VRIJEDNOST = ODŠTETA IGRAČA, POLUDELILALELO!!!!

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

VRIJEDNOST = ODŠTETA IGRAČA, POLUDELILALELO!!!!

PostPostao/la anton 1983 » 05 sij 2018, 09:12

A zaš ne nova tema? :D

effe__sa napisao:Ako ćemo realno gledati Dembele je i preplaćen tom sumom. Itekako preplaćen. Zbog čega bi on opšte vrijedio tolike novce.

Hmmm

Sad kad se ostvario taj Van Dijkov transfer jednostavno me muči ta riječ "vrijednost" i uopće kako se prilagoditi današnjem tržištu, po pitanju tih odšteta. Došo je trenutak kada se maltene mora reči da su odštete na rubu toga da postanu nevažne, kao da ih više niko neće zamjećivati.

Kak se uopće prema tome postaviti? kak uopće nekom odrediti cijenu? Što staviti kao neki parametar.

Evo sad samo da primjetim jedno licemjere za sve ovdje pristupne.

Maltene za svaki veliki transfer mi predbacujemo preplaćenost i sprdamo se i pljujemo po tome. Pa evo još jedan primjer Alexisa di smo govorili NITI POMISLITI dati više od 50.

I sad pazite - Zima je i mi za Vidala i mi recimo dobijemo 35 - 40 milja. Lik ima 30 goidna znači skoro dve godine je stariji od Alexisa, igra "lošiju" poziciju, također će mu za godinu I po istjeći ugovor i mi kažemo, da ga NETREBA DATI niti za 40!!! A kamoli za 30!!!

Gdje je ta crta!?!??!?!

Nikom ovdje ništa nepredbacujem nego se pitam, ako već govorimo o preplačivanju. Kada bi mi sada kupovali Vidala u obrnutoj situaciji ja bi reko KAJ SI TI LUD!?!??!? Zar ne? Odbiti ponudu od 40 i kupiti za 40 za mene je jedna te ista stvar - to ti je procjena da neš vrijedi...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Re: VRIJEDNOST = ODŠTETA IGRAČA, POLUDELILALELO!!!!

PostPostao/la anton 1983 » 05 sij 2018, 09:12

Evo recimo sad imate SALAHA!

Liku je skočio MArktwert na 80 milja - pitam se ko bi ovdje za njega platio 80 milja, a kamoli više? Jel bi ga Pool za te noFce prodao?

Pitam se slijedeće: da li je ovo samo Salahova sezona ili se ovdje radi o kvaliteti? Gledavši Salahovu statistiku vidim jedan zanimljiv podatak - lik promašuje da je to za popizditi, ali zato ima miljon šansi. Klopp je točno tražio i tražio i tražio profil igrača koji mu treba i takvog je našo i sad taj igrač profitira zbog Kloppove taktike. Kako onda tu odrediti "vrijednost" - mi ćemo reči da je Coman opčenito boji igrač, ali za Pool i za KLOPPA nije. Da li je onda u redu da u tom slučaju KLOPP plati Salah 80, a za Comana neda ni 20? Po ćemu se ta vrijednost mjeri?

Da li je vrijednost stanje tržišta, opčenite kvalitete igrača ili ono što je u tom trenutku neophodno određenom klubu?

Evo imate primjer trenera: JUPP prosječno smeće od trenera koji je IDEALKA za Bayern - što se tiće trofeja JUPP je najvjerojatnije najbolji izbor za Bayern i nama on vrijedi 20 milja po sezoni. S druge strane imaš jednog, KLOPPA koji je opčenito gledajuči BOLJI TRENER od JUPPA, ali ne i za Bayern? Kako bi onda BAyern po pitanju vrijednosti i trošenja noFca trebaLo postupiti a da vuk bude sit, a prasci na broju! :D

Koja je to "Realna" cijna i zašto je ono što Bayern i švabi plačaju "Realno", a sve ostalo "nerealno"?
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 05 sij 2018, 09:24

Između ostalog - eto Vam još jedno pitanje:

tj. dva :D

Koliko bi novaca dali za Draxlera, a koliko za Pulišića DA VODITE BAYERN.
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 05 sij 2018, 09:30

ma daj Antone :lol: kao da si mladi nadobudni student koji je otkrio da ništa nije crno na bijelo u svijetu, pa postavlja dosadna pitanja :lol:

znaš i sam da je ocjena vrijednosti kompleksan proces koji uključuje više važnih faktora, ne samo u nogometu nego u svemu.

iz višedesetljetnog iskustva praćenja nogometa i sam znaš da je cijena igrača na TM-u relativna i vremenita stvar.

Bilo je igrača koji su skupo plaćeni jer su u prethodnim okolnostima blistali, iskakali iz prosjeka, dođu u novi klub i postanu teški flop. Pa šta sad?! Toga će uvijek bit. :roll:

Ako je netko sad dobar - u sadašnjim okolnostima koje mu je svemir namjestio - onda je NORMALNO da mu je vrijednost velika! Zar ne? Poklopilo se.

Samo ću reć - sjeti se onih dobrih pičaka dok si studirao, tvoje vršnjakinje. Tada bi ruku otkino da joj ga smiješ zastavit. Pogledaj te iste ženske danas. Trećina ih idalje liči na žensko, ostale ne. Iste te luge usporedi s današnjim macama na faksu.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 05 sij 2018, 19:02

:lol: :lol: :lol:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 11:43

cruz napisao:ma daj Antone :lol: kao da si mladi nadobudni student koji je otkrio da ništa nije crno na bijelo u svijetu, pa postavlja dosadna pitanja :lol:

Jebi se pa postavi ti! :lol:

Pa non stop čitam, skupo, preplačeno... Kako, ko di?
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja