Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Koja je liga najjača u Evropi?

Bundesliga
8
30%
Serie A
2
7%
Premier league
7
26%
Primera
10
37%

Ukupno glasova : 27

Re: Lige Petica - Španija / Seria GHNOJ / MUPL

PostPostao/la melodyne » 20 sij 2018, 23:18

Zaradili su dobili 20 miliona na igracu kojem istice ugovor na kraju sezone. Plus su dobili dobro igraca.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 21 sij 2018, 01:48

Murta napisao:Razjebavali su Wengera, stalno ga razjebavali, on je dao gas i novi igrač Arsenala je Henrikh Mkhitaryan. Sanchez u Unitedu odmah.

Pitam se do kad će trpiti Wengera u Arsenalu i hoće li tamo nekom na kraju puknuti toliko film, da ga lopatom ili kakvom krampom istjera iz kluba... :D Doduše izgleda svi oni tamo u Arsenalu imaju tu neku čudnu filozofiju, koju je jako teško razumjeti... :)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 21 sij 2018, 02:01

effe__sa napisao:
Murta napisao:Razjebavali su Wengera, stalno ga razjebavali, on je dao gas i novi igrač Arsenala je Henrikh Mkhitaryan. Sanchez u Unitedu odmah.

Pitam se do kad će trpiti Wengera u Arsenalu i hoće li tamo nekom na kraju puknuti toliko film, da ga lopatom ili kakvom krampom istjera iz kluba... :D Doduše izgleda svi oni tamo u Arsenalu imaju tu neku čudnu filozofiju, koju je jako teško razumjeti... :)

Filozofija dividenda i vrijednosti dionica. ;)
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 21 sij 2018, 07:57

Jel ja tu mirišem nekakvu pohvalu na konto Wengera? :? Nekako mi baš to malo SMRDC...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 21 sij 2018, 15:37

Murta napisao:
effe__sa napisao:

Filozofija dividenda i vrijednosti dionica. ;)

Prosječna franšiza, a ne veliki nogometni klub. Jadno je što su od Arsenala napravili Kroenke i Gazidis.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 22 sij 2018, 13:00

ma Messi nije normalan nikako, tip je dosego neku razinu koja nije više na zemaljskom nivou.
i sve tako jednostavno izgleda.. :legendo:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 22 sij 2018, 13:37

cruz napisao:ma Messi nije normalan nikako, tip je dosego neku razinu koja nije više na zemaljskom nivou.

Jako mi je žao kaj Messi i Nazario de lima nisu halali u isto vrijeme. Uff da mi je taj duel bilo za vidjeti! Mislim da bi onda rekao da sam vidio sve...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 22 sij 2018, 14:06

anton 1983 napisao:
cruz napisao:ma Messi nije normalan nikako, tip je dosego neku razinu koja nije više na zemaljskom nivou.

Jako mi je žao kaj Messi i Nazario de lima nisu halali u isto vrijeme. Uff da mi je taj duel bilo za vidjeti! Mislim da bi onda rekao da sam vidio sve...

Messija nikad nisam uživo gledo, ali valjda uspijem jednom. Bucmastog Ronalda sam gledo protiv Hrvatske u Splitu i iskreno samo sam u njega gledao, tip je fenomen :smile10:

ovako sam se osjećao:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la The Scarface » 22 sij 2018, 14:10

cruz napisao:
anton 1983 napisao:

Messija nikad nisam uživo gledo, ali valjda uspijem jednom. Bucmastog Ronalda sam gledo protiv Hrvatske u Splitu i iskreno samo sam u njega gledao, tip je fenomen :smile10:

ovako sam se osjećao:

Morat ćemo požurit dok igra na ovom nivou, takvu veličinu treba gledati u punom naponu snage.

Općenito svaki ljubitelj nogometa bi barem jedanput trebao otići pogledati Messija uživo, ako ništa da u budućnosti može čangrizavo unucima pričati kako niko nije blizu Messija. :D
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 22 sij 2018, 14:14

The Scarface napisao:Općenito svaki ljubitelj nogometa bi barem jedanput trebao otići pogledati Messija uživo, ako ništa da u budućnosti može čangrizavo unucima pričati kako niko nije blizu Messija. :D

Ha čuj ja sam to odradio, ali Messi se sa svojom predstavom bas i nemre pohvalit :D
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 22 sij 2018, 14:24

anton 1983 napisao:
The Scarface napisao:Općenito svaki ljubitelj nogometa bi barem jedanput trebao otići pogledati Messija uživo, ako ništa da u budućnosti može čangrizavo unucima pričati kako niko nije blizu Messija. :D

Ha čuj ja sam to odradio, ali Messi se sa svojom predstavom bas i nemre pohvalit :D

Koja tekma?

Bitno da možeš reć da si ga gledao uživo, ostalo možeš i slagat. :haha:
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 22 sij 2018, 15:26

Svi smo protivnici velikih transfera u fudbalu, slažemo se da su stvari otišle predaleko i da nešto mora da se menja kako više ne bi dolazilo do neverovatnih transfera od 222 miliona evra.

Finansijski fer-plej ima svoju regulativu, način na koji se sprečava veliko trošenje klubova poput Mančester sitija ili PSŽ-a, ali su ovi klubovi skoro uvek pronalazili način da "prevare" FFP i da pronađu rupu u zakonu.

FFP će nastaviti da se unapređuje, pošto će od narednog prelaznog roka najverovatnije važiti neka nova pravila koja se do sada nisu primenjivala.

"Marka" prenosi da će UEFA doneti pravilo po kome klub neće smeti da ima razliku između kupljenih i prodatih igrača koja je veća od 100 miliona evra.

Hipotetički, da bi potrošio 450 miliona evra, PSŽ bi morao i da proda fudbalere u vrednosti od minimum 350 miliona evra.

Pored toga, razmatra se da profesionalni klubovi ne smeju da imaju više od 25 igrača pod ugovorom, što bi najviše štete nanelo Čelsiju i Mančester sitiju koji imaju oko 60 fudbalera pod ugovorom.

Bilo bi dobro kad bi se ostvarilo ali za sada je FFP obicna smejurija.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 22 sij 2018, 15:38

The Scarface napisao:Koja tekma?

Bitno da možeš reć da si ga gledao uživo, ostalo možeš i slagat. :haha:

Slika na profilu fejsa :D
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 22 sij 2018, 16:39

Financial Fair Play je bitna komponenta ako se misle uvesti promjene. No takav akt mora biti jači od lobby-a.

Također bi trebalo pričati o Salary Cap-u jer je on produžena ruka FFP-u.

Sve to skupa bi utjecalo žešće na sadašnje nogometno tržište i na bogataše u nogometu koji nemaju nikakve veze s nogometom osim da PERU NOVAC PREKO NJEGA. Mi prosječni građani smo nošeni idealima, ljubavlju itd. A investitori RUC-om i ROI-om. To je ključna stavka koja uzrokuje koruptivne aktivnosti koje pak omogućuju divljanje nogometa.

Preciznije sam objasnio ovdje.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja