CHAT

Sve i svašta...

Re: CHAT

PostPostao/la The Scarface » 16 sij 2018, 23:04

anton 1983 napisao:
The Scarface napisao:Jesmo li Balkanci ili nismo, je li itko provjerio da li se moze shareat account. :mrgreen:

Za 5 $ mjesečno to bi bio vrh! :hehe:

Jebote 5 dolara potrošim dok ne trepnem, ali što ti je ljudski mozak! Danas u šparu na blagajni se zateknem kak razmišljam o vrečici o 30 lipa ili kunu! A s druge strane odem u McDonalds na Čizkejk! :anton2:

Onda baš ovu situaciju s foruma ispričam ženi - velim joj kolko pitanja dobijem, pa objašnjavam, a sve što treba napraviti je potrošiti 5 $ :haha:

U određenim slučajevima novac se drugačije vrednuje! :D

Nema mi nista mrze nego kad kod todorica nema onih vrecica od 30 lipa pa moram uzimat one od kunu. :haha:
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la The Scarface » 16 sij 2018, 23:09

cruz napisao:imam osjećaj da nam je džaba pisat velike postove, prevoditi intervjue i započimati raspravu, slabo se uključuje raja. Šteta

razumim da neko nema cajta, sve 5
ali i ja kada nemam vremena opet nađem 5 minuta u tjednu, navečer ako ništa, da se uključim

Pohvale na trudu u zadnje vrijeme, ti i anton odrzavate forum na zivotu.

Mislim da je i dosadna BL i pad kvalitete Bayerna opcenito doveo do sve manjeg interesa za Bayernom i forumom.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 17 sij 2018, 06:50

The Scarface napisao:Pohvale na trudu u zadnje vrijeme, ti i anton odrzavate forum na zivotu.

Mislim da je i dosadna BL i pad kvalitete Bayerna opcenito doveo do sve manjeg interesa za Bayernom i forumom.

Kod mene je samo stvar vremena i volje - ja pišem jer to obožavam. Kak da velim, meni je to scar ko tebi halat PES, samo je problem što sada imam više obavzea i problema u životu, pa nemam više toliko volje, uz sve ostale nedaće BUNDESLIGE pisati toliko.

PA i sam cruz mi je popljuvo PK temi, ali što kad je to meni bilo gušt, ko kak on vidim baca drkicu slaganja formacija na onom terenu :hehe:

Isto tako internet, TV, razvoj društva, nam je pokazao neke stvari, pa i mi ljudi hoćemo nešto drugo da nas zabavi - postali smo ko deca, sve nam brzo dosađuje ko njima nove igračke. 2013, mi smo bacali drkicu na kupovinu igrača za 40 milja, jer ne samo da nam je taj igrač trebo da možemo osvojiti LP, nego nam je trebo igrač da bi se pojačali zbog BUNDESLIGE!!! A to je krucijalno - zbog kojeg kurca da se ja veselim dovođenju Verratija, Balea, Pulišića, Draxlera, Baileya, kad nam to netreba - ko će nas sjebat? Pa mi da ništa nedovodemo za slijedeću sezonu i produžimo ove ugovore kaj istjeću, pak bi osvojili BL - ok možda nebi jer bi igrači rekli, ma daj nemoj me jebat 7 puta....

Dogodilo se nešto što nisam oćekivao da će se ikada dogoditi, a to da će Bayern osvojiti BL više od 3 puta zaredom, drugim rječima prerasti ju. Nema više žara...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 17 sij 2018, 20:58

anton 1983 napisao:Dogodilo se nešto što nisam oćekivao da će se ikada dogoditi, a to da će Bayern osvojiti BL više od 3 puta zaredom, drugim rječima prerasti ju. Nema više žara...

Ovo. Liga je toliko trula i iza nas da mi se bljuje. Prosto nevjerojatno...
Pa još prije 2-3 godine dok je bio Pep gledao sam svaku ali baš SVAKU tekmu. Koju bi propustio gledao sam REPRIZU. Sam si radio analize naše igre, smišljao taktike i rješenja.
Kud je otišao Pep, tu je i liga toliko propala da se teško ima išta pametno za komentirat nakon utakmice. Doslovno trulež. Čekamo tih par utakmica LP, eventualno kupa jer je na ispadanje sustav i to je to...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 18 sij 2018, 10:05

ivan napisao:
anton 1983 napisao:Dogodilo se nešto što nisam oćekivao da će se ikada dogoditi, a to da će Bayern osvojiti BL više od 3 puta zaredom, drugim rječima prerasti ju. Nema više žara...

Pa još prije 2-3 godine dok je bio Pep gledao sam svaku ali baš SVAKU tekmu. Koju bi propustio gledao sam REPRIZU. Sam si radio analize naše igre, smišljao taktike i rješenja.
Kud je otišao Pep, tu je i liga toliko propala da se teško ima išta pametno za komentirat nakon utakmice. Doslovno trulež. Čekamo tih par utakmica LP, eventualno kupa jer je na ispadanje sustav i to je to...

Moderni nogomet proždire sve. :)
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 18 sij 2018, 17:09

FCB_general napisao:
ivan napisao:

Moderni nogomet proždire sve. :)

Prije bih rekao da moderni nogomet (PL) gleda BL u retrovizoru dok bez stajanja pici naprijed.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 19 sij 2018, 09:15

The Scarface napisao:Prije bih rekao da moderni nogomet (PL) gleda BL u retrovizoru dok bez stajanja pici naprijed.

Ne znam uopće kaj to znači i kaj je pisac s tim htio reči i zašto je sve to globalno negativno :roll:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 19 sij 2018, 09:44

Brzo će doći vrijeme kada će se intenziFnije pričati o SUPERLEAGUE! :mudrac:

Liga koja će se sastojati od najbogatijih i najjačih klubova Europe. Liga će biti jača od Champions League i zbog nje će se Champions League ugastiti kad tad.

U toj ligi će igrati svega 10ak klubova ali će gledatelji imati svako kolo megaŠPEKtakel.

Ti klubovi će imati toliko velik budžet da će imati dvije paralelne momčadi. Jedna za Superleague, druga za domaću ligu.
Kada pogledaš "rezervu" Bayerna dobivaš Bundesligaša koji je bez razmišljanja za prvu polovicu tabele.

Taj rezervni sastav će imati svoje rezerve - domaći igrači iz Bayern Campusa koji će se tu formirati i imati veću špansu za razvoj u Bayernu nego što ga sada imaju.

TV novac Superlige će biti DUPLO veći od sadašnjeg novca kojeg Premiership dobiva. Tako da se nastavlja ono što je "prirodno" u nekontroliranom kapitalizmu: bogati su sve bogatiji, transferi od 500 milijuna postaju nova norma, ostali opadaju treća BL gubi status profesionalne, itd.. I onda ćemo mi pratiti prvu njemačku TISCHTENNIS ligu jer "još nije potpuno iskomercijalizirana" :lol:

Nemojte da vas jamlja depresija, ova moja orwelijanska proročanstva su samo misli - do kojih je došlo ako se nogomet potpuno prepusti neregulativi i zaobilaženju pravila, u najgorem scenariju. Nadam se da moj Mihael to neće doživit.

Novac je đava i ko dopusti da mu novac postane jedini motiv tog će novac i uništiti, a ovakav nogomet (bez samokontrole) je mens čini baš na tom putu..

Mnogi se neće složit sa mnom - i ne trebaju, možda se ni ja sa sobom još ne slažem :D - jer je kvaliteta nogometa u najjačim ligama dosegla brutalnu razinu. Stvar je u tome što netko možda uživa u tome a netko ne.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 19 sij 2018, 11:31

Superliga može biti jedino na američkom modelu zatvorenog tipa i salary cap. Inače će se i tu isprofilirati bogatiji od bogatih. Jer netko i u takvoj ligi mora bit zadnji, zar ne?

A iako zvuči super imati više brutalnih tekmi, vjerujem da i jesu to što jesu jer nisu svaki dan. Bi li el classico bio to što jest da se igra svaki vikend? Teško...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 19 sij 2018, 15:42

ivan napisao:Superliga može biti jedino na američkom modelu zatvorenog tipa i salary cap. Inače će se i tu isprofilirati bogatiji od bogatih. Jer netko i u takvoj ligi mora bit zadnji, zar ne?

A iako zvuči super imati više brutalnih tekmi, vjerujem da i jesu to što jesu jer nisu svaki dan. Bi li el classico bio to što jest da se igra svaki vikend? Teško...

Naravno, slažem se ali superliga je "Orwellian"-style razmišljanje. Malo sam išao u krajnost jbg. Mora se to spriječiti. Ali kako??? eeee

Najbolje za nogomet bi bilo da se SVE LIGE reguliraju salary capom - već sada, da se stvarno STVARNO provodi FFP. Nažalost korumpiranost UEFA-e to uopće ne dozvoljava. Narodu se dala kost a oni tuču meso.. Prividna regulacija koja je dokazano potpuno beznačajna. Pazi ...Ako se u ovoj godini FFP potpuno ne izregulira i prilagodi onda je to samo potvrda KORUPCIJE. Znači NEMA VOLJE da se zaustavi ludilo, da se bogati sve više bogate a ostale ko vas jebe.. Iako, tko od vas uopće sumnja da postoji brutalna korupcija!? :roll:

Bogati stranci ulaze na tržište kupujući klubove, grade stadione i trening kampove, troše ogromne novce na transfere, destabilizirali su tržište. Naravno, realno bi klubovi mogli tolike odštete plaćati s obzirom na porast prometa, i bez stranaca, ali bi se zasigurno balans neki pratio, za svačiji interes.. nadam se da me razumijete... Pitajte se: kome je u interesu da se vrte vrtoglave cifre?

Cilj tih stranaca nije imati jak klub i zabavljat se. ;) Cilj je PERAČINA NOVCA! lova se laundra tamo di je puno love u opticaju. Tim strancima uopće nije nogomet primarni interes već popratna aktivnost za veće branše.
Nije čudno što je liga s najvećim brojem stranih investitora upravo ona koja ulaže najviše novca. Time su postigli da svi najbolji igrači žele u Englesku, time je eksplodirao interes a time su eksplodirale financije koje se ulažu u TV prava, time su klubovi puni ko Džajić! što je više love u opticaju to je sexualnija peračina, nevezano za branšu. Narodu se daje "kruva i igara" dok elita bilježi sve veće pluseve bez nekih skupih rizičnih dugoročnih ulaganja..

zato napominjem da je baš taj nesretni FFP sa Salary Capom jedini mogući spas za sve ostale Europske lige sem Engleske. Ako se mogu tako naivno izrazit :lol:
vrlo će lako doć vrijeme da će engleske klubove Liga prvaka manje zanimati nego Premiership (ako već nije tako), ta tu je negdje zarada.. Njima već sad uopće nije zanimljivo igrati EL, klubovi su sretniji ako završe na 10. negu na 5. ili 6. mjestu.
Sjećate se onog podatka da najlošiji engleski klub dobije više novca od osvajača Bundeslige. Taj se iznos sigurno neće smanjivati, dapače, pa vi usporedite zaradu engleskih top 5 klubova u MUPL sa CL...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 19 sij 2018, 15:46

možda nekom ovo zvuči ko kafansko razglabanje. Neću ulazit u to. Ali osobno gledam nogomet sa poluzatvorenim očima, ignorance is bliss, idem uživat u nogometu ;)

Lakše je ovako živit. Posebno ako si iz Hercegovine onda je bezbroj ovakvih nelogičnosti na svakom koraku i u svakoj pori. Ako ne zanemariš onda si najebo. A ako si se počeo borit onda si još jače najebo.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 19 sij 2018, 18:01

Što se tiče ovog zadnjeg dijela o Englezima i LP. Njima ti ona već neko vrijeme više znači kao prestiž nego za lovu. Ipak je to glavna titula - da nisi najbolji samo u svom dvorištu nego u cijeloj Europi. I to dosta utječe na izbor kluba među igračima, iako pare polako postaju glavni i jedini faktor
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la vintage » 20 sij 2018, 21:23

Dal zna netko neki link za gledat UFC220 nocas?
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 20 sij 2018, 23:32

"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 21 sij 2018, 01:10

Navodno na gol.hr ima stream od 4:00