Ostale nogometne lige

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Ostale nogometne lige

PostPostao/la effe__sa » 16 srp 2012, 13:39

Već odavno se ukazala potreba kada se piše o događajima u ligama koje ne spadaju u lige petice, da se otvori ovakva tema. A posebno i zbog većeg broja atraktivni igrača u francuskoj ligi (posebno PSG-u) ovakva je tema postala još neophodnijom.
Tako da se ovde može pisat o svim ligama (onim ostalim koje nisu obuhvačene drugim temama) od francuske, preko ruske lige, pa sve do MLS-a :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Re: Ostale nogometne lige

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 13:50

Koje Francuske, Ruske i ostalih sranja od liga. Posle BL koja je na prvom mjestu, ide onda ispod 20-ak praznih mjesta, e onda dolazi naša čuvena Premijer Liga. E o toj ligi ima da se ovdje najviše priča! :smajl010:
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la cruz » 16 srp 2012, 14:04

nele-BHF napisao:Koje Francuske, Ruske i ostalih sranja od liga. Posle BL koja je na prvom mjestu, ide onda ispod 20-ak praznih mjesta, e onda dolazi naša čuvena Premijer Liga. E o toj ligi ima da se ovdje najviše priča! :smajl010:

:haha: :haha: :haha:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 14:08

Evo upravo Veležovi igrači šetaju po mojoj čaršiji (Ilijaš). Došli su na memorijalni turnir ovdje kod nas pa su dobili po ušima od Visočke Bosne. Gradina Srebrenik opasno pojačala tim. Skoro su pola tima novih igrača doveli. :D Borac vratio Raspudića.

Biće čupavoooo. :smajl010:
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la cruz » 16 srp 2012, 14:26

jel se već zna ko ove godine osvaja? vrijeme je da se više dogovore, ko će dočekat prvenstvo a da ne znamo ko ove godine osvaja

:lol:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 14:42

cruz napisao:jel se već zna ko ove godine osvaja? vrijeme je da se više dogovore, ko će dočekat prvenstvo a da ne znamo ko ove godine osvaja

:lol:

Aaa, pa neće početi prvenstvo, nemaš brige. Sad će ti prijatelj nele kazati. Ove sezone prvenstvo osvaja NK Široki Brijeg.
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la cruz » 16 srp 2012, 15:11

zar je opet red na Hrvatskom klubu :lol:

moj Nele, da budem iskren ja ti tu ligu već godinama ne pratim, sam znaš razloge ne moram ti ništa pričati

prošle sezone sam bio na nekoliko domaćih utakmica Širokog, čisto da gledam rođaka kako igra (Dino Ćorić) i stvarno nemaš šta vidjeti.. Zrinju sam u zadnjih 5-6 godina gledao svega nekoliko puta, eto koliko sam zainteresiran

a ako ti kažeš da je ove godine Širokog red za osvajanje onda ću morat češće ići :D
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 15:33

Pa dabome. Naravno da je nogomet na niskoj razini ali ipak to je naša liga. (Sad je problem što se neki smatraju drugim i trećim ali jebaji ga, o'šli smo mi davno u ***** ). Pratim ligu i zbog navijačke scene. Realno Horde i Manijaci su daleko daleko ispred svih i po brojnosti, i po kvalitetu i po mnogo čemu drugom i stvarno postaju respektabilne navijačke grupe. Gušt mi je nekada pogledati tekmu čisto da propratim navijanje... ;)

Također puno dobrih mladih igrača ima ovdje ali teško je nešto puno napraviti. Jednostavno koliko god da je igrač dobar on se ne može odavdje prodati za velike pare. I da vrijedi neko recimo 5 mil, niko za njega neće dati jer je on iz neke tamo "Premijer lige". Uz to se mora imati debela veza i jebeno puno novca da se proguraš. Zato nam i nema napretka.

Ivica se već umorio, a vidiš i samo kako se je teško sa kretenima (FSRS) dogovoriti o bilo čemu. ( Hoće ligu sa 12 klubova, ali da su 4 iz RS-a, sad jebe se njima jesul' klubovi zaslužili da igraju u prvoj ligi ).

U kvalifikacijama za EL navijao sam za Borac BL jer oni "predstavljaju" našu ligu i državu i njihov dobar rezultat je plus i za Bosansko-Hercegovački nogomet. ( Iako će sutra Lešinari pjevati "Titula nam ne treba, jer Bosna nije naša država )

A eto kažeš i sam da si bio na tekmama Zrinje i Širokog, pa si čuo valjda šta se navija. :bravo: A ja ću opet podržati i Zrinju i Široki kada budu nastupali u Europi i predstavljali nas.

Pratiću ligu iako je već unaprijed sve odlučeno jer, ponavljam, to je naša liga. Klubovi dolaze i predstavljaju naše gradove. Jebiga, moram na nećemu gubiti vrijeme.
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la cruz » 16 srp 2012, 15:56

kompleksna je to tema i ima se dosta o tome reći. ti voliš popratiti navijanje, ja volim vidjeti dobar nogomet, svak ima svoj neki gušt. činjenica je da se mnogo stvari treba promjeniti kako bi se ligu uopće shvaćalo ozbiljno. (ja sam žešće protiv vrijeđanja na nacionalnoj razini, ali to je jednostavno neizbježno pa i ne uživam previše u "navijanju")

a to što kažeš za mlade igrače tu si punim u pravu! ima stvarno talentiranih momaka ali mnogi su osuđeni na propast, ne zbog lošeg rada, već zbog nužnih štela i 10000€ koje se trebaju uplatiti kako bi ga se možda forsiralo i "digod šuknulo u koju jaču ligu", razumješ..
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 16 srp 2012, 16:00

Sad je liga ipak poštenija nego što je prije bila, jer prije je bilo nezamislivo da jedan te isti klub osvoji duplu krunu. Željo je mislim zasluženo uzeo (nije što navijam za njega, nego mislim da je tako :) ). A inače ponekad odem pogledat Želju, prije sam češće i ići ću gledat sad utakmicu protiv Maribora, a nadam se ako Bog da da će biti još tih evropskih utakmica, valjda ćemo isprašit te Slovence. Samo nivo lige je stvarno nizak, ali utakmice npr. Želje i Širokog i jesu neki kvalitet i još eto treba izdvojit gradski derbi u Sarajevu i još možda po neka utakmica. U kakvim uslovima klubovi rade, dosta se i postigne u evropskim takmičenjima, a ogroman uspjeh bi bio da bar jedan klub izbori grupnu fazu, bilo kojeg od ova 2 evropska takmičenja (Europska liga realnija, za LP ćemo se načekat mislim). A bilo je fino prije par godina ugostit Newcastle u Sarajevu, tad je Željo došao do tog posljednjeg pretkola, pa poslije je bilo i to 1. pretkolo Kupa UEFA pa gostovanje Malage. Tad je ko i bilo nekog uspjeha, mislim za naše prilike solidnog uspjeha.

Eto i ja malo neš rekoh o bh. ligi, a nadam se da će te trpat informacije i o svim ostalim znanim i neznanim ligama ovde. Pucajte zanimljivosti, ovo ono, ipak mislim da ova tema može biti zanimljiva. :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 16:04

cruz napisao:kompleksna je to tema i ima se dosta o tome reći. ti voliš popratiti navijanje, ja volim vidjeti dobar nogomet, svak ima svoj neki gušt. činjenica je da se mnogo stvari treba promjeniti kako bi se ligu uopće shvaćalo ozbiljno. (ja sam žešće protiv vrijeđanja na nacionalnoj razini, ali to je jednostavno neizbježno pa i ne uživam previše u "navijanju")

a to što kažeš za mlade igrače tu si punim u pravu! ima stvarno talentiranih momaka ali mnogi su osuđeni na propast, ne zbog lošeg rada, već zbog nužnih štela i 10000€ koje se trebaju uplatiti kako bi ga se možda forsiralo i "digod šuknulo u koju jaču ligu", razumješ..

Naravno da razumijem legendo. Najbliži primjeri su mi moji drugovi iz 4 razreda gimnazije...

Hajde, nastavljamo diskusiju kada počnu tekme i "borba" za titulu. :D Isto tako, sve najbolje Slobodi u drugoj ligi i da se što prije vrate u najviši rang. :prvi:
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la UltrasMentalita » 16 srp 2012, 16:10

Zar nije sukob interesa da sin vodi klub koji osvaja prvenstvo a njegov otac vodi komitet za normalizaciju NS BiH ...???
UltrasMentalita
Apostol

PostPostao/la nele-BHF » 16 srp 2012, 16:27

UltrasMentalita napisao:Zar nije sukob interesa da sin vodi klub koji osvaja prvenstvo a njegov otac vodi komitet za normalizaciju NS BiH ...???

Pa nije. Realno oni nemaju baš neke veze. Amar je vodio Želju (od 2009) i prije nego je Ivica bio u Bosni uopšte. Amar je sam napravio šampionsku ekipu i Ivica nema snjim nikakve veze. Ivica je tu da spasi cijeli naš nogomet, jer da nije njega nebi igrali ni kvalifikacije koje naši klubovi igraju, niti bi repka igrala predstojeće kvalifikacije.
nele-BHF
Franck Bilal Ribéry

PostPostao/la UltrasMentalita » 17 srp 2012, 10:20

U normalnim okolnostima i državama to jeste sukob interesa ....Ja ne kažem da da Željo nije imao najbolju ekipu ali ima tu dosta propusta i kod suđenja i kod nekih drugih stvari kao npr. kažnjavanja klubova i slično nekoga se stalno dere i kažnjava npr. Zrinjski dok se nekima godinama gleda kroz prste u istim i sličnim slučajevima
UltrasMentalita
Apostol

PostPostao/la cruz » 17 srp 2012, 10:57

ključne riječi su "u normalnim okolnostima"
kako u svemu tako i u nogometu, teatar apsurda! dok nikome "ne smeta" i dok ljudi šute sve će biti kako jeste.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Sljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja