Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Koja je liga najjača u Evropi?

Bundesliga
8
30%
Serie A
2
7%
Premier league
7
26%
Primera
10
37%

Ukupno glasova : 27

Re: Lige Petica - Španija / Seria GHNOJ / MUPL

PostPostao/la ivan » 06 sij 2018, 16:14

anton 1983 napisao:
effe__sa napisao:Ali ukratko, kada si Arsenal onda ništa ne moraš osvojiti, :) kada si PSG onda misliš da je show najbitniji i da ćeš bacanjem ogromnih novaca nasumice ipak osvojiti velike trofeje, a kada si Bayern onda su titule jako bitne, bez njih se ne može, a i finansijsko poslovanje mora štimati. ;)

Sorry što ti na ovo nisam odgovorio. Žao mi je što vrednuješ trofej i KUP BUNDESLIGE, a Franusko prvenstvo i kup nevrednuješ.

Ajmo zbrojati koliko novaca su PSG i Bayern potrošili na igrače (odštete i plače) od 2002. pa do danas 2018. Pa da vidimo da li je taj jedan trofej lige prvaka vrijedan toliko novaca ;)

To se po tebi kao može uspoređivat? :pljuska:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 17:26

ivan napisao:To se po tebi kao može uspoređivat? :pljuska:

Koje Isusa ti, KOJE!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 17:39

effe__sa napisao:Ne zajebaji sad, daješ ti sebi i veće stvari za pravo.... :)

Čovječe stavio si mi riječi u usta! Rekao si da ja nešto mislim na osnovu ćega? Što si me čuo da to negdje pišem? Nemoj to raditi :evil:

effe__sa napisao:Drugo je kada govorimo o sumama 100+ miliona, a drugo kada govorimo o Neymarovom transferu, koji je ipak nekako uzdrmao Barcu, udario im na čast. I dalje imaš primjere Messija, Ronalda ili kod nas Mullera, koje ti klubovi ne bi prodali ni pod razno. Tako da se ipak nije sve promjenilo.

Evo!!! :neee: Zato bi ja Mullera, ne prodo, nego "streljo"! Baš zbog ljudi poput tebe što konja skupštinskog s dve leve noge stavljaju u isti koš sa Ronaldom i Messijem! Njih dva se neprodaju zbog kvalitete, a Muller zbog debilizma! :neee:

I kakve veze to ima s promjenama?

effe__sa napisao:Mi smo poseban primjer pogotovo što nismo navikli skoro nikad prodavati, tu smo uvijek imali najčvršći stav, zato smo onda manje ulagali bar usporedbi s najvećim klubovima, iako ne treba zanemariti kada se sve zbroji i iznosi za transfere i plate da i ta naša finansijska ulaganja nisu neznatna.

Poseban primjer? A jel to dobra ili loša stvar? Ja sam uvijek bio ponosan zbog tog našeg FestGeld kontoa i zbog toga što razumno kupujemo igrače, ali sad me to nervira iz razloga što smatram da si neko ko nebi trebao, uzima novac! smile44

Da karikiram, znači nemre mi Uli imat 30 milja plaču, a onda kupovat Brandta umjesto Pulišića!

effe__sa napisao:Ovdje je ključ našeg neslaganja. Ja ti kažem to što su oni platili 220 miliona eura, to neće postati pravilo, nego će biti iznimka. A za Barcu sam htio samo reći kako oni da su znali da će se neko odvažiti platiti toliko stavili bi još veću klauzulu, kao što to sada rade i oni i Real.

Ne effe, OVO JE KLJUČ TVOJE ZAOSTALOSTI!!!! Pišeš to i nevidiš! Da ti nacrtam:

Hipotetska situacija ljeta 2017:

Neymar nema klauzulu u ugovoru, dođe PSG i ponudi 220 miljona EURA I BARCA ODBIJE PONUDU!!!!! U TOM JE JEBENA POANTA!!!! U TOME DA KLUB MOŽE ODBITI 220 MILJONA EURA, A NE PONUDITI I PLATITI 220 MILJONA EURA!!!

effe__sa napisao:Jeste zasnovana na privatnom vlasništvu, ali oni imaju veliku zaleđinu u vidu tv prava. U drugim ligama imaš samo te vlasnike koji su glavni osnov i glavna zaleđina. Drugačija je situacija kada se možeš osloniti još na te silne novce od tv prava.

Ja ovdje nepričam o težini i lakoći, nego o tome, da iza tih ogromnih svota i razloga zašto su TV PRAVA tako ogromna i dan danas stoje "SUGAR DADY-ji"....

Prošli puta je bilo malo drugačije! :D
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 17:58

They were losing at half-time but Manchester CityCity beat Burnley 4-1 in the FA Cup ... can City complete the quadruple?

:lol:

KVADRUPL! :haha:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 06 sij 2018, 20:19

Sky Sport News HD Verified account @SkySportNewsHD 14m14 minutes ago

+++ BREAKING +++

Mega-Deal ist fix! FC Barcelona bestätigt Verpflichtung von Philippe Coutinho.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la melodyne » 06 sij 2018, 20:40

Oko 160 miliona. Moram da priznam da sam ponosan sto sam navijac Bayerna jer mi nikad nebi dali preko 100 miliona za jednog igraca makar se taj igrac zvao Messi.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 06 sij 2018, 22:17

melodyne napisao:Oko 160 miliona. Moram da priznam da sam ponosan sto sam navijac Bayerna jer mi nikad nebi dali preko 100 miliona za jednog igraca makar se taj igrac zvao Messi.

Nisam siguran je li ovo sarkazam?

Kako god... Pa iskreno nije mi više nogomet baš zanimljiv. Kao da nema više nekog taktičkog pojačavanja, ono kad negdje moraš uzet slabijeg igrača da bi negdje drugdje mogao jačeg. Danas imaš osjećaj da par klubova može dat neograničene iznose novaca za jednog ili više igrača... Da ne spominjem da se stalno slažu neke mega momčadi, iako ni one nisu garancija uspjeha (kako prije, tako ni sada), svejedno nekako... ne znam.. nešto je puklo u tom cijelom mehanizmu... icon_hy

Brat realovac valjde prodaje sve pokretno i nepokretno što ima, diže kredit i ulaže na barcu da osvaja sve što se može osvojit :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 23:16

Murta napisao:
Sky Sport News HD Verified account @SkySportNewsHD 14m14 minutes ago

+++ BREAKING +++

Mega-Deal ist fix! FC Barcelona bestätigt Verpflichtung von Philippe Coutinho.

anton 1983 napisao:
Murta napisao:Mediji pričaju o interesu Barce za Thiagom. Da vam sad dođe Barca i kaže: "evo ti x milijuna za Thiaga, mi ga oćemo natrag", za koliko bi ga pustili? 50? 80? 100? 120? 150?

160.

Mogo si odma i realov napad na Alabu spomenut.

Imo sam dobar nos u procjeni, koliko će Barca pljunuti za takvog igrača :D

Šteta kaj Thiago nije na Coutinhovom mjestu...

Naravno naši bi odbili tu ponudu za Thiaga, "jer mi smo Bayern" :haha:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 06 sij 2018, 23:28

Ne, nego jer se ne smijes etiketirat kao klub koji prodaje igrace.

Dugo godina smo cekali da budemo u samom europskom vrhu klubova koji "nikada" ne prodaju bitne igrace.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 23:33

The Scarface napisao:Ne, nego jer se ne smijes etiketirat kao klub koji prodaje igrace.

Dugo godina smo cekali da budemo u samom europskom vrhu klubova koji "nikada" ne prodaju bitne igrace.

:bravo:

Sve 5 da se tu radi o igraču kojeg "nesmijemo" prodati, a i ovo kaj si ti napisao uopće se nerazlikuje od toga "mi smo Bayern".

Ja bi mučnuo glavom i reko PRODAJ, jer nabavio sam Leona u kojeg vjerujem da je razarač kvartova - igra tu poziciju, imama Jamesa koji možda i nije centralno kompatibilan s Thiagom i imam brdo kvalitete u sredini i još na to problem s MULLEROM kao centralnim igračem.

U ovom trentutku PREJEBENO sam centralno potkovan i nije mi na odmak da dam jednog centralnog igrača koji je "višak" kako bi došao do krilnog igrača takve klase, koji mi fali...

Eto samo zato bi ga prodao, da za ZM svjetske klase dobijem "AMR/L" svjetske klase ;)

Za lovu kao lovu ne...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 07 sij 2018, 00:00

A kojeg krilnog igraca te klase mozes dobiti?

Thiago je jedan od najboljih kreativnih veznjaka na svijetu, relativno mlad i perspektivan igrac. Po svim parametrima bi trebao biti jedan od stozernih igraca Bayerna.

Thiaga jedino prodajes ako zelis s tim novcima Hazarda financirat, ali sta ti to vrijedi kad Hazarda ne mozes dobiti.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 07 sij 2018, 08:54

The Scarface napisao:A kojeg krilnog igraca te klase mozes dobiti?

Thiago je jedan od najboljih kreativnih veznjaka na svijetu, relativno mlad i perspektivan igrac. Po svim parametrima bi trebao biti jedan od stozernih igraca Bayerna.

Thiaga jedino prodajes ako zelis s tim novcima Hazarda financirat, ali sta ti to vrijedi kad Hazarda ne mozes dobiti.

Razmišljo sam si jako puno kak odgovoriti na pitanje za koje sam znao da me ćeka. Zaključio sam da je jedini mogući odgovor onaj, koji onima koji ga postavljaju, neće odgovarati. 8-)

Ajde Scar razmišljaj malo "izvan kutije" i pokušaj si to pitanje ili situaciju postaviti ovako:

Bayern je kupio Leona - znači doveli smo igrača za kojeg smatramo da je SEX, što znači da igrač koji hala tu poziciju mora/može ići proč. Pokušaj se staviti u poziciju "da nema konkurencije" i zamisli si da su Ribery i Robben sebi bili za JEDNU poziciju konkurencija. Da li bi onda Robbena dovodio? Da li bi to funkcioniralo? Moj odgovor je ne. Tako to pravilo možeš i ovdje primjeniti. Netrebaš imati Thiaga i Leona za jednu poziciju ili kao rotacijske igrače...

Iz toga postavi si situaciju kao što se dogodila Barci - Neymar je prodan snađi se sada - igrača koji će ga zamjeniti jedan na jedan nije postojao, no nakon što su malo došli sebi Barca je odlučila riješiti situaciju sa Dembeleom i Coutinhom - igračima za koje ćemo svi reći "da nevrijede te noFce" niti su TOP klasa. Dal su to loši igrači i da igraš formaciju s tim igračima da li bi ih doveo u Bayern (zanemari odštetu)?

E sad ti meni postavi to isto pitanje:

The Scarface napisao:A kojeg krilnog igraca te klase mozes dobiti?

Samo si zamisli da je situacija takva da je THIAGO PRODAN!!!! :shock:

Uključi mozak da ti radi u takvoj hipotetskoj situaciji i pokušaj riješiti problem najbolje što možeš.

Da li se u toj situaciji može probati doći do: Hazarda, Pulišića, BALEA, DI MARIE, LEMARA, INSIGNIE, Sadio Mane, Isco, Assencio, onog nekog Turčina?

Dal su to sve SEX igrači i idealno rješenje i TOP klasa? Nisu, ali su nešto do ćega ziher nemremo doći ako tako veliki transfer (prodaju) prvo nenapravimo.

Nije da ja to forsam, nego takav rasplet priželjkujem jer mi je više PK, nekako sve raditi po špagi.

Onda opcija dva: dal je moguće prodati igrača, pričekati godinu dana 8sjediti na tom noFcu) i onda za godinu dana kupiti nešto SEXUALNO?

A i Scar mogo sam ja tebi i ovako odgovoriti na to pitanje: pa gle ne može se do krilnog igrača svjetkse klase, znači ti onda podržavaš našu upravu što ide po Brandta?

Mislim da moramo prestati razmišljati kao Hrvati na način da nam nema spasa i da nemre biti bolje - ovdje govorim o izborniku hrvatske repke kojem kad god se daje otkaz, "nema toga koji je kvalificiran da ga zamjeni", a uvijek to nekako ispadne :D

Ako ništa drugo taj transfer bi pokrio troškove i Brandta i Draxlera i Baileya...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 07 sij 2018, 09:04

ivan napisao:Kako god... Pa iskreno nije mi više nogomet baš zanimljiv. Kao da nema više nekog taktičkog pojačavanja, ono kad negdje moraš uzet slabijeg igrača da bi negdje drugdje mogao jačeg. Danas imaš osjećaj da par klubova može dat neograničene iznose novaca za jednog ili više igrača... Da ne spominjem da se stalno slažu neke mega momčadi, iako ni one nisu garancija uspjeha (kako prije, tako ni sada), svejedno nekako... ne znam.. nešto je puklo u tom cijelom mehanizmu... icon_hy

Pa sad...

Uvijek je to postojalo. Uvijek su postojali oni s kojima se nisi mogao bosti, samo je to malo drugačije bilo prikazivano i interpretirano.

Danas je malo teže postati Deportiv de la Coruna, ali opet tu i tamo imaš nekakve Atl. De Madride ili ti Napolije.

Ono što bi te trebalo mučiti ili ono što je morbidno, je činjenica što dizanje razina odšteta nije bilo popračeno dizanjem kvalitete samog igrača.

I prije su se mega odštete davale, ali to su bili renomirani igrači poput Ronalda, Ronalda debelog, Zidana, Vieria, Mendiete, Thurama, Neste, ŠevaČenka, Hernan Jorge The Ghnooj Crespo... E onda je došao Chelsea i tu je negdje bio početak te politike koja nas žiPcira - odjednom su mirigorični Gnojčeki tipa Mutu koštali kao najbolji ŠPIC napadači svijeta...

Kada meni neko pljune 100+ miljona eura za KDB, Lewandovski, Bale itd. to podnesem, ali ono što me muči je VVD, Dembele, Coutinho i tome slično - sve odredom fenomenalni igrači, ali su trebali napraviti korak više, da bi se takve sume davale...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 07 sij 2018, 10:19

Ako je na 250-350 milijuna Umsatza najvećih klubova bio normalan transfer od 50-60 milijuna eura, onda je na 650 normalno 100-120, no?
https://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 07 sij 2018, 15:55

Amazon rival BT and Sky for Premier League football rights | Daily Mail Online

Svi koji misle da su transferi preveliki bi mogli ostati teško šokirani nakon 2019.
Murta
Sekretar
Sekretar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja