Tehnologija

Sve i svašta...

Tehnologija

PostPostao/la Lennon » 25 kol 2013, 11:39

Eto sad imamo i tu temu.
Nego da vas pitam, ko se razumije u rootanje mobitela i te stvari?
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

Re: Tehnologija

PostPostao/la Lennon » 07 ruj 2013, 20:39

Pitanje : Ko se razumije u HDMI? Naime, kad spojim laptop i TV, i kad preklopim laptop slika u bs playeru mi na tv-u postane izduljena, a kad je laptop otvoren onda je normalna? Postoji kakvi program za slaganje slike u HDMI?
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 07 ruj 2013, 21:21

Lennon napisao:Pitanje : Ko se razumije u HDMI? Naime, kad spojim laptop i TV, i kad preklopim laptop slika u bs playeru mi na tv-u postane izduljena, a kad je laptop otvoren onda je normalna? Postoji kakvi program za slaganje slike u HDMI?

Hm nemam takvih problema... Probaj neki drugi player.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Miki » 05 svi 2014, 08:31

Imam jedan mali problem. Nedavno sam uzeo novi telefon - Samsung Galaxy Young GT S6310. Htio bih da promijenim zvuk kod dolaznih poruka, ali ne mogu to da nađem u podešavanjima, pa bih bio zahvalan ako neko može da mi pomogne. :) Guglao sam, ali nisam našao.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Lennon » 05 svi 2014, 09:12

Miki napisao:Imam jedan mali problem. Nedavno sam uzeo novi telefon - Samsung Galaxy Young GT S6310. Htio bih da promijenim zvuk kod dolaznih poruka, ali ne mogu to da nađem u podešavanjima, pa bih bio zahvalan ako neko može da mi pomogne. :) Guglao sam, ali nisam našao.

Ideš pod : poruke>lijevi klik pokraj home tipke i klikneš postavke> i dolje imaš odaberite ton zvona.
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 05 svi 2014, 10:48

Lennon napisao:
Miki napisao:Imam jedan mali problem. Nedavno sam uzeo novi telefon - Samsung Galaxy Young GT S6310. Htio bih da promijenim zvuk kod dolaznih poruka, ali ne mogu to da nađem u podešavanjima, pa bih bio zahvalan ako neko može da mi pomogne. :) Guglao sam, ali nisam našao.

Ideš pod : poruke>lijevi klik pokraj home tipke i klikneš postavke> i dolje imaš odaberite ton zvona.

Hvala ti, namjestio sam. :) A, gdje mogu da izvršim podešavanje karaktera da bude sažeto?
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Lennon » 05 svi 2014, 11:59

Ne kužim pitanje?
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 05 svi 2014, 12:36

Lennon napisao:Ne kužim pitanje?

Na ovom novom telefonu pri kucanju poruke imam na raspolaganju 160 znakova koji mi se računaju kao jedna poruka kad ih otkucam. Kako da namjestim da mogu otkucati što više karaktera, a da mi se "uračuna" kao jedna poruka da je otkucana, a ne dvije?
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Lennon » 05 svi 2014, 12:47

E to ti nebih znao. I meni je isto 160, nije to normalno?

Ne koristim baš sms-ove više pa se nisam s time bavio.
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 05 svi 2014, 13:06

Lennon napisao:E to ti nebih znao. I meni je isto 160, nije to normalno?

Ne koristim baš sms-ove više pa se nisam s time bavio.

U pravu si. Provjerio sam i na nekoj starijoj Nokiji, isto je 160. Mada mi nekako djeluje da se ti karakteri brže "troše" na ovom novom telefonu, kao da ih neko proguta. :D Hvala ti u svakom slučaju. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Miki » 06 vel 2015, 18:21

Ljudi, treba mi pomoć!!! :D

Pokušavam da instaliram ESET NOD 32 Antivirus 7 full verziju besplatno, sa free korisničkim imenom i šifrom. Imam 32-bitni Windows XP operativni sistem. Instalirao sam Antivirus 7, unio korisničko ime i šifru (to sam uzeo sa ovog sajta (http://pefelie.net/forum/thread/11904/n ... word-2015/). Sve je uredno prihvaćeno, međutim javlja se problem sljedeće vrste. Kad pokrenem Antivirus pojavi se ovakva situacija:

Image

Nikako ne mogu da ovaj HIPS stavim na Enabled, a to je jedan od najvažnijih segmenata zaštite! Osim ove opcije Disabled sa slike, ima i opcija Setup, a kada na nju kliknem pojavi se ovo:

Image

Dakle, čekirano je da je HIPS Enable, ali mi prikazuje da je Disabled (prva slika). Na tutorijalima sa YouTube-a sam gledao da ovaj Rule editor nije zaleđen, a kod mene je zaleđen i tu ne mogu da uđem u ovo Configurate rules.

Da li to ima veze sa operativnim sistemom (tj. možda može na 7, ali ne i na XP) ili možda što je 32-bitni, a treba da bude 64-bitni da bi ta opcija radila? Kako mogu da je aktiviram? Takođe, ovaj Gamer mode je Disabled, a to isto sam primijetio i na par snimaka sa YT. Da li je to posebno važno?

Instalaciju sam radio na kućnom računaru, dok na lap topu već odavno imam instaliran NOD 32 Antivirus 6, gdje ta opcija radi, plus uz Antivirus imam dodatke ESET SysInspektor i ESET SysRescue. Međutim, to mi je već odavno uradio neki lik vjerovatno uz pomoć CD-a i sa legalnom licencom.

Pregledao sam više tutorijala na YT, ali rješenja još uvijek nema. Pomagajte nekako, posavjetujte me u koracima kako da ga najlakše instaliram. Inače, to sve radim da bih naučio i da bih ga kasnije instalirao kod komšije. Kod njega je 64-bitni Windows 7, ali prvo želim kod sebe, jer i ako zabrljam nije strašno, a ne bih kod njega da pravim te brljotine! :D
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Miki » 08 vel 2015, 10:22

Da li iko zna rješenje mog iznad opisanog problema? Možda je razlog što sam nekad ranije instalirao SpyHunter 4. I to je neka vrsta antivirusa, ali nikako ne mogu da ga izbrišem iz Add/Remove programs. Pobrisao sam sve datoteke vezane za njega koje su bile na Local Disc-u, a sve što je od njega ostalo je ta ikonica u Add/Remove programs koju ne mogu nikako da obrišem.

Probao sam sa CCleaner-om, kao i nekim posebno namijenjenim programčićem za brisanje SpyHuntera, ali bez uspjeha. Možda zbog toga neće da mi radi HIPS na ESET-u, jer može da dođe do problema kad su 2 antivirusa istovremeno prisutna na računaru.

Uglavnom, dajte neki savjet. Valjda neko nešto zna u vezi ovoga. :)
Miki
Don Quijote

Vrati se na: Svaštara