Di smo ono stali?

Arhivirane teme...

Čemu se nadaš srce moje?

Manje zvijezda
1
14%
Više zvijezda
2
29%
Podjednako
4
57%

Ukupno glasova : 7

Re: Di smo ono stali?

PostPostao/la anton 1983 » 20 svi 2014, 08:26

Kak je taj Ter Stegen nekak čudno u Barcu prešo. Kao da se transfer ne smije objaviti :? Nigdje se niti ne spominja odšteta! Sve je nekako zakamuflažirano a navodno se radi o novom broj 1. jedne Barce...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 20 svi 2014, 09:15

Je li Bundesligi uopce potrebno da dovodi skupe igrace sa strane? (Na stranu Bayern..)

Poznata imena povecavaju popularnost, naravno, ali pricam o tim skupim strancima koji uopce nemaju renome niti su kompatibilni za njemacki nogomet.

Po meni, klubovi poput L'kusena, Wolfsbura, Schalkea, Dortmunda, itd. bi trebali nastaviti s politikom (razvoja i kupnje) domacih igraca i dobro integriranih stranaca; jer sam uvjeren da Njemacka nema samo prosjecne igrace, vec i pravi potencijal domacih igraca. Uz naravno pametno dovodjenje stranaca, a ne dovoditi rizicne i precjenjene "talente" poput domingueza, bas dosta, de jonga, i slicne teladi.

Sto se tice odlaska igraca poput Reusa, Hummelsa, ter Stegena, itd. Tu se nista ne moze, jebiga, ne moze ih Bayern bas sve pokupiti.. :roll:

Da Bundesliga ima vise Bayerná onda bi bila sigurno jos jaca.

Tu dolazimo do financijske moci clanova BL..

Necu vuci usporedbe sa ostalim top ligama, ali se NE BI BUNIO kad bi neki arap ili rus ili malezijac ili novi D.Hopp ulozio novac u jedan recimo HSV ili Werder ili Stuttgart..

Tu dolazimo do politike saveza, lige i svapskog mentaliteta..

Moguc je ulazak takvog tajkuna ali sigurno mu je lakse uloziti u engleski, francuski ili talijanski klub.. Njemacka je malo posebnije trziste. Ali bi zbog posjecenosti i stabilnosti bila sigurno zanimljiva.

Podvuceno, Bundesliga ne moze izbjeci odlazak top igraca ali mora stvoriti tlo za ostanak tih igraca..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 20 svi 2014, 09:45

cruz napisao:
Necu vuci usporedbe sa ostalim top ligama, ali se NE BI BUNIO kad bi neki arap ili rus ili malezijac ili novi D.Hopp ulozio novac u jedan recimo HSV ili Werder ili Stuttgart..

Tu dolazimo do politike saveza, lige i svapskog mentaliteta..

Moguc je ulazak takvog tajkuna ali sigurno mu je lakse uloziti u engleski, francuski ili talijanski klub.. Njemacka je malo posebnije trziste. Ali bi zbog posjecenosti i stabilnosti bila sigurno zanimljiva.

To je ono o ćemu se naveliko terba počet ozbiljno razmišljat. kao prvo nećemo se previše varati tko su Wolfsburg hoffenheim i leverkusen. No oni iako daju pare tim klubovima opet ih nekako daju na "švapski" način pa onda to ne dolazi baš tako do izražaja. Niti jedan taj klub nije pokušo sa parama u jednoj sezoni postat prvak Europe za razliku od arapskih ili ruskih klubova.

Poanta je da takvih klubova treba biti više jer znate onu novac privlači novac. E sad da bi BUNDESLIGA više zaradila mora opet poraditi na reputaciji. Ako ne misle ulagati brutalne pare u klubove uspjeh u LP mora doči. Kako stvoriti još dvije Borussije koje i kako stvoriti nova dva Schalkea i Kusena?

Dok u BUNDESLIGI neće biti bar 4 kluba koja će moči godišnje bar jednog igrača kojem je realna vrijednost 25 milja dofurat u klub od tog slijedećeg skoka neće biti ništa.

Trenutačno takav je samo Bayern, ali to je nebitno i BvB je na rubu. Znači ne govorim o tome da se plati 25 milja za igrača jer to može i Wolfsburg nego da taj igrač te pare vrijedi. NPR Manđu niti da oće niko iz BUNDESLIGE nemre kupiti a trebao bi moč.

Evo recimo sada će PSG prodavati meneza, a ja ne vidim niti jedan klub u BUNDESLIGI kojem bi on bio opcija. Sada je trenutačno vrh igrač tipa Immobile, ali taj ide samo u BvB. Pitanje je dal bi njega Schalke i Wolfsburg interesirali i dal bi mu morali dati brutalis plaču kako bi ga privukli.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Miki » 20 svi 2014, 10:08

cruz napisao:Po meni, klubovi poput L'kusena, Wolfsbura, Schalkea, Dortmunda, itd. bi trebali nastaviti s politikom (razvoja i kupnje) domacih igraca i dobro integriranih stranaca

Ja mislim da je ovaj prvi dio predloga ključ uspjeha njemačkog fudbala! Od kako su počeli graditi fudbalske akademije, broj mladih talenata se stalno povećava. Konstantno isplivavaju nove mlade nade koje zauzimaju mjesto u prvih 11 svojih klubova. Važno je napomenuti da je cirkulacija novca unutar lige jedna veoma važna stvar za rast iste. Naravno da je problem kad neki klub u BL nema love da otkupi Mandžukića, ali to je opet ona stvar da je Bajern No1 u Njemačkoj i da je prelazak iz Bajerna u bilo koji drugi njemački klub, u stvari, korak unazad. :bravo: U svakoj od ostalih TOP 5 liga imaš bar 2 TOP kluba koji novčano mogu parirati jedan drugom. U BL toga nema.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Murta » 20 svi 2014, 10:22

Ako smo išta naučili iz prošlih sezona BL to je da se ne smiju kupovati visoki napadači iz Nizozemske.

Berg, De Jong i Dost su tri velika promašaja koji su usporili razvoj BL i svojih klubova. Bergov transfer je jedan od glavnih krivaca zašto je HSV danas tu di je.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 20 svi 2014, 10:25

Treba im opčenito zabraniti dovođenje igrača iz Nizozemske jer to nije više ono što je prije bilo :D Recimo sada ne znam ko je najjači i napotentniji igrač te lige. To govori o tome koliko je ta liga pala...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 22 svi 2014, 10:19

Oće li te " Austiegklauzule", sjebat BUNDESLIGAŠKI napredak? I kak se protiv toga borit ako nemaš potrebne pare da to ne staviš u ugovor? Dal jednostavno tog igrača ne kupit ili kaj? Navodno hakan nema klauzulu ali oće iz HSV-a proč. Sad bu prešo u Kusen a ovi bumu dali klauzulu. Saznali smo da je ima Gustavo, najvjerojatnije će dobiti Rodruigez, ima ju Hermann, Firminho Volland. Sad čitam malo o transferima kUsena koji je trenutačno hit po pitanju prometa igrača i tamo čitam slijedeče:

Hapili su Drmića - ne bi se čudio da lik ima klauzulu, kako ju sigurno ima Son i Bender

Bacili su oko na JEdvaja! :shock:

Emre Can ist erst 20, will aber nach einem Jahr weg. Wann gibt‘s Klarheit mit Liverpool?

Völler: „Wir wissen vom Interesse, haben aber weiter nichts Offizielles vorliegen. Klar ist, dass Emre jetzt eine Klausel im Vertrag hat – eine Entscheidung steht allerdings noch aus.“

Evo i Can ima klauzulu! smile44

A i sami znate kakvu se "grešku" napravili sa carvajlom a i kod Schurrlea je klauzul aodigrala veliku ulogu.

BUNDESLIGA previše poprima stigmu "odskačne lige". Uvijek je to tako bilo, no smatrači smo kad se uzme to 3. mjesto po keoficijentima i kad su uslijedili uspjesi u Europi te su klubovi za jako puno podigli Umsatze, da će se to malo skresat. No to se ne događa, već se sada samo igrači prodaju za više novaca, ali ne po onim cjenama koje bi mso mi htjeli ili ti "portuglaskim cjenama".

