Novosti sa sitea i foruma

Novi članovi, obavijesti administratora, prijedlozi...

Re: Novosti sa sitea i foruma

PostPostao/la Murta » 09 lis 2017, 19:33

Murta napisao:Sredio sam prostor za pisanje, sad pišem iz njega i mislim da izgleda dobro na svim veličinama. Moram maknuti ovaj prazan prostor između njega i gumba za post, to znam zašto se događa, ali zasad ne znam kako riješiti.

...

Očistite cache ili čekajte da sam istekne da se vide promjene.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 13 lis 2017, 06:48

jel ti još malo prčiktis? ima nekig BUGOVA...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 13 lis 2017, 09:15

Trenutno ne radim ništa, napiši koji su to bugovi pa ih onda mogu i riješiti.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 13 lis 2017, 09:22

Murta napisao:Trenutno ne radim ništa, napiši koji su to bugovi pa ih onda mogu i riješiti.

Footer...

Al neda mi se screen pucat.

Jel moguće da mi nekak lakše stavljamo slike na web, neki uplaod kurac da se stavi?
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 13 lis 2017, 10:29

anton 1983 napisao:
Murta napisao:Trenutno ne radim ništa, napiši koji su to bugovi pa ih onda mogu i riješiti.

Footer...

Al neda mi se screen pucat.

Jel moguće da mi nekak lakše stavljamo slike na web, neki uplaod kurac da se stavi?

Za lebdeći footer znam, to je zadnja stvar koju ću raditi, ako ću ga uopće raditi jer sam ga ja namjerno sjebo da bi stranica postanja bila normalna.

Bilo je problema s njegovom responzivnošću, al to sam riješio.

Ako itko ima problema s bilo čime drugim, neka napiše jer ja ne mogu sve vidjeti. Ili bilo kakve prijedloge, za sve sam otvoren.

Kaj se tiče uploada slika, ja sam na Windowsu koristio program ShareX i to mi je bilo super jer direktno uploada na Imgur. Al znam da na mobitelu nije dobro. PhpBB forum ima ugrađen prostor za upload slika koji je Speedy maknuo, a i nisam vidio da to ikoji drugi forum koristi.
Pogledat ću moguća rješenja.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 14 lis 2017, 08:31

o ovome ti ja pričam...

Slika
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 14 lis 2017, 08:47

To sam riješio u nekidan, sad je jedini problem da footer nije na dnu stranice ako nema dovoljno sadržaja, kao ovdje: link AKA lebdeći footer.

Ako koristiš Firefox, odi u history -> clear recent history, odaberi everything pod vrijeme i SAMO "CACHE" od odabranih opcija.
Ako koristiš Chrome, more tools -> clear browsing data, "the beginning of time", SAMO "CACHED IMAGES AND FILES" od opcija.

Javi ako ne radi dobro.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 14 lis 2017, 09:10

Zasad je ok...
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 19 lis 2017, 08:17

opcija RIMG se može komotno izbaciti, jer sada više nema svrhe, dapače nije prilagođena za mobilnu verziju.
Za sve je sada dovoljna opcija IMG jer scale-a ovisno o uređaju i daje opciju povećanja.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Murta » 01 stu 2017, 02:13

Murta napisao:Iskljucite si ljetno vrijeme.

Profil => Postavke => Ljetno vrijeme [LJV]

:!:
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 14 stu 2017, 21:11

Novi dizajn foruma + Firefox Quantum update = brzina za koju nisam mislio da je moguće postići na usranih T-comovih 4 Mb/s.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 22 pro 2017, 09:31

Od sad smanjujemo toleranciju na bilo kakvo osobno vrijeđanje. Ako vam se nešto ne sviđa postoji samo jedna opcija, razuman odgovor. Imamo 19 aktivnih članova, od kojih stalno piše svega nekolicina i ako se počnemo banirati, onda doslovno možemo staviti ključ u bravu.
Od samog početka je Speedy bio liberalan prema svačemu, a ja sam bio još više, skoro uvijek kad sam ja nekoga banirao to je zapravo Speedy meni rekao da učinim. Možda ovima koji čitaju, a ne pišu, zapravo smeta takvo stanje na forumu, no nitko to ne želi reći.

Effe više nije globalni moderator zbog neaktivnosti, kao i CroCHEF prije godinu dana. Svojevremeno je radio fantastičan posao, ali realno ga više nije aktivan u tom poslu.

Osobe koje želim za nove moderatore su dobile ponude i nadam se da će odgovoriti pozitivno. S cruzom sam 100% pogodio, nadam se da ću i s njima. Generalu se malo smanjila aktivnost otkad je došao na poziciju, ali po logovima vidim da odrađuje prljav posao, premješta i zaključava teme, tako da sam i njime zadovoljan.

Druge stvari napisat ću kad dođem s posla.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Murta » 22 pro 2017, 23:02

Budući da nisu javili da su protiv, melodyne i ivan su postali novi globalci. Razlog za tu odluku je jasan - oni su među najaktivnijim članovima bez ikakvih incidenata.

Odlučio sam ne napisati puno nego jednostavno da ako netko misli da sam ja prijetio gašenjem foruma, potpuno je krivo shvatio, cilj mi je bio reći da je sve manje aktivnih korisnika (u zadnje 4 godine trajno su otišli nele, Speedy, Ultras i TiLe, a mnogi drugi nemaju vremena i/li volje pisati kao nekad, npr. CroCHEF, effe, Lennon, Luctl, mladjo, pa onda manje i drugi) i da, ako se taj trend koji traje od 2013. nastavi, više neće biti ljudi za forum, a poseban će problem biti ako bude neočekivanih izazova kao ovaj s hostingom u 4/2018.

Ali sad je situacija zanimljivija, više nemamo "savršenu" momčad niti čudnog/lošeg trenera u centru pažnje pa možda bude više zanimljivije diskusije.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 23 pro 2017, 06:17

Murta napisao:Budući da nisu javili da su protiv, melodyne i ivan su postali novi globalci.

:bravo:

Mnogo bre dobar izbor!
anton 1983
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la FCB_general » 23 pro 2017, 10:30

Murta napisao:Generalu se malo smanjila aktivnost otkad je došao na poziciju, ali po logovima vidim da odrađuje prljav posao, premješta i zaključava teme, tako da sam i njime zadovoljan.

Aktivnost mi je općenito bila gotovo u slobodnom padu zadnjih 2 godine i par mjeseci, najviše zbog svakakvih privatnih problema i nedaća koje su me snašle, a isto tako zadnjih godinu dana i iz nekih drugih razloga što se ovdje događaju na što jednostavno ne želim uopće više reagirati i ne reagiram više kao u neka druga vremena.
Ovo što se tiče moderiranja oko tema ću i dalje uredno raditi, možda i koji impuls više dati sada kad od jučer više nisam u radnom odnosu, no određene stvari su predaleko otišle ovdje, a moglo bi se 'kriviti' neaktivne članove koji su nekoć bili i više nego aktivni između 2011. i 2014. jer se izgubila 1-2 dimenzije.
No svatko ima svoje prioritete i zanimacije, a koliko sam mogao shvatiti što s Facebooka što ovdje zadnjih 2 godine, Ultras i Luctl su nekako s odlaskom u Njemačku i Švedsku to sve promijenili.

S druge strane otkako sam došao ovdje mi je bilo nejasno kako to da u Hrvatskoj(pa i u BiH ili čak u dijaspori) ne postoji barem 50 ljudi koji navijaju za Bayern i žele o tome raspravljati na webu kad znam da ih ima na stotine, pa čak i tisuće... to ostaje svima nejasno.
"Ein Trainer sehen, was passieren in Platz. In diese Spiel es waren zwei, drei oder vier Spieler, die waren schwach wie eine Flasche leer!"
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Sve vezano uz rad foruma