Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Re: Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

PostPostao/la FCB_general » 26 svi 2019, 10:07

effe__sa napisao:Izgubi Barca u finalu kupa...Na kraju im ispade onako sezona...Valencia ove sezone napravila dobre stvari.

Da li je ovo kraj za Valverdea? :roll:

Kakav pothvat Valencije, a sve protiv njih bilo. Oni sebi za 100 godina kluba i neuvjerljivu sezonu lijepo 4. mjesto u zadnjem kolu i Copa del Rey. :D :bravo:

Valverde je dao svoje I ne znam može li više od ovog. Sad ako ga smijene, ići će po Erika ten Haga.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 28 svi 2019, 13:39

Najčudnija impresivna statistika jednog igrača u Ligama petice, i to u prvoj sezoni

Poljski napadač Krzysztof Piatek bio je jedan od najboljih igrača Milana u drugoj polovici sezone, a prošli je tjedan protiv Frosinonea postigao svoj 30. gol sezone u 41 nastupu za Rossonere i Genou.

Krzysztof Piatek u svojoj prvoj sezoni u jednoj od Liga petice postigao je 30 golova u svim klupskim natjecanjima, a najzanimljivije je od svega što pritom nije imao ni jednu asistenciju.

Doduše, prema Transfermarktu ima dvije asistencije, ali obje spadaju u svijet fantastike. U prvoj situaciji pucao je glavom prema golu i pogodio protivničkog igrača, što je rezultiralo autogolom, dok je u drugoj varijanti iznudio jedanaesterac.

Naravno, to nije ništa loše kad se govori o igraču koji je zabio ukupno 30 golova i pokazao se jednim od najboljih pojačanja Milana posljednjih godina. Piatek je čak mogao ispisati povijest u posljednjem kolu protiv SPAL-a. Naime, da se upisao u strijelce, bio bi prvi igrač u povijesti Serie A koji je uspio upisati dvoznamenkast broj golova za dva različita kluba u istoj sezoni.

Prije njega najbliži tom jedinstvenom postignuću bio je napadač Alessandro Matri, koji je u sezoni 2010./2011. postigao 11 golova za Cagliari, a kasnije još devet pogodaka za Juventus. Piatek se na kraju zaustavio na 13 golova za Genou i još devet za Milan.

No poljskog napadača može veseliti činjenica da se pokazao na najvećoj sceni i tako oformio ponajbolji reprezentativni napadački trojac svijeta. Naime, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Piatek kombinirano su postigli 90 golova ove sezone u klupskim natjecanjima.

Zanimljivi su mi ti poljski napadači. :)
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 10 lip 2019, 15:40

melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 11 lip 2019, 09:51

melodyne napisao:https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2019&mm=06&dd=10&nav_id=1553130

Sta uradise od ovog kluba... :?

kao mladi dječak koji je mrzio talijanski nogomet, molio sam se za propast milana, intera, juventusa i ostalih. Mislio sam da su se uslišile kod juventusa ali vratila se đubrad, dok je kod milana možda čak i upalilo :D

toliko su mi nogometnog bola zadali talijani, smatrao sam uvredom svaki uspjeh i koliko su Bayernu bola nanijeli... da sam rađe htio da oni propanu nego da Bayern dođe di je u ovom desetljeću dospio. Sada, malo sam smirio mržnju, ali opet ostaje blaga satisfakcija što talijanu ne ide..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 13 lip 2019, 08:36

Ja sam tako napravio jednu fatalnu gresku. Navio za Chelsea protiv Napolija 2012 i bio presretan kad je Napoli ispo....

Inace Real ga drobi i drobi, Hazard, Jovuc, Rodrygo, Militao i po novom Mendy..

A je francuze posrala generacija..
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 01 srp 2019, 10:07

SlikaSlika

Još dodaj ove:
Matuidi (trebao sam ga staviti u drugi sastav ali eto)
Khedira
Perrin (G)
Pjaca
Higuain
Mancuso

Imaju toliko igrača da se pitam kako uspiju platiti toliko. Pa pogledajte samo prvi sastav i računajte otprilike kolike bi mogle biti plaće... :nocomment:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 01 srp 2019, 10:55

Predviđam ponovno teranje u drugu ligu uskoro :D
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 01 srp 2019, 11:08

Izvana puj iznutra fuj sugavi digicki klub....
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 01 srp 2019, 11:50

ivan napisao:Predviđam ponovno teranje u drugu ligu uskoro :D

:lol: a bome... morat će offload pola rezervi ako ne žele ući u probleme. Mislim, pogledaj ovo. Pa jbt ovi igrači koje sam naveo van prva dva sastava su plaćeni ko možda cijeli prvi sastav nekog talijanskog prvoligaša. :lol:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 01 srp 2019, 14:11

cruz napisao:Imaju toliko igrača da se pitam kako uspiju platiti toliko. Pa pogledajte samo prvi sastav i računajte otprilike kolike bi mogle biti plaće... :nocomment:

Andrea Agnelli, tj. FIAT. i grupa kojoj pripada, a tu love ajme.

Free transfer poslovi su im najjača stvar, a i dovedu pokojeg igrača da ne plate ogromne sume love i eto ih tu gdje jesu. Kad pogledaš od ljeta 2015. do danas koliko je igrača došlo i otišlo, Bayern ispadne smiješan, a nekoć su oni htjeli tako ko Bayern ići tim putem. Sad pomalo izgleda da su nas prestigli mada u Europi nemaju rezultate poput naših, barem ta stalna polufinala i jedan naslov u ona 2 finala.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 02 srp 2019, 12:07

FCB_general napisao:
cruz napisao:Imaju toliko igrača da se pitam kako uspiju platiti toliko. Pa pogledajte samo prvi sastav i računajte otprilike kolike bi mogle biti plaće... :nocomment:

Andrea Agnelli, tj. FIAT. i grupa kojoj pripada, a tu love ajme.

So what? Oni su 2014 potpisali sponzorski ugovor od 17 mil. eura godišnje.
Sve da su i duplali taj iznos lani, zbog Ronalda, opet je to nedovoljno za paket zvani Ronaldo.
Paket "Ronaldo" vrijedi = cca 110 mil. transfer + 120 milijuna plaće (4 god. x 30 mil/god) + handgeld na ugovor + bonusi = cca 240 mil.
Sve da FIAT plaća 34 mil. godišnje do 2022. to je 136 mil., a vjerujem da sam napuhao taj iznos, jer je službeno idalje 17 mil godišnje.

Dakle FIAT, kao najizdašniji sponzor, pokriva samo 57% Ronalda. Oni uz Ronalda imaju još 27-28 igrača pod profi ugovorom... A među njima je masa iskusnih igrača s vrijednim papirima i masa igrača koji su potpisali ugovore života...

Naravno, juve zarađuje dosta od lige, od LP, od TV-prava, od merchandisinga itd. Ali nekako mi se čini da su malo prekardašili s izdacima...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 02 srp 2019, 15:21

Znaju klubovi koliko i sta mogu, ne rade tamo diletanti, pogotovo u Juventusu koji je nakon povratka u Seriu A vrlo racionalno dovodio igrace.

Bayern i Juve su vrlo slicni klubovi po poslovanju.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 02 srp 2019, 15:29

FIAT je dosloFce financirao transfer Ronalda...

Juve kolko ima velike izdatke tako ima i primanja, jer s tim posudbama i procentima nakon prodaje igraca stvarno ucjenjuju ligu...

Jedan od milijardu textova o tome transferu:

https://www.spiegel.de/wirtschaft/unter ... 17924.html
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 10 srp 2019, 08:33

Jel ko od vas skuzio kaj se dogodilo s Milanom?

Nemam bas previse informacija. Prema onom kaj znam je da su oni dobrovoljno odustali od EL zbog FFP, a sad vidim da su uredno ovo ljeto vec 50 milja potrosili.

Mislim ono wtf?!?!?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 10 srp 2019, 09:20

Da, upravo su odustali i Uefa je prihvatila njihov zahtjev kako bi mogli ulagati u nove igrače. Boban i Maldini su odlučili se odreći toga jer sve te financije treba srediti, a oni imaju već nekakav minus od 100 milijuna eura sa završetkom ove sezone i svejedno bi im za 2 godine prijetio izostanak iz euro kupova.

Ovo je sad kao zaobilazica da se s novim vodstvom, Bobanom i Maldinijem napumpaju i uhvate mjesto za LP iduće sezone, pa onda nekako kroz to sve režu minus kroz sudjelovanje u LP, TV prava, možda neku skupu prodaju i sl. Trebali su ove sezone ući, ali ostali su kratki i skupo su platili.

Ja sam sve to tako shvatio, ali kako će oni nakon ovih ulaganja i eventualnog novog neuspjeha to sve skockati, te detalje ja ne znam. Njima je ovo ljeto za rasturiti tih 100 milijuna eura koliko me intuicija služi, sve baciti na top 4 pozicije za godinu dana i onda igrati LP, tu okrenuti lovu, riješavati financije i ostati pod svaku cijenu svake sezone u top 4 i tako nadalje dok se ne izvuku.

4. mjesto i plasman u LP iduće sezone im je ravan domaćem Tripleu. Ako ne uđu u LP, sve ovo će propasti.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja