Najveći nogometaši

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Ko je najveći nogometaš svih vremena?

Maradona
2
22%
Beckenbauer
1
11%
Pele
0
Nema glasova
Zidane
2
22%
Ronaldo Luis Nazario de Lima
0
Nema glasova
Christiano Ronaldo
1
11%
Ribery
0
Nema glasova
Robben
0
Nema glasova
Figo
0
Nema glasova
Platini
0
Nema glasova
Raul
1
11%
Eusebio
0
Nema glasova
Ronaldinho
2
22%
Ibrahimović
0
Nema glasova
Kahn
0
Nema glasova
Messi
0
Nema glasova
Kaka
0
Nema glasova
Roberto Baggio
0
Nema glasova
Paolo Maldini
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 9

Re: Najveći nogometaši

PostPostao/la Lucimar » 21 pro 2013, 12:23

The Scarface napisao:
Lucimar napisao:pa onda se ti "osobno edukuj" i odgledaj neku utakmicu tih za koje tako kategoricki tvrdis da su bolji od nekih drugih koje takodje nisi gledao
u suprotnom samo prenosis tudja misljenja sa tih foruma i odakle vec, a boris se za njih kao da su tvoja licna

dakle scar, tvoji stavovi o krojfu, eusebiu, platiniju... nisu rezultat tvog gledanja njihovih igara neko uopstenog stava o njima kojeg si stvorio citajuci misljenja ljudi koji ih jesu gledali ?
ako moze odgovor na ovo pitanje sa DA ili NE

P.S.
historija te uci cinjenicama, nikada ni u jednoj relevantnoj i ozbiljnoj historijskoj knjizi neces naci vaganje koji je general bio sposobniji ili slicno, nego iskljucivo cinjenice, datume...
a ovo o cemu ti pricas nikako nisu cinjenice nego subjektivna predstava o kvalitetu igraca

nemoj ba pokusavat bit pametniji nego sto jesi
sasvim si dovoljno pametan da nemas potrebe da to dizes na neki lazni visi nivo

Imam pametnijeg posla od gledanja starih utakmica po cijele dane. Postoje puno elegantniji načini pomoću kojih možeš
naučiti stvar ili dvije.

Prenosim mišljenja ljudi koje smatram relevantnim, ne vidim šta je tu loše. Pročitaš nešto, vidiš da je čovjek sve lijepo argumentirao, dobro objasnio i pokazao da zna o čemu priča, ne vidim zašto mišljenje takvog čovjeka ne bi uzeo u obzir.
Odakle tebi da se borim za ičija mišljenja, boli mene briga što ti ili Miki mislite vi mi svakako niste relevantni ljudi čija bi mišljenja cijenio (kako to znam? što sam čitao vaša razmišljanja u prošlosti i shvatio da često pišete gluposti).

DA.

Ako ti je povijest loša analogija možeš uzeti Likovnu ili Glazbenu umjestnost. Možeš poslušati cijeli Beethovenov/Mozartov opus ili povjerovati ljudima koji su to već proučili da bi shvatio da su njih dvojica jedni od najvećih glazbenika svih vremena. Iako se tebi osobno njihova glazba ne mora svidjeti oni se smatraju jednim od najvećih glazbenika.

Nema to veze sa nikakvim dizanjem na lažni nivo, radi se o tome da sam ja svoj domaći uradio (pročitao neke stvari što se tiču ove tematike) dok ti nisi. ;)

a ni ti relevantni cije ti misljenje citas nisu saglasni, neki ce rec da je krojf taj jedan, drugi da je platini, treci da je zidan...
vagas stvari koje je nemoguce vagati

"Cruyff je također bio utjecajniji od Franza i Gerda (mada su ovi osvojili to SP).

"Zidane je malo precijenjen igrač, tu je negdi u rangu Rivalda samo što ima puno bolji standing od njega."

" Di Stefano je jednostavno bio bolji igrač od Eusebija. Di Stefano spada u top 5 igrača svih vremena."

e sad ti uzmi 10 ljudi koje smatras relevantnim i pametnim i pitaj hocel se slozit sa ovim tvrdnjama
sa ovom gluposcu za zidana i rivalda ti se nece slozit niko, to ti mogu odma reci
ali ove dvije za eusebia i krojfa, tu ces dobit podjeljenja misljenja
i onda ti balavac od 25-6 godina (kao i ja da se razumijemo) dodjes tu i tvrdis da je di stefano bio bolji od eusebia i to tako kategoricki da odajes dojam da si ih gledao 100 puta i zbog toga si tako siguran u to
pa to je smijesno
moje misljenje i ne ocekujem da cijenis, postoji vise razloga za to, ali kad bi ti ih sad navodio moglo bi zvucati kao uvrede a to ne zelim

dalje...
betoven i mocart...
opet losa analogija, zasto ?
zato sto njihova djela i danas mozes poslusati i uradis to ako hoces da kazes ko je bolji, a ti di stefanova i eusebijeva djela nisi pogledao
a cak i kad ih poslusas nebi smio sebi dati za pravo da kazes da je jedan definitivno veci umjetnik, jer jednostavno nisi kvalifikovan da das takav sud, a to si uradio recimo ovdje sa eusebiom i di stefanom a da cak nisi ni "poslusao" njihove "kompozicije"

P.S
Suma sumarum
i ja imam svoje stavove o tome ko su bili bolji i najbolji igraci a da ih nisam gledao, ali ja svoje ne bih nikad branio
nebi se nikad usudio reci da je jedan igrac u top 5 ako uzmes u obzir koliko je ljudi u historiji igralo ovu igru
postoji najmanje 30 igraca koji konkurisu za top 5 i koje ce tvoji "relevantni" strucnjaci razlicitim redoslijedom poredati
npr.
napravis ovu listu top 5
di stefano, ronaldo, kaiser, krojf, maradona

mislis da se nece naci masa strucnih ljudi koji ce za nekog od ovih (platini, garincha, puskas, eusebio, pele...) reci da je bolji od nekog koji se nalazi na prvom popisu ?
te rang liste su meni oduvijek bile smijesne pogotovo kad ih daje neko ko nije to dozivio

evo mojih top 5 koje sam gledao i to redoslijedom kvalitete
1. zidane-ronaldo debeli
2. messi
3. ronaldo
4. sedorf
5. henry

e sad uzmi u obzir koliko je to manja konkurencija nego kad gledas cjelokupnu historiju
a ja sad imam u glavi 5 igraca najmanje koji bi mozda mogli uci na ovu moju listu i nisam siguran da li imaju mjesta
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 21 pro 2013, 14:49

Lennon napisao:
Ne pa nisam ja ni mislio da on ulazi u kategoriju najveći ikad. AL ulazi po meni u kategoriju najveći od vremena odkad ja pratim nogomet i Bayern. Svaka čast i Riberyu i Robbenu, i Schweiniju i ostalim velikim igračima u Bayernu, al Effe je meni ostao Effe. Baš zbog tog liderskog mentaliteta i zbog nekog vremena nogometa i Bayerna koji će mi zauvijek ostat u srcu. Ribery je bolji igrač nego je to bio Effe (po meni) al Effe-a mi dugo dugo neće niko skinut s najvećeg u Bayernu o moje vrijeme. :D

Tako je, Lennone. Effenberg i Kahn se teško mogu "ponoviti" Bajernu, jer je današnji fudbal nešto sasvim drugo u odnosu na ono što je bio kad su njih dvojica harali. Sve je manje istinskih boraca, srčanih igrača, većina su danas plaćenici čiji nos ide za novcem. Srcem se više ne igra, samo pare, pare, pare. Zato više cijenim raniji fudbal, nego ovaj danas. :neee:
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la doro » 21 pro 2013, 17:32

beki je največi iako sad baš nema kosu največu :lol: nije ok ovako to proglašavat več po pozicijama,najbolji golmani,braniči,napad itd. ;)
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 21 pro 2013, 22:35

Naravno kako je malo tko u HR imao internet sredinom 90-ih, ali činjenica je kako se moglo na tv-u gledati Maradonu i još neke. Pa ja sam s 5-6 godina svog života slušao o Peleu, Beckenbaueru, Cruyffu, Maradoni i Platiniju.
Stari mi gledao 70-ih i 80-ih svj. klupski nogomet.

Ronaldu je zapravo bila predodređena ta titula jer je stvarno bio Il Fenomeno, nešto nezapamćeno. Kako je odigrao 2002. nakon onakvog 2-godišnjeg izostanka na nekih 30-40% svojih mogućnosti... Da ga te ozljede u Interu nisu krenule, nadmašio bi sve ove navedene skupa bez ikakvih problema. Čudesno je ono što je radio u Barceloni 97' i kasnije u Italiji.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lucimar » 22 pro 2013, 09:45

FCB_general napisao:Naravno kako je malo tko u HR imao internet sredinom 90-ih, ali činjenica je kako se moglo na tv-u gledati Maradonu i još neke. Pa ja sam s 5-6 godina svog života slušao o Peleu, Beckenbaueru, Cruyffu, Maradoni i Platiniju.
Stari mi gledao 70-ih i 80-ih svj. klupski nogomet.

Ronaldu je zapravo bila predodređena ta titula jer je stvarno bio Il Fenomeno, nešto nezapamćeno. Kako je odigrao 2002. nakon onakvog 2-godišnjeg izostanka na nekih 30-40% svojih mogućnosti... Da ga te ozljede u Interu nisu krenule, nadmašio bi sve ove navedene skupa bez ikakvih problema. Čudesno je ono što je radio u Barceloni 97' i kasnije u Italiji.

Il Fenomeno, ono je boziji dodir na covjeku, pa taj je uglavnom cijelu svoju karijeru nosio 5-10kg viska i opet bio najbrzi
zamislite da mesiju date ruksak od 5 kg na ledja i da onda igra...

ronaldo je jedan, da je samo bio malo pametniji (kilaza, neozbiljnost ponekad) i imao malo vise srece sa ozljedama ... vjerovatno bi se ova tema zvala, "Najveci nakon Ronalda"
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Miki » 22 pro 2013, 10:53

Je*ena istina! Baš ni od koga nisam čuo da mrzi Ronaldinja, što je možda jedinstven primjer u svijetu fudbala. To valjda dovoljno govori o njegovoj veličini.

Image
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la Lucimar » 22 pro 2013, 13:31

evo cuces od mene, ja ga ocima nisam mogo vidjeti :D al stvarno, ne govorim ovo sad da bi tebe zajebavo
bio mi je strasno iritantan
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 22 pro 2013, 14:02

Lucimar napisao:Il Fenomeno, ono je boziji dodir na covjeku, pa taj je uglavnom cijelu svoju karijeru nosio 5-10kg viska i opet bio najbrzi
zamislite da mesiju date ruksak od 5 kg na ledja i da onda igra...

ronaldo je jedan, da je samo bio malo pametniji (kilaza, neozbiljnost ponekad) i imao malo vise srece sa ozljedama ... vjerovatno bi se ova tema zvala, "Najveci nakon Ronalda"

Kažem, ne bi nitko spominjao više priču Pele ili Maradona, nego bi Ronaldo bio iznad svih. Zamisli kakva je to karijera od početka. Sezona u Cruzeiru, 2 sezone u PSV-u, vrh karijere Barcelona 1996/97. pa onda kakav početak u Interu iz snova i razvoj igrača i onda ako se dobro sjećam boom ozljeda, pa nakon toga opet nakon povratka i 2 godine out. Nakon toga nevjerojatan povratak na kraju sezone i SP u Brazilu za pamćenje. Ozljede su ga zaustavile da pomakne sve na veće granice od Lea i Cristiana. Skoro sam je mogao protiv svih.

A Ronaldinho... Njega nisam mogao smisliti kad je Barcelona profunkcionirala, toliko sam ljut, zavidan, bijesan bio gledajući to. No tek kad je igrao zadnju sezonu u Barceloni shvatio sam kolika je to zapravo veličina. U Milanu je isto krenuo čuda raditi, sam rušiti Juventus, Inter itd. Prerano je odustao od vrhunskog nogometa i posvetio se ostalim stvarima i događajima.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la panda » 22 pro 2013, 16:38

za Il Fenomeno-a sam i ja baš gore napisao

meni je bilo vrh gledati utakmicu, i ne vidiš čovjeka, kao da ga nema na utakmici, i onda se odjednom stvori pred golom i paf!
"Planina se gleda odozdola, crkva izvana, a birtija iznutra."
panda
Admin
Admin

PostPostao/la FCB_general » 22 pro 2013, 20:44

To je tu poslije 2001. A ono kad je došao u Inter, prošao bi 3-4 igrača sa lijevog krila, na travu polegnuo petog i zabio, pa onda koliko je asistirao. Ono je bilo čudo krajem 90-ih što je on radio, trikove, driblinge, puno s loptom igrao, prolazio i zabijao, dodavao... Najkompletniji napadač koji je igrao nogomet. On bi srušio Peleov rekord bez problema u Selecau po broju postignutih pogodaka a vjerojatno bi imao i brdo nastupa.
Skupio je 98 nastupa i zabio 62 gola za Brazil s toliko problema, pred kraj i nije briljirao u dresu repke pa su golovi isto izostali, no da ga koljena i štitnjača nisu uhvatili i da se i Ronaldo malo nije prepustio nakon 2004. s provodima, tko zna... Samo svi su rekli kako taj igrač bi sve pomeo pred sobom i ne bi mu nijedna bivša legenda bila ravna. I kad je u AC Milan prešao, pokazao je kako u njemu još onakvom teškašu je bilo dosta poteza i dobrih golova, no ozljede su mu obilježile čitav period od te 2-godišnje pauze u Interu(nije imao ni 25 god.).
Jako puno je još uspio pokazati uz sve nevolje. :legendo:

Obratite pažnju na brojke, posebice one na dnu. Kakva legenda...
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lucimar » 28 pro 2013, 13:50

Slika

:D
Lucimar
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 29 pro 2013, 16:08

Dobro je Zidane rekao da je on najbolje što je nogomet ikad vidio. Da nije bilo ozljeda, nitko mu ne bi mogao prismrditi.
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 31 pro 2013, 08:37

Miki napisao:Je*ena istina! Baš ni od koga nisam čuo da mrzi Ronaldinja, što je možda jedinstven primjer u svijetu fudbala. To valjda dovoljno govori o njegovoj veličini.

Image

jebote miki kaj ti suvaš ja osobno i još mnogo ljudi koje znam nemreju smislit štakora :lol:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Murta » 24 srp 2017, 10:44

Murta
Sekretar
Sekretar

Prethodni

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja