Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Koja je liga najjača u Evropi?

Bundesliga
8
30%
Serie A
2
7%
Premier league
7
26%
Primera
10
37%

Ukupno glasova : 27

Re: Lige Petica - Španija / Seria GHNOJ / MUPL

PostPostao/la anton 1983 » 04 sij 2018, 15:38

The Scarface napisao:Nema dovoljno kvalitete ni za 18 klubova, kamoli 22.

Ja bi to malo drugačije rekao - proširenjem lige na 20 klubova za što se zalažem, BUNDESLIGA nebi izgubila na kvaliteti. Ne bi se dogodilo govno ko u Italiji sa Crotoneom i sličnim govnima.

U BUNDESLIGI ima dovoljno tih klubova koji su na dnu, a slične su kvalitete - loše je naravno kada Inglostadti i Braunschweigi uđu.

S tim da sam več napiso zašto bi za veće BL kluobve a pogotovo za Bayern veći broj tekmi u ligi bio bolji...

Fale mi Kajsergnjili sa beztenbergom, pa DiselGhnooj i VFL NUHRNBERG! :D
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 04 sij 2018, 15:45

Nema od toga kruva, liga sa takvim klubovima postaje atraktivnija samo Svabama kojo i tako vec prate BL.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 04 sij 2018, 15:56

The Scarface napisao:Nema od toga kruva, liga sa takvim klubovima postaje atraktivnija samo Svabama kojo i tako vec prate BL.

:haha:

Al je to bar pomak od 1% ak niš drugo. Kuiš ja nemrem dizad BDP za 20% kolko bi trebalo dić, već vidim kakva je situacija i zaključim da je najviše kaj mogu 1%.

Al gledaj iz perspektive BAyerna - nama je maltene za BL dovoljno 15 igrača, ne više. A za LP nam treba 20. I sad mi forsamo 19-21, a neamo ih di iskoristiti. U tom slučaju sa ligom od 20 klubova i možda jednim do dva kola više u kupu, stvorila bi se potreba za 20 igrača i to bi za nas bio SEX i u tom slučaju nadam se da bi bilo i za neke druge klubove...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 04 sij 2018, 16:18

volim pročitat ključne riječi koje godinama pišem

The Scarface napisao:Nema dovoljno kvalitete ni za 18 klubova, kamoli 22

The Scarface napisao:da se npr. Herthi desi sto i Parizu

ivan napisao:ne znaju ništa o upravljanju i ne mogu napravit iskorak.

The Scarface napisao:Ne otvore li se vrata stranom kapitalu BL ce postati jos veci farmer PL.

Njemačka ima kompetetne trenere i očito ima kompetetne nogometne škole, omladinske lige i sl.

Ali klubovi nemaju snagu zadržati te momke.

Evo uzmimo zadnje 3-4 godine (one su ubrzale propadanje) :
vidiš Dortmunda koji prodaje igrača za 110 milijuna - Barci, ok takvog je stvarno teško zadržati - ali šta biva s tim novcem (koji je naravno umanjen svačim nečim, ali da ga jebeš ostane im 70 mil.)???
kupuju Kagawe, Götze, Schürrle i takve skupe propalitete
šta Schalke radi kada proda Sanea za 50 milijuna??? investira u ??? ništa, dopušta istek ugovora Goretzki, Kolašincu, Meyeru itd.
šta Wolfsburg radi kada proda KDB za 70-80 mil.?? Kupe Draxlera za 43, prodaju za 42 mil. (btw u zadnje tri godine su platili za nove igrače 215 mil. eura! Toliko pola PL-klubova nije dalo za odštete)
Šta gladbach radi s onih 45 mil za prodaju Xhake? Dovode skupe propale švabe koji znaju pepat loptu po 15-20 puta da ne pane
And the story goes on and on and on...

Hoće li se itko od tih Bundesligaša isprsiti i izaći iz te "zone zdravih financija"? Jer ako ne re-investiraš kada zaradiš - gubiš kvalitetu a time budući uspjeh.

Ne moš skupo prodat igrača - smatrat to uspjehom - pa dogodine se boriš za opstanak. Ko je tu lud? Zašto ne koristiš priliku???

čast izuzecima, neki čak i hoće platiti - ali pajdo moj FULAJU KAKO GOD KRENU! Ne znaju jednostavno.

Dovoljno je samo reć HSV.
Tolika povijest, potencijal, pozadina, ali ubi ih kompetencija :haha:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 04 sij 2018, 16:22

U zadnjih 5-6 godina većina bundesligaša je suzila izbor pojačanja na njemački govorni prostor i zato je liga govno, a reprezentacija cvjeta.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la effe__sa » 04 sij 2018, 21:56

anton 1983 napisao:Drago mi je effe da si se potrudio :bravo:

Ali isto tako svakom bi preporučio da NE čita tvoj tekst!

Čovjek bi pomislio da si nešto rekao, ali nutra nema ama baš nićega...Nemaš kaj za komentirati, nema nikakvog mišljenja, emocija, nema ama baš nićega. Sorry al totalno govno i šrot od teksta!

Da nebi neko mislio da se s nečim ovjde ja neslažem ili pak slažem, nego nuutra nema nićega kvalitetnog za pročitati i to je to....

A ti znaš da ja se i ne brinem puno oko mišljenja drugih.... :D :D Ma gledaj prije si bio bolji zajebant, bio si u svemu originalniji, definitivno si propao....Pogotovo od povlačenja ove priče kroz forum o prodaji Mullera... :lol: :lol: Toliko si propo da se nema šta s tobom diskutovati... :)
A jbg moj post je realan, ne ide on u nerealnom smjeru bilo negativno, bilo pozitivno (što je kod tebe često slučaj).
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la effe__sa » 04 sij 2018, 22:09

cruz napisao:
Evo uzmimo zadnje 3-4 godine (one su ubrzale propadanje) :
vidiš Dortmunda koji prodaje igrača za 110 milijuna - Barci, ok takvog je stvarno teško zadržati - ali šta biva s tim novcem (koji je naravno umanjen svačim nečim, ali da ga jebeš ostane im 70 mil.)???

Ovo sam samo citirao i malo ću se direktno osvrnuti malo u drugačijem kontekstu.
Ako ćemo realno gledati Dembele je i preplaćen tom sumom. Itekako preplaćen. Zbog čega bi on opšte vrijedio tolike novce. Druga stvar, Barca nikada ne bi toliko platila, da nije dobila 220 miliona od PSG-a. A samo debilni PSG i može dati 220 miliona eura za Neymara (koliko god bio dobar, nije on Messi, pogotovo ne još onaj mlađi Messi, od prije par godina).
Ali hajd, neko će reći vrijedi Neymar toliko, ma PSG je napravio veliku stvar, diže se velika euforija, PSG se diže u zvijezde. I uskoro i brzo PSG ispadne iz LP, pa naredne sezone opet ne osvoji, niti dođe do kraja. E sada hoćemo li opet uzdizati PSG? Šta će u konačnici PSG dobiti od Neymara i pogotovo od tolike hrpe novca uložene u istog? To pitanje često se u javnosti zanemaruju. Bitno je da PSG okuplja dream team...A u LP mogu ispasti i u osminifinala. Jebo to, bitan je Neymar i da i Mbpappe i još par njih..... :D :D :D

A mislim da sigurno Dortmund nije opao zbog prodaje Dembelea. Pa oni su imali tako sjajnu priliku da učine borbu za titulu super uzbudljivom. Samo se treba sjetiti tih +5, ali jbg kada oni u tom trenutku imaju trenera koji taktički je solidan, ali nema muda da održi ekipu na visokom nivou....
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 04 sij 2018, 22:53

Murta napisao:U zadnjih 5-6 godina većina bundesligaša je suzila izbor pojačanja na njemački govorni prostor i zato je liga govno, a reprezentacija cvjeta.

Ova riječ pojačanje je krucijalno ključna...

Problem koji sam nagovjestio prije 4-5 godina, sada BUNDESLIGU ujeda za rit! BUNDESLIGA se priklonila zdravom razvoju, a on kaže "nekupuj igrače, već ih proizvodi", a to jednostavno neide.

Moš ti proizvoditi igrače, ali samo do određene kvantitete, jer kak ćeš ti nadoknaditi kvalitetu, ako neko dođe i hapi ti sve kaj si ti gradio par godina?

Jednostavno kvaliteta je presušila takoreči i nije se nadograđivala. ŠPEK igrači su se masovno izvozili, a proizvodnjom to nemreš nadoknaditi, jer je to sporije.

cruz napisao:čast izuzecima, neki čak i hoće platiti - ali pajdo moj FULAJU KAKO GOD KRENU! Ne znaju jednostavno.

:bravo:

To je ono što je PRESTRAŠNO!!! Način na koji je recimo wolfsburg propo je maltene neprirodan...

Schalkeu mogu pljeskat jer su iskoristili truloću lige - treba još vidjeti di će biti na kraju sezone i što će biti slijedeće sezone ako ulove LP pa će morati igrati na dva fronta. Nadam se da će im sad Meyer produžiti.

S jedne strane moram im zapljeska na proizvodnji igrača i prodaji Draxlera i Sanea, ali brate mili Kolašinac, Matip i pogotovo Leon ti se NIKADA nesmiju dogoditi...

Evo za ove koje vole primjere - imate jedan "propali" klub u Italiji koji se zove Roma. Znam da se Vas malo sjeća sprdnje SAMIH ROMINIH IGRAČA tokom ljetnog prelaznog roka 2017, a dajte onda pogledajte kak je na kraju kad zbrojiš i oduzmeš taj rok završio :mig: I di je Roma.

Evo recimo ja se nadam da će Leipzig ponovo u LP - još uvijek im želim dat šansu jer su me KUSEN i Schalke previše puta razočarali da bi vjerovao u njih - živo me zanima na koji način će oni nadoknaditi KEITU....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 04 sij 2018, 22:59

effe__sa napisao:A ti znaš da ja se i ne brinem puno oko mišljenja drugih.... :D :D

Pa nevjerujem da se brineš, no da te neinteresiraju nebi bio čaln "foruma" i tu nemsilim ovog nego opčenito. Na forumu se iznose mišljenja što znači da te u najmanju ruku zanimaju

effe__sa napisao:Ma gledaj prije si bio bolji zajebant, bio si u svemu originalniji, definitivno si propao....Pogotovo od povlačenja ove priče kroz forum o prodaji Mullera... :lol: :lol: Toliko si propo da se nema šta s tobom diskutovati... :)
A jbg moj post je realan, ne ide on u nerealnom smjeru bilo negativno, bilo pozitivno (što je kod tebe često slučaj).

E tu već nekakvo mišljenje postoji! :lol:

Problem tvog posta je što ne da je ili nije realan, neg je NIKAKAV, nutra ništa ne piše, nema se kaj zanimljivoga za pročitat ili odgovoriti - tzv: SLINA post...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 04 sij 2018, 23:24

effe__sa napisao:Ovo sam samo citirao i malo ću se direktno osvrnuti malo u drugačijem kontekstu.
Ako ćemo realno gledati Dembele je i preplaćen tom sumom. Itekako preplaćen. Zbog čega bi on opšte vrijedio tolike novce. Druga stvar, Barca nikada ne bi toliko platila, da nije dobila 220 miliona od PSG-a. A samo debilni PSG i može dati 220 miliona eura za Neymara (koliko god bio dobar, nije on Messi, pogotovo ne još onaj mlađi Messi, od prije par godina).
Ali hajd, neko će reći vrijedi Neymar toliko, ma PSG je napravio veliku stvar, diže se velika euforija, PSG se diže u zvijezde. I uskoro i brzo PSG ispadne iz LP, pa naredne sezone opet ne osvoji, niti dođe do kraja. E sada hoćemo li opet uzdizati PSG? Šta će u konačnici PSG dobiti od Neymara i pogotovo od tolike hrpe novca uložene u istog? To pitanje često se u javnosti zanemaruju. Bitno je da PSG okuplja dream team...A u LP mogu ispasti i u osminifinala. Jebo to, bitan je Neymar i da i Mbpappe i još par njih..... :D :D :D

Pa zato si ti niti nemreš zamisliti da je normalna stvar prodati MULLERA, zaosto si tamo gdje je nogomet bio 2013 ;)

Ljudi misle da je danas bitno osvojiti LP tj. da su takve stvari u današnjem svijetu bitne. Okrenite se malo oko sebe i shvatiti ćete da takav cilj više nepostoji. Danas jedino što je bitno, je to da te javnost smatra dovoljno jakim da spadaš u krug potencijalnih osvajača LP-a, a osvajanje samog trofeja je SEXUALNI BONUS. Ako se zguraš u taj krug, novac kao takav više nije niti bitan. Ispali mi u 1/8 finalu ili 1/2 finalu, nama će se raditi o nebitnih 50-60 miljona eura sim tam. Više se neovisi o tim noFcima gledajuči jednu sezonu jer su te sponzori i sam tvoj status toliko podbočili da si financijski osiguran. Prošla su vremena kada je rezultat značio dal budeš imao il nebudeš imao novaca za zvijezdu. Takve guposti jebu klubove poput Gladbacha i Kusena...

Ja ne znam kaj bi se to točno moralo dogoditi da mi kažemo, sada nećemo dati više od 30 milja za igrača ili ovo ljeto kupujemo jednog za stotku...

I sad što se tiće samog trofeja i tvog pristupa tj. razmišljanja.

Ja ću uvijek zeti Bayernovo ime prije PSG-ovog za osvajanje LP-a, ali ću isto tako rađe uzeti Neymara i MBPAPPEA nego bilo koja dva igrača Bayerna ;) Drugim rječima, daj mi molim te mogućnost da Bayern može tu dvojicu dofurati i neka ih dofura...

Onda ću se ja prikloniti tvojoj logici - slijedeće sezone prodati Mullera, Riberya, Vidala i Thiaga - dofurati Brandta, Gnarbya, Renata i Goretzku. BTK, spremili smo moFce u džep jer smo zaradili na prodaji ovi koji su došli puno su jeftiniji, jer što ćeš kurac riskirat noFce kad moš ispasti u 1/8 finalu LP-a bez obzira na ekipu, a ovakav kadar s Brandtom, Gnarbyem, Renatom i Goretzkom je dovoljno jak da se osvoji LP. Bolje šparat ;) :twisted:

I sad pazi što si ti reko, citirat ću te: "Bayern je sposobniji i pametniji klub jer kao drugi u grupi zna BOLJE IZVUĆ protivnika, nego kao prvi PSG 8-) " Tolko je nisko smješno tvoje mišljenje, ali mislim da bi ga svaka uprava nogometnog kluba htjela, pa im ga molim te proslijedi... ;)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la FCB_general » 05 sij 2018, 14:45

The Scarface napisao:BL je smijesna liga gdje je nakon propasti Dortmunda jedino Bayern ostao kao ozbiljan klub koji nesto moze napraviti u Europi.

Ne otvore li se vrata stranom kapitalu BL ce postati jos veci farmer PL.

:bravo:

Ovo je plafon Bundeslige. Dortmunda nema više, Leipzig ne troši 100-200 mil. € godišnje i tu više ne ostaje ništa, drugi nisu vrijedni spomena osim za stvaranje novih njemačkih reprezentativaca.

Murta napisao:U zadnjih 5-6 godina većina bundesligaša je suzila izbor pojačanja na njemački govorni prostor i zato je liga govno, a reprezentacija cvjeta.

Barem nešto. To je jako bitno za jednu zemlju od 82 mil. stanovnika. Mi s veličinom od jednog njemačkog velegrada imamo nikakvu ligu, infrastrukturu te hrpu talenta i kvalitete u reprezentaciji, ali nemamo karakter, mentalitet i organizaciju kao oni.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 05 sij 2018, 20:25

anton 1983 napisao:
Pa zato si ti niti nemreš zamisliti da je normalna stvar prodati MULLERA, zaosto si tamo gdje je nogomet bio 2013 ;)

Nisam ja zaostao, nego ti misliš da se sve promjenilo prije svega zbog ove akcije PSG sa Neymarom i Co. A u suštini PSG je epizoda i transferi poput Neymarovog će ostati izuzetak. Njega Barca ne bi prodala da nije imao klauzulu i oni su se iznenadili kada su ovi luđaci iskeširali 220 miliona eura.
Ovo što se dešava u Engleskoj to je realnije i to je ono što nama može biti problem (Bayernu). Zato što Englezi uzimaju te silne pare od tv prava, oni imaju te pare u opticaju, ne zavise samo od guranja investitora. I zato je sada nama problem i kupiti igrača u Engleskoj, a isto tako i engleskim klubovima na pravi način konkurirati oko pojedinih zvijezda.
U PSG se upumpava novac i oni investiraju mnogo više nego što mogu zaraditi i zato će im se postaviti granice. Oni sami dolaze do tih granica.
anton 1983 napisao:Ljudi misle da je danas bitno osvojiti LP tj. da su takve stvari u današnjem svijetu bitne. Okrenite se malo oko sebe i shvatiti ćete da takav cilj više nepostoji. Danas jedino što je bitno, je to da te javnost smatra dovoljno jakim da spadaš u krug potencijalnih osvajača LP-a, a osvajanje samog trofeja je SEXUALNI BONUS. Ako se zguraš u taj krug, novac kao takav više nije niti bitan. Ispali mi u 1/8 finalu ili 1/2 finalu, nama će se raditi o nebitnih 50-60 miljona eura sim tam. Više se neovisi o tim noFcima gledajuči jednu sezonu jer su te sponzori i sam tvoj status toliko podbočili da si financijski osiguran. Prošla su vremena kada je rezultat značio dal budeš imao il nebudeš imao novaca za zvijezdu. Takve guposti jebu klubove poput Gladbacha i Kusena...

Ja ne znam kaj bi se to točno moralo dogoditi da mi kažemo, sada nećemo dati više od 30 milja za igrača ili ovo ljeto kupujemo jednog za stotku...

I sad što se tiće samog trofeja i tvog pristupa tj. razmišljanja.

Ja ću uvijek zeti Bayernovo ime prije PSG-ovog za osvajanje LP-a, ali ću isto tako rađe uzeti Neymara i MBPAPPEA nego bilo koja dva igrača Bayerna ;) Drugim rječima, daj mi molim te mogućnost da Bayern može tu dvojicu dofurati i neka ih dofura...

Onda ću se ja prikloniti tvojoj logici - slijedeće sezone prodati Mullera, Riberya, Vidala i Thiaga - dofurati Brandta, Gnarbya, Renata i Goretzku. BTK, spremili smo moFce u džep jer smo zaradili na prodaji ovi koji su došli puno su jeftiniji, jer što ćeš kurac riskirat noFce kad moš ispasti u 1/8 finalu LP-a bez obzira na ekipu, a ovakav kadar s Brandtom, Gnarbyem, Renatom i Goretzkom je dovoljno jak da se osvoji LP. Bolje šparat ;) :twisted:

I sad pazi što si ti reko, citirat ću te: "Bayern je sposobniji i pametniji klub jer kao drugi u grupi zna BOLJE IZVUĆ protivnika, nego kao prvi PSG 8-) " Tolko je nisko smješno tvoje mišljenje, ali mislim da bi ga svaka uprava nogometnog kluba htjela, pa im ga molim te proslijedi... ;)

:D :D :D Ja htjedoh još na početku reči kako eto isplati se sad tebi replicirati jer si nešto ozbiljno napisao. Ali kada još malo bolje pročitah ovaj drugi dio posta, onda zaključih: 1.) Ili si skroz pukao ili 2.) opet praviš onaj svoj stari show pa pokušavaš rasplamsati diskusiju. :D :D :D
Ali ukratko, kada si Arsenal onda ništa ne moraš osvojiti, :) kada si PSG onda misliš da je show najbitniji i da ćeš bacanjem ogromnih novaca nasumice ipak osvojiti velike trofeje, a kada si Bayern onda su titule jako bitne, bez njih se ne može, a i finansijsko poslovanje mora štimati. ;)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 11:58

effe__sa napisao:Nisam ja zaostao, nego ti misliš da se sve promjenilo prije svega zbog ove akcije PSG sa Neymarom i Co. A u suštini PSG je epizoda i transferi poput Neymarovog će ostati izuzetak. Njega Barca ne bi prodala da nije imao klauzulu i oni su se iznenadili kada su ovi luđaci iskeširali 220 miliona eura.
Ovo što se dešava u Engleskoj to je realnije i to je ono što nama može biti problem (Bayernu). Zato što Englezi uzimaju te silne pare od tv prava, oni imaju te pare u opticaju, ne zavise samo od guranja investitora. I zato je sada nama problem i kupiti igrača u Engleskoj, a isto tako i engleskim klubovima na pravi način konkurirati oko pojedinih zvijezda.
U PSG se upumpava novac i oni investiraju mnogo više nego što mogu zaraditi i zato će im se postaviti granice. Oni sami dolaze do tih granica.

Ovdje ti najviše zamjeram što si si uzeo za pravo, da govoriš o tome što JA MISLIM!!!! Neznam otkud ti to pravo? Jel bi bilo ok, da ja kažem, pa ti misliš da se Lewandovskog treba prodati za 25 miljona eura jer je Wagner bolji igrač od njega? Otkud mi to pravo??? :shock:

Al da ti odgovorim nešto o tom tvom zaključku. Ja nemislim, nego znam da se nogomet tamo negdje 2014 dobrano promijenio, a ne sa Neymarovim transferom. Davno je City kupio KDB-a, davno smo mi odbili 100+ miljona eura za Mullera, Davno je POGBA prešao u MUTD, davno su klubovi prestali biti glupi pa zbog nostalgije ostavljaju igrače kod sebe na svoju štetu...

Ono što je meni frapantno da ti kao obrazovani čovjek, kojeg ja iznimno poštujem, si sposoban da gledaš stvari naopačke. Ti si rekao "Njega Barca ne bi prodala da nije imao klauzulu i oni su se iznenadili kada su ovi luđaci iskeširali 220 miliona eura."! Ono što je problem u tvojoj rečenici je to što nije PSG taj koji je LUD PREMA TVOJIM PREDRASUDAMA I ZAKLJUČCIMA, nego Barca koja BI BILA U STANJU ODBITI 220 miljona eura!!!! Znači PSG je prejeftino prošao i da bi ti objasnio zašto si zaostao kažem ti: živimo u vremenima kada je klub spreman odbiti ponudu od 220 miljona eura za svog igrača, a ti to još nisi shvatio ;)

Što se tiće Bayerna nama je sve problem! Nama je i Šahtjor problem ako plati...

Ono što si rekao za Engleze ti nestoji. Engleska liga je zasnovana na privatnom vlasništvu i ta liga dosloFce živi od svojih "sugar daddya". Svi oni imaju para i velike ugovore za sponzore i TV prava, ali na kraju se opet sve svodi na to da dođe Sugar DADDY i počisti dugove ;) Kada bi ti to u PEPL-u prestalo, tada se ti više nebi ovak bojao, jer pare za njih kolko su i prednost tolko su im i mana ;)
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la effe__sa » 06 sij 2018, 14:24

anton 1983 napisao:
Ovdje ti najviše zamjeram što si si uzeo za pravo, da govoriš o tome što JA MISLIM!!!! Neznam otkud ti to pravo? Jel bi bilo ok, da ja kažem, pa ti misliš da se Lewandovskog treba prodati za 25 miljona eura jer je Wagner bolji igrač od njega? Otkud mi to pravo??? :shock:

Ne zajebaji sad, daješ ti sebi i veće stvari za pravo.... :)
anton 1983 napisao:Al da ti odgovorim nešto o tom tvom zaključku. Ja nemislim, nego znam da se nogomet tamo negdje 2014 dobrano promijenio, a ne sa Neymarovim transferom. Davno je City kupio KDB-a, davno smo mi odbili 100+ miljona eura za Mullera, Davno je POGBA prešao u MUTD, davno su klubovi prestali biti glupi pa zbog nostalgije ostavljaju igrače kod sebe na svoju štetu...

Drugo je kada govorimo o sumama 100+ miliona, a drugo kada govorimo o Neymarovom transferu, koji je ipak nekako uzdrmao Barcu, udario im na čast. I dalje imaš primjere Messija, Ronalda ili kod nas Mullera, koje ti klubovi ne bi prodali ni pod razno. Tako da se ipak nije sve promjenilo.
Mi smo poseban primjer pogotovo što nismo navikli skoro nikad prodavati, tu smo uvijek imali najčvršći stav, zato smo onda manje ulagali bar usporedbi s najvećim klubovima, iako ne treba zanemariti kada se sve zbroji i iznosi za transfere i plate da i ta naša finansijska ulaganja nisu neznatna.
anton 1983 napisao:Ono što je meni frapantno da ti kao obrazovani čovjek, kojeg ja iznimno poštujem, si sposoban da gledaš stvari naopačke. Ti si rekao "Njega Barca ne bi prodala da nije imao klauzulu i oni su se iznenadili kada su ovi luđaci iskeširali 220 miliona eura."! Ono što je problem u tvojoj rečenici je to što nije PSG taj koji je LUD PREMA TVOJIM PREDRASUDAMA I ZAKLJUČCIMA, nego Barca koja BI BILA U STANJU ODBITI 220 miljona eura!!!! Znači PSG je prejeftino prošao i da bi ti objasnio zašto si zaostao kažem ti: živimo u vremenima kada je klub spreman odbiti ponudu od 220 miljona eura za svog igrača, a ti to još nisi shvatio ;)

Ovdje je ključ našeg neslaganja. Ja ti kažem to što su oni platili 220 miliona eura, to neće postati pravilo, nego će biti iznimka. A za Barcu sam htio samo reći kako oni da su znali da će se neko odvažiti platiti toliko stavili bi još veću klauzulu, kao što to sada rade i oni i Real.

anton 1983 napisao:Ono što si rekao za Engleze ti nestoji. Engleska liga je zasnovana na privatnom vlasništvu i ta liga dosloFce živi od svojih "sugar daddya". Svi oni imaju para i velike ugovore za sponzore i TV prava, ali na kraju se opet sve svodi na to da dođe Sugar DADDY i počisti dugove ;) Kada bi ti to u PEPL-u prestalo, tada se ti više nebi ovak bojao, jer pare za njih kolko su i prednost tolko su im i mana ;)
[/quote]
Jeste zasnovana na privatnom vlasništvu, ali oni imaju veliku zaleđinu u vidu tv prava. U drugim ligama imaš samo te vlasnike koji su glavni osnov i glavna zaleđina. Drugačija je situacija kada se možeš osloniti još na te silne novce od tv prava.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 06 sij 2018, 16:01

effe__sa napisao:Ali ukratko, kada si Arsenal onda ništa ne moraš osvojiti, :) kada si PSG onda misliš da je show najbitniji i da ćeš bacanjem ogromnih novaca nasumice ipak osvojiti velike trofeje, a kada si Bayern onda su titule jako bitne, bez njih se ne može, a i finansijsko poslovanje mora štimati. ;)

Sorry što ti na ovo nisam odgovorio. Žao mi je što vrednuješ trofej i KUP BUNDESLIGE, a Franusko prvenstvo i kup nevrednuješ.

Ajmo zbrojati koliko novaca su PSG i Bayern potrošili na igrače (odštete i plače) od 2002. pa do danas 2018. Pa da vidimo da li je taj jedan trofej lige prvaka vrijedan toliko novaca ;)
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja