Di smo ono stali?

Arhivirane teme...

Čemu se nadaš srce moje?

Manje zvijezda
1
14%
Više zvijezda
2
29%
Podjednako
4
57%

Ukupno glasova : 7

Re: Di smo ono stali?

PostPostao/la anton 1983 » 04 lip 2014, 13:28

Hertha je blizu potpisivanja Heitinge. Kad čuješ ime i klub u koji ide čovjek se razveseli ili? Nekada kakvo takvo ime a sad u Fulhamu nije mogao igrati. Uz to kad vidiš popis igrača Nizozemske za SP i ne znaš nikog pogotovo u obrani, pitam se kaj tu Hertha kupuje. Nekada bi se poveselio kada bi se kupovali ovakvi igrači, ali danas sam više nego skeptičan i rađe bi dao priliku nekom mladom švabi koji još ne zna hodati. Sam se nadam da mu nude mizernu plaču jer brijem da bi on sad teško igrao u jednom od velikog trojca u Nizozemskoj, a znamo da oni nemreju dati plačukakvu more Hertha....

Potpisao do 2016....
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 09 lip 2014, 11:40

E ovo je fora za vidjeti:

SImon Zoller 3 mil eura
Yuya Osako 2 mil eura
Kevin Vogt 1,5 mil eura
Dusan Svento 600,000 eura
Slawomir Peszko 500,000 eura

Tomas Kalas posudba uz mozda opciju otkupa.

Eto Koln kao klub koji tek ulazi u prvu ligu potrošio je 7,5 milja na pojačanja i akopotroše još samo 2,5 biti će to 10 milja. za klub koji ulazi iz druge lige, makar je to KOLN koji su malo drugačiji po pitanju trošenja noFca, ovo zvuči fenomenalno. Još uz to posudili su ovog čeha kojeg je chelsea za nekih 5-6 milja, ak se ne varam dove u svoje redove. Zvuči jebeno!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 09 lip 2014, 13:03

Transferhammer! Joselu nach Hannover

Ima se troši se! jebote kakva govna postižu cijenu! 5 milja oni pljunuli! :shock:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la panda » 09 lip 2014, 14:51

"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la effe__sa » 09 lip 2014, 21:36

anton 1983 napisao:Transferhammer! Joselu nach Hannover

Ima se troši se! jebote kakva govna postižu cijenu! 5 milja oni pljunuli! :shock:

Iznenađenje je ovaj transfer svakako. Ali mislim da je Hannover dobar posao odradio, jer Joselu definitivno ima potencijala. Ma za njih bi on trebao biti pogotovo dobar. Njega u suštini u zadnje vrijeme jedino ozljede zajebaju donekle.....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 26 lip 2014, 12:31

Riether potpisao za freiburg, a prošle godine ga fato Schalke!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 04 srp 2014, 06:33

Squad rotation team!

Ramos -- BvB

Lassoga - HSV

Schieber - Hertha

Joselu -- Hannover

Salzai - Hoffenheim

Fino su se zarotirali.

Očito da su napadači in ovog ljeta....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 09 srp 2014, 11:12

Der italienische Serie-A-Klub SSC Neapel buhlt angeblich um den deutschen Fußball-Nationalspieler Christoph Kramer. Der 23-Jährige von Bundesligist Borussia Mönchengladbach steht laut der italienischen Tageszeitung Corriere dello Sport auf Platz eins der Wunschliste von Neapels Klubchef Aurelio De Laurentiis. Neapel habe Kramer, der aktuell von Bayer Leverkusen an die Borussia ausgeliehen ist, bereits mehrfach in Deutschland beobachtet. Etwa acht Millionen Euro sei Neapel bereit, für den Nationalspieler auf den Tisch zu legen. Die Gespräche mit Kramer sollen nach dem WM-Finale fortgesetzt werden.

Podebljaj mamu ti jebem, ipak se radi o svjetkom prvaku! :mrgreen:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 09 srp 2014, 11:17

Ode i on za sitniš. BUNDESLIGA! :haha: :hehe:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 19 srp 2014, 15:37

Gledam malo kadrove i ne mogu se oteti dojmu kako smo mi trenutno najbolji klub od ozbiljnih konkurenata po tom pitanju - ravno 25 igrača imamo u profi kadru evidendirano po TM-u.

Dortmund ima 28, a Schalke i Wolfsburg čak 31 odnosno 29. :shock: Leverkusen 27, Gladbach 28.

Schalke je dosta toga doveo iz drugih klubova ovog ljeta, ali mora se priznati kako su uključili i dosta domaćih igrača.

Sada Schalke izgleda kao jedan fin klub s toliko vlastitih mladunaca poput: Höwedesa, Draxlera, Meyera, Marvina Friedricha, Fährmanna, Ayhana i Avdijaja, a tu su još sa strane došli Goretzka, Kirchoff, Papadoupulos i Matip. Pitanje je samo hoće li postojati kemija jer klub nikad bolje nije izgledao kad je kadrovska politika u pitanju, a i potencijal ekipe.

Samo i dalje ne vjerujem Kelleru da je čovjek koji bi to odradio kao Klopp. ;)

Hoffenheim i dalje rekord s 32 igrača u kadru uz ove što najmanje vrijede u ligi, dok ostali klubovi imaju po 2-3 igrača viška od te brojke 25.

Hoće li opet biti eksplozija njemačkih talenata do Eura 16'? Ja se nadam da hoće. U Sportbildu su jučer zanimljiva imena se javila, a za njih smo već čuli u zadnjih godinu i pol dana.

Samo još klubovi poput Wolfsburga i Schalkea moraju otići na 2 razine više i onda to sakupljati s Bayernom i Dortmundom.

Ja se samo nadam kako neki klubovi neće mirovati na tržištu, pa Gladbach neka još nekoga dovede i to pojača, možda i Leverkusen ako nešto ima.

Najgori su Stuttgart i HSV. Ovaj prvi se uništava pod Bobićem, a HSV je još u svojem brlogu od kaosa.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 29 srp 2014, 11:08

Kaj mislite jel je BUNDESLIGA dosegla svoj limit? Kad gledam konkurenciju, onu bitnu onda vidim napretke koje sam priželjkivao za BUNDESLIGU. Skok kao takav je ogroman prema nekadašnjem stanju a o kvaliteti da ne govorim. Uglavnom liga je došla na kartu svijeta ohne wenn und aber, no da li je dosegla limit i da li se uopće slijedeći korak da bi se dosegla razina više, može napraviti?

Eto svaka liga ima neki klub koji bankrotira, pa neko u njega uleti i mam se zavrte miljoni tipa recimo Roma ili Pool. Atl. možda sada nije nogometno jači klub od BvB-a, ali je po svemu "ostalom" jači i to se dobro vidi prema prodaji i kupovini igrača (to ne znači da bi njih atl dobio il neš slično već da Atl duže može zadržati igrače i veće face privuči u klub i što je najbitnije više para potrošiti).

Dal je to bitno il nebitno ne znam, no nekako vidim da onu slijedeću razinu se ne bu uspjelo doseć bez jednog baš pravog praFcatog umjetnog kluba. Znači ne neko tipa Wolfsburg koji PAMETNO ulaže ogromne noFce, nego neko, ko će u istom prelaznom roku dofurat Griezzmana, Lavezzia, Garaya, Lukakua, Chalanoglua i Mandžukića.

Zašto to kažem? Schalke već 3 godine zaredom igra LP čini mi se, a od zadnjih 5 sezona 4 puta su igrali i ako se ne varam svaki puta (izuzev ove koja slijedi) su prošli skupinu. Znači kada tako nešto napravi Njemački klub to bi onda trebalo nešto značiti, kako marketinški, kao i reputacijski i naravno velika zarada. No kao što vidimo to nije tako. Schalke je bez sranja super klub koji super radi, no kako se BUNDESLIGA razvijala, JA sam oćekivao da će BUNDESLIGA kada dosegne ovu razinu na kojoj je sada ( o kojoj sam prije 10 godina sanjao, a nisam se nadao), da će klub poput Schalkea, znači nekakav 3. klub po veličini u BUNDESLIGI koji je redovno u LP moći netto bez problema trošiti 25 miliona eura. Evo sad zamislite kakvu sam ja cifru dao - samo 25 miliona eura! A to takav klub iz BUNDESLIGE ne može!

Zato se i pitam kako je uopće slijedeći korak moguć za napraviti? Kada sam vidio da je Griezmann otišao u Atletico za smješnu cifru po meni, jednostavno me to na ovaj text potaklo. Jedan Schalke, pa i Kusen koji je isto redoviti u LP morali bi moći konkurirati za tog igrača, a oni to ne mogu. Da se razmemo on bi prije izabrao Atl. nego Sch ili Kusen pa čak i BvB, jedino bi Bayern imao šanse. No tu nije problem, nego je problem što on iz jednog san sebastiana uopće ne bi htio ići u Kusen ili u Schalke da su to jedina dva kluba koja se za njega bore.

S druge strane on je za mene bio idealan igrač za BvB - Auba i Kuba makar zvuče kao dobar par, Griezzman je jedan štufe iznad njih no BvB se nije niti potrudio pojačati jer tu poziciju ne treba dirati - e tako se stagnira i tako je Bayern prije dolaska Riberya stagnirao. Od tada, uvijek se pokušao dovesti bolji igrač od onog kojeg imaš iako je i onaj kojeg imaš fenomenalan. Ta pozicija je bezecirana za Vollanda i sad da dođe Isus krist tam mora igrati Volland. Idealno ili u moj verziji, BvB bi išao prodai Aubu za nekih 10-15 milja i onda dodati još 15-20 ovisno kolko treba i dofurao Griezmanna - ako treba išlo bi se MALO iznad mogučnosti jer bi se te pare ziher mogle nadoknaditi tako što bi se kasnije prodao Kuba ili kroz LP ili pitaj Boga kak. Znam da postoji strah od zaduživanja, ali i takav način poslovanja je također krivi. Tu i tamo treba se odlučiti na neki kreditić kako bi se poboljšao. Eto oni žele da Reus ostane - e sad se ja pitam jel će Reus prije ostati kad Griezmann dođe ili kad ne dođe? Da ne bi sad neko mislio kako smatram da BvB nije napravio super prelazan rok, ali "nema se para" kada dođe izvanredno kvalitetna prilika poput ove. Npr 2010, Bayern nije planirao hapiti Robbena, no tada se otvorila prilika, skupilo se 25 milja i eto ti ga na, ak me razmete.

Kad vidim kak Kusen polovično odrađuje posao strelil bi se mam. Znači taman sve pokupuješ i onda te napusti Can - ok došo Pool i ti to nemreš zadržati, no tvoj plan nije bio njega prodati jer se Hakana htjelo bez obzira dal Can ide il ne ide. Kak ti meni god htio prodati priču tu je ostala rupa! E sad ti tu imaš 12 milja koje si dobio i njih sad odjedanput nema, treba prišparat, umjesto da se gore stavi 3-5 miljona eura i dovede jedan Inler ili Behrami pa ti klub bude još jači.

Zato se nadam da će Wolfbsurg ući u LP, jer oni kolko tolko troše na način koji to Bayern radi, ali ne mogu u pravilu zadržati igrače niti kupovati takav kalibar. No isto tako ne vidim taj spas u Wolfsburgu kao "umjetnom" klubu jer oni još uvijek nisu bili bezobrazno glupi! Kada bi ja vidi spas u Wolfsburgu? Kada bi oni sada doveli i Torresa i Lukakua te recimo Pepea, Agera i recimo Lavezzia (jer im treba desno krilo), e onda bi to bilo to i došlo bi to nezaustavljivog uzjebitisa. Ovo kaj sad rade je fenomenalno, ali nije Sexualno - previše je postepeno i marketinški presporo raste.

Da se razmemo nije ovo kritika, jer razmem kak stvari stoje, al se pitam....

Kad čitam onaj Daily star mam se uzjebem. Jest da je to žutak, ali je gušt čitat vidal 30-40-50-60, pa torres, pa Lukaku, pa Di maria, Khedira milijončeki , milijarde, umjesto, Kiyotake, Bušman, Grincek, Kikiriki, dvesto iljada, ablose gnoj itd...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 31 srp 2014, 23:04

anton 1983 napisao:Kaj mislite jel je BUNDESLIGA dosegla svoj limit? Kad gledam konkurenciju, onu bitnu onda vidim napretke koje sam priželjkivao za BUNDESLIGU. Skok kao takav je ogroman prema nekadašnjem stanju a o kvaliteti da ne govorim. Uglavnom liga je došla na kartu svijeta ohne wenn und aber, no da li je dosegla limit i da li se uopće slijedeći korak da bi se dosegla razina više, može napraviti?

Nije dosegnula limit ako bi klubovi imali puno Kloppova, Tuchela, Juppova u kombinaciji s Hermann Gerlandima i dobrim sportskim direktorima... :mrgreen:

anton 1983 napisao:Zašto to kažem? Schalke već 3 godine zaredom igra LP čini mi se, a od zadnjih 5 sezona 4 puta su igrali i ako se ne varam svaki puta (izuzev ove koja slijedi) su prošli skupinu. Znači kada tako nešto napravi Njemački klub to bi onda trebalo nešto značiti, kako marketinški, kao i reputacijski i naravno velika zarada. No kao što vidimo to nije tako. Schalke je bez sranja super klub koji super radi, no kako se BUNDESLIGA razvijala, JA sam oćekivao da će BUNDESLIGA kada dosegne ovu razinu na kojoj je sada ( o kojoj sam prije 10 godina sanjao, a nisam se nadao), da će klub poput Schalkea, znači nekakav 3. klub po veličini u BUNDESLIGI koji je redovno u LP moći netto bez problema trošiti 25 miliona eura. Evo sad zamislite kakvu sam ja cifru dao - samo 25 miliona eura! A to takav klub iz BUNDESLIGE ne može!

:bravo: :bravo: :bravo: To je to. Tako sam i ja sve gledao posebno nakon onog uspješnog SP 2006. no jednostavno ne ide unatoč tome što Schalke u zadnjih 5 godina 4 puta je nastupio i prošao skupinu, a od toga 2 puta mislim bio dalje otišao od osmine finala.

anton 1983 napisao:Zato se i pitam kako je uopće slijedeći korak moguć za napraviti? Kada sam vidio da je Griezmann otišao u Atletico za smješnu cifru po meni, jednostavno me to na ovaj text potaklo. Jedan Schalke, pa i Kusen koji je isto redoviti u LP morali bi moći konkurirati za tog igrača, a oni to ne mogu. Da se razmemo on bi prije izabrao Atl. nego Sch ili Kusen pa čak i BvB, jedino bi Bayern imao šanse. No tu nije problem, nego je problem što on iz jednog san sebastiana uopće ne bi htio ići u Kusen ili u Schalke da su to jedina dva kluba koja se za njega bore.

Reputacija lige u transferima tu igra bitnu ulogu. Kako kod prodaje tako kod kupovine. Netko je spomenuo Di Maria 80 milijuna PSG, a iz Bayerna bi odlazio za 18 milijuna eura kao igrač sa statusom Gomeza, Mandžukića, Kroosa...

anton 1983 napisao:Ovo kaj sad rade je fenomenalno, ali nije Sexualno - previše je postepeno i marketinški presporo raste.

Muda trebaju i bahatost!

anton 1983 napisao:Da se razmemo nije ovo kritika, jer razmem kak stvari stoje, al se pitam....

To je tako... Klauzule su zadnje 2 godine postale rak rana u Bundesligi. Prije je to bila zadnja godina ugovora i odlazak za sitniš ili bez odštete, danas to počinju biti klauzule koje IGRAČI nadmeću svojim klubovima, a ne obrnuto.

Nijemce se ipak može jebati uzduž i poprijeko u nogometu, čak i kad su europski i svjetski prvaci u klupskom nogometu i kad su prvaci svijeta kao zemlja. :|

Liga sad pomalo postaje poligon za Real i Barcelonu plus Premier ligu i njihove najbolje klubove. Ovog ljeta se miruje, a tko će ga znati idućeg ljeta što će biti s Reusom, Draxlerom i Meyerom.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 01 kol 2014, 09:10

Inače poanta nije bila da se po nećem pljuje nego da se zapitamo da li je taj sljedeći korak uopće moguće napraviti i ako je moguće što je za njega potrebno i koliko vremena....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la panda » 01 kol 2014, 14:38

anton 1983 napisao:Zašto to kažem? Schalke već 3 godine zaredom igra LP čini mi se, a od zadnjih 5 sezona 4 puta su igrali i ako se ne varam svaki puta (izuzev ove koja slijedi) su prošli skupinu. Znači kada tako nešto napravi Njemački klub to bi onda trebalo nešto značiti, kako marketinški, kao i reputacijski i naravno velika zarada. No kao što vidimo to nije tako. Schalke je bez sranja super klub koji super radi, no kako se BUNDESLIGA razvijala, JA sam oćekivao da će BUNDESLIGA kada dosegne ovu razinu na kojoj je sada ( o kojoj sam prije 10 godina sanjao, a nisam se nadao), da će klub poput Schalkea, znači nekakav 3. klub po veličini u BUNDESLIGI koji je redovno u LP moći netto bez problema trošiti 25 miliona eura. Evo sad zamislite kakvu sam ja cifru dao - samo 25 miliona eura! A to takav klub iz BUNDESLIGE ne može!

Mislim da previše povezuješ uspjeh (u ovom slučaju Schalkea) sa potrošnjom.
Na kraju krajeva, Schalke ima, baš kao što si i napisao veliku zaradu, i tu nema dileme. I tu sad nije pitanje ima li Schalke 25 milja ojrića da spizdi na nekog finog igrača, jer sam ja siguran da imaju i za 2 takva igrača, a Heldt i Tönnies bi bez beda to frknuli. Pitanje je - smiju li oni to (DFL) i trebaju li / moraju li oni to.

Problem je još uvijek glavni što S04 ima dosta dugova (oko nove godine kad je Tönnies davao intervju, bilo je 172 mil € IIRC). I to je Tönnies rekao da je za njih trenutno najbitniji posao. Tu brojku svesti na NULU.

I s druge strane, oni i bez zvjezdica od 25 mil. ojrića redovno prolaze grupu u LP. Tak da im očito nisu potrebne. Šta će tek biti kad otplate dugove i počnu stvarno pucat takvu lovu na igrače ? :shock:

FCB_general napisao:Nije dosegnula limit ako bi klubovi imali puno Kloppova, Tuchela, Juppova u kombinaciji s Hermann Gerlandima i dobrim sportskim direktorima... :mrgreen:

Neovisno sad o trenerima / sportskim direktorima, ali bundesliga nije ni blizu svog limita. Glavni teren na kojem se DFL uglavnom mora popraviti je MARKETING.

Do sad je njihov marketing bio ciljan uglavnom na Njemačku da bude što jači fan base. Ali zato se sad npr. kaska za Španjolama i otočanima jer su Švabe tek sad otkrile SAD kao raj za nogomet, a ovi tamo odlaze već po 20ak godina.
Onog dana kad DFL popravi marketing i TV prava, tog dana kreće i dominacija Bundeslige u svakom pogledu :bravo:

Ja ipak imam dojam kao da želite da se uspjeh same lige isforsira, a to nije moguće, niti se to tak radi. Treba im dati vremena.

Repki se dalo 10 godina i rezultati su tu. Dajte ligi još 5-6 godina i vidjet ćete i tu rezultate ;)
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 01 kol 2014, 15:09

panda napisao:Glavni teren na kojem se DFL uglavnom mora popraviti je MARKETING.

Pa mora u svakom slučaju. TV prava su spram Premier lige, Serie A i dva španjolska kluba mizerija.

panda napisao:Do sad je njihov marketing bio ciljan uglavnom na Njemačku da bude što jači fan base. Ali zato se sad npr. kaska za Španjolama i otočanima jer su Švabe tek sad otkrile SAD kao raj za nogomet, a ovi tamo odlaze već po 20ak godina.
Onog dana kad DFL popravi marketing i TV prava, tog dana kreće i dominacija Bundeslige u svakom pogledu

Nije 20 godina, ali je zadnjih 12 godina. Sjećam se još onih pripremnih utakmica za školske praznike kada su Manchester U. i još neki klubovi igrali prijateljske tamo, a Nijemcima je Amoroso bio rekord transfer, na SAT1 se gledala Bundesliga.

Ne mora nužno marketing popraviti dominaciju Bundeslige, može samo imidž. No unatoč svemu što radi Borussia D. igrači opet hoće otići iz kluba u Bayern i ostale elitne euro klubove. Novac nije baš toliki problem. Ostali opet ne mogu financijski nikako zadovoljiti apetite današnjih igrača.

panda napisao:Ja ipak imam dojam kao da želite da se uspjeh same lige isforsira, a to nije moguće, niti se to tak radi. Treba im dati vremena.

Ne, nego mora znati preskočiti i 2 stepenice kako bi što prije došli u dodir sa Primerom i Premier ligom, baš zato što Nijemci zadnjih 16 godina kasne u mnogo čemu za Italijom, Španjolskom i Engleskom.

Engleska je u 10 godina potpuno promijenila nogometnu kartu, a tamo u drugoj polovici 90-ih su još izgledali zatvoreno za strane igrače. Bayern se možda gradio 40 godina ali u pravo vrijeme. Danas tog vremena jednostavno nema.

Moraš se dignuti kao Atletico u 3 sezone ili te jednostavno nema, a dugova imaju pun klinac spram ostalih. Benfica unatoč svemu što radi i dalje je u 2. razredu euro nogometa. Ne može nikako se vratiti u europski vrh unatoč zaleđu kakvom ima diljem svijeta, a Schalke koji me podsjeća na njih tek ne može značajno napraviti.

Nema tu forsiranja, nego jednostavno igrači nisu spremni čekati u jednom klubu više 4 godine da se nekakva ekipa okupi i uigra. To je stvar prošlosti. Southampton je najbolji primjer toga. Nisu se ni pošteno sastali i pokazali, a već 5-6 najboljih igrača otišlo.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva