SP 2018. Rusija

Re: SP 2018. Rusija

PostPostao/la FCB_general » 07 srp 2018, 10:44

Fenomenalna utakmica. Brazil je bio jako dobar, štoviše, po mom mišljenju najbolju utakmicu ovog prvenstva i dojam su ostavili baš sinoć protiv Belgije u četvrtfinalu, ali nisu uspjeli pogoditi mrežu. Belgija vrlo nezgodna, no u konačnici su se branili do kraja i imali jednu priliku Hazarda i sačuvali su prednost.

Španjolska - Portugal, Japan - Belgija i Brazil - Belgija su mi nekako najbolje utakmice ovog prvenstva gdje si imao što gledati od prve do zadnje minute.

Uoči i za vrijeme SP-a u Brazilu 2014. su govorili kako belgijskoj reprezentaciji tek nakon tog turnira dolazi njihovo pravo vrijeme, odnosno u Rusiji će se morati pokazati i to su doista pokazali.

Najviše im treba čestitati što su maknuli Marca Wilmotsa s izborničke funkcije jer je on bio najslabija karika te ekipe i dobili su jednog jako dobrog trenera sad i izbornika Roberta Martineza koji je tu ekipu uspio složiti i natjerati ih da igraju. :bravo:

De Bruyne je pokazao gdje je on točno najopasniji i najkorisniji igrač, ono što je u Wolfsburgu svojevremeno pokazao.

Lukaku je mašina od napadača, ima apsolutno sve! Visinu, snagu, ravnotežu, brzinu, realizaciju, dribling, dodavanje... :bravo:
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 07 srp 2018, 11:48

Ali daleko najbolji krilni igrač trenutno na svijetu je Eden Sexzard! (Po meni barem)

Nezaustavljiv!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 07 srp 2018, 12:08

Zanimljivo kako su prije prvenstva svi pljuvali po Martinezu i govorili da nastavlja sa upropastavanjem sjajne generacije, izvuces se protiv Japana i sretno dobijes Brazil i odjednom si sve odlicno postavio i najjaci si na svijetu.

Nijanse i sitnice odlucuju u ovakvim utakmicama, Belgija je eto sinoc imala srece sto je povela nakon onog kornera iako se vidjelo da je po meni Brazil kvalitetnija i spremnija momcad.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 07 srp 2018, 12:30

cruz napisao:Ali daleko najbolji krilni igrač trenutno na svijetu je Eden Sexzard! (Po meni barem)

Nezaustavljiv!

Da, stvarno je odličan. Impresionirao je svakoga sinoć kako je odigrao, čuvao loptu, trčao kontre i dr. Ispada kako ga Chelsea pomalo koči jer se Bluesi nikako ne mogu ustaliti na vrhu Premier lige od dolaska Abramoviča do danas bez obzira na 5 naslova prvaka koje su osvojili. Nama je 2012. bilo previše dati 37 mil. eura za njega jer tada nismo znali što ćemo s njime pored Riberyja i Robbena, a zadnje 2 godine s njima ne možemo, a forsiramo. :) Isto kao što je 2015. bilo previše platiti 80 mil. € za De Bruynea. :)

The Scarface napisao:Zanimljivo kako su prije prvenstva svi pljuvali po Martinezu i govorili da nastavlja sa upropastavanjem sjajne generacije, izvuces se protiv Japana i sretno dobijes Brazil i odjednom si sve odlicno postavio i najjaci si na svijetu.

Wilmotsa danas nigdje nema i nije bolji od Martineza dok je ovaj ipak napravio izvrstan posao s Evertonom. Belgija inače pati od onog od čega pati i Hrvatska i sve one zemlje koje imaju sjajne igrače i generacije, a to nisu nikad ili ne mogu sada predočiti u veliki rezultat - nisu velike nogometne zemlje, nemaju velike nogometne lige i klubove i kroz nogometnu povijest nisu davali najbolje igrače na svijetu.

The Scarface napisao:Nijanse i sitnice odlucuju u ovakvim utakmicama, Belgija je eto sinoc imala srece sto je povela nakon onog kornera iako se vidjelo da je po meni Brazil kvalitetnija i spremnija momcad.

Preživjeli su, Courtois je imao 4-5 fenomenalnih obrana, a Brazil je 5-6 super prilika za pogotke promašio, od toga barem 3 koje se ne smiju promašiti i o kojima ti ovisi prolaz i pobjeda.

Brazil je i meni daleko bolji bio u 90 minuta i više izgledao kao ekipa koja bi trebala u polufinale, ali to njima ništa nije značilo bez pogodaka jer su ovi iz jedne prilike postigli 2 gola, branili se cijelo 2. poluvrijeme i izdržali navalu.

Renato Augusto je mogao biti apsolutni junak utakmice da je drugu priliku spremio u mrežu onako kako je De Bruyne njima spremio, ali nije. Coutinho s druge strane nije pogodio okvir gola kada se očekuje da pogodi u znatno izglednijoj šansi, a više je pokušavao zabiti svoje spektakularne udarce nego ove obične.

Brazilac Marcelo je čudo od igrača! :o Koliko je samo on sinoć pretrčao naprijed-nazad i sudjelovao u napadu, pa to je za skinuti kapu. Alaba ni 20% toga nije mogao zadnjih 3 i pol godine.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 07 srp 2018, 12:45

Većinu se slažem s vama. Fantastična utakmica, mnogo lijepih poteza, među koje spada i sjajan gol De Bruynea. Belgija je sinoć bita ubitačna, ubitačnija od Brazila. Hladnokrvno su iskoristili šanse, zapravo jednu, jer prvi gol je plod sretnih okolnosti. Ali jednostavno Belgijanci u svojim napadima u početku djelovali ubitačnije. Brazilci su pomalo bili nespretni ispred belgijskog gola, a dosta su šuteva imali i sa distance. Ipak nekako se meni činilo da je neko drugi bio na mjestu Belgije, poput one Njemačke iz 2014. da bi Brazil opet bio napunjen s bar 5 golova, jer tako su nekako bili ranjivi kod ozbiljnih belgijskih napada. Ne umanjujem s ovom prethodnom rečenicom Belgiju, jer ima sjajnu reprezentaciju i zaslužili su da odu i do finala, igraju zaista sjajno i skup su sjajnih fudbalera, dosta je tu i pravih fudbalskih umjetnika, ali Belgija npr ne trpa do kraja i ne ide onom žestinom ko Nijemci kada trpaju...Nijemci trpaju i gaze ko mašine do kraja (kada su u top izdanju kao prošlo prvenstvo, a ne mlohavi ko ovo), dok su Belgijanci umjetnici koji pokušavaju dosta toga riješiti na lijep način. Slični su i Brazilci, zapravo oni su uvijek i bili poznati ko umjetnici, pa tako smo gledaji utakmicu sa sjajnim igračkim elementima.

I Belgija ima problem što im odbrana često pliva. Ali Brazilci i u odbrani a i kod promašivanja šansi pokazuju da imaju na psihološkom planu tih problema i njima je nakon vodstva Belgije od 1:0 a pogotovo nakon 2:0 tj 0:2 iz ugla Brazilaca, prošla ta utakmica polufinala sa prošlog SP kroz glavu. Kao da su pomislili: NE OPET....Sjajno su oni nastavili utakmicu, redali su se šanse, ali šta ti vrijede šanse....Belgija je na kraju došla do golova kao Real protiv nas u polufinalu LP, a Brazilci su fulali šanse. Tako da i oni ko i mi svi Bayernovi navijači možemo pričati o propuštenim šansama. Džaba ti kada je protivnik jednostavno bio ubitačniji....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 07 srp 2018, 14:49

Za danas ja bi odabro taktiku straight nutra in the plojhić move!!!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 07 srp 2018, 15:31

Kad pričam kako mi je drago što ciganske ekipe ispadoše.. pa pogledaj ove duele između SWE-ENG, pa Kolumbijci, Brazilci i Španjolci bi se samo tako bacali, činile sitne ciganske faulove, glumili neoporavljive ozljede i prigovarali sucima
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 07 srp 2018, 22:02

Miki si ziv?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 07 srp 2018, 22:35

SUSJEDI ČESTITKE.... ;) :)

Ekipa vam je pokazala karakter, to je najbitnije...Luda utakmica skroz večeras i na kraju velika pobjeda Hrvatske...Nešto mislim da ćete Engleze rastavit na proste faktore.... :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la The Scarface » 07 srp 2018, 23:04

Ajmooooooooooooo!!!!
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 07 srp 2018, 23:37

anton 1983 napisao:Miki si ziv?

Miki je na aparatima. Vratit će se kad/ako ispadnemo da kaže "jesam rekao" :lol:

:fckyeah:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 08 srp 2018, 00:13

Bože dragi, ovo nisu istine!!! Opet teška drama i opet prolaz na penale. :o :o :o :bravo: :bravo: :bravo: :smajl007: mad0012

Kakva utakmica i kakva završnica, pa ispada kao da nas žele ubiti s tim nogometom. :mrgreen:

Majko mila, nakon 20 godina smo prošli skupinu na SP-u i ni manje ni više opet do polufinala došli. Emocije su stvarno nestvarne, 20 godina tako blizu a opet tako daleko. :P :P :P :P

FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 08 srp 2018, 05:49

Sad napokon mogu poćet prati SP.

1/2 finale je minimalno kaj se moglo od ove repke oćekivati, a sad treba skinuti jedan veliki skalp, tako da nam ovo SP bude SEXUALNO! 8-)

Sklocnirati engleze 2:0 na penale :haha:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 08 srp 2018, 16:59

Mislim da smo kredit na sreću iskoristili i sad treba izbacit engleze bez penala :mrgreen:

Drago mi kaj šugavi brazilici ispali iako nisu ograli loše al ne volim južnoameričke ekipe pogotovo brazil i šugavitis argentinu....sad počinje pravi Euro 2018 te se nadam finalu Hrvatska-Belgija iako bu teško do toga došlo...

Miki oplakuje velesilu rusiju u nogaču :lol:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 08 srp 2018, 22:09

Protiv engleza bi definitivno trebali bit bolji jer realno nama više pašu ekipe koje hoće igrat. Volimo mi tranzicijski nogomet i neke kontrice i polukontrice više nego posjed. Mislim da kvalitetom možemo parirati, ali bojim se da su nam ove dvije tekme sa 120 minuta i penalima previše energije uzele i bojim se da fizički nećemo moć izdržat. Već je to peta utakmica bila, a samo 3 dana odmora...

Možda nismo rasturili zadnje dvije tekme, ali ne može nitko reć ni da smo prošli na sreću. Iako penali jesu lutrija i na neki način sreća, ipak nismo rastureni niti u jednoj tekmi. Recimo Belgija je po meni na sreću prošla Brazil. Iako su mi draži, treba bit realan i reć da je Brazil puno toga promašio.

U top smo 4 ekipe na svijetu što je ogroman uspjeh kako god da završe iduće dvije utakmice. Bilo bi super uzet neku medalju, recimo to finale kao što doro kaže belgija-hrvatska bi stvarno bilo sex. Eh, daj Bože...

PS: mislim da protiv engleza napokon igramo u kockastim dresovima jer se vodimo kao domaćini. Ako ćemo bit praznovjerni, možemo reć da su nas ovi plavi dobro služili... ali ajde nek se i te kockice vide na ovom SP-u :bravo: :zivio:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostalo