Sport općenito

Sve i svašta...

Sport općenito

PostPostao/la panda » 15 sij 2014, 23:20

Ona rasprava u temi za rukomet mi je dala ideju da otvorim ovu temu. Uglavnom vidjeh što ste napisali za bundesligu (rukometnu), i moram samo reći - I couldn't agree more :bravo:

i što je netko rekao - ista stvar sa engleskom premier ligom (nogomet jel'te)
Ali englezi su se čak i digli na noge oko toga, jest da je malo već prekasno kad se uzme u obzir da su im glavni igrači u repki dinosauri - Gerrard 33, Lampard 35, Cole/Carrick 32, Terry je već i rekao zbogom repki...

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -team.html

Bilo je i nedavno koliko točno engleza igra u PL, ako se ne varam, brojka je bila ispod 40% :hehe:

Kaže, nametnut će se klubovima u PL, ali nekak sumnjam da će Glazeri, Ruskaja ili Arapi to prihvatiti otvorenih ruku :a045:
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

Re: Sport općenito

PostPostao/la Lennon » 16 sij 2014, 11:20

Mogli bi oni npr uvest pravilo, da tolko i tolko stranaca smije startat u početnoj postavi. No što bi s time dobili? Novi Stoke City. Da ne govorim o gledanosti kolko bi pala, kvaliteta naravno, a što je i ono najvažnije - lova se nebi tolko okretala - ukratko.

Koje je njihovo rješenje? Mislim što se tiče repke? Mislim da je problem luzerski mentalitet koji se samo nastavlja s svakim trenerom. Pa onda i miješanje medija u repku (sjećam se afere Capello- kapetanska traka- Terry-mediji) pa stoga i ne čudi što nema rezultata. Teško je dovest nekog trenera koji će to sve odraditi s nekom vizijom, nit je on puno s igračima, nema se tu previše kaj mudrovat a i ruku na srce, najvažniji igrači već su im, kao što si i rekao iznad 34. Problem je i u tome da i u većim klubovima u kojima i jesu domaći Englezi u početnim postavama, oni gotovo nikad ne igraju glavnu ulogu u klubovima.

Po meni idealno rješenje bi bio Mourinho na njihovoj klupi. Kao prvo, od Engleske repke trenutno ništ se ne očekuje, tj. ne vjerujem da im je cilj naslov. To Mourinhu najviše odgovara, kad se od njega ništ ne očekuje, tj kad je u podređenom položaju. Onda si on može dopustit antinogomet, bitku, cirkus, sve samo ako bu rezultat dobar. I neće mu niko niš reći, nit uprava nit mediji nit navijači. Zato i nije mogao s Realom na kraj, jer Real nije klub ko Inter da si može dopustit nogomet na kontre, ja ga volim nazvat "antinogomet", od Reala se očekuje da nametne svoju igru, od Intera baš i ne, zato je i on mogau tamo nametnut svoj stil. Baš taj "Inter" je Engleska repka. Repka od koje se ne očekuje da igra nogomet, i repka koja broji najvažnije igrače iznad 30-33 godine, znači jako iskusne i s njima bi Mou najviše znao. Od tih igrača bez karakterstične zvijede, il ajmo reć WC igrača (koji spada u top 5) on bi napravio momčad, jer je u tome majstor. Superstara u svojoj ekipi bi on već lako pronašao, možda u Rooneyu, Welbecku, Walcotu, Wilshere-u. Ima i dost igrača iz Chelsea i to bi mu išlo na ruku. Ma samo je bitno da ga igrači slijede u njegovoj viziji, i to je to. A mislim da su Englezi i pregladni, i vrlo lako bi ti igrači prihvatili taj njegov stil. Nemojte me krivo shvatit, nisam ja Mou fan,nedaj Bože, al da je majstor antinogometa, tj nogometa u kojoj njegova momčad ne igra već čeka, čeka i čeka, (uz velike doze agresivnosti u obrani) - jest.

Eto to je po meni rješenje, malo sam se zaigrao al dosadno je na forumu, nema tekmi, pa zaš nebi o tom raspravljali.
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 16 sij 2014, 11:42

Panda, Englezi su jednostavno luzeri. NIkakav Mourinho ne bi njima pomogao. Zašto? Pa Fabio Capello je životinja, majstor taktike, svugdje gdje je radio sve je osvajao po najvećim pritiskom. Milan, Real, Roma, Juventus, Real. Sa svima je bio prvak države, a s Milanom prvak Europe sredinom 90-ih. On je Englesku pretvorio u stroj, koji je nas pregazio 2 puta, od toga prvi pobjedio u Zagrebu ikad i to 1:5 ako se ne varam je bilo krajem 2008. i Walcott je hat-trick uvalio nama, u uzvratu isto rastavljanje.
Kad se činilo kako će s takvom klasom od trenera konačno doći na prvenstvo puni samopouzdanja, definirane igre i uloga, oni su potpuno podbacili nakon čega je Capello pred novinarima samo rekao kako mu ništa nije jasno što se dogodilo 2010. s ekipom. Prvi put sam čuo od nekog velikog trenera kako nije znao zašto se nešto tako i tako dogodilo, a dvije godine je ekipa briljirala i očekivao se nastavak toga kroz turnir.

Što se tiče spomenutih stranaca, u poznatim engl. medijima je kroz prošlu godinu par puta naglašeno kako 70% njih igra u Premier ligi, a tek 30% Engleza, pa i Škota i Velšana koje vole ubrojati.
Jednostavno plaćaju previsoku cijenu titule najbolje i najkonkurentnije lige svijeta. Wenger je čak malo počeo ubacivati Engleze, pa i Liverpool koji ima par Engleza. No to sve nije vrijedno ni spomena.

Što prije budu doživjeli 1-2 poniženja zaredom na SP-u i EP-u, to bolje za njih. Onda će netko morati okrenuti ploču.

Mourinho isto komentirao kako je 2004. došao u Chelsea, jako malo menadžera Engleza je bilo u Premier ligi, a sad kad se vratio 2013. kaže kako u Championshipu nema Engleza na klupama. To jako puno govori. 2 najjača razreda nogometa debelo su zakinuta za domaće stručnjake. Čak bih ovako na prvu rekao kako više Škota ima u Premier ligi nego Engleza. :lol:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 16 sij 2014, 11:49

To isto!

Baš sam sad nedavno pročitao da ono u engleskoj ima jedno 20ak puta manje licenciranih trenera nego u Njemačkoj / Espanji. Onak jebote, ludilo!

Švabenzi su to postepeno riješavali. Ono, nakon SPa 1998. i debakla na EPu 2000., tam je bil "wendepunkt" - što je bilo i vidljivo igrama njemačkih klubova na europskoj sceni (čega zapravo sve od 2002. i Guzekuzena pa do 2010. nije ni bilo :a045: )

Zanima me kak će to Dyke pokušat riješiti, a pogotovo kakve će reakcije klubova biti na potencijalna riješenja.
A očekujem da i švabi nešto naprave u vezi vlastitog rukometa...
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 16 sij 2014, 11:58

Ma ruganje za engleski nogomet i Engleze u njemu. Niti gazdi, niti trenera, niti igrača. Skoro svi u posjedu onih koji ne dolaze s Otoka. Zato Mourinho je s tom izjavom lupio šamar, kad pri povratku ne spominje EPL jer je on izgubljen, a Championship dobiva nove strance na klupama.

Čuj, plodove promjena rada u Njemačkoj je trebalo čekati dobrih 9-10 godina dok nisu uzeli sve zlatne medalje osim SP 2010., dok se nisu pojavili Özil, Khedira, Boateng, Neuer, Adler, Müller, Hummels, Badstuber i svi ovi današnji igrači poput Reusa, Götzea, Gintera, Gnabryja, Draxlera, Meyera... Nevjerojatno je samo kakva se smjena igrača napravila u periodu nakon Eura 2008. do Eura 2012, da ne govorim do 2013-2014. Svake godine starija ekipa otpada, ostali su praktički samo Lahm, Schweini, Poldi, Mertesacker i Klose od onih s SP 2006. i prije.

Sad se klinci štancaju ko nenormalni, samo je problem zadržavanja igrača u ligi. Bayern nakon ove sezone više ne može to raditi jer smo sve nakrcali, netko će drugi tu strategiju morati preuzeti. Ako već netko mora biti, onda Wolfsburg i Dortmund koji imaju i troše uvjerljivo najviše love, dok kod Leverkusena sam oduvijek skeptik bio i ostao. Schalke znam kako ne može, a Gladbach koliko god se trudio nema tako jaku pozadinu i reputaciju.

Kad bi se ti igrači mogli zadržavati u Bundesligi, liga bi još brže hvatala priključak za vodećom dvojkom.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 16 sij 2014, 12:14

Lennon napisao:Kao prvo, od Engleske repke trenutno ništ se ne očekuje, tj. ne vjerujem da im je cilj naslov.

Dyke je izjavio da im je cilj osvojiti naslov u Kataru 2022. :lol:

Lennon napisao:Eto to je po meni rješenje, malo sam se zaigrao al dosadno je na forumu, nema tekmi, pa zaš nebi o tom raspravljali.

Pa zato i otvorih temu :mrgreen:
panda
Admin
Admin

PostPostao/la Lennon » 16 sij 2014, 12:40

Pa upravo je to riješenje, mladi kampovi i mladi uzrasti, budućnost je u tome. To su švabi prvi skužili još prije 10-15 godina i sad se plodovi ubiru. Kad pogledaš, svi uzrasti od U14 pa do U21 dominiraju, il čine vrh Švabi. Odtuda su došli Gotze, Kroos, Reus, Ozil & komp. To je prešlo i na klubove.

Još jedna stvar se bitno promjenila s tim kampovima, a to je karakterističnost igrača. Ne tak davno Njemci su bili prgavi arijevci, koji su igrali nogomet na snagu i na zadnje minute. Pa i u našoj državi je ne tak davno kružilo takvo mišljenje.

Pogle danas te Njemce, sve mladići koji su izuzetni tehničari, Švabe uz Španjolce igraju najljepši nogomet. Pa pogle samo veznnu liniju Njemačke, pa tu bu bitka i pol ko bu opće išo na SP, a kamoli ko bu igral.

Uglavnom :legendo: Njemcima.
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 16 sij 2014, 17:08

Reus, Schürrle, Draxler, Max Meyer... Svi etnosi i svi prejebeni tehničari s loptom u nogama. Pojavljuju se i takvi lagano u Njemačkoj i nije sve rezervirano za djecu imigranata.

Sada čak puno više ima etnosa kao budućih velikih nada njemačkog nogometa nego ovih imigrantskih. To samo govori u kojem se smjeru ide.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 16 sij 2014, 18:50

FCB_general napisao:Reus, Schürrle, Draxler, Max Meyer... Svi etnosi i svi prejebeni tehničari s loptom u nogama. Pojavljuju se i takvi lagano u Njemačkoj i nije sve rezervirano za djecu imigranata.

Sada čak puno više ima etnosa kao budućih velikih nada njemačkog nogometa nego ovih imigrantskih. To samo govori u kojem se smjeru ide.

zaboravil na našeg gotzea :D
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la panda » 17 sij 2014, 17:36

Lennon napisao:Pa upravo je to riješenje, mladi kampovi i mladi uzrasti, budućnost je u tome. To su švabi prvi skužili još prije 10-15 godina i sad se plodovi ubiru. Kad pogledaš, svi uzrasti od U14 pa do U21 dominiraju, il čine vrh Švabi. Odtuda su došli Gotze, Kroos, Reus, Ozil & komp. To je prešlo i na klubove.

Još jedna stvar se bitno promjenila s tim kampovima, a to je karakterističnost igrača. Ne tak davno Njemci su bili prgavi arijevci, koji su igrali nogomet na snagu i na zadnje minute. Pa i u našoj državi je ne tak davno kružilo takvo mišljenje.

Pogle danas te Njemce, sve mladići koji su izuzetni tehničari, Švabe uz Španjolce igraju najljepši nogomet. Pa pogle samo veznnu liniju Njemačke, pa tu bu bitka i pol ko bu opće išo na SP, a kamoli ko bu igral.

Uglavnom :legendo: Njemcima.

Ako se ne varam, kampovi / škole nogometa su bili uvijet da klub dobije licencu za igranje u prvoj ligi, bar sam tak nešto pročital. Kao razočaranje na EPu 2000., i onda se išlo u promjene.

Mogle su se nabrzinu upumpat milijarde u to sve, ali išlo se sporijim putem. Zato se i čekalo malo duže da se ti plodovi uberu, ali sad je račun došao na naplatu ;)

Ipak, 2 godine zaredom da njemački klubovi tak dobro u europi odigraju nije loše (prošle godine je bilo prvi put da su 3 njemačka kluba prošli grupnu fazu LP, a ove godine čak sva 4)

FCB_general napisao:Reus, Schürrle, Draxler, Max Meyer... Svi etnosi i svi prejebeni tehničari s loptom u nogama. Pojavljuju se i takvi lagano u Njemačkoj i nije sve rezervirano za djecu imigranata.

a još ima i ovih mladića koji su 20 ili oko 20, za koje se čeka da procvatu - Ginter - Bittencourt, Maxi. Arnold, Hoffman, Draxler, Can, Goretzka, Volland itd. itd.

doro napisao:zaboravil na našeg gotzea :D

Mislim da je to nabrojio čisto reda radi :mrgreen:
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 18 sij 2014, 19:18

panda napisao:a još ima i ovih mladića koji su 20 ili oko 20, za koje se čeka da procvatu - Ginter - Bittencourt, Maxi. Arnold, Hoffman, Draxler, Can, Goretzka, Volland itd. itd.

Da, to su ovi poslije 2010. Štancaju i samo štancaju. Svake sezone se pojavi 4-5 novih.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 25 sij 2014, 00:07

Kad smo se uhvatili rasprave o Ćosiću dragome, rekoh prebacit ću tu :mrgreen:
meni osobno jedan od urnebesnih drago trenutaka je bio kad smo gledali Barcelona - Bayern uzvrat u Roku prošle godine...
Ribery ubacuje - > Pique autogol, mi svi urlamo od sreće dok nas 90% kafića (Barceloniste jel) gledaju kao freakove
ali doletava drago sa izjavom - "Bayern IPAK ide u finale", kao da je kod 0-1 još bilo i neke šanse za prolazak Barcelone

a podsjećam opet i na dorojevo mišljenje o spomenutom gospodinu :lol: :lol: :lol:
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 25 sij 2014, 00:12

Chelsea - Barcelona 2009. je trajno promijenilo njegovu karijeru. Tu utakmicu polufinala s HRT-a bih htio posjedovati.

[newyoutube]http://www.youtube.com/watch?v=tzmElcm2wCo[/newyoutube]

cool0044
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lennon » 25 sij 2014, 00:32

To je najveća nogometna krađa valjda u povijesti, i jedino u tom primjeru dajem Mikiju za pravo kad tako kaže.
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 25 sij 2014, 00:37

Nije valjda nego sigurno, veće nikad nije moglo biti kad u 5 navrata odbijaš suditi. Ja sam tu noć popizdio kao da sam najveći navijač Chelseaja na svijetu, a stari mi je u jednom trenutku poludio kao da je netko odvalio rafal po našoj kući. :hehe:

Utakmica je još bila epska, a ostat će uz to zapamćena kao najveća pljačka u povijesti pred cijelim svijetom. Guardiola strpan u mali džep, prije kraja utakmice dolazi Hiddinku i čestita mu na ulazu u finale, a onda Iniesta iz jedinog šuta Barce na utakmici zabija za 1:1. Pa majku li mu jebem Norvešku, a i ženu isto... :roll:
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

Sljedeće

Vrati se na: Svaštara