CHAT

Sve i svašta...

Re: CHAT

PostPostao/la FCB_general » 07 lip 2019, 12:19

Po mom skromnom mišljenju, njemački se mora učiti tako da kreneš na A1 i A2 tečaj.
Ja dok nisam krenuo na tečaj, sve ostalo je bilo kreni, nauči pa odustani bez obzira što sam mogao čitati i razumijeti nešto, no sve kroz čitanje. Nakon 2. i 3. stupnja na tečaju sam toliko toga odjednom sve posložio i shvatio što sam kroz život učio i upijao s aplikacija da mi je to postalo jasno za osnovnu komunikaciju.
Čitat sam naučio prije 14-15 godina preko teleteksta, melodičnost uhvatio kao klinac preko TV-a cijelo prošlo desetljeće, no nisam ništa mogao hvatati i razumijeti. A gdje još "der, die, das" u sva 4 padeža no to se sve nauči napamet i treba dosta vremena i dobra metodologija i strategija pamćenja kako bi se brzinski sve posložilo. Kad je na to došlo ono fore s prijedlozima ispred imenica, kad kako ide i zašto ide ono träume von, schwärmt von, erinnern sich an, freuen sich über/auf itd., tu se toliko toga ajme posložilo.

Engleski i španjolski se nauče ko od šale, ali se mora dosta slušati i uživjeti u jezik te naučiti čitati i pisati. Ako se ne uživiš u jezik, počneš razmišljati na njemu džaba i 5-ice u školi iz engleskog, njemačkog, španjolskog, talijanskog. Španjolski sam naučio u samo 4 mjeseca preko Duolinga i onda A1 knjiga ko od šale.

Tko bi rekao da i ljudsko disanje prilikom govora i razmišljanja ima isto prilično važnu ulogu da bi dosta dobro vladao nekim jezikom. Pola tehnika i fori naučiš kad sam samoinicijativno počneš studirati i učiti te imaš veliko iskustvo kroz školovanje s jednim stranim jezikom kako si ga učio od nule pa do vrha.

Njemački me često obeshrabrivao iako sam gramatiku za A1 i A2 kod kuće savladao dobrano prije tečaja, ali samo na tečaju sam sliku počeo potpuno slagati i razumijeti pozicije njihovih glagola, logiku jezika, određene fraze i to jako brzo.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Miki » 08 lip 2019, 09:22

Momci, hvala vam svima na savjetima. Znam engleski dosta dobro, ali sam htio da počnem i njemački da učim kako bih imao dodatnu stavku više u CV-ju radi nekog budućeg posla, a i generalno volim Bajern tako da je to još jedan razlog. Nije da nisam diskutovao sa drugovima oko potencijalnog odlaska u Njemačku, ali o tom potom. Svakako mislim da je poznavanje stranih jezika vrlo važna stvar u današnje vrijeme.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 11 lip 2019, 11:49

Kak vam se sviđa novi kicker? Meni se McBljuje...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 11 lip 2019, 12:02

anton 1983 napisao:Kak vam se sviđa novi kicker? Meni se McBljuje...

A reko bi: uninspired

izgled ništa posebno. Nije sad baš ni za bljuvanje. Vidi se da se naginjalo na mobile-friendly stranicu, što je logično, ali ni na mobilnom nisu optimizirani dijelovi, posebno na neke prostore za slike.

Meni je bezveze što su sklonili onaj dio di su logotipi klubova, preko kojih ideš na vijesti o klubu. To je feature kojeg sam ja npr najviše koristio a sad ga uopće nema.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 31 srp 2019, 10:42

Trenerski bog Giovanni Trapattoni danas slavi 80. rođendan. Buon compleanno, signore! :zivio:

Slika
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 25 kol 2019, 07:05

SR!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 25 lis 2019, 08:14

Pročito ja danas slijedeći tekst:

https://www.transfermarkt.de/altintop-u ... ews/347555

Jebote ak se ja sječam da je njega Real uzo free! :lol:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Lucimar » 07 stu 2019, 15:49

Samo da pozdravim :D
naleti ovde posle ne znam koliko vremena... Vidim da je uglavnon ista ekipa na okupu
Mia San Mia :smajl010:
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 07 stu 2019, 16:29

Naleti češće, što nas ne više to bolje :zivio: :fcb:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 07 stu 2019, 16:39

Lucimar napisao:Samo da pozdravim :D
naleti ovde posle ne znam koliko vremena... Vidim da je uglavnon ista ekipa na okupu
Mia San Mia :smajl010:

sjećam se kako je anton psovo jer ne razlikuje tebe i LucTL :haha:

Raspiši se slobodno neće ti bit ništa 8-)
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lucimar » 07 stu 2019, 16:58

Jbg od kako Sam se ozenio kola su krenula nizbrdo, ali srecom samo sto se Tice forumskog zivota... Na drugim poljima sve super
Eto sad radim ponovno posao Koji daje slobodnog vremena pa cemo se I druziti vjerovatno
Jel Anton I dalje pise na onom nekom nerazumljivom isforsirano purgerskom dijalektu :D I misli jos uvijek da je gomez bio najbolji centarfor u istoriji?
Antone ne zamjeri... Zezam se, al ovo su mi prve asocijacije kad te Cruz spomenuo :bravo:
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 07 stu 2019, 18:41

Lucimar napisao:Antone ne zamjeri... Zezam se, al ovo su mi prve asocijacije kad te Cruz spomenuo :bravo:

Ne zamjeram, u biti slabo te se sječam :D

Al zanimljivo kako je otkaz Kovaču vratio bar na trenutak stare članove :)

Još da se guardiola vrati...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Lucimar » 07 stu 2019, 19:56

A nije Kovac doprinio mom povratku, nego nadjo na nekoj staroj kartici jednu zanimljivu slicicu mog momackog zivota i prve bayernove tekme na kojoj sam bio... Pa se sjeti da sam tad to slikao bas da postavim na forum... Hajde reko da vidim jeste li jos aktivni
Mada prvi dojam je bio, jbt sta da je zena nasla ovu karticu prije mene :pljuska:

Guardiola... Nedaj boze :facepalm:
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la effe__sa » 08 stu 2019, 21:59

cruz napisao:sjećam se kako je anton psovo jer ne razlikuje tebe i LucTL :haha:

Raspiši se slobodno neće ti bit ništa 8-)

Samo još treba LuctL da se vrati.... :D :D :D

A Lucimara se pomalo sjećam...
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Gerd Muller » 15 stu 2019, 13:54

Ima li netko mozda Pay-pal racun?
"Primili smo nekoliko zahtjeva od određenih ljudi iz cijeloga svijeta:Amerika,Arapske zemlje ... koji zele da ulazu novac u nas Bayern.Odbio sam sve.Zasto? Jer nasi navijaci to ne vole."
- Karl-Heinz Rummenigge
Gerd Muller
Član fan cluba
Član fan cluba

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Svaštara