Rukomet

Sve i svašta...

Re: Rukomet

PostPostao/la marac » 27 sij 2014, 23:15

http://www.hrsport.net/kolumne/470172/j ... -je-sport/

Slavko Goluža nije ničim dokazao da je rukometno dorastao jednom Onesti ili Wilbeku, baš kao što Zoran Gobac nije ničim dokazao da je dorastao ulozi prvog čovjeka saveza čija je reprezentacija na ovako visokoj razini.

..

Prilično je smiješno vidjeti jednog Zdravka Zovka na klupi prekriženih ruku i nogu kako čeka što će odlučiti šef Goluža, koji mu u stručnom pogledu i iskustvu ne može biti niti šegrt. Prilično je smiješno što hrvatski treneri s neusporedivo moćnijim životopisom i stručnim potpisom uspješno vode klubove i reprezentacije daleko od Hrvatske ili pišu komentare u medijima i manje ili više otvoreno se sprdaju s Golužinim trenerskim kapacitetima.
Bundesliga - posljednja šansa za spas nogometa!!!

Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer und drum bleibt München Deutschlands bester bis in alle Ewigkeit!
marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 27 sij 2014, 23:43

:bravo:

E da Marac... Tako to kod nas ide... :roll: Stvarno želim novog, pravog izbornika i njegov stožer koji će okupiti i sadašnje i 'starije' igrače i izgurati toliko željeno finale.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 27 sij 2014, 23:54

Pa samo si za primjer uzmi Narcissea u Francuskoj repki.
Čovjek je manje od godinu dana mlađi od Balića i Sulića i dalje igra u Francuskoj repki, Onesta ga još uvijek zna iskoristiti.
A kod nas se prema legendama kao Baliću i Suliću odnosi k'o da su slučajevi za gerijatriju - kao što su i Šprem, Vuković i sl.

inače kao što već i napisah, Goluža jednostavno nije sposoban taktički voditi ekipu. Golove forsiramo većinom. I dok to neide, dok je protivnička obrana dobro postavljena, onda nema ideje. Krila = 0

Da nam je neki izbornik koji zapravo zna taktički posložiti momčad, u pola natjecanja do sad kad smo pokupili broncu, mogli smo dobiti barem srebro, ako ne i zlato
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 28 sij 2014, 00:14

Narcisse je prebio na početku utakmice Dansku. On i Gumeni su razarali u prvom dijelu uz Omeyera koji je imao minimalno 7 obrana u 1. poluvremenu.

No obrana je nešto što ih čini brutalnim, besprijekornim strojem, iako je napad isto brutalan, no mala nijansica je obrana no. 1.

Ma ono, pozvao bih Dominikovića, Balića, Lackovića i još par rukometaša natrag pa neka nešto probaju. Makar neka 'starci' griju klupu i dijele lekcije balvurdiji, uđu i podjele par šamara protivnicima.

Ipak, izbornik nam treba. Onda bi već mogli znati tko će biti u ekipi, a tko ne i još mnogo toga.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la marac » 28 sij 2014, 00:42

Moja su misljenja prema Glupanu identicna kao sto su bila prema Stimcu. Zbog njih vise ni ne gledam repke kao sto sam ih gledao, sa zarom, sa zeljom za pobjedom, sa svakom loptom. Sada su mi te tekme nesto "meh", nesto usput, vise pricam s drustvom dok je tekma nego sto ju zaista gledam.

Kad sam se vec te usporedbe uhvatio, nadam se da se Niko Kovac nece pokazati kao bezkicmenjak i da ce pokazati zube, cvrstu i pravednu ruku i zvati one koji trebaju biti pozvani - uvijek i bez kompromisa.

Ipak, koliko god kenjao po Glupanu (i Kretenu (Kreten = Kopljar)), nisam pametan predloziti novog izbornika jer nisam u tom sportu i zaista nemam pojma koga bi sugerirao, iako bi dao mom frendu koji vodi klince u RK Dubrava izbornicko mjesto prije nego ovom Glupanu.

Nazalost, ne vidim mogucnost niti realnost u tome da se "starije" zove (niti da se oni odazovu) .. mislim da je taj vlak prosao :(
Bundesliga - posljednja šansa za spas nogometa!!!

Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer und drum bleibt München Deutschlands bester bis in alle Ewigkeit!
marac
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 28 sij 2014, 00:56

Ista stvar je kod mene. Nema više žara, ubijeno od strane tog Mamić d.o.o.(čitaj HNS). Malo s Kovačem se pokazuju znakovi života, ali potpuno sam indiferentan i rezerviran prema nogometu.

Odbio sam gledati ovaj rukometni turnir do polufinala jer sam znao kako stvari stoje, a tek sam sitno 10-15 minuta pogledao Poljsku i polufinale. Borbu za broncu nisam uopće gledao jer više nije imalo smisla.

Žalosno je to sve što se događa, a u rukometu sam baš vidio tu svjetlu točku u sportu otkako je košarka klinički mrtva a nogomet već zadnje 4 godine pretvoren u nekakav sajam za prodaju uglavnom Dinamovih igrača.

Stvari su takve gdje niti jedan rukomet isto ne može biti pošteđen privatnih interesa i mora biti žrtva politike. Goluža je nakon ovog turnira odsvirao svoje. Što je ostvario - ostvario je i amen. Nakon prva 2 puta nije uspio finale uhvatiti, opet je borncu uzeo i onda evo drvena medalja. Nije se pokazao kapacitetom za velike domete, a niti nudi nešto novo iz turnira u turnir što nije bio slučaj s Červarom kod kojeg su se određene stvari u igri s godinama itekako osjetile.

Koga idućeg dovesti, nebitno. Osobno nemam pojma nikoga, ali u Hrvatskoj(ili izvan nje) postoje ljudi koji mogu od nas napraviti za 20-30% bolju ekipu i učiniti joj igru puno boljom.

Takav smo mi narod izgleda, ne možemo bez jebenih glavonja "prepune pameti" koji rade što god im se sviđa na važnim mjestima. :neee:
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 28 sij 2014, 11:47

FCB_general napisao:Narcisse je prebio na početku utakmice Dansku. On i Gumeni su razarali u prvom dijelu uz Omeyera koji je imao minimalno 7 obrana u 1. poluvremenu.

No obrana je nešto što ih čini brutalnim, besprijekornim strojem, iako je napad isto brutalan, no mala nijansica je obrana no. 1.

Ma ono, pozvao bih Dominikovića, Balića, Lackovića i još par rukometaša natrag pa neka nešto probaju. Makar neka 'starci' griju klupu i dijele lekcije balvurdiji, uđu i podjele par šamara protivnicima.

Ipak, izbornik nam treba. Onda bi već mogli znati tko će biti u ekipi, a tko ne i još mnogo toga.

Ma ja sam pri usporedbi Balića / Sulića sa Narcisseom više htio reći da oni starije igrače nisu jednostavno odjebali iz repke već da ih znaju iskoristiti, još znaju održati koju lekciju i tim mladima koji nisu toliko posloženi u glavni k'o oni

mislim da je prošao voz da ih se zove natrag

što se tiče praćenja repke, niti mene to više sve ne pali (nikad me nešto posebno ni nije, uživao sam više pratiti njemački nogomet nego hrvatski, iako mi sad spec Löw kvari doživljaj)

ali da, nemam neku vjeru u ikakva dostignuća u hrvata dok se određeni ljudi zadržavaju u vrhu pojedinih sportova (Šuker, Mamić, Gobac, Radić)

Sad još samo fali da se obruše na vaterpolo i hokej (nedo bog da unište ovo što Medveščak stvara)
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 28 sij 2014, 11:55

panda napisao:Sad još samo fali da se obruše na vaterpolo i hokej (nedo bog da unište ovo što Medveščak stvara)

Vaterpolo se uvijek može "srediti", a Medveščak ipak ne jer je u privatnim rukama(ako se ne varam) i to je vidljivo djelo privatne ruke, a ne nekakvih uličara koji su se uspjeli infiltrirati.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la vintage » 02 lip 2014, 10:39

Odlična utakmica u njemačkom finalu Lige prvaka!Flensburg kao najveći outsider final four-a iznenadio sve i po prvi put postao prvak Europe. :smajl007:
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 02 lip 2014, 11:01

vintage napisao:Odlična utakmica u njemačkom finalu Lige prvaka!Flensburg kao najveći outsider final four-a iznenadio sve i po prvi put postao prvak Europe. :smajl007:

Isto kao i Makabi u košarci, s' tim da je Makabi već osvajao EL. :bravo:
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la panda » 03 lip 2014, 13:43

http://www.dkb-handball-bundesliga.de/news/41249

HSV nije dobio licencu za igranje u ligi narednu godinu :a045:
panda
Admin
Admin

PostPostao/la panda » 15 lip 2014, 18:44

panda
Admin
Admin

PostPostao/la Murta » 15 lip 2014, 18:52

Nijemci nemaju strpljenja raditi sa svojim vanjskim igračima. Puno je lakše kupiti nekog iz ex-Yu ili Poljske/Češke, nego raditi s mladima. Pogotovo kad su Slaveni u pravilu visoki što je nezanemariva prednost.

Slična je stvar i u hrvatskoj košarci s playmakerima. Lakše je uzeti atletičnog Amera koji je gotov proizvod nego raditi s domaćim igračima. Samo što je u košarci jedna, a u rukometu su tri takve pozicije.

No, jedina velika razlika je što Nijemci rade sami za svoj klub, a naši će igrače prodati za godinu dana.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 15 lip 2014, 20:39

Bravo za BiH i Sloveniju. Odlični rezultati. :bravo:
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la effe__sa » 15 lip 2014, 20:59

Murta napisao:Bravo za BiH i Sloveniju. Odlični rezultati. :bravo:

O kako velika pobjeda BiH, LUDILOOOO.....I to protiv u rukometu velikog Islanda.
Sjajna borba, opšte ludilo, na kraju sačuvan remi i prvi odlazak naših rukometaša na veliko takmičenje - na SP u Kataru...Više puta se zapelo u baražu, a sada su i rukometaši, nakon fudbalera dosanjali svoj san..... :bravo: :bravo:
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Svaštara