Da sumiram dobro je kad Son, Drmić, Jung, gustavo pređu iz slabijih BL klubova u jače, u većini slučajeva zbog klauzule koja ne odražava njihovu vrijednost, znači povoljnije, no problem je u onom drugom koraku tj. preprodaji!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 22 svi 2014, 10:26

Diese Sommer-Wechsel sind schon fix

Valentin Stocker stürmt vom FC Basel für rund 3 Mio Euro zu Hertha BSC. Der Schweizer unterschreibt bis 2018

kaj nije 7? :shock:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 22 svi 2014, 11:12

Te klauzule nisu problem samo BL-i, jer sve lige imaju tu praksu.
Svaka liga ima klubove koji su odskocne daske, BL uopce nije takva da sluzi iskljucivo u tu svrhu..
Ali cinjenica je da su te klauzule SUICIDNE! Preniske i stetne ne samo za doticni klub vec i za cijelu ligu.

Kljuc zadrzavanja je naravno novac, ali popularnost i flexibilna politika prema stranim kapitalu ce privuci taj novac.

Jbt kada ti 1. i 2. liga imaju takvu posjecenost, logicno da imas jos Luft nach oben
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 22 svi 2014, 11:25

cruz napisao:Te klauzule nisu problem samo BL-i, jer sve lige imaju tu praksu.
Svaka liga ima klubove koji su odskocne daske, BL uopce nije takva da sluzi iskljucivo u tu svrhu..

Tako je imaju, ali je bitna visina. Recimo kod Draxlera je visina čak i previsoka, ali je kod Reusa premala, a kod Kusena je problem što inače ne može dovesti takve igrače, a s druge strane zarada je dobra.

Can niti ne vrijedi recimo više od 12, a dobili su ga za 5 i to je dobar poso. Problem je u tome kaj mi smatramo da se za Cana može izvuć 20 i što se opet za njega mora dovest zamjena, a canovi baš ne rastu na svakom drvetu i onda se kod nekih pojačanja zajebeš i u biti to kaj si zaradio baciš u vjetar. Takav slučaj je bio sa Gladbachom kad su "zaradili na Danteu i Reusu" i onda onih 30 milja bacili u vjetar takoreći...

Kod Kusena je to konstanta, a Kusen je prvi klub koji to mora manknuti, dok recimo BvB je to shvatio i rade na način da ne kupuju igrače sa klauzulom. E sad to je morti dvosjekli mač jer bar na kratko vrijeme neš dobiti igrača "iznad svojih" mogučnosti.

Eto sad će Kusen recimo uzeti Hakana i morti nas sa još nečim iznenadit. I onda ti u tom klubu imaš jednog Lenu, Cana, Bendera, Sona, Hakana, Drmića - prejebena budučnost i ako se na njima gradi pametno mogao bi uskoro postat i kandidat za naslov. No umjesto toga ti igrači odlaze prejeftino ti teško nalaziš zamjene i čim si se etablirao, spušiš igrača "od nekog tamo kluba". Ajde još kad Chelsea dođe po Schurllea, ali neko slabiji?

Ovdje je isto tako problem taj šugavi EPL! Prije par godina sam rekao da će biti jer BUNDESLIGA proizvodi idealne igrače za tu ligu a oni su extra bogati i mogu kupovat. Igrač iz BUNDESLIGE će se potrudit da sam sebi naruši cijenu kako bi otišao tamo i ti protiv toga nemreš...

Koji je najskuplji igrač koji je prešao u EPL iz BUNDESLIGE?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 22 svi 2014, 22:05

anton 1983 napisao:
Tako je imaju, ali je bitna visina. Recimo kod Draxlera je visina čak i previsoka, ali je kod Reusa premala, a kod Kusena je problem što inače ne može dovesti takve igrače, a s druge strane zarada je dobra.

Mislim da i jeste malo čudno kako jedan Schalke zna napraviti čak i zvučnije transfere, a zna i postaviti pametnije cijene za pojedine igrače u odnosu na BVB. A jedan taj BVB je sportski iznad njih, bar za jedan stepen.
I treba isto tako uzeti u obzir činjenicu koliko taj Schalke odolijeva napadima na Howedesa (čak smo i mi više puta tu čačkali), Farfana, pa u zadnje vrijeme i Huntelaara. U svakom slučaju Schalkeova uprava po tom pitanju radi dobar posao. S tim da oni bi možda nekad mogli umjesto jednog Boatenga kupiti dvojicu igrača koje će razvijati. BVB ide često na taj razvoj, od jednog Lewe napravi velikog igrača, od jednog Jojića će napraviti a isto bio anonimus, došao iz relativno slabe lige.

A kod Leverkusena je Bayer (sponzor) ključni problem. Oni da odriješe kesu, vjerovatno bi se i uprava drugačije ponašala. A iako opet mislim da im je i uprava nekad smušena.
Ope kod njih mislim, za razliku od mnogih, da se oni nisu mnogo ni kod Schurllea zeznuli. Dobili su oni tu dobru svoticu, jer ja njega ne vidim u rangu jednog Reusa, Draxlera i sličnih. Nekako mi je on Stufe ispod. Nešto mi kod njega fali, da bi ono mogao reči: E ovaj će momak razvalit uskoro, bit će mega zvijezda. Dobar igrač, čak i vrlo dobar, ali nešto mi tu fali za vrhunski klasu.

Zato generalno mislim, nekad igrači, pa i nerijetko iz BuLi odu za manje sume nego što bi trebalo, ali opet nekad očekujemo i malo prevelike sume.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 31 svi 2014, 10:24

Kaj je freiburg stvarno platil D.Kiewu 6 milja za Admir Mehmedi. Ak je to istina, ovo je game over! :shock:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 03 lip 2014, 07:20

Transfereinnahmen: 57.450.000 € Transferausgaben: 97.750.000 €

Prema TM.de klubovi su zasad potrošili 97,5 milja na igrače, a "zaradili" 57,5 kada je u pitanju prodaja igrača. Rekao bi da se zasad fenomenalno radi i zadovoljan sam sa svakim od ovih bitnih klubova. Pitanje je koliko će na kraju svi potrošiti i ne znam na koju brojku da pucam. Dosta tu ovisi o ovim klubovima koji idu u LP, ali i o ovim ostalima. Nije isto dal Wolfsburg kupuje Dioufa koji je besplatan ili ide po igrača tipa Morata koji je "jeftin" napadač ili "mrcinu" poput Lukakua.

Iz jedne perspektive 200 milja bi bilo super, dok iz druge se možemo nadati da se strga brojka od 300 milja, ali onda Bayern mora potegnuti. Schalke je rekao da neće investirati u zvijezde, kod Kusena je pitanje kolko će još uložiti i hoće li uzeti Hakana. Za Wolfsburg znamo da ima para, ali već sada su se dobro pojačali...

Bilo bi jebeno kada bi klubovi potrošili 250-300 ali bez Bayernove pomoći! :D

Pobjedniko ovog prelaznog roka mogao bi na kraju ispasti freiburg koji će jako puno zaraditi na baumannu i Ginteru, dok je uvjerljivo najveći luzer Frankfurt koji svoje više nego dobre prvotimce gubi samo tak. izgubiti Rodea, Junga i Schweglera za 5 milja je više nego tragikomično.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 03 lip 2014, 08:22

Iako me boli briga za Frankfurt opet ostaje gorčina što razvaljuju svoj potencijal :smajl006:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 04 lip 2014, 09:30

cruz napisao:Iako me boli briga za Frankfurt opet ostaje gorčina što razvaljuju svoj potencijal :smajl006:

Umjesto Junga, Rodea i Schweglera došli su Chandler (Nurnberg), Ignjovski (BUMEN), Hasebe (Nurnberg), pa sad ti vidi...Zamijenili su ih, ali se pitanje koliko su zamjene kvalitetne jer ovi igrači bi morali odma u prvih 11, ako mjenjaju ove 1/1.
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva