NBA

Sve i svašta...

NBA

PostPostao/la Speedy » 19 stu 2010, 11:33

Naslov sve govori. Rijec je o najboljoj kosarkaskoj ligi svijeta. Nadam se da neki od vas prate sport "where amazing happens"! 8-)

Ne zelim nista previsie tupiti, samo cu napisati nekoliko rijeci.

Po mnogima glavni kandidati za naslov su LA Lakersi, Maimi Heat te Boston Celtici. Misljenja sam da ce jedna od ove tri momcadi osvojiti ili pak dogurati jako daleko.

LA Lakersi – momcad vođena ponajboljim ako ne i najboljim igracem lige, Bryantom te jos nekolicinom dobrih igraca, Gasolom i td... Ne treba zaboraviti da ih vodi najtrofejniji trener lige...

Maimi Heat – momcad koja ima veliku trojku, napravili su nesto slicno kao Boston prije nekoliko godina te doveli dva mega imena u momcad, naravno rijec je o LeBronu Jamesu i Chrisu Boshu. Treceg ne treba previse spominjati, rijec je o ikoni kluba Dwyane Wadeu.

Boston Celtic – iako imaju dosta "staru momcad" to nista ne znaci. Po meni imaju najbolji roster u ligi. Ovo momcad ima jednostavno sve. S svih pozicija su izrazito opasni. Predvođeni velikom trojkom K. Garnett, R. Allen i P. Pierce. Naravno, ne treba ni zaboraviti na po meni trenutno njihovog najboljeg pojedinca. Rijec je o Rajonu Rondou, ponajboljem playu lige kojem je u zadnje vrijeme 15 asista po tekmi postala sasvim normalna stvar...

Toliko za sada!
Speedy
Admin na godisnjem
Admin na godisnjem

Re: NBA

PostPostao/la nele-BHF » 19 stu 2010, 12:56

Najviše gotivim Dallas zbog Nowitzkog :D Naravno jer je švabo, i jer čovjek rastura. Al' daleko su oni od ove trojke. A od njih najviše gotivim Boston :)
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la Murta » 19 stu 2010, 16:10

Navijam za Celticse od kad gledam NBA. Prije sam simpatizirao i Miami, ali zgadili su mi se ovim kupovanjem. Celticsi imaju dobar roster, pokriven na svim pozicijama. Kompletan. Ali, nažalost, star. :|

Ne volim ovaj prstup Zidanes y Pavones i zato sam "odustao" od Miamija. Drago mi je vidjeti da se muče. :smajl007:
Lakersi su dobri, standardni i sigurno najjači sa Zapada.

Još su tu zanimljivi i Pistonsi koji bi mogli skinuti neke od favorita i Durant kao najbolji strijelac lige. Možda je uz Duranta najzanimljivija priča lige i Derrick Rose koji isto igra u trenutno slabom klubu i biti će zanimljivo vidjeti hoće li htjeti otići iz Bullsa.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Speedy » 28 stu 2010, 09:55

Da malo ozivimo ovu temu. :neee:

Sinoc po meni Miami ocekivano posrnuo protiv Dallasa! Jednostavno jos uvijek ne djeluju uigrano. Iako je velika trojka postigla zajedno 67 pojena to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv ove sezone sjajnog Dallasa. Butler i Nowitzki su predvodili Dallas s 23 odnosno s 22 kosa!

Klupa Miamia je jednostavno zakazala u ovom susretu sto se to i za klupu Dallasa ne moze reci...

Atlanta dobila New York s tim sto treba reci da je njihov ponajbolji igrac imao samo 7 koseva uz katastrofalan sut 3-15. S druge strane kod NY-ka je bio ocekivano najbolji Stoudemire s 24 kosa i 10 skokova...
Speedy
Admin na godisnjem
Admin na godisnjem

PostPostao/la FCB_general » 03 pro 2010, 23:51

NBA... Joj kako sam za tim nekoć ludovao, pratio svaki dan i svaku utakmicu... :roll: A onda kad su maknuli s tv-a utakmice, zanimacija za nju je malo-pomalo opadala. Ovako još pratim samo kad je početak sezone, draft i sastav momčadi, rezultate čisto ovako ponekad ako se sjetim i playoff kad bude.
Glavni favoriti se znaju: Lakersi, Celticsi, sada i Miami kako je James došao, a tu ne treba zaboraviti ni na Orlando Magic, te uvijek 2 teksaške momčadi koje vrbuju iz sjene, Dallas i San Antonio.
Mislim da Lakersi nakon 2 godine dominacije teško da mogu i 3. put zaredom da budu prvaci. Sada trenutno ih uhvatila kriza od 4 uzastopna poraza, no to je sve prolazno s obzirom da se igraju 82 utakmice. Boston ima jako dobar roster, ali do doigravanja kao da se umore jer im K.G., Allen i Pierce već budu poprilično pregrijani. Uglavnom, iznenađenja su moguća ove godine pa da niti Lakersi niti Celticsi sudjeluju u finalu.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la CroCHEF » 14 pro 2010, 11:15

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WIWo8RAchRQ&feature=player_embedded[/youtube]
Einmal Bayern immer Bayern!

★★MIA SAN MIA★★

★★REKORDMEISTER★★
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
CroCHEF
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Speedy » 10 svi 2011, 11:18

Jbg., moj dragi Boston pred eliminacijom! :cry: Ipak je Heat izgleda veliki zalogaj za njih. Jednostavno je velika trojka Heata previse ove godine za Celtice iako su ih rekao bih redovno nabijali u regularnom djelu ove sezone.

Trebat ce Boston sljedece sezone osvjezenje, KG je vec prestar kao i Allen, Pearce jos uvijek moze dosta dati ali je i on vec dosta mator.

S druge strane, kako je Dallas ekspresno izbacio Lakerse, laganini "metla" Kobea i ekipe! :smile30:

U ostala dva "okrsaja" ce biti jako neizvjesno, Bullsi predvođeni MVP-om lige a Grizzlies "zivotinjom" Randolphom te Thunder Durantom i Westbrookom!
Speedy
Admin na godisnjem
Admin na godisnjem

PostPostao/la Murta » 15 svi 2011, 08:19

Doc Rivers je produžio s Keltima do 2016. :yeee:
Rekao je da ne želi ovakav odlazak i da je pun natjecateljskog naboja te želi rekonstruirati momčad. :good:

Naravno da niti jedan poraz nije dobar, ali ovaj je sa sobom donio dobre strane. Rivers će sigurno polako uvoditi mlađe igrače, a poznajući njegove trenerske kvalitete, to bi moglo biti jako dobro. Najbolji primjer je Rondo jer je on od 21. picka napravio All-star igrača. :bravo:

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Celticsi trgovati, odnosno, hoće li prodati nekog od Velike trojke. Meni se nekako najistrošenijim čini Ray Allen.

I nisam siguran hoće li ovaj vjerojatni Lockout pomoći ili odmoći Cleticsima. Pomoći bi im trebao u smislu da stari igrači ne moraju igrati puno utakmica, ali teško će se vratiti iz izgubljenog ritma, a ako bude pomlađivanja (zasad je tu Bradley), mladim igračima treba što više utakmica.

Inače, ja sam mislio da će Rivers otići, a kao zamjenu sam priželjkivao Stana van Grundyja, a da Doc ode u Magic. :mrgreen: On se namjeravao preseliti u Orlando, pa zato. :mrgreen: Ali, ovako je puno bolje ispalo. :bravo:

Bit će zanimljivo tko će postati novi trener Lakersa. Zasad ima dosta solidnih kandidata, ali nema baš velikih imena.
Iako se ja nadam da oni iduće sezone neć imati niti jednu pobjedu :mrgreen:, svejedno mi je to zanimljivo.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la FCB_general » 03 lip 2011, 17:12

Pošto se dugo nije pisalo ovdje ništa, malo novosti o NBA-u.

Jedan od najdominantnijih i najboljih košarkaša ikad, Shaquille O'Neal otišao je nakon 19 godina u mirovinu. Bio je član Magica, Lakersa, Heata, Cavaliersa i Celticsa, ali najviše je traga ostavio u LA-u i Orlandu kad je započeo karijeru. Vlasnik 4 NBA prstena i jednostavno, LEGENDA!!! :legendo:

Bivši trener Cleveland Cavaliersa Mike Brown postao je novi trener LA Lakersa, dok Španjolac Ricky Rubio je odlučio okušati se u NBA-u.

Inače, osobno navijam za Maverickse i da konačno Plavi anđeo osvoji prsten koji mu je upravo Miami izbio iz ruke sa Shaqom i Wadeom 2006., a isto tako i legendarni Jason Kidd koji iza sebe ima s Netsima izgubljeno finale. Tu je naravno i Shawn Marion kojemu fali trofej. Trenutno je 1-1, a iduće 3 utakmice se igraju u Dallasu što bi trebalo biti ključ osvajanja naslova Dallasu i osveta za onaj preokret sa 2-0 na 2-4. :|
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Chelsea_CBH » 06 srp 2011, 12:10

Slika
Chelsea_CBH

PostPostao/la Murta » 10 pro 2011, 12:02

Da malo oživim temu. Kelti doveli Bassa za debelog Davisa :mrgreen: , a sada se spominje trade David West (29 milijuna, 3 god.) za O'Neala i Pavlovića. :yeee:
Ainge je kralj, na mojoj listi odmah iza Ulija. 8-)
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 25 pro 2011, 17:25

Danas konačno počinje NBA nakon lockouta.
18:00 CET Knicksi - Celticsi
20:30 CET Mavsi - Heat
23:00 CET Lakersi - Bullsi

Ja sam, kao i zadnjih 5 godina (od polovice regularnog dijela one sramotne sezone 2007.), za Kelte, a drugi pick bi mi bili Spursi.
Mislim da će iz zapada u finalu biti OKC, a na istoku ne bih prognozirao jer će dosta ovisiti o poziciji na tablici i s kime će tko igrati jer ne vidim niti jednu momčad da je favorit protiv svakoga.
Iznenađenje sezone: Indiana Pacersi.

I za kraj - trenutna forma LeBrona Jamesa. :lol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7-sIJ_URnAA[/youtube]
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la The Scarface » 25 pro 2011, 18:15

Samo mala napomena za one koji misle gledati utakmice, league pass je na free trialu do 9.1.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Titan » 26 pro 2011, 22:21

Kako mi se fudbal vremenom sve više počeo "gaditi" prešao sam prije nekih 2 godine na košarku u potpunosti. Ovisnik sam što se NBA tiče. Dosadilo mi gledati fudbal kada igraju ekipe koje imaju na dresovima sponzore kladionica, ofirno da ne može ofirnije.

Zanimljiva će aBd biti sezona. Po meni top 3 ekipe su Miami, Bullsi i Oklohama. Ne ovim redosljedom ;)

Bullsi su dobili sjajnog igrača u Hamiltonu, čovjeka koji će aBd sigurno eksplodirati u PO. Rose , tako mlad, a tako dobar i hladnokrvan, Noah , sjajan u odbrani, Deng u oba smjera, Boozer bez povreda može biti strašan. Klupa je solidna i više nego dobra, tako da bi možda ove sezone mogli uzeti taj prsten. Inače volim Bullse još od vremena Jordana, kada sam kao malac gledao utakmice, tj. snimke na Tv-u. Rose opet radio na trici što se vidjelo već u 1 tekmi.

Oklohama, godinu iskusnija, Durant možda i najbolji igrač NBA lige. Vidjeti ćemo aBd da li je poradio na ulazu jer mu je to nedostajalo, previše se osljanjao samo na šut. Westbrook, može biti pozitivno "lud" u smisli da zabije 40 poena, a može i da izgori u tolikoj želji da bude number 1 u Thunderima. Harden "mora" da eksplodirao ove sezone aBd .

Miami, kako ne reći da su favoriti kada u ekipi imaš Jamesa, Wade te Bosha. Imaju sigurno ove godine kvalitetniju ekipu nego prošle i opet ih očekujem u finalu konferencije sa Bullsima . Doveli su sjajnog defenzivca, upravo što im je možda i trebalo.

Od ostalih ekipe bi izdvojio Dallas, Dirk meni najdraži igrač uz Bibby-a koji naravno ne igra u Dallasu, ali eto da napišem i to :mrgreen:
Osvojili su prsten, ušli su ležerno u sezonu , pa ih je Heat lagano dobio, no mislim da nisu ušli 100% spremi ni fizički ni psihički u sezonu, tako kad se to složi mogli bi biti opasni.

Lakerse ne treba nikada otpisivati kao i Boston, ali tanki su . San Antonio također.

Pisao bi detaljnije, možda i davao neke duže argumentirane komentara, ali jednostavno ne mogu biti onlien toliko, previše imam obaveza i okupiran sam sa drugim stvarima pa halalite ;)
Titan
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Francky boy » 27 pro 2011, 02:47

Silne noći uz NBA su mi dali i neko znanje o ovoj ligi.Što se tiče ove sezone desilo se puno trade-ova pa se slika iz prošle godine poprilično promjenila.Dallas, aktuelni prvak je izgubio veliki broj sjajnih igrača (Tyson Chandler zaputio se prema NY Knicksima, Jose Barea prema Minesoti, a Charon Butler prema jednom od favorita takmičenja LA Clippersima).Šansa da Dallas odbrani titulu ravna je čudu da Hajduk uzme naslov.LA LAkersi u odnosu na prošlu godinu su slabija ekipa koja teško može i do konferencijskog finala.Odlazak Odoma je prevelik udarac za ekipu koja je u padu.Kobe je već u godinama (veteran) i teško se može očekivati da će vući tim kao prije 5-6 godina.JEdnostavno ih ne vidim u finalu jer su Clippers u ovom trenutku bolja momčad.Miami je po svemu sudeći najači i trebalo bi biti rezervisano finale za njega.Značajno su pojačali i onako jak tim (Eddy Curry dosao iz Minesote i Shane Battier iz Memphisa koji je odličan defanzivac ) pa sem Chicaga ne vidim im konkurenta na istoku.Ekipa koja je najviše trgovala su NY Knicks.Doveli su par kvalitetnih veterana (Barona Davisa, MIKE Bibbya i Tysona Chendlera) koji im mogu unaprijediti igru u defanzivi jer su i prošle godine raspolagali sa odličnim napadačkim riješenjimai (Stoudemire i Carmelo Anthony).Iman Shumpert mogao bi ostaviti značajan trag u svojoj debitantskoj sezoni.Chicago Bullsi napokon imaju tima za sami vrh, a to su pokazali i prošle godine kad su u regularnom dijelu bili prvi tim NBa-a.Derek Rose je već sad jedan od najboljih igrača na svijetu i uz pomoć Luola Denga,Carlosa Boozera i Richarda HAmiltona napokon se mogu vratiti u doba MJ-a.Značajnu rolu mogao bi imati i Omer Asik koji je na Ep u Litvaniji bio najbolji defanzivac.Ako ćemo o favoritima onda su to Miami prije svih, a onda Chicago, Clippersi i eventualno Boston koji je prepun veterana i teško će ih zaobići povrede.Inače u Bostonu se od ove sezone sve vrti oko Rajona Ronda ponajboljeg playa današnjice.U prvoj tekmi protiv Knicksa je pokazao da bi ove godine mogao biti u samom vrhu kad je MVP poredak u pitanju.Sa zanimanjem ću pratiti igre Ricky Rubija u Minesoti koja je pojačana sa par rookie-a.Na kraju da spomenem da se jedan od najvećih talenata u zadnjih 20 godina Brandon Roy penzionisao zbog silnih povreda koje su mu unistile karijeru i blistavu budućnost koja je bila pred njim.

Ako već moram dati prognozu :

Play off istok:

1.Miami
2.Chicago
3.Boston
4.NY Knicks
5.Atlanta
6.Orlando
7.Indiana
8.Toronto ili Milvoki

Play off Zapad:

1.Clippers