Hertha Berlin

Teme o bundesligaškim klubovima

Re: Hertha Berlin

PostPostao/la Murta » 22 ožu 2016, 19:19

Mislio sam na to da je interes grada za sport od izgradnje arene relativno mali, pogotovo u tvrtkama koje žive u Berlinu, slično kao i frankfurtske tvrtke, ideja sponzorstva im je prvenstveno što manje rizično ekonomsko partnerstvo. Pa se to onda preslikava na indolentnost grada. Niti jedna tvrtka nije spremna iskeširati veći iznos novca kao Audi ili DT u Bayern s rizikom nepovrata (na kraju ispada da su jebeno zaradili od te kupnje dionica). Glavni sponzor im je malteški bet-at-home, a investitor američki KKR. Slično kao što je Eintrachtu pored svih tvrtki iz Frankfurta sponzor talijanska Alfa.

Malo sam se krivo izrazio jer ispada da grad nema novca, nemam pojma o financijama Berlina.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la doro » 23 ožu 2016, 11:42

Tak da slažem se al smješno jer su Frankfurt i Berlin veliki i razvijeni gradovi...doduše Berlin nema neku tradiciju u fuci al Frankfurt bome ima jer Eintracht je uvijek bio stabilan bundesligaš i prčen uvijek...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Murta » 19 svi 2017, 17:38

Berlinsko vijeće bi Herthi moglo dati dozvolu da preurede Olympiastadion umjesto da grade novi, a klub nema ništa protiv. Ne sviđa mi se to jer bi moglo produžiti proces ako se u gradu ili klubu odluče protiv preuređenja za godinu-dvije.
Murta
Sekretar
Sekretar

Prethodni

Vrati se na: Bundesligaški klubovi