka, Rijeke, razviti neke dobre veze, pa onda na one klauzule i bonuse s godinama uplatiti više love u HR.

Ako već trule i propadaju, onda makar neka to bude u Njemačkoj gdje će prije dobiti priliku u Mainzu, Freiburugu, Nürnbergu nego u Romi i Fiorentini.

Kad su na tz-u objavili nekakve špekulacije oko mladog Murića kako je gledao utakmicu Bayerna za 18. rođendan, neki lik na tz-u u komentarima je doslovno napisao: "Hrvat? Aha, čim je to odmah valja i svakako ga potpisati."
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 svi 2014, 21:31

Još bi sam nadodao:

-----------Kruse

Hahn-----Raffael---Herrmann

Svi švabe, pa i Raffael! :mrgreen:

Šteta kaj je švaba sa gola otišao! :neee:

Najgore je to što je sad i Dominguez ispao flop i možda ga se proda. Nemreš vjerovati da oni na ljeto spiče preko 30 milja na pojačanja i da onda se sva tri pokažu kao promašaj. Čak i nisu previše čudne nacionalnosti kupovali...Neki puta,ma kolko god volim vidjeti moč trošenja novaca kod Njemaca, mi dođe da im zabranim transfere i da sve pare ulažu unutar BUNDESLIGE i na skuplje ugovore kako im trenutačne zvijezde ne bi odlazile iz klubova...
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 06 svi 2014, 21:45

Samo mene obrana njihova prca, taj jedan od bekova i stoperi. Kad bi jednog stopera jačeg kalibra imali i eventualno novog lijevog beka, mislim kako bi još jači bili.

Philipp Daems je kapetan, ali brate i starac s 35 god. Ne podcjenjujem nečiju kvalitetu zbog godina, ali svježa krv bi tu idealno došla. Za onog Šveda ne znam što bih mislio. Stranzl je isto čovjek koji je odigrao mnogo utakmica i 33 na leđima ima. Dakle, jedan stoper gdje sam vidio Gintera i primjerice našeg Contenta kad bi dofurali.

Jednog novog razbijača na sredini, a onda jednog fantazistu, bilo da je on desetka, osmica ili krilo, samo da zna baratati.

I onda ostaje taj rasni napadač. Kruse je malo pao u drugom dijelu sezone, no sve u svemu nije mi frka što su dosta NJEMAČKI obojeni, koliko ta kvaliteta u prvom redu zadnje linije. Tu bi ipak spriječili one cirkuse kad vode 2:0 u gostima ili doma pa prime 2 komada.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 svi 2014, 21:53

Taj je trebao biti Dominguez. Sada se navodno i onaj Yantschke prebacio u sredinu, al to negarantiram. A za lijevog beka su ti uzeli onog Johnsona iz Hoffenheima. Valjda će poslužiti svrdi...Inače u vezi je poludio neki Kramer (švaba) kojeg su posudili iz Kusena. Problem je kaj već ima 23 godine a prije nije bio na radaru pa brijem da se radi o nekom igraču kaj najviše može biti rang Neustadtera.
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 06 svi 2014, 21:53

Nemoj Wendta dirati, on je dobar igrač. :nono:

Trebaju im vrlo vjerojatno dva stopera. Nadam se da će riješiti bar jednog, a da će drugi biti Dominguez ili kupljen novcem od prodaje Domingueza.

Španjolac se nije bar previše proslavio.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la FCB_general » 06 svi 2014, 22:36

Nisam previše gledao Wendta pa ga ne mogu uopće procijeniti. Vjerovat ću tebi kako je dobar kalibar.

No mišljenja sam kako su stoperi Gladbacha koštali play-offa LP u ovoj sezoni.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 07 svi 2014, 06:23

Zaboravio sam upisati Manđu :hehe:
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 09 svi 2014, 10:59

Kolko mora bit sati kad Roma krade ovo:

Eric Maxim Choupo-Moting vom Fußball-Bundesligisten FSV Mainz 05 steht angeblich vor einem Wechsel zum italienischen Erstligisten AS Rom. Wie der Corriere dello Sport berichtet, sei der Transfer des 25 Jahre alten kamerunischen Nationalstürmers für die kommende Spielzeit die erste „vollbrachte Handlung” des Roma-Sportdirektors Walter Sabatini. Choupo-Motings Vertrag läuft bei den Rheinhessen nach dieser Saison aus, er könnte daher ablösefrei in die „Ewige Stadt” wechseln. In bislang 32 Ligaspielen erzielte der in Hamburg geborene Choupo-Moting zehn Treffer und bereitete drei weitere vor. Seine Spieleragentur wollte die Gerüchte auf SID-Anfrage zunächst nicht kommentieren.

Pa nemreš mi igrača koji se zove ČUPO _ MOTING maznut! iako je ablosefrei, moraš bar kunu za ime dat! :evil:
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 13 svi 2014, 08:22

Trenutačno najzanimljiviji igrač lige je Jung. Pošto se kuva da Schalke, Kusen i Wolfsburg traže desnog beka, svi prognoziraju da je to Jung. navodno ga i sva tri kluba žele. Ne znam kome bi najviše paso i gdje bi ga htio vidjeti, no ono što me još više intrigira je kad dva kluba od ova tri izvise ko je alternativ? Nemrem ju nač! :D

Sam me muči to kaj Jung nije u širem kadru Njemačke. Znam bio je ozlijeđen ali opet gross je dobio prednost! Sad se pitam koliko je on u biti kvalitetan.

I sam da kažem da su desni bekovi u ligi teško smeće...
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 15 svi 2014, 12:05

Sada se priča o budučnosti Marina. Na njega gledam kao visok potencijal koji je propao. Holtby mi je trenutačno ispred njega. No muči me ko bi ga recimo iz BUNDESLIGE mogao kupiti (marina). Pretpostavimo da bi on mogao koštati od 2-8 miliona eura, više teško da bi koštao. E sad ako ja njega stavim u Leverkusen koji recimo traži takve ofenzivce ili Wolfsburg, da li sam ja tu podcijenio BUNDESLIGU ili precijenio igrača? Dal bi takav igrač možda ipak trebao ići u Herthe, HSV ili pa Augsburge?
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la panda » 15 svi 2014, 12:06

anton 1983 napisao:Sada se priča o budučnosti Marina. Na njega gledam kao visok potencijal koji je propao. Holtby mi je trenutačno ispred njega. No muči me ko bi ga recimo iz BUNDESLIGE mogao kupiti (marina). Pretpostavimo da bi on mogao koštati od 2-8 miliona eura, više teško da bi koštao. E sad ako ja njega stavim u Leverkusen koji recimo traži takve ofenzivce ili Wolfsburg, da li sam ja tu podcijenio BUNDESLIGU ili precijenio igrača? Dal bi takav igrač možda ipak trebao ići u Herthe, HSV ili pa Augsburge?

Prvo u Herthu, a ako ide bolje, onda nekud dalje - Wolfsburg recimo.

Propal je on k'o grčka, teško da bi sad nešto napravil u nekom "boljem" klubu
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la anton 1983 » 15 svi 2014, 18:36

gladbach bi De Jonga htio plasiratina tržište no mizerna ciejna od 6,5 milja je New castelu prevelika. ne krivim ih...Kao novi napadač spominje se neki Zoller iz Kaiserslauterna...Pozitivno je kaj je Njemac :D
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Sljedeće

Vrati se na: Arhiva