[01/05/2018] 1/2 LP: Real Madrid 2:2 FC Bayern München

Podforum za utakmice Bayerna u Ligi Prvaka u sezoni 2017-18

Re: [01/05/2018] 1/2 LP: Real Madrid 2:2 FC Bayern München

PostPostao/la melodyne » 02 svi 2018, 19:27

Ostane ti samo da places nista drugo. Vise smo sami sebe sjebali nego sudije. :oops:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 02 svi 2018, 19:28

ivan napisao:Kaže Beusan oko sokolovo da smo trebali 2 penala dobit. Ona ruka i kad je Ramos skočio na Lewu u drugom poluvremenu. Obje situacije 2-3 suca vide čisto dotičnu situaciju i ne sviraju. Šta bi čovjek trebao reć na to?

Fuj u pičku materinu! Eto kaj :D

Znate kaj sam skuzio? Da su ljudi prevara. Prema broju, vise ljudi volji destruktivan, los, defanzivan i neatraktivan nogomet iako tvrde drugacije.

Paradox! :shock:
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 02 svi 2018, 19:29

ivan napisao:Kaže Beusan oko sokolovo da smo trebali 2 penala dobit. Ona ruka i kad je Ramos skočio na Lewu u drugom poluvremenu. Obje situacije 2-3 suca vide čisto dotičnu situaciju i ne sviraju. Šta bi čovjek trebao reć na to?

Već smo se navikli da se realu popušta i ako želiš njih proći moraš:
Zaboravit na pošteno suđenje
Odigrat weltklasse obranu i kidat kontre njihove
Zabijat svaku šansu

Tako da su dva penala nedosuđena ništa posebno zabrinjavajuće.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 02 svi 2018, 19:42

Pa zapravo je najžalije to što sad nitko ne priča o dvije takve OGROMNE pogreške + po meni 1 penal u prvoj utakmici.

Ili su se ljudi toliko navikli na to ili jednostavno prihvaćaju da smo imali toliko šansi za proć da 2-3 penala nisu odlučujuća :lol: Kao da se 2 penala u utakmici svira odnosno previdi svaki dan pa ono no biggie

Sigurno je da smo sami sebe izbacili, ali to ne umanjuje pogreške koje su opet bile na našu štetu. Ali eto, kad se provlačiš na guzove pa te pokradu onda nastane kaos, a kad budeš bolji i pokradu te onda nitko ne priča o tome. Stvarno čudan svijet :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 02 svi 2018, 20:32

Još veći prvi di su rušili lewu a još 2 veća na tekmi u Munchenu ..uglavnom 3 su velika ko kuća trokatnica ;)

Sumarum..fali nam 6 igrača među kojima npr. najbolji golman na svijetu,ne svira ti se najmanje 3 penala,napraviš 2 početničke greške(rafihna,golman) i ofanziva nam nije zabila nijedan gol u 2 tekme i kak bi mi na osnovu toga prošli...ono kaj je najgore skoro i jesmo...............................
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 02 svi 2018, 20:35

Za prvu situaciju sam mislio i ja da jest ali sam se predomislio poslije. Ramos je udario onu loptu i onda pokosio Lewu. Nećeš za to dobit penal.
Ali druge dvije situacije čiste + ono u Minhenu. Ali džaba sad. Možemo gledat u nevjerici kad Real uzme treći naslov zaredom
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 02 svi 2018, 20:52

ivan napisao:Za prvu situaciju sam mislio i ja da jest ali sam se predomislio poslije. Ramos je udario onu loptu i onda pokosio Lewu. Nećeš za to dobit penal.
Ali druge dvije situacije čiste + ono u Minhenu. Ali džaba sad. Možemo gledat u nevjerici kad Real uzme treći naslov zaredom

Da pomješao sam situacije te 3 situacije.. međutim i ona prva gdje se ruši Lewa u munchenu sa leđa realu bi se sudila iz svemira...prestrašno a najjadnije kad mi netko veli pa kaj fulo si dost šansi kaj se vadiš na penale..kakve veze imaju sudačke odluke i brutalne greške sa nečijom realizacijom tokom igre :lol:
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la effe__sa » 02 svi 2018, 23:37

Moglo bi se svasta nešto pisati o utakmici. Ali činjenica i najveći problem u svemu je što je nama Real sada (kao nijedan drugi klub nabio kompleks), a mi smo ga njima nabijali ranije. Prvi put se mislim desilo u historiji duela ova dva kluba, da je jedan klub ovaj drugi izbacio 3X zaredom. Prije se to dešavalo i s jedne i s druge strane po 2X.

Činjenica je da u periodu kada smo imali jako dobre rezultate protiv Reala, bili smo individualno dosta slabiji, ali smo ih timski pobjeđivali, s tim jakim duhom i pobjedničkim mentalitetom kakav Nijemce krasi, zapravo najviše njemačku repku i sam Bayern. Sada smo u ovim duelima faktički s njima bili individualno u istoj ravni, a te smo duele gubili. Može se to desiti, Real je svakako veliki klub i često je više od bilo koga usmjeren na osvajanje LP. Za nju se specijalizovali.
Samo ne mogu se oteti dojmu, da su sada oni ti koji koriste elemente koje smo mi ranije koristili, ekipa nije više samo individualno jaka (čak je možda i slabija od svojevremeno Galacticosa, onih pravih), ali oni se bore i pobjeđuju na jedan prljav način, zapravo oni sada imaju taj Dusel....Prije je Real sve individualno rješavao, nisu imali mnogo ratnika, nego su imali umjetnike na terenu i onda kada od tih umjetnika više trčiš, isprsiš im se, boriš se, budeš im za petama, onda ih pobijediš...A sada kada oni pored individualnih kvaliteta, još sjajno se bore, onda naravno da se mi moramo i više isprsiti...Nama jednostavno nakon 2013. godine nedostaje tih par bitnih procenata u polufinalima. To je ključno. E sad je drugo što bi se i neke korekcije u ekipi trebale napraviti i što mi s nekim "osjetljivim" igračima se krećemo po tankom ledu...

Sada dolazimo do tog aspekta koji nije toliko sportski. Real je mit, veliki ogroman klub, tako da je nekad logično da ga sudije poguraju. To se dešava u podsvijesti, a s druge strane svijet odavno nije savršen (nikada nije ni bio), već je daleko od pravednog, dobrog, pa svakako da se svašta krije iza paravana. Ali ono što je interesantno je to što smo prošle sezone doživjeli neviđenu krađu Bayerna, koja se mislim kao takva nikad nije desila u historiji...Znamo da su i nama nekada sudije znale biti naklonjene, možda ono malo u finalu 2013. godine, ali sjetit ćemo se i Fiorentine 2010. godine. Ali sada se čak dešava, da Bayern još ne da nema naklonjene sudije, nego ima i sudije kontra sebe, što je pomalo užasavajuće i strašno. Ispade da je nestao respekt prema takvog gigantu evropskog fudbala, kakav je Bayern.

Po meni to ima malo veze i s jednim sistematskim napadom i pokušajem urušavanja njemačkog fudbala (malo pregrubo zvuči, ali nekako nije daleko od istine... :) ). Samo treba pratiti par stvari, u vrlo kratkom roku Beckenbauer je osumnjičen za namještanje po pitanju domačinstva SP 2006. godine, Niersbach, koji je bio predsjednik njemačkog fudbalskog saveza, isto je suspendovan i navodno umiješan u tu aferu. E sada obojica kao nisu tu pošteno radili, ali ko to danas u svijetu radi? Još povrh svega su neki njemački mediji se naklatili navedenim osobama i kao raskrinkali cijelu aferu. U periodu čelništva Niersbacha Bayern je osvojio LP 2013. godine, a Njemačka je osvojila SP 2014. godine....Nakon toga se dešava niz ovih događaja, na prvu je sve to na margini, ali otkako je to sve počelo, počele su se redati i negativne stvari protiv njemačkih ekipa od strane sudija na fudbalskim terenima. Treba samo malo pratiti situaciju i vidjet će se brzo da u tome ima istine. Sada je na čelu njemačkog saveza Grindel, koji ispade da se najviše bori za prava amaterskih klubova.... :lol: :lol: :lol: Niersbach je u svijetu bio jako priznat, ima reputaciju, govorio više jezika, njegov uticaj je bio značajan...Sada ispade da Nijemci moraju pretrpiti par šamara, pa dok se sve normalizuje. Mislim da i cijela situacija s Ulijem i njegov boravak u zatvoru, doveo nas je u tu situaciju, da su nam lobiji kod sudija jako oslabili. Koliko god to tužno bilo, ti lobiji su jako bitni...

Ipak, vratimo se na sportski segment, koji je meni opet najbitniji (iako sam se gore previše zadržao na tom izvansportskom :) ), svakako da treba analizirati šta kod nas škripi...Igrači koji su zakazali moraju više dati, mora se opet poraditi na psihi, provjeriti da li je Lewa pravi napadač za nas. Provjeriti, na koje zaista igrače možemo u veznom redu računati. Kovač bi sada odmah stupanjem na poziciju trenera, morao donijeti i neke žestoke odluke, moraju neki igrači i bitni na klupu i ne smije se dozvoliti da ti igrači treneru skidaju glavu. Carlo je napravio greške, ali Carlu nisu smjeli igrači skinuti glavu...Ostat će žal za sinoćnjim propuštenim šansama, ali vjerovatno ćemo i mi opet uskoro savladati Real u velikom stilu a i ta titula u LP možda baš skroz nenadano dođe. Nada je u tome što mi to i osvajamo, kada se najmanje nadamo. Možda je po mnogim parametrima za tako nešto ova sezona bila idealna...Ali ekipa mora što prije podići glavu, a uprava se ne smije uljuljkati.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 03 svi 2018, 07:58

Možemo mi sad tu laprdati kao i ljudi i mediji oko nas, no činjenica je da smo mi trebali biti ti koji su trebali proči dalje. U oba dva meća pokazali smo sve bolje osim rezultata i tu se nemamo kaj sakrivat nego se gristi. Treba prihvatiti gorku činjenicu - Real je nezasluženo u finalu i gotovo.

Kad bi pravda i zasluženost vladala svijetom, finale LP ove godine bi najvjerojatnije bilo Barca - Bayern ili Man City - Bayern no nažalost mi danas živimo u svijetu ljudi koji su sposobni sami sebe varati - takav je svijet postao.

Imate Real MAdrid, koji igra dosloFce KatenaČo nogomet. Odvratan, loš, negledljiv, defanzivan nogomet, no mit njihovog imena je toliko jak, da ljudi koji to gledaju poslije će pričati kako Real igra atraktivan i ofenzivan nogomet - ko jebote u Sjevernoj Koreji, svima oprani mozgovi.

I sad imamo dvije mogučnosti za analizu - onu gorku i odvratnu, zvanu sudbina, splet okolnosti, o njoj smo sve rekli i kazali.

No što možemo reči iz one strukovne perspektive, što se moglo napraviti, da se taj "milimetar dohvati"?

Otpočetka govorim kako je ovaj kadar krivo i mutavo složen. E sad pazite da su se ljudi više potrudili, a ne išli onom "ma sve je to ok".

Jel se prodavao Rodruigez, ovde mislim na levog beka Wolfsburga, pa su nas dovodili u kontakt s njim, no kaj buš se mučil bezveze - imaš Alabu. E sad to bi bilo lepo divno krasno, da mi sami nismo srali da je Alaba u padu forme i znalo se da su svi nezadovoljni s Bernatom koji je non stop u bolnici. Al to bi bila prejaka klupa jel tak? No što kad smo imali Manđu, Pizarra i Gomeza? Što kad smo imali Tonija, Klosea, Olića i Gomeza? Zašto ne reagirati? Pa zamislite si samo koliko bi nam bilo lakše ove sezone da smo uz Alabu imali beka poput Rodruigeza na raspolaganju umjesto Bernata? A to što sam ja sad rekao, nije naučna fantastika već veoma realna stvar.

Onda kombinacija Rudy - Kimmich - Rafinha. Zašto njih 3? Odlučio si krenuti u sezonu s Kimmchom kao desnim bekom, jako opasan experiment jer on nije ta pozicija, ostavljaš si rafinhu koji je u najboljem slučaju OK igrač, a puniš naš VEZNI red s još jednim igračem... Umjesto toga mogo si NE UZET Rudy-a, prodat OK Rafinhu i dovest desnog beka. U slučaju da ti je prijeko potreban vezni igrač neki puta, stavljaš desnog beka na beka, a Kimmicha u sredinu. Jedino što u ovom slučaju moram biti pošten i reči, da fakat ne znam kojeg jer se do Walkera nije moglo. No ja sam ziher da zbog svoje letargičnosti i "Mie San Mie" se ljudima u upravi nije dalo oko toga zajebavat... PA imali smo ponudu od Chelsea za Rafinhu kaj ne, pred sam kraj roka... Tu ne kažem da se tada trebalo prodati, no da smo se u to upustili tamo negdje u srpnju ova ponuda od Chelsea mi daje za pravo da mislim da se neš po tom pitanju dalo napraviti.

Već samo s dva nova beka, stvar je puno drugačija zar ne? A još uvijek nisam reko "dovedite Alexisa" ;)

Onda odeš slagat napad - prodaš Costu i dovedeš James i uz to odbiješ 40-50 milja za Renata od Milana, doveo si Tollisoa i planiraš dovesti Leona :neee:

Uđeš u sezonu s 3 krila i Mullera kojeg planiraš na tim pozicijama koristiti + James - da ga jebeš SVI znaju da James i Muller NISU KRILA i ne mogu raditi te stvari koje su potrebne da krilo radi - Ajmo reči u kadru ti fali zrelih driblera.

Uz to imaš 3 krila od koja su sva 3 PODLOŽNA ozlijedama i to se ZNA!!! Znači ak se kladiš reči ćeš da će Coman, Ribery i Robben svaki bar 20 tekmi u sezoni fulati. Da se to neće dogoditi u onom najgorem djelu sezone šanse za to su 10% i ti opet to radiš. Iz ove perspektive, makar je jadno, zar nije logičnije da je u momčadi bio Gnarby, a recimo da nema Rudya?

I sad pazite ovo da postoji volja i ideja: Renato je sa Tollisom odma optisan, a s Leonom precrtan. Da smo ga prodali za 40 milja Milanu i dodali još nekih 15 (15 je bilo jer se kupovo Wagner), za 55 milja "nekakvo" krilo smo mogli dovesti.

I sad si zamislite da igramo s Realom polufinale, ali

Bernat - Rodruigez

Rafinha, Rudy -Nek bude Semedo ili Aurier da Vam lepše sjedne

+ Krilo - Salah (namjerno sam ga napiso), Thauvin, Draxler

Pa eto zamislite si...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 03 svi 2018, 13:43

Jbg svima je jasno da smo pogrešili i neplanski radili neke transfere kako kod dolaska tako se nismo riješili no prošlost nemreš izbrisat..poanta je da mi opet radimo istu grešku ne rešavajući se riberya i robbena,rafihne itd.

A sad je tu nastao problem zvan Lewa......
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la FCB_general » 04 svi 2018, 10:22

Samo nova liga za Bayern i sve je riješeno. Sve ostalo se kreće događati kao posljedica toga.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 04 svi 2018, 13:59

FCB_general napisao:Samo nova liga za Bayern i sve je riješeno. Sve ostalo se kreće događati kao posljedica toga.

Možda se BvB,Schalke a i neko 3 uozbilji sve ima svoje...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

Prethodni

Vrati se na: Liga Prvaka 2017-18