Kako i kada ste počeli navijati za Bayern?

Sve i svašta...

Re: Kako i kada ste počeli navijati za Bayern?

PostPostao/la GrleREB » 11 vel 2014, 11:28

panda napisao:Ajde ljudi još priča, pa nema nas valjda samo 12 na forumu :?

CHEF, Grle, effe, Lucimar, HolgerBadstuber, Vedo, dbriseva ajde ljudi da vas čujemo :bravo:

Moja priča doslovno prepisana Dorina ... početak navijanja 87' i Porto, pa praćenje preko SN-a i tu i tamo kakvog prijenosa na TV-u, pa sreće i novog TV-a sa teletekstom, pa MU i 99', uskrsnuća i 01' i sve do današnjih dana.

Jedino mislim da sam Bayernovo ime prvi put pročitao u nekakvom albumu za sakupljanje sličica za bivšu YU sezona 83/84 gdje su na par strana bile i Euro lige.
GrleREB
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Lucimar » 13 vel 2014, 08:45

pa ja se tacno i ne sjecam kada sam poceo navijat za bayern, samo znam da sam u jednom trenutku shvatio da je to tim za koji bi ja trebao navijati
tri su stvari doprinijele najvise
mislim da je sve pocelo sa bracom
tada je kod nas u bih bila emisija koja se zvala top gol, u kojoj su u sat vremena bili sazeti svi golovi iz liga 5 u proteklom kolu
i znam da sam uvijek sa nestrpljenjem cekao bundesligu i bayerna da vidim jel braco mozda zabio
tada naravno nije bilo interneta ni teleteksta da bi ja mogao provjeriti na taj nacin, a bio sam premlad da kupujem novine
drugi faktor su bile panini slicice, tarnat, zickler, linke... strasno sam gotivio svakog od te generacije
i treca presudna cinjenica je inat :D
tada je kod mene u razredu bila podjela nas momcica na one koji navijaju za real i bayern, i stvarno tada niko nije navijao za neki treci tim, barem u mom razredu
sjecam se kad igramo fudbala uvijek smo se dijelili na bayern i real

ono sto je vaznije je da se nikad nisam pokajao sto navijam za bayern, bilo je prilika kada sam bio bijesan na neke poteze i rezultate ali to je valjda sastavni dio pracenja nekog tima
da danas biram tim za koji bi navijao to bi u svakom mogucem slucaju morao biti njemacki tim jer su daleko najveca, najpametnija i najkorektnija (koliko god to mozda cudno zvucalo) evropska nacija

i vremenom se to nekako ustalilo, znam se da sam plakao kada smo izgubili od manchestera, znaci tada sam vec uveliko bio navijac :)
bilo je u tim pocetcima simpatija prema jos nekim timovima, lazio, west ham... ali nikad nista vise od toga, uvijek samo veliki BAJERN IZ MINHENA
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Vedo » 18 vel 2014, 13:16

Meni je otac radio 6 godina u Njemačkoj i uvijek je imao puna usta hvale za tu zemlju, isto tako je bio osobno na Olimpijskom stadionu i gledao Bayernovu utakmicu na istom. I godine "ispiranja mozga" su dale svoje ( :mrgreen: ), Bayern mi je postao klub koji se prati iznad svih i koji je nekako i jedan od rijetkih održivih klubova, mislim financijski.
Karl-Heinz Rummenigge :“We’ve had plenty of outstanding players, Steffan Effenberg, Lothar Matthäus, but for our sporting and public image, Kahn has always been the most important. He personifies this club’s genetic make-up.“
Vedo
Redoviti član
Redoviti član

PostPostao/la vintage » 18 vel 2014, 17:33

Vedo napisao:Meni je otac radio 6 godina u Njemačkoj i uvijek je imao puna usta hvale za tu zemlju, isto tako je bio osobno na Olimpijskom stadionu i gledao Bayernovu utakmicu na istom. I godine "ispiranja mozga" su dale svoje ( :mrgreen: ), Bayern mi je postao klub koji se prati iznad svih i koji je nekako i jedan od rijetkih održivih klubova, mislim financijski.

Upravo radi tog "ispiranja mozga" jucer sam se zakacio s frendom kad sam mu pustio snimak gdje mi mala trazi pjesmu od Bayerna. Da li ja svojoj djeci perem mozak, kakva je to izjava, svasta...
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Vedo » 18 vel 2014, 23:09

Očigledno da niste razumjeli zašto je izjava u navodnicima i zašto je smile tamo.
Karl-Heinz Rummenigge :“We’ve had plenty of outstanding players, Steffan Effenberg, Lothar Matthäus, but for our sporting and public image, Kahn has always been the most important. He personifies this club’s genetic make-up.“
Vedo
Redoviti član
Redoviti član

PostPostao/la Lennon » 18 vel 2014, 23:14

Meni je stari tolko pral mozak s Realom kad sam bio klinac da sam iz inata počel za Bayern navijat. Nekad pranje mozga djeluje kontradiktorno :mrgreen:

Mislim da to nema nikakve veze s pranjem mozga, uostalom, kad će djeca porasti moći će navijat za kog će željet. A to da im otac kupi dres od Bayerna, Bože moj, neka mu oni koji protestiraju kupe od Reala pa će i taj nosit :D :bravo:
Mia San Mia! Mia San Kroatien!
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la vintage » 19 vel 2014, 00:04

Vedo napisao:Očigledno da niste razumjeli zašto je izjava u navodnicima i zašto je smile tamo.

Je, razumio sam, nego sam aludirao na izjavu frenda ne vasu. Nitko djeci ne pere mozak,zato me i razljutio ;)
vintage
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Vedo » 19 vel 2014, 07:28

Onda se ispričavam na mojem nerazumijevanju! :)
Vedo
Redoviti član
Redoviti član

PostPostao/la Gerd Muller » 22 vel 2014, 03:27

Za Bayern sam poceo navijati u sezoni 2002/2003 nakon utakmice s Milanom u Munchenu(1:2).Opcenito sam gledao tekme kao klinac(stari od malena usađivao ljubav prema nogometu) a na spomenutoj tekmi brat je zavolio Milan.Fascinirala ga brojnost Milanovih pristalica na Olimpijskom stadionu odnosno slavlje navijaca kod golova Inzaghija.I onda kako je on "odabrao" Milan i kak je govorio "zgazit cemo ih,poderat cemo i u uzvratu" ... ja poceo za Bayern.

No i u uzvratu je on imao razloga za slavlje jer smo i tad porazeni protiv kluba koji nam blago receno ne lezi.Dobro se sjecam sljedece Bayernove tekme s Deportivom u gostima.Tekma na televziji(stari i brat na televziji gledaju) a ja ne smijem.Stara ne da.Moram s njom uciti.I tako mi ucimo u dnevnom a ja konstantno pogledavam na tv a stara opominje i opominje.Dobro se sjecam kada je Deportivo poveo i kada je Bayern izjednacio.I kako utakmica odmice kraju ja sve nervozniji,znam da nam treba pobjeda,sve vise pogledavam na tv a stara pizdi i opominje po ko zna koji put "glavu dole" i slicno.Ne znam jel prosla koja minuta nakon toga komentator urla gooooooooooooooooool a meni glava "zabijena u knjizi".U sebi tog trenutka sam samo pomislio daj Boze da je Bayern poveo i bacim brzo pogled na tv kad vidim Makaaya kako trci rasirenih ruku.Tad sam prvi put osjetio tugu zbog voljenog kluba.No to me nije obeshrabrilo nimalo.Nastavio sam navijati za klub kojeg sam istinski zavolio.
Zadnja izmjena: Gerd Muller; 27 srp 2014, 01:22; ukupno mijenjano 1 put/a.
"Primili smo nekoliko zahtjeva od određenih ljudi iz cijeloga svijeta:Amerika,Arapske zemlje ... koji zele da ulazu novac u nas Bayern.Odbio sam sve.Zasto? Jer nasi navijaci to ne vole."
- Karl-Heinz Rummenigge
Gerd Muller
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 20 ožu 2014, 16:15

VRIJEME JE DA PRESTANEM!

Nakon jako puno godina predanosti, čovjek se potroši. Dođe trenutak kada moraš reći dosta, jer vidiš da tako ne ide dalje i da je došlo vrijeme za neke nove stvari. Okolina se mjenja, oćekivanja su veća, stvari postaju ozbiljnije. I tako čovjek sebi kaže "ovo mi je zadnja cigareta"...Popušiš si ju, baciš i dok to radiš zamišljaš kako ti je veliki gušt pušiti, kako ti je super kada se probudiš ujutro, skuhaš si caficu, pa si potegneš dim dva, pa onda uz pivicu, neki drugi alkohol, a da ne govorim o bezbrojnim bančevanjima. Pljugica se približava kraju i sve teže i teže ti ju je baciti, no kad dođe skoro do filtera, jednostavno moraš, jer više niti nema fin okus, a i počinju te peću prsti. Bacaš ju i odlaziš u nadi da ti više nikada neće trebati...

Neki će shvatiti o ćem pričam

Bila je godina 1999, bio sam klinjo, imao 15/16 godina. S dva kompića u bircu u kutu pili smo pivicu, već pretjerani broj za te godine, a na TV tekam koju nikad neću zaboraviti. Svaki navijač Bayerna zna što se tada dogodilo u Barceloni. Bio sam nervozan, ljut, očajan, neutješiv. Još na sve to iz susjednog birca čujem dernjavu MUTD-ovih navijača. U tren u meni se pojavljuje bijes, želja za osvetom, nešto jako duboko što si nisam mogao dugo vremena objasniti. Tada to još nisam znao,da sam postao u tom trenutku postao bayernov navijač. Sve ono prije toga bila je neka zaluđenost, hipstersizam ako oćete, tinejdžera koji kopira sve ostale oko sebe i miđga se kako vjetar puše. Inače, klubovi steču navijače kada pobjeđuju, jer se onda ljudi za njih lijepe, no ja ne bi bio ja da nisam kontra. Ja sam postao navijač kluba koji je izgubio...

Dvije duge godine, ćekao sam i dočekao svoju osvetu. Kak je to čudno! Zamislite vi ovo! Znači ljudi te dan danas pitaju pa kako ti možeš navijati klub van svojeg okruženja i kak je moguće opčenito da je to tebi bitno, kad ti ne igraš. U većini slučajeva ovo drugo pitanje postavljaju cure. Ne znam ljudovi. Bayern je tada izvukao MUTD u 1/4 finalu, JA sam skako od sreće! Kada smo izbacili Real, napio sam se ko guzica, jer je Henkel pott bio u grajfbare nahe, a kad smo spičili Valenciu i osvojili LP, zadovoljstvo je bilo neopisivo. I na kraju krajeva ako mene drugi nepoistovjećuju sa Bayernom, zašto su mi nakon toga u srednjoj školi svi ćestitali? Zašto sam bio neopisivo sretan? Koji K ako ja sa tim nemam veze?
Osvojivši LP bio sam uvjeren da zbog tog uspjeha više nikada neću biti nesretan po pitanju Bayerna. Smatrao sam da se više neću živcirati, da nikada neću imati potrebu da Bayern to ponovi, da ću gristi nokte i biti revoltiran, uzrujan, pokunjen i tužan nakon poraza. O majko mila, kako sam bio u krivu. Tek tada počele su patnje mladog Vertera…Iz godine u godinu bilo je sve teže i teže. Prvo sam se morao priviknuti na činjenicu, da Bayern od top kluba postaje prosječan europski. Klub, nakon toga ponovo se poćela rađati nada da će Bayern od europskog prosjeka stići do samog vrha. Bilo je to vrijeme očaja i nadanja.

Prvo smo ispali od Reala, al ajde to sam nekako već uspio preživiti jer me još tješila činjenica da je Bayern prošle godine osvojio LP i da se baš nemre svake godine osvojiti LP. Sljedeće godine Bayern se „strašno“ pojačao, kupivši Ballacka, Ze Roberta, Deislera. Reko to je to, pak smo nutra, sve sad ide. Kad tamo neki Deportivo, nas dene na klocne, sa nekakvi Tor Haj Roy Makaayem. Ispadanje u grupnoj fazi LP me dotuklo. Podjebavanja su bila neizdrživa i meni se ponovo rađa neopisiva potreba da se osvoji Liga Prvaka, bez obzira na cijenu! Tu sam se zajebo! Da bar se to nigdar nije desilo! Dok smo mi kupovali igrače poput Roberta Kovača, Nike Kovača, Pizarra, za koje smo plačali po 10 miliona eura, drugi klubovi koji su nam bili konkurenti drobili su po 20, 30, 50 miliona eura na svoje igrače. Pitah se gdje je tu pravda, poštenje i kako je to moguće!?!?!? Pa Njemačka je jedna od najbogatijih država u Europi, Bayern je njihov najjači i najbogatiji klub, a naspram europske konkurnecije izgleda da Bayern nema ni za kruf i mleko! No neka, rko sam sebi! Neka bude tako, jer kad to ovako osvojimo vrijedit će više nego od onih kupljenih titula žgadije poput Reala i Milana…

Eh taj prokleti AC MAILAND! Da mi se nekako vratiti u prošlost i jednom klincu umjesto nogometne lopte u ruku gurnuti košarkašku…Bi je to Pippo Inzaghi, najodvratniji predstavnik nacije koju najviše mrzim! Zamislite najbolji frend, kojem sam sada ujedno i vjenčani kum, baš je morao navijati za taj Milan. Morao sam gledati kako se to đubre protiv nas gnoji, redovno nas nabija i još uz to diže trofej koji JA OĆU! Ne da mi nije bilo lako nego iz godine u godinu, želja za njim je bila sve gor ai gora. Poćeo sam se pretvarati u onog odvratnog goluma, kojeg zatvoriš iza rešetaka i onda mu 2 metra ispred čelije staviš prsten. On ga gleda, i pokušava se provuči kroz rešetke, ali ga ne može doseći, a prsten kao da mu se smije! FUJ, odvratno! Kako do te jebene Lige Prvaka kada nemaš novaca kao što imaju ostali!?!??!

Bilo je to prolječe 2007. Dan lep ko slika. Sunce prži a ja sa novom curom na Jarunu. Šećemo se, „uživamo“, no naravno bar pola mog mozga nije sa njom jer u tom trenutku Bayern igra krucijalnu utakmicu protiv Stuttgarta za ulazak u LP. Ja nema snage ni pravde da to gledam, jer uopće si ne mogu zamisliti kak LP može postojati da Bayern u njoj neigra, a kamoli da igra u Kupu UEFE. Ne usudim se saznati rezultat al naravno kopka to mene i kopka. U tom trenu zazvoni mobitel! Molio sam se Bogu da mobitel neće zvoniti, jer znam da me niko neće zbvati u slučaju ako Bayern pobijedi. Nakon što je zvonjava prestala, a ja se nisam javio, u tren dolaze 3 poruke. Znam što se dogodilo, bez da mi iko išta treba reči. Patnje su sve veće, a žiPčanost neizdrživa. Tada sam mislio da su mi sve lađe potonule no nisam znao da je to početak jedne nove ere, koja će mene dovesti do samgo kraja.

Bayern poludio i na ljeto kupuje, Klosea, Tonija i Riberya, do tad po pitanju novaca, nezamislivi transferi za Bayern. Nije se uzeo Kup Uefe, ali se na tom timu počela graditi Bayernova budučnost.

Godinu za godinom Bayern nije uspjeva otići do samog kraja u LP, ali su sve veća imena dolazila u Bayern i trošilo se sve više novaca. Nada je općela tinjati…

Totalna euforija dogodila se u ljeto 2009. Bayern od nikud čupa Robbena i umjesto da Riberya proda Reala, stvara strašan dvojac na krilima nama poznat kao Robbery. Ne znam, nismo osvojili Ligu Prvaka, al ja sam se osječao kao da smo u finalu. Prvu tekmu protiv Wolfsburga kada su odigrali, skakanje je bilo do plafona. Tada sam vjerovao da je Bayern ponovo jak da može dignuti kantu. Ko šlag na tortu, starci mi taj dan nisu bili doma i dva kompića, jedan milanista, drugi interista došli kod mene gledati milanski derbij. Znat ko je dobio :-D I onda odlazak van u Piranju…Ne znam brijem da nije bilo niti jedne cure tamo koja nije saznala da je Robben novi Bayernov igrač…Prvu stvar koju sam napravio kad sam došao doma, ponovo sam pogledo, golove. Prvu stvar kaj sam napravio kad sam se zbudio – pogledo golove. Još kad se čovjek napije, emocije slijedeći dan kao da ga poplave i kad sam ih vidio skupa na terenu nisam se mogao suzdržati da ne pustim suzu.

I sada iz perspektive mog zdravlja i zaluđenosti počinje i stvara se najgora moguća stvar – Bayern mora osvojiti Ligu Prvaka. Sve dok Bayern nije pobijedio Juventusa usred Torina, brijo sam da se Bayern više nikada neće vratiti na europski tron. Ako to ne može sa ovakvom ekipom ili da se bolje izrazima, ako ne može doći barem blizu, pa ćemu brate onda sve ovo kad se nemre oćekivati da može još bolje. No onda bum tras anans i onda ja počinjem slat sms-ove, pisat statuse, spamat forume. Moje vrijeme je došlo! Sve ostalo imalo je sekundarnu važnost u životu, a sveti cilj postalo je osvajanje Lige Prvaka. Bila je to luda godina, možda i meni najdraža dok sam bayernov navijač. Prvo smo skoro pali u 2. Ligu sa, van gaalom, pa dizanje u Torinu, živciranje protiv Fioerntine, pa umiranje protiv MUTD-a, razbijanje Lyona, i moj prvi odlazak na ½ finale LP-a, do neslavnog i tužnog gubljenja u finalu. Sve u svemu bila je to fantastična sezona, kada sada na to sve gledam.
Iskreno ću vam reći sezone poslije toga uopće se nesječam jer je bila za zaborav. Znam da smo nespretno i glupo ispali od Intera, ne znam niti ko je bio prvak, kak smo završili u BUNDESLIGI, ma ne znam moj K! Pa mater ti! Kolko puta će taj Bayern skočit, pa padat? Jel imam ja više živaca uopće za to? A moram imati, kad sam navijač i kad sam si to izabrao…Kad sam vam na početku teksta pisao kako sam nakon poraza od MUTD-a 1999 osjetio nešto jako duboko što si nisam mogao dugo vremena objasniti, životno iskustvo me naučilo što je to bilo. LJUBAV! Neki misle da samo možeš voljeti živo biće, no ja vam garantiram da to nije istina. Kada znaš da ti je do nećeg stalo i kada si kadar tu istu stvar u istoj mjeri mrziti, koliko ju voliš tada je to LJUBAV! Nakon te sezone po prvi puta poćeo sam sumnjati u to da li više SMIJEM biti navijač…

Hey, ho, here she comes. Dolazi ona…Sudbonosna 2012. Bljak, povratim, na samu pomisao na tu godinu, a kamoli na činjenicu da moram napisati taj broj. Večer je. Sjedim u Noćnom klubu u novom Zagrebu, bivša desetka, ne znam kak se zove i po ko zna koji puta, tekma se gleda sa ekipom koja je naravno protiv Bayerna, prijatelji i neprijatelji navijaju za prokleti Real Madrid MOTHER FUCKERSE. Alaba, pena, šus, tor, Gomez, koji kurac, penal! Zanimljivo je bilo da sam baš tu večer milanistu rekao, kako još niti jedan klub u ovakvom LP, nikada nije prošao na penale, nego da su penali samo bili u finalu. Pivica, pljugica idemo po ko zna koji puta. Jel ko od naših fulo penal? Umire se i prcaju me da nemrem sebi doć. No onda ga SEXSTEIGER metne…U trenutku cijeli birc zašuti nastane muk, čak sam i ja šutio, šutio iz razloga, što je trebalo bar dvije, tri sekunde, dok sva euforija izbije iz mene i da shvatim da smo u FINALU DAHOAM!!! Počinjem se hitat, bacat derat, kleknem na koljenima i ljudi koji su zdušno navijali za Real počnu se smijat i plješču mi. Evo sad prolazim taj trenutak, dok ovo pišem i grcam! Uff kako je lijepo biti navijač!

Dok smo odlazili van uz stepenice, proleti mi kroz glavu jedna odvratna misao? Pa zar nisam ja sad slavio protiv Reala? Pa kad se Real dobije, to je kao da smo osvojili LP, zar ne? Hoće li naši ući u utakmicu kao da je LP osvojena? Pa mi možemo finale izgubiti? Koda me stepo grom, umjesto da uživam u pobjedi, ja samo razmišljam o tome kako možemo izgubiti jer me preveliki strah od poraza.

Nakon 19.5 ono padam u tešku depresiju dođe mi da sve hitim u 3 PM, bacim dresove, odjebem Bayern i odem pratiti baGminton. No kao što sam vam već rekao, LJUBAV je ljubavt tek kada si u stanju nešto istoj količini mrziti i voljeti. Razmišljao sam si jako dobro o tome svemu, jer taj poraz sam doživio kao svoj poraz i nekako mi je bilo neugodno, gledati ljude u oči, uopće nisam htio pričati o nogometu, kako bi izbjegao tu temu. Osječao sam se povrijeđeno, kao da me žena prevarila, a ja sam ju ulovio na djelu. Totalno za nepovjerovat! Prije kad je Bayern gubio utakmice, bio sam spreman stat na prvu liniju fronte i sasut kamenje, po ciganima, žabarima, nojevima i ostaloj žgadiji. Ovaj puta nisam imao snage. Nakon puno razmišljanja morao sam promijeniti stav. Rekao sam si slijedeće. Nogomet više nećeš komentirati, kada će se ta tema načinjati ti ćeš ju brže bolje uništit, ne daj Bože da se priča o Bayernu. Pokušat ćeš što manje visjeti na forumima i komentirati Bayernove utakmice sa bilo kime. Na taj način ljudi će dobiti dojam da ti nije stalo, ti ćeš sebe uvjeravati da ti nije stalo i tako ćeš lakše preživjeti. Jest da je ovaj put bio možda kukavički ali je bio samo moj i niti tugu ni radost više nisam bio spreman dijeliti sa nikime.

I tako počinje slavna 2013. Vidim da ćemo razarati po kvartu, jer ljudi nisu svjesTni koliko je Bayern jak. To što smo poćeli dominirati BUNDESLIGOM nije me niti malo zanimalo, ja oću samo jednu stvar. Nisam se žiPcirao tokom cijele sezone. Utakmice sam doživljavao bez osječaja. Tada se napokon dogodio Arsenal i bio sam presretan što smo prošli na onaj onako strahovit i hororan način, jer se iskra u meni tada zapalila. Po pitanju navijanja OPET SAM ŽIV! Da je Bog htio napisati lijepši put do Bayernovog naslova, nije mogao. Redom su padali Arsenal, frend s kojim dan danas serem o tom klubu jer je manijak ko i ja, GUŠT, stradao je moj najomraženiji klub, Juventus, izbili smo Barcelonu, da dobijemo potvrdu da smo najjači klub na planeti kako ne bi bilo sumnje. I za kraj bajke, Bog mije podario švapsko finale. Nažalost po Vas moji prijatelji sa foruma, odlučio sam tu tekmu pogledati sa onim prijateljima koji su samnom bili kroz Bayernovo najljepše i najgore vrijeme i skojima sa mladost potratio na milijardu diskusija o tome ko je bolji i jači klub. Bio je ti milanista, juventusovac i navijač Chelsea – DAS SEX Falila su samo još tri frenda al za njih više nije bilo mjesta, oni su nas već napustili…

Bayern je postao prvakom Europe! Nisam skakao, nisam se ludirao, nisam uopće glorificirao pobjedu, nisam se uopće kurčio pred ekipom. Nisam bio sretan, bio sam zadovoljan. To je sve što sam htio, da ponovo u sebi osjetim mir! Ništa drugo nije bilo važno, jer sam znao da ću sada mirno spavati i kada će me god nešto mučiti pogledati ću gol Robbena. Ono što je BOLESNO ISKRENO kod tog gola su njegove oči, koje kao da su prikazale film od zadnjih 10 godina Bayerna u kojima je bilo toliko teških poraza i sada je napokon sve došlo na naplatu! NAPOKON! NAPOKON!!! MAJKO NAPOKON!!!
Tada sam znao da više nikada ništa neće biti isto. Za mene je igrica gotova, ja viš ništa ne tražim, ne želim, ne planiram, ne nudim, ne ljubim…Više si NESMIJEM dopustiti da se borim sa ljudima kako bi im dokazao da su u krivu jer to me košta živaca. Koliko će me tek živaca koštati da bi dokazao koliko je Bayern jak? Što će se dogoditi ako Bayern ne osvoji LP? Hoće li moje srce podnjeti da vidi Real na vrhu Europe? Koliko stresa ću doživjeti nakon prvog bitnog poraza Guardile? Ko će Mikiju objašnjavati da Lahm igra šeticu zato kaj mora, ali ju još iz toga igra fenomenalno? Kako da se borim sa vjetrenjačama, koji ne vide genijalnost jednog Pepa Guardiole. Danas se Bayernove utakmice ne gledaju samo radi lijepog nogometa, da se vide rezultati, nego da se vidi nešto inovativno, nešto prije neviđeno, da se pokažu rješenja koja se tek kasnije jedino mogu nazvati savršenima. DOSTA! Nemrem više.

Poanta je da se moram maknuti od sveg toga, jer na onaj način kako sam to prije radio više nesmijem raditi, to nije dobro za zdravlje, nije dobro za psihu. Na početku sam vam pričao o onoj zadnjoj cigareti. Ta cigareta je moj Bayern. Obožavaš ju i ima prejebenih trenutaka kada jedva čekaš da zapališ i kada ti paše ko osvajanje LP, no znaš da svakim dimom se sve više i više truješ i da je povratak sve teži i teži. Tako je svaki poraz sve teže i teže preživjeti.
Ja sam svoju cigaretu bacio i zgazio….

No znate što je smiješna stvar? Što svako malo, ti prođe kroz glavu, zar ne bi mogao zapaliti ma SAMO JOŠ JEDNU!!!

Prvu stvar koju sam napravio nakon osvajanja LP 2013, je oklada sa ekipom da branimo titutlu LP-a....

FCB TILL I DIE!!!

Slika
Zadnja izmjena: anton 1983; 20 ožu 2014, 16:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Lennon » 20 ožu 2014, 16:20

U stilu Antona 1983 :mrgreen:

Nego, sad vidjeh da smo od istog trena počeli za Bayern navijat. Pičku mater, što me majka taj dan nije ranije pospremila spavat :lol:
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Lennon » 20 ožu 2014, 16:25

E da, da se nadovežem na 2012.

Znaš što je najgore? Još dandanas nisam pogledao snimku, ni golove, ni Robbenov penal, ni penale. Ništ. Kad slučajno vidim na telki da to vrte, samo okrenem glavu. I tad kad me neka jeza uhvati, shvatim, kolko prokleto, jebeno i ushićeno volim taj klub iz Sabner Strase 57...
Lennon
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 20 ožu 2014, 16:35

Šta ako odbranimo titulu? :D Ako me pitate koga bih volio najradije da vidim kao osvajača LŠ, a da to ne bude Bajern, rekao bih Atletiko. To je klub prema kojem gajim najmanji animozitet od svih. Najmanje bih volio da je osvoji Real, jer koji bi podnio toliko količinu histerije malih, balavih navijača kraljevića. :evil:

Vjerujem ja da te trnci i nervoza i dalje drmaju kad igra Bajern, samo što to ne ispoljavaš kao klinac od 15-ak godina. Sada si već u ozbiljnim godinama, pa ti ne bi priličilo da se bacakaš kao neki klinjo. :D "Propušićeš" ti opet, Antone!
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 20 ožu 2014, 16:56

Miki napisao:Šta ako odbranimo titulu? :D

Pa dobit ću okladu :lol:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Miki » 20 ožu 2014, 17:08

anton 1983 napisao:
Miki napisao:Šta ako odbranimo titulu? :D

Pa dobit ću okladu :lol:

Koliko vjeruješ u to? U procentima. :D
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Svaštara